|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:04:48   
Skvo RR
I da zaboravila sam nesto vazno....Sretan put!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:06:17   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: lely

Evo mene opet ovdje user posted image

Sutra putujem i moje malo mace ce po prvi put biti par dana bez mene,tako sam tuzna,vise mi nije ni do puta,samo mislim na njega kako ce i sta ce....user posted image
On vise nije toliko mali da ga se moze prevariti i vec je par puta kada je ostajao na kratko sa nekim bez mene i mm pitao nebrojeno puta za nas i odbijao da spava jer on ceka nas....
Bice kod moje mame,znam da je siguran i sve sto ide uz to,ali opet ne mogu  da ne mislim i kad se samo sjetim da cu ga sutra poljubiti i otici i necu ga vidjeti par dana jeza me prodje i dusa me zaboli.
Mozda pretjerujem,ali ne mogu protiv sebe,samo na to mislim...
Boze daj mi snage i podari da sve prodje u najboljem redu....user posted image

draga nesekiraj se bice sve u redu Anes je pametnica bice on dobar tebi sreta put...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:11:58   
Nedi
Biti će u redu, ništa mu neće faliti, vjerovatno ćeš ti to puno teže podnijeti. Mi se još nismo razdvajali preko noći, zaista ne znam kako ćemo to prevaliti vjerovatno ću plakati ovdje sa vama i tražiti utjehu.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:13:53   
dinaa
Lely draga znam da ti je tesko ali bar se pokusaj opustiti nece momku nista faliti,kao sto si i sama rekla u sigurnim je rukama.Sretan put.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:14:29   
lely
Hvala vam puno drage moje user posted image
Samo da se smirim i da ovo prodje sto prije...
Jedva cekam kad cu se vratiti ,a nisam ni otisla,blasevo zar ne user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:15:52   
Nedi
Ma nije blesavo samo je majčinski , sretan put

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:16:27   
HanaBana
Ej Lely nemoj da brines. Ja sam prvi put putovala kada je Hani bilo 8. mjeseci. Preplakala sma tih 5 dana u Beogradu. I sada jako puno putujem i to po belaju uvjek van BiH pa nabesam telefona uuuuuuuuuuuuuuuu. Oni to nekako bolje podnose nego mi. I sada kada idem Hani lijepo sve objasnim. Mama ide, ti ces spavati tu i tu, slusaj annu i dedu i td.
Ono sto je najbolnije je to da kada je obicno nazovem sa puta nece da prica smanom, kao ljuta ili me cak i zaboraviuser posted image user posted image Ali zivot nam je takav i nemoj se sekirati i vjerujem da je svaki put radi njihove sutrasnje finansijske sigurnosti...

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odvojenost od djeteta
8.12.2009 15:19:32   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: lely

Jedva cekam kad cu se vratiti ,a nisam ni otisla,blasevo zar ne [/image]



O da...tačno znam kako ti je.
Nije blesavo, to je tako i drugačije ne može biti.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odvojenost od djeteta
11.12.2009 12:51:00   
hanin
Drage moje, interesantna tema....
Ja imam bebu, 13. mjeseci je napunila. pocela sam raditi i jako tesko mi pada odvojenost od nje. Cini mi se da svaki dan, kada se vratim sa posla ona nesto novo zna uraditi... I zao mi je sto toliko toga propustam. Ali, raditi se mora.
Sretna sam sto je cuva svekrva, pa sam sa te strane mirna. Znam da je u siurnim rukama i da joj ne nedostaje ljubavi i paznje.



_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 12:06:56   
M kao Mama
Preneseni postovi sa teme

Prvo odvajanje od roditelja, a tim da će se i ova tema tako zvati, a zvala se odvojenost od djece, ovi mi je nekao prikladniji naslov, nadam se da će te se složiti.

LP



IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Uh, drage moje, moja L, je sinoć prvi put spavala kod nekoga, došao dedo da je vidi i u priču, pita je on hoćeš li spavati kod mene i dijete ko iz topa, hoće. Mi onakozbunjeni, ali kada ode da sprema stvari vidim ja baš ozbilja. Lijepo je spremim, ona sva sretna, sjede sa dedom u auto i ode, kaže dedo ako bude plakala, ne sikiraj se odmah ti je vraćam.

Otišli su po mog brata u grad, i ona sva sretna što ga je iznenadila, kažu da je slušala, nije plakala, oni sve obavili što je trebalo, napravili joj mlijeko, oprali zubiće, odveli u WC, obukli i legla je, gledala sa Ifrom tv i zaspala, dedo je doveo jutro oko 7, kaže bilo joj super i opet će ići.

Ja cijelu noć oka nisam sklopila, razmišljajući, nekako sam preživjela.



IZVORNA PORUKA: taurus

user posted image user posted image user posted image user posted image  pa to je super
ne znam koliko godina ima tvoja L, ali meni ovo nije uopšte nepoznanica
ja sam svog R još kao bebu znala ostaviti kod mame ili svekrve da spava, da bi ja i muž mogli izaći ili otići negdje
ne mislim da je to loše, jer trebaju da se navikavaju na razne situacija
i evo upravo sam se sjetila, prvi put smo ga 2 godine ostavili kod svekrve 3 dana za 1. maj a mi otišli na more da se odmorimo (hvala mojoj dragoj svekrvi) i mogu ti reći da nam je bilo super, napunili baterije, poslije imali više strpljenja za dijete, a djetetu je bilo super jer ga je majka pazila po cijeli daan, vodila ga u šetnju, kuhala mu i uopšte nas nije tražiouser posted image
moj ti je savjet počni to praktikovati malo češće, pa ti i tm malo u šetnju samiuser posted image



IZVORNA PORUKA: emma.L

Čestitam na prvom odvajanju.
Ja sam isto rekla, prvi put kad bude sama tražila, može ostati. Uvjet je da zna pričati i reći što hoće i da se prestane buditi noću (jer mi to riješimo ne dižući je iz kreveta a 10000000% znam da bi za jednu noć tamo, u slučaju male nervoze, cijela kuća bila na nogama). Mamu nemam, ali kod svekrve bih je što se svega tiče mogla mirne duše ostaviti, osim odgoja. Za jedan vikend bi nam sav trud propao user posted image . (Ja ću sigurno preplakati prvu večer, MM će me grliti i tješiti da ne umrem, ali slažem se da treba user posted image ).
Ja osobno mislim da dijete treba znati red, a jedino kod kuće ga može imati kako treba. Zna se rutina. Izuzetci su, naravno, dozvoljeni i poželjni kad malo odrastu, ali bi meni to bio onda vid nagrade za dobro dijete, a ne kao što moja prijateljica radi - 4 dana kod babe i dede, a 3 s njima, pa onda dobija batine za ono što na jednom mjestu može raditi a na drugom kao spada u nevaljalo ponašanje user posted image .   


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma, joj, moja Taurus, tu ti ja veliku grešku pravim, u koju sam se toliko zagrizla, da mi i nije žao, vjeruj mi ja sam teže ovo sinoć preživjela nego ona, naša prvoodvajanje bilo je sa njenih 27 dana, kada je morala u bolnicu, nisu mi dali da budem s njom, narednoodvajanje nakon 11 mjeseci moj službeni put, i nakon toga još jedno 20 puta najmanje, i svaki put bi sve bilo super, jer je ostajala sa mužem i svekrvom, i bila sam mirna, ali ovo je prvi put da je ona negdje otišla.

Baš sam bila nekako u isto vrijeme i tužna i radosna.


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ni ja ne vidim ništa loše u tome...čak što više jedva sam čekala da dodjemo do toga da jednom sedmično ide kod bake i dede (jer je sestrin sin od malena obožavao ići kod njih na spavanje pa i danas kad ima 8 godina)...medjutim, moja curica nije baš za te avanture raspoložena. 


IZVORNA PORUKA: taurus

Normalno je da je prvi put teško i da misliš na sve, ali vjeruj da je njoj bilo super, jer da nije plakala bi i tražila da se vrati kući
i ja sam par puta znala kad dođem kući i pogledam njegov krevetić prazan a ja odmahuser posted image user posted image user posted image user posted image
ali poslušaj ti mene pa iskoristi priliku kad ste ti i tm samiuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Hahaha, ma mi smo sinoć zamalo oboje sjeli iplakali, a i svekrva kaže cijenu noć nije zaspala razmišljajući.

I emma, na žalost i ja sam bez mame ostale veoma rano, tako da sam L, luđački vezana. Inače, ona ima 3,5 mjeseci.



IZVORNA PORUKA: Mya_81

Joj, sad ćete reći da sam ja grozna mama...mi smo imali strašne grčeve i nije prva 3 mjeseca spavala baš nešto puno, a plakanja je bilo i previše...pakao živi i padala sam s nogu tako da je mama jednu večer uzela curicu na spavanje (možda je imala oko 2 mjeseca). I sad mene svi pitaju jesam li mogla spavati i je li mi bilo neobično...a ja kad sam došla doma srušila se u krevet i nisam se do jutra ni pomjerila user posted image



IZVORNA PORUKA: mama alma RR

A, jokud ti to, pa naravno da nećemo, pogotovo tada, friška sa poroda, sve novo, nespavanje, pa i mi imamo dušu, mame mislim hahahahahha



IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Curicu smo prvi put na konaku kod nane ostavili negdje oko 1,5 godine starosti. Ja i muž izašli navećer, ko u život, vratili se kući oko 11, a da vam ne pričam da smo cijelo vrijeme samo pričali o djetetu user posted image Ali poslije je bilo lakše user posted image
Sina nisam ostavljala zbog dojenja, ali evo se spremam na prvi pokušaj, za SFF.




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

do sada nisam ostaljala malenu da noći nigdje bez mene, mislim da to njoj ne bi bio problem al meni biuser posted image



IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Hahaha, ma mi smo sinoć zamalo oboje sjeli iplakali, a i svekrva kaže cijenu noć nije zaspala razmišljajući.

I emma, na žalost i ja sam bez mame ostale veoma rano, tako da sam L, luđački vezana. Inače, ona ima 3,5 mjeseci.


3 i po godine!!! user posted image

Kako je to super, mashallah velika curica :):):)
Kad ce moja... da mi je da barem nauci zaspati bez mene pored nje, pa cemo onda lako za ostalo, cini mi se user posted image




IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma, i L, je zeznuta, svaku noć zaspe pored mene, onda je ja prebacim u krevetić, onda ona u neko doba zove, pita:"Mama, gdje sam ja, mama, gdje si ti, mamam dođi po mene", onda je prebacim i tako u krug, hahahha.

Sad bi brat priča, morao joj je sat vremena prčati priče, došli su i do Boračkog jezera, gdje je crvenkapica išla na roštilj, hahahahahahahah.

Samo je u jednom momentu rekla hoće kući, gdje joj je mama i da li je vole (to je najnovija faza, Voli li mene iko), irfo joj rekao da je mrak, da ne radi trola i da spavaju tu. Samo mi nije jasno kako se nije dosjetila da je dedo vozi, srećom sve je prošlo mnogo bolje, nego što smo očekivali.


IZVORNA PORUKA: mala86

mi sad imamo 2 svadbe zaredom-31.8 i 1.7!i L.ce bit kod mame!vec me pomalo strah,kako ce reagovat,zbog dojenja!ova prva je u gradu-pa cu za 5 min moci biti kod kuce,ali ova druga je nekih 20-30 kmuser posted image ,ali mama kaze da ne brinem da ce ona lako s njim
vec znam da ce telefon radit svakih 15 minuser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: mojbebac

moja Anja ostaje kod bake, vec odavno .... prvi put je ostala sa otprilike godinu dana ..... nema problema jer ona spava cijelu noc, i ako se probudi uzme malo soka i nastavi, tako da nema problema .... to sam uradila po savjetu moje mame koja je i mene jako rano ostavljala kod svoje mame ..... neka se privikava, ne volim da bas pretjeranno bude vezana za mene, naka se osamostaljuje ....  a mama zivi veoma blizu tako da nije problem ..... mada nisam je ni jednom ostavila a da ja odem negdje dalje, strah me je jos uvijek, dok ne pocne pricati ..... ali i to ce brzo ..... stvarno smatram da treba poceti sa tim, pa bar jednom sedmicno cisto da se dijete privikava .... 




















< Poruku je uredio mama alma RR -- 16.7.2010 13:06:06 >

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:15:06   
emma.L
Nego, otkako sam se javila jutros, razmišljam o temi user posted image  - upalile se brige moje.
MM odavno navija da je počnemo ostavljati kod nane i dede na noćenje. (Ovo je moj problem i vječna borba s okolinom otkako sam ostala trudna user posted image ).
Nije to problem, čak bi mi i bilo normalno da ja imalo više vremena provodim s njom. Možda je subjektivna ocjena, ali mislim da je najvažniji uticaj majke na dijete u smislu odgoja i trudim se svaki slobodan tren biti s njom u različitim situacijama i upućivati je. Npr. svaku večer držim predavanje o pranju zuba, a nani čak ni ne da oprati zube kako treba. Kod nas svi sjedimo za stolom i ona sama jede (uz našu pomoć kad zapne), a kod svekrve se samo za Bajram zna za zajednički obrok - kao stanica. Mi najnormalnije razgovaramo s njom, bez tepanja i kreveljenja. Razumijem i tu potrebu, ali iritira jako kad vidim da je nani i najveća Emina gluparija smiješna da je suze obliju, dok sam ja mišljenja da treba ili normalno prokomentirati masu stvari ili ignorirati neke stvari. Dakle, kad bih prepustila još i vikende, zaista bih dobila dijete koje nije po mojim vrijednostima odgojeno. Nažalost, takvo nam je radno vrijeme danas i svi smo stalno u trci.
S druge strane, nikada ne mogu shvatiti kako i MM ne osjeća tu potrebu za njenom blizinom user posted image . Vidimo je 3-4 sata uvečer i jedan sad ujutro prije posla, i sad bih još trebala to uraditi subotom. Toliko umorna nisam. Ponekad je zaista pošaljem kod nane i dede na cijeli dan, ali već kad odradim poslove oko 12 sati počnem je iščekivati. Možda  je bolesno, ali tako osjećam.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:20:04   
M kao Mama
Ja te apsolutno razumijem, ja sam čak mislila da će moj muž sinoć kazati da ne ide, znam sto posto da mu je bilo teško, kao i meni, ali strpio se, samo da ste vfidjeli scenu, ja izašla da je stavim u autom, on na balkonu, svekrva na prozoru i samo što ne plaču. Ni sama ne znam kako se ovo desilo, ja sam navikla da je ona tu pored mene, i to se podrazumjeva. Moja dajica, koja mije kao mama rođena moli da je vodi na more, ja bi i pistila, ali muž ne da, jer se boji, a ona bi je bolje čuvala i od nas, L. kad pitate ko je tebe rodio, ona mrtva ozbilja kaže Nina, djeca osjete ljubav, i sinoć je tako lako krenula, da sam ja ostala paf, a prije nekoliko mjeseci dedo je molio da ide s njim u Tuš da kupe pokučnicde, ma ni pod razno, samo ako će mama.

Stoga mi je sinoćnje razdvajanje, posebno drago, jer mi je pokazala da je i ona malo ozbiljnija.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:21:22   
selina
ema i ja se slazem sa tvojim misljenjem mozda i ja grjesim novopecena sam mama ali svoju bebu nedam nikom bez mog prisustva jer sam uvjerena da je nemoze niko cuvati kao ja i tako da je neplaniram odvajati od sebe jedino nedo bog bolnice a tu kao sto si ti i rekla ima dosta razloga o razlicosti vaspitanja djece!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:22:16   
Lejla Ka
Emma.L jako je korisno da dijete uči da su ljudi različiti, da imaju različit pristup, da ih treba prihvaćati različite. Nećeš moći spriječiti uticaje sa strane, osim da je potpuno izoluješ od okruženja (a to znam da ti nije cilj). Tako da, jedno veće bez pranja zuba, dan dva u komunikaciju tepanjem neće pokvariti tvoje fundamentalno principe odgoja, možda će curica misliti da se kod nane ne peru zubi, ali će jednog dana znati zašto se zubi peru uvijek i svugdje. Opusti se user posted image (znam, znam, lakše reči nego učiniti)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:25:16   
selina

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Emma.L jako je korisno da dijete uči da su ljudi različiti, da imaju različit pristup, da ih treba prihvaćati različite. Nećeš moći spriječiti uticaje sa strane, osim da je potpuno izoluješ od okruženja (a to znam da ti nije cilj). Tako da, jedno veće bez pranja zuba, dan dva u komunikaciju tepanjem neće pokvariti tvoje fundamentalno principe odgoja, možda će curica misliti da se kod nane ne peru zubi, ali će jednog dana znati zašto se zubi peru uvijek i svugdje. Opusti se user posted image (znam, znam, lakše reči nego učiniti)

hehheheh bas me nasmijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:25:17   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: selina

ema i ja se slazem sa tvojim misljenjem mozda i ja grjesim novopecena sam mama ali svoju bebu nedam nikom bez mog prisustva jer sam uvjerena da je nemoze niko cuvati kao ja i tako da je neplaniram odvajati od sebe jedino nedo bog bolnice a tu kao sto si ti i rekla ima dosta razloga o razlicosti vaspitanja djece!


Uvjerenje ti je potpuno pogrešno.
Ali trebaju proći godine da shvatimo da je nama teško da ih odvojimo a da to njima nije problem.
Što će reći - priznati sebi da smo sebični.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:26:22   
M kao Mama
A, tako je, važno je pričati, pričati i samo pričati sa djecom. I moja L. je imala nastupe oko pranja zuba, ali jedan dan je vidjela jednu ženu koja je skroz bez zuba, to joj se nije svidjelo i ja sam joj rekla, srećo draga samo tako nastavi pa ćeš i ti biti ista, od tada zube pere i kada treba i kada ne treba, dva kaladonta potroši mjesečno. Kod nas priča i konkretni primjeri puno toga riješe.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:28:04   
selina
vjeruj nepricam dzabe samo vjerujem muzu i kod njega je ja mogu ostaviti a kod bilo koga drugog da li moja mama ili njegova za sad ne, mozda se promjeni nekad vjerovatno da hoce se promjeniti ali to ce biti kad bude malkice veca

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:30:04   
emma.L
Ma selina, što se tiče čuvanja i ugađanja, više puta je meni pala ili se udarila nego nani user posted image  - nivo brige i pažnje nije upitan nikada. Samo te neke sitnice. Već puno riječi pogrešno izgovara user posted image  user posted image , no dobro nije to tema. Imamo mi čak i tetu koja je čuva uvečer kada izlazimo (siterku, stranca, našla je po preporuci i mirne duše joj ostavim Emu do nekih doba noći). Ali kako reče Lejla K. ja imam jedna mjerila a svi ostali u muževoj obitelji dijametralno suprotna. Znam ja da mora svemu pomalo biti izložena. Iako se ponekad pitam jesam li ja normalna što joj svaki dan dajem i voće i povrće i mlijeko i meso i što insistiram na spavanju u svom krevetu, ipak, na kraju, meni su moja MJERILA BOLJA user posted image .
Ma znam ja da je više problem u meni, ali trebat će mi psiho terapija kad se i to jednom dogodi.
Evo bliže se tri svadbe, od toga dvije u Mo, i ja ću Emu voditi. Ima kolica, ne mora joj biti mir dok spava, a ako baš ne bude išlo (u što prosto sumnjam) nema ni mami zabave, idemo nas dvije u krpe. Jednostavno nisam spremna ostaviti je cijeli vikend u Sa i pokušavati se zabaviti i opustiti - hoću da i meni bude lijepo, a ne da u brizi provedem vrijeme.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:30:19   
taurus
Ja sam mišljena da djetetu treba odmorna i zadovoljna mama a takva mogu biti samo ako sebi ponekad priuštim odmor i rekreaciju, a za to vrijeme user posted image  je kod svekrve ili mame

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:31:40   
hanabanana
Ista sam ti takva bila, zato i govorim. user posted image
Mada ja i dan danas sam najmirnija kada znam da su s muzem ostale.
NI ne zovem da pitam šta su i kako su.

A bila sam toliko glupa da sam ono jutro kada sam H. odvela na čuvanje kod svekrve ( jer sam počela raditi ) na vratima shvatila da ta žena ne zna ni koliko moje dijete mlijaka pije, kada spava, šta jede....da ne govorim šta drugo.
Jer do te godine moje dijet enije niko nahranio, presvukao, okupao, osim mene.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:33:19   
taurus
draga emma ja bih za te dvije svadbe obavezno dijete ostavila u Sa
biće joj lijepo, a tebi još ljepše
ja sam od kada se R rodio imala jedno 5 svadbi i ni na jednu ga nisam vodila i svima lijepouser posted image
uradi to radi sebe

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:35:07   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ma selina, što se tiče čuvanja i ugađanja, više puta je meni pala ili se udarila nego nani user posted image  - nivo brige i pažnje nije upitan nikada. Samo te neke sitnice. Već puno riječi pogrešno izgovara user posted image  user posted image , no dobro nije to tema. Imamo mi čak i tetu koja je čuva uvečer kada izlazimo (siterku, stranca, našla je po preporuci i mirne duše joj ostavim Emu do nekih doba noći). Ali kako reče Lejla K. ja imam jedna mjerila a svi ostali u muževoj obitelji dijametralno suprotna. Znam ja da mora svemu pomalo biti izložena. Iako se ponekad pitam jesam li ja normalna što joj svaki dan dajem i voće i povrće i mlijeko i meso i što insistiram na spavanju u svom krevetu, ipak, na kraju, meni su moja MJERILA BOLJA user posted image .
Ma znam ja da je više problem u meni, ali trebat će mi psiho terapija kad se i to jednom dogodi.
Evo bliže se tri svadbe, od toga dvije u Mo, i ja ću Emu voditi. Ima kolica, ne mora joj biti mir dok spava, a ako baš ne bude išlo (u što prosto sumnjam) nema ni mami zabave, idemo nas dvije u krpe. Jednostavno nisam spremna ostaviti je cijeli vikend u Sa i pokušavati se zabaviti i opustiti - hoću da i meni bude lijepo, a ne da u brizi provedem vrijeme.


E ovako i ja razmišljam, nemam se  namjeru sad za sad razdvajati, ja sam poslovni put u Španiju od 5 dana odbila zbog nje, svi kažu da sam luda user posted image . Meni moje dijete nije umor, čak šta više kako sam počela raditi ja sam nje jednostavno željna user posted image . Svugdje je vodim, ja i ona ko šipka i bubanjuser posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:37:15   
selina
meni mnogo puta treba odmora i malo vremena za sebe i odvojenosti mozda od moje bebe i ja se potpuno slazem s tim da treba odmorna i zadovoljna mama ali kad vidim neke stvari kao npr kad moja svekrva cuva dijete od jetrve a ono spava na spuyvi a ona je negdje po polju ja gubim povjerenje jer to dijete moze pasti sa madraca koji je visok jedno 20 30 cm i udariti se u glavu ili tako mi dodju koje kakve misli i ono hajde ba nece mu nista biti eto to me sve iritira tako da nemogu da se odvojim od svoje bebane dok nebude doslo do prvog odvajanja ali pod moranjem

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prvo odvajanje od roditelja
16.7.2010 14:38:16   
emma.L
Problem je što mi ne bi bilo lijepo, to ti kažem. A Emi će sigurno biti super, jer će biti u centru pažnje (treba na jednom vjenčanju biti mala djeveruša), trenutno je najmlađi član oooogromne obitelji, bit će moj tata da se hvali unukom, a ona i inače može zaspati svugdje. Dakle, Emi zabavno, mami zabavno. Naravno, da su druge okolnosti, snašla bih se, ali mislim da bi to bio opet netko tko bi je čuvao u Mostaru.
Ama, luda sam, znam user posted image . Samo me tješi da ima još ovakvih user posted image .
Kad jednom pregrmim, napravit ću feštu za sve lude mame user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *