|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: proteuse mirabilis
25.2.2011 21:28:18   
Anoniman
da mi je neko pricao nebi vjerovala majka otvorila temu kad sam bila trudna imala sam ovu bak. patnju prosla dok je nisam istjerala sad na istoj toj temi,pisem gdje sada moje djete ima ovu bajuuser posted image ....
Al, s Bozijom Pomoci se nadam da cemo je istjerat do kraja abd

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: proteuse mirabilis
25.2.2011 23:13:46   
Natty
user posted image
biće to sve u redu user posted image user posted image

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: proteuse mirabilis
26.2.2011 10:33:58   
samedi
IZVORNA PORUKA: felix

da mi je neko pricao nebi vjerovala majka otvorila temu kad sam bila trudna imala sam ovu bak. patnju prosla dok je nisam istjerala sad na istoj toj temi,pisem gdje sada moje djete ima ovu bajuuser posted image ....
Al, s Bozijom Pomoci se nadam da cemo je istjerat do kraja abd



user posted image user posted image user posted image user posted image draga Felix,tako mi je zao Anelka,user posted image user posted image user posted image ako nista,ti imas iskustva sa ovom odvratnom bajom pa ces moci i njemu bolje pomoci i da se rijesi te baje prije,da se ne napati,uh mrzim sve baje,i vidljive a jos vise nevidljive fuj fuj fuj!!!


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 9:30:15   
Anoniman
joj mene slomi lovljenje pi,pi boze ...Danas ponavljali nal. ovaj sto treba doci danas nije gotov to znaci nije o.kuser posted image
Bit ce danas u 1. gotov al moramo ovaj danas novi uhvatiti al skoro mi se sve iz kese prosulouser posted image
Nije mi mrko ni hodat, svaki dan ni raniti al ovaj pi pi me unisti!!!!!!!!!!!!!!!
Cak, smo danas trebali raditi i uzv. al posto je jeo jutros nista od toga do utorka
aman ljudi moji kad se okrene nezna stat ....
Sve jedno drugo vuce....
Kad ce nal.bit vise uredu ....


(odgovor članu samedi)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 11:56:50   
mamana
Ova bakterija je obično znak neke hronične upale, tako je meni doktorica objasnila. Mi smo je imali u prvoj urino kulturi, ali je bila u granicama"normale", u drugoj i trećoj je nije bilo.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 12:11:32   
Anoniman
nama je drugi urinakultura i isto 10 sa 5 bakt . 

(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 12:14:54   
mamana
Mi smo uzeli kapi od brusnice Cranactin, jer su one dobre za sve urinarne infekcije. pa čemo za mjesec ponoviti urino kuture. Imali još neki bakterija u urinu osim ove?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 12:59:16   
Anoniman
nema ima samo ovu bakt. kud ces vise ona nemoze biti dosadnija
Suta ce nam vjerovatno dat boce user posted image nema druge .
Morat cu i ja vidjet sutra u apoteci te kapi koliko dajes kako ide to???


(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:06:41   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: mamana

Mi smo uzeli kapi od brusnice Cranactin, jer su one dobre za sve urinarne infekcije. pa čemo za mjesec ponoviti urino kuture. Imali još neki bakterija u urinu osim ove?


a odakle ste, iz sa.ja sam ove kapi nasla samo u dvije apoteke u sa pravo ih je tesko naci, valjda skupe pa nece da ih nabavljaju.
a nisa znala da su dobre i za druge infekcije, ja sam mislila samo za eserihiju.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:08:02   
mamana
Što će vam dati boce? Bakterije iznad 10 na 5 se liječe,a sve ispod toga se samo prati. Mi smo pored ove dosade u urino kulturi imali i e. coli.  Da li djete ima temperaturu, koliki su leukociti?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:10:17   
mamana
a odakle ste, iz sa.ja sam ove kapi nasla samo u dvije apoteke u sa pravo ih je tesko naci, valjda skupe pa nece da ih nabavljaju.
a nisa znala da su dobre i za druge infekcije, ja sam mislila samo za eserihiju.

Ima ih u apoteci Dina i jam sam pola grada obišla dok sam ih našla. One su odlične za uninarne infekcije.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:35:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamana

Što će vam dati boce? Bakterije iznad 10 na 5 se liječe,a sve ispod toga se samo prati. Mi smo pored ove dosade u urino kulturi imali i e. coli.  Da li djete ima temperaturu, koliki su leukociti?
IMAO je 3 dana visoku turu .
Leukc. su ti 10 sa 5 .
Zato sto drugi po redu pije antibiotik a nista nam ne pomaze pio cefalaxsin, pa esbesul i nista bolje ..


(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:36:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamana

a odakle ste, iz sa.ja sam ove kapi nasla samo u dvije apoteke u sa pravo ih je tesko naci, valjda skupe pa nece da ih nabavljaju.
a nisa znala da su dobre i za druge infekcije, ja sam mislila samo za eserihiju.

Ima ih u apoteci Dina i jam sam pola grada obišla dok sam ih našla. One su odlične za uninarne infekcije.
koliko kostaju???
Nadam se da ih kod nas ima u ZE-DO.

(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:40:35   
mamana
Za urinarne infekcije ciljani antibiotik je Pancef, terapija traje 10 dana. četvrti dan terapije bi trebali uraditi kontrolu urina i vidjeti koliki su leukociti, a sedam dana nakon terapije ponoviti urino kulture. Ova dva antibiotika ste bez veze popili.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:43:09   
mamana
Ako ne nađeš u Zenici nije problem mogu ti ja ovdje kupiti, pa nekako poslati. Ovdje koštaju 43 KM bočica od 59 ml, što je dovoljna za 15 dana korištenja.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:44:56   
marinčii
IZVORNA PORUKA: mamana

Što će vam dati boce? Bakterije iznad 10 na 5 se liječe,a sve ispod toga se samo prati. Mi smo pored ove dosade u urino kulturi imali i e. coli.  Da li djete ima temperaturu, koliki su leukociti?
nama bile 10 na 4 i davali nam boce ,svašta sad ni meni nije jasno pa zašto bi dijete bezveze mučili user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:50:08   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: mamana

Za urinarne infekcije ciljani antibiotik je Pancef, terapija traje 10 dana. četvrti dan terapije bi trebali uraditi kontrolu urina i vidjeti koliki su leukociti, a sedam dana nakon terapije ponoviti urino kulture. Ova dva antibiotika ste bez veze popili.


mi smo pili pancef i evo sada cetiri dana poslije zavrsetka danas uradili UK, a nismo krv vadili za leukocite.nama je isto dr ukljucila antibiotik tek kada je eserihija bila u tri nalaza 10 na 6, a marinci 10 na 4 kod nas na UK uopste ne pise da se daju antibiotici. user posted image
svasta

a da u dini ima, ja to ne obilazim, ja zovem i pitam.a ima i apoteka na sipu u novom naselju koja ima i kod njih su 41 KM.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:52:21   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: mamana

Što će vam dati boce? Bakterije iznad 10 na 5 se liječe,a sve ispod toga se samo prati. Mi smo pored ove dosade u urino kulturi imali i e. coli.  Da li djete ima temperaturu, koliki su leukociti?
IMAO je 3 dana visoku turu .
Leukc. su ti 10 sa 5 .
Zato sto drugi po redu pije antibiotik a nista nam ne pomaze pio cefalaxsin, pa esbesul i nista bolje ..







< Poruku je uredio MALA1994 -- 3.3.2011 14:03:08 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 13:53:34   
mamana
Malo je četiri dana da bi nalaz urino kulture bio realan, minimum je sedam dana. Leukociti se vide iz običnog nalaza urina, koji se napravi u domu zrdavlja kojem pripadate.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 14:00:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamana

Malo je četiri dana da bi nalaz urino kulture bio realan, minimum je sedam dana. Leukociti se vide iz običnog nalaza urina, koji se napravi u domu zrdavlja kojem pripadate.
krv kad smo vadili bilo je o.k al ovi su leuk. u urinu 10 sa 5 kontattel meuser posted image
i ima bakteriju.


(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 14:01:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: mamana

Za urinarne infekcije ciljani antibiotik je Pancef, terapija traje 10 dana. četvrti dan terapije bi trebali uraditi kontrolu urina i vidjeti koliki su leukociti, a sedam dana nakon terapije ponoviti urino kulture. Ova dva antibiotika ste bez veze popili.


mi smo pili pancef i evo sada cetiri dana poslije zavrsetka danas uradili UK, a nismo krv vadili za leukocite.nama je isto dr ukljucila antibiotik tek kada je eserihija bila u tri nalaza 10 na 6, a marinci 10 na 4 kod nas na UK uopste ne pise da se daju antibiotici. user posted image
svasta

a da u dini ima, ja to ne obilazim, ja zovem i pitam.a ima i apoteka na sipu u novom naselju koja ima i kod njih su 41 KM.

KAko ne pise pa nama je izlovana bakt i u urinu ima 10 s 5 bakt. i pije lekove znas i sama .
Naravno da znam da nije dobro ako je u urini i je u urinu bakterije te

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 14:04:35   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: mamana

Za urinarne infekcije ciljani antibiotik je Pancef, terapija traje 10 dana. četvrti dan terapije bi trebali uraditi kontrolu urina i vidjeti koliki su leukociti, a sedam dana nakon terapije ponoviti urino kulture. Ova dva antibiotika ste bez veze popili.


mi smo pili pancef i evo sada cetiri dana poslije zavrsetka danas uradili UK, a nismo krv vadili za leukocite.nama je isto dr ukljucila antibiotik tek kada je eserihija bila u tri nalaza 10 na 6, a marinci 10 na 4 kod nas na UK uopste ne pise da se daju antibiotici. user posted image
svasta

a da u dini ima, ja to ne obilazim, ja zovem i pitam.a ima i apoteka na sipu u novom naselju koja ima i kod njih su 41 KM.

KAko ne pise pa nama je izlovana bakt i u urinu ima 10 s 5 bakt. i pije lekove znas i sama .
Naravno da znam da nije dobro ako je u urini i je u urinu bakterije te



znam za vas, ali kod marinci je bilo 10 na 4 i kod nas je prva bila takva i ne pise uopste da se daje ikakva terapija!?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 14:09:37   
mamana
U nalazu urina se može samo vidjeti ima li bakterija, obično piše rijetke, malo ili dosta baktetija. U slučaju da ih ima i da su leukociti visoki (što pokazuje da postoji neka upala), onda se radi urino kultura, gdje se one posade, pa se vidi koje su to bakterije (vrsta). To što piše 10 na 5 ili neka druga vrijednost, to pokazuje kolika je koncentracija bakterija na 1 ml urina. Oadam se da sam sad bobro objasnila.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 14:11:30   
marinčii
e svašta onda su mi dijete bezveze trovali inekcijama ,stvarno užas tada smo imali i temp 5 dana onda je očito bila neka viroza u pitanju ,e stvarno nekad mi dođe da pomislim da ovi doktori nemaju pojma šta rade user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: proteuse mirabilis
3.3.2011 14:25:18   
Anoniman
marinci, ja opet mislim da znaju sta radeuser posted image nevjerujem da bi dzaba djete boli, patili ipak ste i vi imali izolovanu bakt. i turu visoku.
Ma necu vise rekla sam nista da cackam po netu,pitam ma samo se vise nerviram i razmisljamuser posted image neznas tko je pametan vise,
Vodim djete krenuli smo ,sve pretrage radimo osto nam je uzv . nadam se dobro mada me i toga strah iskreno al eto.
Sto rece teta danas jedno drugo uvjek vuce al proce i ovo abd. nista nije vjecno
ubicemo mi baje pa makar i bocama prokletim
Nedaje na pamet lekove vec po antib. nije do nje do anela je sto njegov organizam ne djeluje na taj recimo mozda lek.
Al bit ce bolje.

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *