|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.12.2010 13:39:25   
neki
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: ena23

joj ja sam se pravo zamislila i trenutno sam bas tuzna... mom emiru je 15 mjeseci i trebam u sljedeceih osam mjeseci da ga oducim od nocnog dojenja, da ga naviknem da spava u svom krevetu a od rodjenja spava samnom... da ga nekako "odbijem" od sebe, a to mi tako tesko pada, on je ipak moje pile malo... povrh svega toga muz u januaru ide poslovno u inostranstvo i ostaje tamo najmanje sest mjeseci, mozda i ne stigne na rodjenje ovog drugog djeteta... gdje cu ja svog emira ostaviti za tih dan-dva dok ja budem u bolnici??? morat cemo mojima u goste pa da se porodim u TK... jos nikada NIKADA nismo bili odvojeni citavu noc, kako ce to moje pile podnijeti?... milion milion pitanja i upitnika iznad glave...  tako sam tuzna, sve mi se cini besmisleno, prenaglo, nepromisljenjo i zbunjujuce... odakle poceti razmisljati???
Draga Ena, pocni razmisljati odatle da je sve s Bozjom voljom uredjeno onako kako je najbolje za nas.
Sada ti sve izgleda pretesko, prekomplikovano, gotovo nemoguce za izdrzati...znam, je i kod mene je prosle godine bila sl. sitVacija.user posted image

Ja trudna, trebm se poroditi u februaru, a mm je trebao u Njemacku poslom 3.12. i da bude tamo godinu dana, s tim da je mogao mjesecno dolaziti na 3 dana. Ja ludila....Kako cu sama s djetetom ostati, trudna...? Kako cu se poroditi sama, bez njega, gdje ce mi F.( jer i moji i njegovi ne zive u Sa)? Bila sam bas tuzna i gotovo da nisam uzivala u trudnoci, jer pored svih ovih misli, nosila sam se i s navikavanjem F. na dolazak jos jedne bebe. A to me je tako boljelo....
I znas sta je na kraju bilo?
- Mm uopce nije otisao u Njemacku, ne svojom voljom, vec spletom okolnosti, porodila se lahko da lakse ne mogu, F. super prihvatila seku i cak je brani kad je ko bajagi zaruzim.
Zato, ne budi luda kao ja. Stani na loptu i znaj da je sve biti puno bolje nego sto si ti to sebi u glavi zamislila, ako Bog da.



Pahuljice moja,vjeruj da smo imale slicnu situaciju,i MM je trebao u Maleziju na god. dana,a ja trudna sa Saidom,spletom okolnosti ne ode,i sve moje brige(kao i to kako Seada pripremiti za dolazak bebe) su pale u vodu hB...
Sve se to slozi samo po sebi,zato,zene samo polako,ne sekirajte seuser posted image


< Poruku je uredio neki -- 17.12.2010 13:40:00 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.12.2010 13:43:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: ena23

joj ja sam se pravo zamislila i trenutno sam bas tuzna... mom emiru je 15 mjeseci i trebam u sljedeceih osam mjeseci da ga oducim od nocnog dojenja, da ga naviknem da spava u svom krevetu a od rodjenja spava samnom... da ga nekako "odbijem" od sebe, a to mi tako tesko pada, on je ipak moje pile malo... povrh svega toga muz u januaru ide poslovno u inostranstvo i ostaje tamo najmanje sest mjeseci, mozda i ne stigne na rodjenje ovog drugog djeteta... gdje cu ja svog emira ostaviti za tih dan-dva dok ja budem u bolnici??? morat cemo mojima u goste pa da se porodim u TK... jos nikada NIKADA nismo bili odvojeni citavu noc, kako ce to moje pile podnijeti?... milion milion pitanja i upitnika iznad glave...  tako sam tuzna, sve mi se cini besmisleno, prenaglo, nepromisljenjo i zbunjujuce... odakle poceti razmisljati???
Draga Ena, pocni razmisljati odatle da je sve s Bozjom voljom uredjeno onako kako je najbolje za nas.
Sada ti sve izgleda pretesko, prekomplikovano, gotovo nemoguce za izdrzati...znam, je i kod mene je prosle godine bila sl. sitVacija.user posted image

Ja trudna, trebm se poroditi u februaru, a mm je trebao u Njemacku poslom 3.12. i da bude tamo godinu dana, s tim da je mogao mjesecno dolaziti na 3 dana. Ja ludila....Kako cu sama s djetetom ostati, trudna...? Kako cu se poroditi sama, bez njega, gdje ce mi F.( jer i moji i njegovi ne zive u Sa)? Bila sam bas tuzna i gotovo da nisam uzivala u trudnoci, jer pored svih ovih misli, nosila sam se i s navikavanjem F. na dolazak jos jedne bebe. A to me je tako boljelo....
I znas sta je na kraju bilo?
- Mm uopce nije otisao u Njemacku, ne svojom voljom, vec spletom okolnosti, porodila se lahko da lakse ne mogu, F. super prihvatila seku i cak je brani kad je ko bajagi zaruzim.
Zato, ne budi luda kao ja. Stani na loptu i znaj da je sve biti puno bolje nego sto si ti to sebi u glavi zamislila, ako Bog da.



Pahuljice moja,vjeruj da smo imale slicnu situaciju,i MM je trebao u Maleziju na god. dana,a ja trudna sa Saidom,spletom okolnosti ne ode,i sve moje brige(kao i to kako Seada pripremiti za dolazak bebe) su pale u vodu hB...
Sve se to slozi samo po sebi,zato,zene samo polako,ne sekirajte seuser posted image


Valjda je to u nasoj prirodi tako da se uvijek prije vremena brinemo sta cemo i kako cemo. Savijamo gnijezdo i s puno paznje planiramo porodicu....I kada bude nesto sto nismo planirale, "razbolimo se"...
A trebamo, fakat, znati da je sve tako jednostavno i da ce biti najbolja verzija.
Eto i Neki potvrdjuje moje iskustvo.
Zato Ena, samo lagano, bez srkleta i briga, jer bebac u tibi treba bezbriznu mamu, a Bogme i ta velikauser posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 17.12.2010 13:45:10 >

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.12.2010 16:11:40   
ena23
nemas pojma koliko mi znaci tvoj odgovor. a pogotovo to sto si me podsjetila da je sve ovo s Bozjom voljom i Bozijim odredjenjem... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
17.12.2010 23:48:09   
N_N
IZVORNA PORUKA: ena23

nemas pojma koliko mi znaci tvoj odgovor. a pogotovo to sto si me podsjetila da je sve ovo s Bozjom voljom i Bozijim odredjenjem... user posted image user posted image user posted image user posted image




OT izvinjavam se.....

enaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pa nisam u toku!!! user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image  Ja ću da ti pomažem, hoću majke mi user posted image user posted image  Ljubm vas, a joj, kako sam ovo propustila...... Sretnoooooo mila i čestitam user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
18.12.2010 9:36:30   
Honey3
IZVORNA PORUKA: ena23

joj ja sam se pravo zamislila i trenutno sam bas tuzna... mom emiru je 15 mjeseci i trebam u sljedeceih osam mjeseci da ga oducim od nocnog dojenja, da ga naviknem da spava u svom krevetu a od rodjenja spava samnom... da ga nekako "odbijem" od sebe, a to mi tako tesko pada, on je ipak moje pile malo... povrh svega toga muz u januaru ide poslovno u inostranstvo i ostaje tamo najmanje sest mjeseci, mozda i ne stigne na rodjenje ovog drugog djeteta... gdje cu ja svog emira ostaviti za tih dan-dva dok ja budem u bolnici??? morat cemo mojima u goste pa da se porodim u TK... jos nikada NIKADA nismo bili odvojeni citavu noc, kako ce to moje pile podnijeti?... milion milion pitanja i upitnika iznad glave...  tako sam tuzna, sve mi se cini besmisleno, prenaglo, nepromisljenjo i zbunjujuce... odakle poceti razmisljati???
ena milauser posted image user posted image pa sta ja to vidim,mashallah,bas,bas si me obradovalauser posted image de nemoj se sikirati i biti tuzna,pa dragi Allah vas obradovaouser posted image sve bude bolje vec sto mislimo,razmisljaj o tome da ces imati jos jednog malenog slatkisa i da ce Miki imati drustvo i Miki i bebce ce imati svoje mjesto ne brini,a porod nije bitno gdje samo da bude hairliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
18.12.2010 9:39:06   
Honey3
a Boga mi i ja bi ti izasla u susret,pazili bi mi naseg druga i tebe u porodiliste voziliuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.12.2010 11:31:33   
ena23
Drage moje hanume, gdje bih ja bez vas? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sad sam ovako user posted image i to na poslu, da mi nadredjeni udju bilo bi svasta user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
20.12.2010 13:10:22   
Dinkica
ena23 vezano za odvikavanje malenog od dojenja i navikavanje na krevetić nemoj se brinuti u smislu da će to biti "odbijanje od tebe", moja malena spava od rođenja u kreveticu i ne doji na žalost ali smo jako vezene, maza je to velika tako da će ta "ljubavna veza" između vas ostati bez obzira na sve. U krajnjem slučaju ako baš ne bude htio u krevetić lakše je bebu naviknuti nego njega, neka ga i dalje s vama.
vezano za porod, zamoliš mamu da uzme godišnji oko termina pa da ti dođe, možda je to izvodivo, a možda će i tm biti tu, vjerujem da će požuriti sa obavezama na putu.
A to treće što te muči kako će maleni bez tebe provesti noć i ti bez njega , to je meni najgore, ja se na to već pripremam i koliko god gledala na to sa strahom i negativnošću gledam i pozitvno, kao stvar koju kad tad moramo oboje prevazići pa kad sve to prođe bićete heroji, eto tako ja na to gledam...
samo nemoj biti tužna, uživaj u trudnoći....

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
3.1.2011 23:20:50   
ziki
Veceras sam se sokirala spozanojm koliko je moje dijete ljubomorno. MM je prije mjesec dana dobio bratanca, bebu smo vidjeli samo preko skypea. Nocas na sami pomen da treba da zovnemo nanu i Kena pocelo je da mu se spava al on bi u dnevnoj da spava, konacno smo se dogovorili da spava u spavacoj i on je izjavio da ce malo spavat pa ustat da se igra. Svo vrijeme je pazljivo slusao sta mm prica i kad su pokazali bebu mm ga zovnuo ljepotance a nemirko se odazvao(ja dobro cujem i jedva sam ista cula al on je sve cuo) kad ga je drugi put isto oslovio ustao je, odjednom mu se nije spavalo i dosao u dnevnu da provjeri sta se desava. Kako smo rekli da je beba porasla i dobro napreduje masala uzeo je inprovizovani stap od bilijara i poceo da tuce mm i mene. Ja nasu bebu slabo pominjem, pominje je on, sad ima neku imaginarnu koju ja moram da povijam i pokrivam. I dalje se po malo piski. Jos ga nisam vodila na UZ jer je jos uvijek vaginalni. Stvarno se plasim ove njegove ljubomore i kako ce on to sve podnijet

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 0:14:04   
Hanady RR
ziki čitam sada tvoj post i sjetih se sebe prije nekih 2 godine ( sada će mojoj mlađoj 2 pune)
ja sam otvorila temu vezanu za ljubomoru, moja hanadi je bila pripemljena na bebu, jedva je čekala, ta beba joj je i poklon donijela iz bolnice, tu bebu je ona kupala sa mnom, mazila, presvlačila aliiiiiii u jednom trenutku otvorila sam ovu temu
http://www.ringeraja.ba/forum/m_363225/mpage_1/key_/tm.htm

moja hanadi je patila...ljubomora ili nešto drugo al to nije bila mamina djevojčica.user posted image

Shvatila sam nedotajem joj ja i smao ja...i mjenjale smo polako...sada 2 godine kasnije sve izgleda drugačije.user posted image I mnogo bolje naravnouser posted image

kada sam ostala trduna sa mlađom, u skladu sa planiranjem porodice znači sve kako treba ništa slučajno....ja tek svjesna postadoh šta uradih. Noćima sam plakla da niko ne vidi, kako ću ja voljeti bebu drugu sem moje princeze...Bože i sad me strah šta sam radila sebi i kako sam bila nepravedna.
Naravno kada sam mlađu u ruke uzela shavtila sam da mama može obe isto voljeti...
ali onda sam shavtila da za obe isto vrijeme neću imati....
posvetila sam se bebi, dojenju, grčevima, kupanju njenom, nosla mazila a moja hanadi sve je to gledala i pomislila da nema više mamu....
i onda pormjenila sam sistem života...gledala sam u sat ali sam one sate kada smo budni ravnomjerno rapoređivala na obe...ako sam 15 minuta dojila mlađu narenih 15 sam sa starijom na podu ležala i crtala...i tako porlazili su nam dani.

Truda treba...starije dijete treba da se navikne....ali mi moramo u startu biti hrabrije i jače...jer sigurna sam sve moje strahove kako ću ja sa dvije bebe, sve moje suze koje sam kao krila moja Hanadi je osjetila i tako sma joj razvila ljubomoru.

vrijeme je pokazalo da ja griješila sam tada...zato ti savjetujem ne čini istu grešku. Tvoj dječak treba da zna da dolazi beba...a ti nikada ne pokazuj strah kako će on to podnijeti...jer samo pozitivnim stavom doći će te u bolju i savršenu poziciju.
Setnouser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 0:43:22   
ziki
Hanady hvala, iscitala sam temu. Znam da nece bit lako, sa tim sam se pomirila, ne plasim se svojih napora vec bas ovog sto si pisala, ljubomore i njegove patnje. Sto mi pitanja prolazi kroz glavu a od pomisli na grceve koje je imao nemirko oblije me hladan znoj. Sta ako i druga beba bude imala onakve grceve? Kako to izdeverat, sa Nemikom je bilo dana da docekam muze sa posla, pustim ga da opete ruke i predm na nosanje da ja odem do kupatila jer me je i upiskio i ukakio i sva sam znojava a ako ga spustim jos vise vristi pomodri i hoce da se zacehne. Uh Boze dragi, tolki sam napeta da pneka pozelim da zaspem i ujutru se probudim sa novom bebom pa da to vise pregrmim. A o tome kako se razmazio, kako konta da sam pocela da mu popustam i dasm odjedmo puno slabija da ne pricam. Boze pomozi

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 0:51:20   
Hanady RR
Ziki ja sma sebe nekoliko puta uhvatila u smješnim situacijama...
npr. idemo kod mame moje i Hanadi počne da plače u autu ja neću ja neću...ona je to radila milion puta i prije nego sam ja ostala trduna, al ja blesa kažem mužu...stani da negdje popijemo kaficu odvedemo je u igraonicu, kupimo igračku ovo ona radi jer sam ja trudna. ona kež smješan si a ond aja počnem da plačem kako me on ne razumije.
mislim imala sam porpuste....

Znam strah je ogroman...i mi smo deverali grčeve...i meni je suorug radioa....ali onda sam shavtila jedno...kolica u kući su super stavrkauser posted image user posted image user posted image
ja pododjim bebu dam joj kapi za grčeve i ubacim u kolica i onda jednom nogom zakačim kolica i ljuljam a rukama mazim starijuuser posted image

vidjet ćeš...
samo do sebe neke stavri se poslažu...
strah je opravdan ali vjeruj onima koje su to ptošle...nemoj ga previše šititi oko sbe...sve to bude i porđe...

sad čitam svoje stare postove i gledam oko sbe...
sve što me brinulo sada ga više nema...
sada sam mama dvije velike djevojčice...vijrme leti sad pa saduser posted image
nekada nisma sigurna da se tom brzom odrstanju toliko i radujem...
čini mi se grčići su super problem u odonsu na one stavri koje nas čekaju s aškolom, simaptijama, pubertetomuser posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 1:01:41   
ziki
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ona kež smješan si a ond aja počnem da plačem kako me on ne razumije.

tu tek vodimo rat, kad mi kaze da panicarim i da su mi hormoni poludeli obavezno pojede vrelu poparu na temu ne razumijevanja. Sa druge strane kad predlozi da batalim privatni posao i da se malo vise odmaram zbog trudnoce opet dobije poparu kako pokusava da me sputa u strucnom usavrsavanjuuser posted image  Zakljucak ovaj put jede mnogo vise vrelih trudnickih popara

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 1:04:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ziki

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ona kež smješan si a ond aja počnem da plačem kako me on ne razumije.

tu tek vodimo rat, kad mi kaze da panicarim i da su mi hormoni poludeli obavezno pojede vrelu poparu na temu ne razumijevanja. Sa druge strane kad predlozi da batalim privatni posao i da se malo vise odmaram zbog trudnoce opet dobije poparu kako pokusava da me sputa u strucnom usavrsavanjuuser posted image  Zakljucak ovaj put jede mnogo vise vrelih trudnickih popara

istouser posted image

al sve bude i porđe...samo polakouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 11:36:44   
Lulu_08
Hihihi, joj obožavam ovu temu. Još nisam u aktivnoj pripremi djeteta, ali u onoj pozadinskoj jesam! Planiramo se "truditi" ovih mjeseci (da li ovaj, sljedeći ili neki naredni to će izgleda biti neka spontana odluka pa šta bude, bude). Već sa Lunom pričam o bebama itd. Ona većinu vremena jedva čeka, ali ponekad HMM. A vidjet' ćemo kako će to ići. Vjerujem da ću kroz iste strahove prolaziti, jer već unaprijed pomalo razmišljam o toj "problematici" hihihi. A do tada, poooooomno pratim ono što vi pričate user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
4.1.2011 14:56:56   
R&T@
IZVORNA PORUKA: ziki

Hanady hvala, iscitala sam temu. Znam da nece bit lako, sa tim sam se pomirila, ne plasim se svojih napora vec bas ovog sto si pisala, ljubomore i njegove patnje. Sto mi pitanja prolazi kroz glavu a od pomisli na grceve koje je imao nemirko oblije me hladan znoj. Sta ako i druga beba bude imala onakve grceve? Kako to izdeverat, sa Nemikom je bilo dana da docekam muze sa posla, pustim ga da opete ruke i predm na nosanje da ja odem do kupatila jer me je i upiskio i ukakio i sva sam znojava a ako ga spustim jos vise vristi pomodri i hoce da se zacehne. Uh Boze dragi, tolki sam napeta da pneka pozelim da zaspem i ujutru se probudim sa novom bebom pa da to vise pregrmim. A o tome kako se razmazio, kako konta da sam pocela da mu popustam i dasm odjedmo puno slabija da ne pricam. Boze pomozi


E, vidis, draga moja, za ovakve situacije drugo dijete je lijek.
Jednostavno, nemas vremena za cjelodnevno ljuljanje.
Nemas vremena da spavas kad beba spava. Nego ucis da balansiras.

Mislim da nama mamama treba tema kako se pripremiti na dolazak druge bebe.

Ja sam bila potpuno nespremna. Svjesno zatrudnjela drugi put, muzu bih oci izvadila da se usprotivio. A onda cmizdrila, jer kako cu ja voljeti drugu bebu pored svoje prve. Onda otisla na porod i mislila sta li radi moja beba u kuci.

Zatim se, zajedno sa Hanady, brinula jer je starija ljubomorna, jer svi spavamo u istoj sobi, jer nemam deset pari ruku...

Druga beba mi je bila i ostala pravo "teska"...nije joj se znalo ni kad spava ni kad jede...plakala satima i danima...
a ja drzala osmijeh na usnama i sve pretvarala u "zezanciju"...
Dok nisam shvatila da je sve to dio njihovog djetinjstva i da se ne bih ni smijala da ih nemam obje, zajedno u paketu...user posted image

A danas... mladja stariju proganja, stariju mladja nervira...
ali se uvece zagrle i zajednu utonu u san u svom krevetu...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
7.1.2011 20:45:26   
Mirna.akt
Moja Melina je imala 15 mjeseci kad sam rodila Elmu. Dok sam bila trudna s Elmom, i dok je stomacic polako bio veci i veci, sa Melinom sam listala Beby casopise(koje sam kupovala dok sam bila trudna s Melinom) i govorila joj: U maminom stomacicu ima jedna beba, i mama ce da ti rodi malu bebicu, kao na ovoj slici.. A njoj drago, ona je jedva cekala da se Elma rodi..
Ali nazalost zli jezici su naravno bili prisutni, pa su govorili da ce je ona vuci za noge, udarati, da ce je mrziti, ma da ne pisem kakve sve gluposti..
Bila sam svjesna da je najvaznije da Melina shvati da je beba dobra, i da ce im biti lijepo zajedno.
A tek ako dijete ima vise od 15 mjeseci, to dijete bolje razumije sta govorimo..smatram da je razgovor vrlo vazan u svakoj situaciji.
Sve u svemu, kad se Elma rodila, Melina je bila odusevljena, i pazila je svoju sestru..Jest da Elma Melinu nekad gnjavi, ali nema veze, njima je ipak lijepo, i kad se svadjaju i kad se igraju..sve je to djecije, i treba razumjeti..pa nece uvijek imati 1, 2, 3, 4, 5... godina, vrijeme prebrzo prolazi.. sve dodje i prodje, a vjerujte da cesto gledam njihove slike kad su bile manje, i trudim se da uzivam u svakoj minuti s njima..

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
1.2.2011 14:44:02   
emma.L
Ema je u fazi mijenjanja pelene svojoj bebi i pranja guze i nosanja okolo, a kad joj dosadi kaže: Sad ga ti malo poduzi (podrži) -  da se ona poigra nečim drugim. Kao mala mama, preda bebu i dalje se igra. I pitam hoćemo li mi roditi jednu bebu, hoće. Pa ću joj dati da je pomazi i pomagat će mi da je kupamo i sve se ona slaže i oduševljena je. I onda ja pitam hoće li bebi dati pelene, jer nemamo para za dvoje djece kupovati pelene. Aaaaa neeeeeuser posted image user posted image user posted image . Više ne želimo bebu ako joj treba ona dati svoje pelene user posted image .
Uglavnom, mislim da je počela shvatati pojam nove bebe u kući, jer me pita kako se ona rodila, kako je to bilo, u šta su je zamotali (gleda slike iz bolnice), kako se zvala sestra user posted image . I sviđa joj se ideja da ću joj pokazati umotanu bebu kad ona dođe po nas, pa ćemo svima tamo reći da je to njena sestra/brat, njena i ničija više.
Ne znam, još uvijek je jako zahtjevna što se tiče moje pažnje i mog vremena, ali čini mi se da bi moglo ići fino.
I btw. izgleda da kupujemo veći stan, tako da će biti mjesta u Eminoj sobi za još jedan krevetić i malo stvorenje u njemuuser posted image . user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
1.2.2011 17:08:57   
Malenaoduvijek
Evo da malo ohrabrim mamice koje se boje oko toga kako ce starije dijete prihvatiti bebu.kod mene je razlika godina i sest dana.moje starije pile je jaaakkko razmazeno, ali s razlogom.od rodjenja je dva puta bio u bolnici uvijek je sa mnom bio ( osim kad je lezao na neonatologiji tad sam isla kod njega svaka tri sata).stalno smo kod doktora na kontrolama tako da nije ni cudo da je razmazen.ja kada sam otisla da se porodim na carski samo sam na njega mislila i plakala sta je s njim, a on dusa dobio upalu pucu a nisu mi to smjeli ni reci jer sam svakako bila na pola luda.kad smo dosli kuci moje drugo pile i ja bilo je prilicno tesko, njemu nista nije bilo jasno, ko to sad place kakav je to sada uljez tu.ali evo danas je njemu dvije a braci godina i ide nekako.on jeste ljubomoran, ali nista strasno.samo polako, starijem djetetu treba posvetiti dosta paznje i pored bebe male, uvijek moze neko drugi malo pricuvati drugu bebu dok se mama pomazi sa velikom bebom.ili ako nema ko da pricuva kada bebica spava mama se posveti starijem djetetu.a ves, sudje i sve ostalo ce cekati nece pobjeci radite samo najosnovnije.
user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
2.2.2011 9:40:44   
emma.L
Iskreno, divim ti se user posted image . Znam kako je mojoj strini bilo, a razlika je 15 mjeseci i isto tako je stariji bio u bolnici i bio razmažen. I sjećam se kako je odjeknulo jednom kad je bebica od 10 dana dobila Penaten uljem po sred čela, a tu smo bili i ja i moja mama i strina user posted image . Mislim da je to sve normalno, kako kažeš, prioritete treba posložiti - a najveći i prvi prioritet su djeca.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
2.2.2011 10:05:13   
ziki
Lijepo je isčitat ovo. Naše pripreme idu dosta bolje, hvala dragom Bogu. Prije dva dana me poljubio jako kad sam došla sa posla a onda tražio da podignem džemper da poljubi i bebu(stomak mi je i u ovoj trudnoći mašala ko da sam 7 a ne 5 mj). Umalo nisam počela da plačem od sreće. Priča kako će sve dat bebi, i svoje stvari i krevetac, da napravim isto ko i njemu čak i svoju komodu za stavri a on će se preselit u ormar(iako smo na komodu opet polijepili naljepnice). Pitao me i kad ću bebu izvadit iz stomaka jer hoće da se igra sa njom. Par puta je promijenio "naružbu" seka-bato-seka-bato a sinoć opet seka. I još je reko da on ne treba da uči bebu da se igra jer ona sve to već zna. Daj Bože da ovo potraje i da nije rezultat toga što već duže ne id u obdanište(odmor+gosti) već da je stvarno svestan da će imat seku ili batu. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
2.2.2011 10:07:59   
ena23
Eh ja moram napisati malo tok svoje druge trudnoce.
Moje prvo djete (18 mejseci)  naravno uopste ne razumije sta je to "beba" ali posto i ja i muz mazimo mog pupu (koji je vec poprilicno iskocio) i govorimo umiljatim glasom "beeeeebaaaaa" tako je i moj miki naucio cim mi se majica malo digne doleti do mene, stavi ruku na mog pupu i kaze "eeeeeeeeeeaaaaaaa" i nasloni svoju glavu na pupu (ako lezim) a ako stojim hoce da cucnem da bi on mogo milovati pupu user posted image user posted image user posted image user posted image to mi je tako da slatko da se prosto rasplacem i daje mi snagu da vjerujem da ce biti sve u redu...




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
2.2.2011 14:41:32   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ena23

Eh ja moram napisati malo tok svoje druge trudnoce.
Moje prvo djete (18 mejseci)  naravno uopste ne razumije sta je to "beba" ali posto i ja i muz mazimo mog pupu (koji je vec poprilicno iskocio) i govorimo umiljatim glasom "beeeeebaaaaa" tako je i moj miki naucio cim mi se majica malo digne doleti do mene, stavi ruku na mog pupu i kaze "eeeeeeeeeeaaaaaaa" i nasloni svoju glavu na pupu (ako lezim) a ako stojim hoce da cucnem da bi on mogo milovati pupu user posted image user posted image user posted image user posted image to mi je tako da slatko da se prosto rasplacem i daje mi snagu da vjerujem da ce biti sve u redu...





bice sve u redu ne brini se, ja ti mogu iz iskustva to reci.sve je to normalno.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
2.2.2011 14:46:14   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: emma.L

Iskreno, divim ti se user posted image . Znam kako je mojoj strini bilo, a razlika je 15 mjeseci i isto tako je stariji bio u bolnici i bio razmažen. I sjećam se kako je odjeknulo jednom kad je bebica od 10 dana dobila Penaten uljem po sred čela, a tu smo bili i ja i moja mama i strina user posted image . Mislim da je to sve normalno, kako kažeš, prioritete treba posložiti - a najveći i prvi prioritet su djeca.


hvala ti puno, vjeruj da sam ja veci dio dana sama s njima dvojicom i naravno nije lako ali kao sto sam vec pisala treba imati prioritete i bude to sve ok.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
11.2.2011 12:12:20   
ziki
Evo ga update, juče bili kod dr, video je bebu, jeva je isčekao, nije htjeo kući da ide nego pravo kod dr, u čekaonici pokušavo u nekoliko navrata da viri kroz ključaonicu kako to dr vidi bebu.... kad je ušao sa oduševljenjem gledao sve dok nije dr rekla da je bato. Onda je počeo da skače, neće da gleda, neće bata hoće seku, ako je bato daće mu ime Kako- jer se kaki u pelenu....onda je kući opet pokušavao da kroz pupak proviri da vidi bebu, čak tražio aparat da pokuša tako  i ponavlja kako samo hoće seku. Sve u svemu zadovoljna sam kako idu pripreme jer polako popušta ljubomora, samo malo al eto ja primjetim. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *