|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
11.2.2011 13:04:20   
Lulu_08
Valjda kako i ja želim ovo sve što ste vi prošle, emocije me drmaju opasno. Radujem se svemu unaprijed, a prvenstveno se nadam trudnoći koja će ako Bog da biti zdrava i lagana (tješim se unaprijed)...

A moja Luna je nekako pravo spremna za bracu ili seku, ili to meni djeluje zbog silne želje?

Ja ako se malo više najedem pa mi se stomak napuše ona odma skače i govori da imam bebu u stomaku hahahaha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
11.2.2011 13:15:17   
emma.L
Moja curica nije spremna i mislim da nikada neće ni biti. Kad spomenem bebu, može ponekad, ona će je držati, ali sinoć smo opet bili kod prijatelja koji imaju bebu i ja sam malenoga pridržala dok mama nešto obavi. U međuvremenu je Ema udarila glavom od stol i kažem ja "dođi da mama poljubi", ona me pogleda, prođe pored mene i ode tati da je poljubi. Inače ničiji poljubac ne liječi nego moj user posted image . Ništa mu nije dala, uzimala mu je igračke iz rukice, sve jednu po jednu. Odvedem je u kuhinju, objasnim kako je to ružno, da je on mali, da mu treba nešto za grickanje jer ga svrbe zubići. Kaže OK i opet sve isto.
Bit će ljubomorna užasno, a to je posljedica toga da je prvo i jedino unuče sa obje strane, što je jedino dijete u raji i što mama nikada nije kuhala, spremala, kafenisala, gledala seriju dok je ona bila budna. Jednostavno ne podnosi podijeljenu pažnju. No, bit će beba, a mama će samo trebati duplo više snage da je zaštiti od vremenske nepogode zvane Ema user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
11.2.2011 13:20:48   
Lulu_08
emma.L moguće je da će malena biti ljubomorna i da će mami, tati i svim članovima porodice imati puno više napora da nju zabave kako bi ublažili ljubomoru. A moguće je i da će vas iznenaditi i odlično prihvatiti bebicu od prvog dana!

U svakom slučaju valja nam se nositi sa svim šta god i kako god dođe, a u međuvremenu možemo pokušati ublažiti situaciju objašnjenjem i pričom...

A iskreno mislim da nema idealnog recepta na temu "Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??" jedino možemo pokušavati hehehehe...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
24.3.2011 8:30:35   
ziki
Moram da prijavim napredak, mašala da ne ureknem. Juče se sam ponudio da mi pomaže oko bebe, da mijenja pelene kad se beba ukaki a jutros je sav radostan potrčo da mi pomiluje stomak i morala sam da se namirišem svojim parfemom gore a po stomaku muškim da ne bude jedino bato ne namirisanuser posted image Nadam se da ćemo vog vikenda bit zdravi i ja bez divljanja hormona pa da kupim komodicu za bebu i da posložimo stvari ja i on zajedno. Planiram i da idemo zajedno da biramo naljepnice da ih on izlijepi kako bude željeo. Jedino što me još po malo plaši da izajava da smo mi samo njegovi mama i baba, pa baba ne može nikako bit ni amidža 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
24.3.2011 8:46:23   
Skvo RR
Mi smo u fazi....negiranja...user posted image user posted image user posted image user posted image

Ranije je pitam sta ima mama u stomaku..kaze bebu....onda je svaki 5X odgovorila, ostalo me ignorisala...juce ja dosla od doktora vidi slikice...ovo je Umin braco...on je u stomaku....user posted image user posted image user posted image ..pitam ja nju opet sta ima mama u stomaku: ona suti...ja opet "jel bracu":..a ona iznervirano nemas nista....user posted image user posted image user posted image user posted image


A, krevetic je za bebu...popela se sinoc  u taj krevetic (meni mrsko bilo da ga sklapam, pa je u drugoj sobi, i ja joj rekla da se pokvario i da je od bebeuser posted image user posted image user posted image ) stavila dudu i govori Uma je beba..Uma je braco...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
24.3.2011 8:47:45   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Moram da prijavim napredak, mašala da ne ureknem. Juče se sam ponudio da mi pomaže oko bebe, da mijenja pelene kad se beba ukaki a jutros je sav radostan potrčo da mi pomiluje stomak i morala sam da se namirišem svojim parfemom gore a po stomaku muškim da ne bude jedino bato ne namirisanuser posted image Nadam se da ćemo vog vikenda bit zdravi i ja bez divljanja hormona pa da kupim komodicu za bebu i da posložimo stvari ja i on zajedno. Planiram i da idemo zajedno da biramo naljepnice da ih on izlijepi kako bude željeo. Jedino što me još po malo plaši da izajava da smo mi samo njegovi mama i baba, pa baba ne može nikako bit ni amidža 


user posted image user posted image user posted image user posted image  jao filozofa...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
25.3.2011 10:08:33   
emma.L
E kod nas je smirenje nastupilo. Sad je faza NE-negiranja user posted image . Vidi sličicu i onda me pomazi po stomaku. Shvatila je da ćemo imati bebu koja će biti naša zajednička, koja će spavati u njenoj sobi pa će me ona zvati MAMAAAAAA kad beba bude plakala ili nešto, ali pojam spola joj ne ide nikako user posted image - bebe su bebe i kad su malo veći postaju braco ili seka. A ona će dobiti novi krevet, beba će joj donijeti nešto lijepo, beba joj je mahnula na sličici (nigdje veze - izgleda kao kikiriki ali sam ja rekla da joj to beba maše i da je rekla da je poljubim i to je njoj super user posted image ).
A mi smo zasad malo ulaganili s fazom "ja sam beba". Shvatila je da je ne smijem dizati (srce me boli user posted image ), da se grlimo samo sjedeći i da mora sama brisati nos ili sama trati po maramice. Mada ja očekujem da će nam trebati dupla duda i flašica kad se rodi, bar nakratko dok joj ne dosadi.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
25.3.2011 10:43:18   
ziki
Ne bih da vas plašim al Nemirko je imo fazu, kao prvu reakciju na bebu da je počeo da se piški. I to ga je držalo od 25.11 do nekog 15.01. jedva smo se riješili toga. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
27.3.2011 23:38:45   
Amam
Pozzic

Ja imam veliku curku,6 god i sad cekamo bebu,fazu ljubomore smo presli,ali da je bilo tesko,bilo je,uhh kad se sjetim,strah me Boga,u pocetku,valjda me i hormoni lomili pored njenog ne prihvatanja,pa sam se znala uhvatiti kako razmisljam,sto mi je ovo trebalo,dijete mi pati,da mi Bog oprosti user posted image .
Kad je imala negdje oko 3-3,5 god,jedan dan sjelaa za stolic svoj i poce plakati,i na pitanje zasto place,ona odgovara "Ali ja ne znam kako ce se zvati moj brat",tad brata nije bilo ni na mapi,jedino je jetrva cekala bebu,pa je to ponukalo na razmisljanje.Tad su se i zavrsile lijepe price o bebama...
Kad sam bila na pocetku trudnoce,prvo smo poceli pripreme razgovorom,nisam joj smjela odmah reci,znala je strasno reagirati,otic u sobu,cutati,lezati na stomaku,ignorisati nas svakako,kako je vrijeme odmicalo,pocela je prihvatati,ponekad smo danima znali ne spomenuti bebu,pa onda opet na kratko,ma svasta.Kad sam rekla da ce dobiti brata rekla je "Super ja cu i dalje biti jedina princeza" user posted image user posted image .
Poslije toga sam obavila s njom razgovor i rekla da cu ja uvijek biti njena mama,da cu je uvijek voljeti,svaki dan vise(ako je to moguce),te da ce ona biti starija seka i da ce bratu pomagati oko svega,od tad moje dijete prihvata user posted image i sve oko bebe,sve stvarcice je birala sa mnom,sve uredila i pomaze mi,bebu jos cekamo,a skoro je rekla "daj vise izadji,pa to je pvo moja kucicaa bila" user posted image


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
13.4.2011 18:28:11   
tijuška
cao svima.
Moja F je imala dvije godine i dva mjeseca kad sam rodila T. Maksimalno je bila ukljucena u trudnoci cak je i na preglede isla sa mnom i gledala seku kroz televizor, kako ona kaze. Nju sam dojila cijelu trudnocu, bojala sam se naglo prekinuti upravo zbog price sa novom bebom. Hvala Bogu imala sam trudnocu bez problema, nisam smijela niti pomisliti sta ako ginekolog kaze da prekinem sa dojenjem, toliko sam se brinula za njenu psihu tad. Inace je jako poslusno dijete i nikakvih problema nisam imala s njom.
Po izlasku iz porodilista, prvi dan u kuci bio je katastrofa. Ona se bacala po kuci, plakala, bacala stvari ...itd. Pomislila sam da ce to trajati i trajati i da se nikad nece adaptirati. U takvoj situaciji nije mi nista drugo preostalo nego da i njoj ponudim memu jer je mema u stvari bila razlog takvom ponasanju. Pomogla mi je u navali mlijeka, sad se zajedno dojimo i tenzije su dan po dan sve vise padale. Sad je sve ok, ona povremeno trazi memu, uglavnom pred spavanje a seku obozava, cuva je, pazi. Ne smijem niti zamisliti sta bi bilo da nije memeuser posted image user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
13.4.2011 20:24:30   
Selma.A.M
Evo teme za mene,odoh sada da čitam sve iz početka user posted image
Moj A je ljubomoran i kada pomilujem stomak a šta će biti kasnije user posted image

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
13.4.2011 23:15:56   
hatepsut
Ja sam u nekoj emisiji gledala Vedranu Seksan,koja je takodjer imala "problem" s ljubomorom kad je dosla beba pa je ona kazala nesto kao "mama je ko sunce,sunce jednako grije sve ljude,tako mama jednako voli i tebe i bracu" bas mi se svidjelo poredjenje mama/sunce.Moj K. ima 9g. pricamo o braci ili seki ako dobije user posted image jednom me pitao kako ce se zvati a ja sam mu kazala kako ti zelis,uff njegove radosti user posted image ma to mi je jedan od najvecih strahova,razmisljamo o drugom djetetu ali jos ne radimo na tome user posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 8:46:53   
emma.L
 Ovo smo i mi planirali, ali svesti izbor na tri imena i pustiti Emu da da ime braci/seki user posted image . Ne bih se baš usudila da sama odlučuje jer bi nam se u ovom trenutku zvala ili Zelena ili Zeleni user posted image  - svakako odmah iz bolnice nas dvije moramo ići da Ema bebi probere dudu, znamo samo da treba biti zelena.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 8:49:06   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: emma.L

 Ovo smo i mi planirali, ali svesti izbor na tri imena i pustiti Emu da da ime braci/seki user posted image . Ne bih se baš usudila da sama odlučuje jer bi nam se u ovom trenutku zvala ili Zelena ili Zeleni user posted image  - svakako odmah iz bolnice nas dvije moramo ići da Ema bebi probere dudu, znamo samo da treba biti zelena.



Ema ti si moja cura user posted image mene prepoznaju po zelenoj bolji,od kuce,namjestaja,prekrivaca,mnogo odjece...sve je zeleno user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 8:52:46   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ovo smo i mi planirali, ali svesti izbor na tri imena i pustiti Emu da da ime braci/seki user posted image . Ne bih se baš usudila da sama odlučuje jer bi nam se u ovom trenutku zvala ili Zelena ili Zeleni user posted image  - svakako odmah iz bolnice nas dvije moramo ići da Ema bebi probere dudu, znamo samo da treba biti zelena.


HAHAH, i ja imam taj problem već evo unaprijed gledajući. L. govori da će imati seku i da će se zvati Amana, Alala, Alila, Asafa (izmišlja užaaaaaaaaasna imena hehehehe)... Tako da će biti par imena pa će ona moći izabrati koje želi, ali kada do toga dođe haha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 8:58:29   
ziki
I kod nas je bio plan da on odabere ime, zbog ljubomore... i imamo napredak bilo je Pišo, Kako, Kakonja, sad je Haso, jednom je bilo Malik al se opet vratilo na Haso. Nemam ja ništa protiv Hasa al nije mi baš među top 10user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 9:10:02   
emma.L
IZVORNA PORUKA: ziki

I kod nas je bio plan da on odabere ime, zbog ljubomore... i imamo napredak bilo je Pišo, Kako, Kakonja, sad je Haso, jednom je bilo Malik al se opet vratilo na Haso. Nemam ja ništa protiv Hasa al nije mi baš među top 10user posted image


user posted image user posted image user posted image  onda smo sa Zelenim još i dobro prošli user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 9:15:26   
Lulu_08
Kažem vam imena koja L. predlaže su kriiiza totalno!

Ali kada joj ja predložim nešto poput.. Nina ili Lena i slično ona se oduševi, tako da ću joj malo "pomoći" u odabiru imena hahaha..

Eh sad sve je to super jer ona "će dobiti seku" odnosno želi seku. A šta ako bude bato?

Da li neko ima iskustva sa "željama" djeteta odnosno šta ako se ta želja ne ispuni? Kako objasniti da mi ne utičemo na to šta će mama roditi?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 9:19:36   
ziki
Nemirko je imao želju za sekom, pa je onda njegova strina rodila bata i on je tražio bata neko vrijeme ali se opet vratio na seku. Kad je dr rekla da je bato, odmah mu je dao ima Kako, u ordinaciji. Posle smo pričali, pričali..... i sad je oduševljen što će dobit bata, što će se igrat, on će ga učit da priča, crta, kako da opere zube, traži tutu.... sve i biće glavni kuhar dok ja budem u bolnici i posle

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 9:29:41   
N_N
S je i prije nego sam zatrudnila govorila da će joj mama roditi brata Ibrahima user posted image user posted image user posted image user posted image Mislim, lijepo je ime, ali što reče ziki nije mi baš među top 10 user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 10:03:38   
new mama
Ovo mi je slatko kad djeca predlazu imena,pita moj brat prije par dana A kako cemo dati bebi ime kad se rodi,a ona pocela nabrajati imena drugarica Uma,Asja,Lajla,user posted image ,a nema djecaka nigdje,kao da ce biti djevojcica sigurnouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 10:07:33   
Lulu_08
ziki, ma nemirko je kuhar i pol nema šta hehe..kako god glavno je da će on kuhati heheehe...

N_N brat Ibrahim je zakon haha, show fakat!

new mama i kod nas je tako, ona kao da je sigurna da će biti seka... a prije je imala običaj reći da ću joj roditi i batu i seku, blago meni...hahaha

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 10:19:48   
DM

IZVORNA PORUKA: Djana

Kažem vam imena koja L. predlaže su kriiiza totalno!

Ali kada joj ja predložim nešto poput.. Nina ili Lena i slično ona se oduševi, tako da ću joj malo "pomoći" u odabiru imena hahaha..

Eh sad sve je to super jer ona "će dobiti seku" odnosno želi seku. A šta ako bude bato?

Da li neko ima iskustva sa "željama" djeteta odnosno šta ako se ta želja ne ispuni? Kako objasniti da mi ne utičemo na to šta će mama roditi?

Kod mene je S želio seku, a dobio bata!user posted image
Od početka trudnoće smo ga pripremali na novog člana, tako da je to prošlo sasvim normalno; ali je uvbijek govorio da želi seku i na moja pitanja -šta ako bude braco-vrtio je prstićem i ghovorio -ne,ne, ja želim seku!user posted image
Ali kad je uz nekoliko puta pokazao ćuuser posted image polako smo ga pripremali na bracu!
Ti znaš svoju curicu i na koji način ćeš joj objasniti da će to biti braco(kad do toga dođe), jer svaki roditelj ima poseban način komunikacije sa svojom djecom te im na taj način i prezentira odgovore na nj pitanja; a dotle je pusti da uživa u svojim željama, nek zamišlja seku-možda jednog dana počne i zamišljati bracu!

P.S. mene je S stalno pitao kuda će izaći beba iz tibe, čak je misčlio da će izaći na pupak, a kako mi je bio mali da mu objasnim kuda će stvarno beba izaći-rekla sam mu da to zna doc i da nj treba pitati, a on se na kontroli postidio i ostalo je da beba pokuca iz tibe kad joj bude vrijeme da se rodi(kad odvoljne naraste) i doc joj otvori posebna vrata da izađeuser posted image user posted image user posted image Tad je bilo dovoljno, a sada ni sam ne znam šta bih mu reklauser posted image

P.P.S.Još uvijek želi i seku ili možda još jednog brata!user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 10:25:36   
DM
Kad ste već kod tih želja djece za bratom ,sekom.....jedan dječak je govorio mami da mu rodi-brata,seku, kuče i mačeuser posted image user posted image user posted image
Btw-oni više ne mogu rađati, jer je i nj rodila baš kasno


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kako pripremiti dijete na dolazak bebe??
14.4.2011 23:20:04   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: doublemum

Kad ste već kod tih želja djece za bratom ,sekom.....jedan dječak je govorio mami da mu rodi-brata,seku, kuče i mačeuser posted image user posted image user posted image
Btw-oni više ne mogu rađati, jer je i nj rodila baš kasno



Od moje drugarice malena na pitanje sta bi voljela da ti mama rodi odgovarala cuku i macu user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *