|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
1.9.2009 9:13:14   
ada033
Hm, pa ne znam, mozda i nije lose otici ranije, mozda bih i ja otisla ali bas su mi rekli i nakon same kiretaze da sacekam da dobijem prvu menstruaciju pa onda... A krvarila sam mozda nekih 10-ak dana, prvo obilnije, pa onda sve manje i manje.  Al je zato kad sam dobila bio pravi odliv... Doktor je poslije rekao da je to dobro i da bas tako treba, to je znak da se sve ocistilo.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.9.2009 9:44:03   
fatimica09
Drage moje, ako je neka od vas imala slicno iskustvo, mozete li mi reci kada i koje ste pretrage radile nakon pobacaja u trecem tromjesecju trudnoce. Ja sam se sasvim normalno porodila u 9. mj. trudnoce, tj. na samom pocetku 9. mj. ali je beba mrtva, moja dr. kaze da obzirom da je porod prosao bez problema, bez pucanja i ciscenja, sacekam 1-2 mjeseca, da cemo potom uraditi potrebne briseve, testiranja na neke bakterije i da mogu ponovo pokusati. Ja se sasvim dobro fizicki osjecam, evo 20-tak dana nakon poroda mi je prestalo i krvarenje, bolove nisam nikako ni imala, a UZ pregled je ok, sada jedino jos ocekujem prvi menzes. Nalaz obdukcije jos nije gotov, ali nadam se da ce uskoro.

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:13:27   
milenium
Može li mi itko reći šta znači nalaz mikrobiološke obrade(bris cerviksa),svi ostali nalazi su mi ured samo ovaj na novo neznam šta ovaj znači i jeli ured. naslikana je neka tablica i oznake su(S,I,R)?

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:18:06   
marinčii
milenium mislim da je to antibiogram,znači tu je izloirana neka bakterija i te oznake,s,i r znače da je bakterija ,recimo to R da je rezistentna n određeni antibiotik..bar tako mislim jer već sam i ja imala bakteriju u brisu cervixa pa mi je to doktor objašnjavo ,sd koliko sam dobro skužila i objasnila ti neznam,možda se javi još ko ko bolje to razumi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:21:42   
milenium
na jednom piše mikroplazma i još nešto''nisu izolirane''-to znači da je taj ured kolko sam shvatila.ali ovaj sad drugi nalaz sa nekom tabelom i tim oznakam SIR(PIŠE ŠTA ZNAČI S ,ŠTA R,ŠTA I) a meni je na 4 mjesta označeno sa S.a kolko sam shvatila S je opet najbolje od ovo troje.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:24:25   
marinčii
ako je tabela taj antibiogram to znači da ima neka bakterija,a to sa S je najbolji antibotik za izliječit tu određenu bakteriju,pa piše li koju bakteriju imaš,trebalo bi pisati i donjem lijevom kutu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:29:35   
milenium
S=pristupačan terapiji,antibakterijski efekat se postiže prosječnim dnevnim dozama
I=slabo pristupačan terapiji,antibakterijski efekat se postiže visokim dnevnim dozama
R=otporan,rezistentan,antib,efekat se ne može postići niti vrlo visokim dozama

ovako je kod mene:
Pencilin-S
Amoksicilin-S
Cefalozin-
Cefiriakson-S
cefotaksim-
eritromicin-
tetraciklin-
vankomicin-
gentamicin-
cefuroksim-S
Meropenem-

evo sami mi je na 4 mjesta ovo S.na ostalim nema ništa,nijedne oznake košto vidite.e sad šta ovo može značit?jeli itko vadio ovaj nalaz?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:35:57   
milenium
ne piše u donjem lijevom ali piše na sred tabele(joj jesu uredniuser posted image ) streptococum apalaclsae tako nešto.ali pošto je bio Božić pa praznici pa moj gin na odmoru nisam ga mogla nazvati da ga upitam šta ovo znači.sad me strah jer je prošlo dosta vremena im oće li sad bit kasno početi s ovom terapijom.on bi i vjerovatno bio propisao ceporex ili zinat.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:39:32   
marinčii
ma neće bit kasno zovi ga da ti da terapiju i eto ga,ne brini ja sam imala u trudnoći ešerihiju u brisu cervixa i pila novocef,sve prošlo super i riješila je se,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 13:50:26   
milenium
mogu li ja njega nazvat na tel da ga to pitam ili se trebam naručivat radi toga?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 15:25:59   
milenium
marinči hvala na svemuuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 15:30:52   
hanin
Ja sam imala 2 spontana pobacaja prije trudnoce. I nisam radila nikakve posebne pretrage. Doktor mi je rekao da analiziram krvnu sliku, on me pregledao ultrazvucno i akuserski. I bilo je bitno da napravim 6 mjeseci pauze izmedju trudnoca da se maternica obnovi. kada sam treci put ostala trudna pila sam tablete progesterona i injekcije dok nisam usla u 4. mjesec i hvala Bogu, uspjela sam. Dobila sam bebicu.

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
25.1.2010 15:33:30   
milenium
hanin ,ne trebaju ni nama nikakve pretrage prije trudnoće,ovdje pišemo šta smo radili nakon spontanog.a o trudnoći otom potom ne žuri nam se još zato.user posted image

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.1.2010 14:54:22   
milenium
IZVORNA PORUKA: milenium

ne piše u donjem lijevom ali piše na sred tabele(joj jesu uredniuser posted image ) streptococum apalaclsae tako nešto.ali pošto je bio Božić pa praznici pa moj gin na odmoru nisam ga mogla nazvati da ga upitam šta ovo znači.sad me strah jer je prošlo dosta vremena im oće li sad bit kasno početi s ovom terapijom.on bi i vjerovatno bio propisao ceporex ili zinat.


upravo ovako je i bilo.propisao mi zinat.i to je to.ne moram čak kasnije ni dolazit na kontrolu jer je ta vrsta nalaza najbezazlenija.za svaki slučaj kaže popij zinat(mislio je se bili ceporex ili taj)user posted image ,uglavnom sve je ok,druga 2 nalaza su čista ko suza tako da nije neka bakterija uzrok spontanome,to je isključio.
jednostavno kromosomi se nisu posložili.dešava se.sad mi je duša mirnauser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.1.2010 15:19:49   
marinčii
IZVORNA PORUKA: milenium

marinči hvala na svemuuser posted image
tek vidjeh,ništa pa tu smo da jedna drugoj pomognemouser posted image

< Poruku je uredio marinčii -- 30.1.2010 15:20:16 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
10.2.2010 11:40:06   
nandadina
ja sam radila sljedece nalaze...

torch
chlamidya
briseve cerviksa i vag. bris
OGGT
HbA1C
Kariotip i muz i ja i bebi je isto uraden
Hormon stitne-TSH,FT3, FT4
Zenske hormone-estradiol,estrogene,progesterone,prolaktin.lh,fsh
muski hormon-testosteron
bris na ureaplazma,micoplazma,anaerobe
anti dna antitijela
antikardiolipinska antitijela,antifosfilopidna antitijela
kortizol
candida albicanis
KKS-tbi,alt,ast,dbi,ibil,bun,gluc,creatin
urin...

svi nalazi su uredni osim sto je progesteron izuzetno nizak tako da sad pijem Dabroston.
Inace imam PCOS... bakterije escherichia coli,proteus species,candida albicanis i ureaplazmu...pila sam funzil i xiclav,pa sad ponovo briseve uraditi..
muz je radio spermokulturu,urinokulturu i sad treba raditi spermogram..


zbog carskog se moramo cuvati 1 godinu,jos 4 mjeseca i nadam se da ce biti sve u redu i da cu moci ostati trudna...


da li je neko imao problema sa niskim progesteronom...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
8.5.2010 23:06:34   
smajli80
Ja sam imala 2 spontana pobačaja oba u 8 nedelji i poslije toga sam radila niz pretraga.
Prvo sam radila pretragu na preležane infektivne bolesti-TORCH,
Test na hlamidiju
DNK analiza ili Kariotip
Redovan Papa-Nikolau test
Redovan stepen čistoće
Nadam se da će ovaj post barem donekle pomoći svim ženama koje su imale slično iskustvo.
Sad sam sretna majka već 2 godine i imam svog malog anđelauser posted image



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
28.6.2010 8:42:02   
regi
cure,zna li iko gdje u ze do kantonu mogu uraditi pretragu na NK(natural killer) cells i ima li to uopce negdje da se tadi u BiH?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
5.7.2010 17:26:09   
imansanja
Drage moje, ja sam po prvi put na ovom forumu. Nisam imala snage da se uclanim jer sam u 2 godine imala 2 spontana pobacaja i to jedan sa 3 mjeseca a ovaj zadnji sa 5 mjeseci. Bilo je jako bolno i tesko, izazvali su mi porod gdje sam se patila u bolnici tri dana. Bio je djecak, vidjela sam bebu i jos uvijek se oporavljam i ne mogu noci da spavam. Isla sam prije mjesec dana kod jednog poznatog doktora iz Beograda  prof. dr Vasiljevica M. i on mi je dao da uradim ponovo briseve na Halmidiju, Micoplasmu, Ureaplasmu, koju sam UREAPLASMU  imala i lijecila i dao mi da uradim TORCH nalaz, te antifosfolipidna antitjela. Kada dobijem sve te nalaze, moram mu se javiti sa nalazima i onda cemo vidjeti dalje.
Zanima me nakon koliko vremena ste vi ostale trudne posle spontanog ? Znam da se pravi pauza od 6mjeseci i kada budes psihicki sposoban jer ja sam mnogo plasljiva i ne znam kako bi ponovo prezivila sve te stresove. Kod mene je izmedju 2 trudnoce bila pauza od godinu dana.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
23.7.2010 14:24:52   
sandramamy
Zdravo svima! Nazalost i meni se ovo desilo skoro, najgore iskustvo u mom zivotu! Bila mi je prva trudnoca, i sve je bilo super na prvom pregledu u 6-toj nedelji.. Naredni pregled mi je bio u 9-toj, na koji su videli da je prestala srceva akcija, da se plod prestao razvijati brzo nakon prvog pregleda.. znaci posle 6-te nedelje.. Sutradan su mi pravili kiretazu. Pri tom da pomenem da nisam imala krvarenje, ni bolovi, znaci radi se o zadrzani pobacaj, ili missed abortion. Od pretrage su mi uzeli 4 briseva i pap test.. ali uredni su bili, nista nisu nasli, rekli su mi da ne postoji uzrok , nego je to "stvar prirode". Ali kako sam se opteretila time, citala sam dosta na netu, i shvatila sam da to i nisu dovoljne pretrage, inace da ne ispituju nista vise nakon prvog pobacaja, vec ako se ponovi 2-3 puta, onda slede detaljnije pretrage. Ali mene to brine, ne bi htela da mi se to dogodi josh jednom, pa da mi onda ispituju uzrok. Znaci htela bi da budem mirna za sledecu trodnocu. Dali se te pretrage prave u bremenosti, ili moze i nakon kiretaze.. Ako ne moze, onda zdravje boze, kad budem ostala ponovo u drugom stanju, htela bi da mi sve nalaze urade, pa da se smanji rizik, ili da se preduzme nesto ako je potrebno.. Neznam, mozda preterujem?? Ali ne bi htela da mi se to ponovo desi.. I cudno mi je sto u sestoj nedelji je bilo sve u redu, a zatim se plod prestao razvijati.. zanima me zasto se to desilo, mozda su anomalije ploda, ali zasto nastaju??? Imam prosirene vene, i kapilare, dali postoji mogucnost da imam trombofiliju??

(odgovor članu imansanja)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
24.7.2010 15:25:59   
Skvo RR
Sandramamy dobrodoslica na forum.user posted image

Zao mi je sto si kroz sve to prosla....user posted image user posted image user posted image  
Vezano za tvoje pitanje oko vena...ne znam odakle tipkas...ja imam problema sa venama, i dobila sam na vaskularnoj kremu bostrombin...za razbijanje trombocita,,,To je opet na stranu kada se radi samo o venama..
A za trombofiliju, trebala bi uraditi masu nekih nalaza, stitnu, koagulaciju itd....Uglavnom na sta god sumnjas, javi se doktoru pa kreni lagano u ispitivanje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sandramamy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
12.8.2010 18:30:01   
imansanja
Nemoj se sekirati, uradi nalaze kao sto su brisevi i Papa nalaz pa ces vidjeti sta ti tvoj doktor kaze. Bice to sve ok , samo malo miruj i misli na sebe.

_____________________________

Ja 32.god. MM 42 god.

(odgovor članu sandramamy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
29.11.2010 13:58:43   
BabyBlueEyes
Prošle sedmice mi je na GAK-u rađena kiretaže zbog Blighted ovum. Dr. Bašić (koji je radio kiretažu) mi je preporučio da poslije prve menstruacije uradim određene pretrage. Nije mi rekao ni koje ni gdje. Zanima me da li treba da se javim svom ginekologu u Domu zdravlja koji će mi dati uputnice ili da se javim dr na GAK-u ili negdje trece, kako to ide? Gdje se rade ti nalazi? Ko daje uputnice za njih? Molim da mi članice koje su iz Sarajeva i koje su ovo prošle da malo detaljnije objasne. Hvala

(odgovor članu imansanja)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
29.11.2010 17:52:59   
lele.vi
Pozdrav! Evo konačno sam počela raditi pretrage nakon spontanog.Išla sam dr u Zenicu -privatno a inače radi u kantonalnoj bolnici  i uradio mi je papu i biće gotova u četvrtak. Za ostale briseve kaže da će doktor koji bude očitavao nalaz  dati preporuku koje dodatne pretrage treba uraditi !?
Rekao mi je još da od svog doktora porodične med uzmem uputnicu za TORCH. Danas išla kažu ne može, moram lokalnom ginekologu a baš sam ih htjela preskočiti.

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.11.2010 1:45:55   
Aquarius
BabyBlueEyes  samo se vrati malo unazad na ovoj temi. Ispod imena članice obično piše odakle je ko i vidjet ćeš da ima puno članica iz Sarajeva. Koliko ja znam iz razgovora s njima, sve je to od bolnice do bolnice.Negdje će ti dati uputnice bez problema, a negdje ćeš se morati i posvađati da bi dobila ono što ti po zakonu pripada.  Moj ti je savjet da popričaš sa ginekologom kod kojeg trenutno ideš, on bi ti trebao dati većinu uputnica, bar je tako u našem kantonu, ali prije svega malo pročitaj ove teme i upoznaj se sa osnovnim nalazima koji se rade tako da u bolnicu dođeš spremna i da te ne vuku za nos. Budi spremna na to da će te pola sestara i doktora blijedo pogledati a pojedini i odbiti da ti daju uputnicu. Zato se naoružaj znanjem o svojim pravima da možeš s njima razgovarati i da te ne vrate. Sretno.

(odgovor članu lele.vi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *