|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 62 [63] 64   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
8.3.2017 13:17:36   
Medić*
za ovaj vrtic vidoh reklamu na fb, bajkovito zaista izgleda

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1551
   RE: Privatni vrtici u SA
8.3.2017 13:19:56   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ovaj Sanšajn je bio predobar!
imali su kontinuitet u radu
ovi novi, ko zna sta muljaju
i kod nas je u skoli satro Kemridz program i nastava bi trebalo, kao i sva konverzacija biti na engleskom jeziku, al zbog djece koja su dosla i nisu znala uopće engleski njima se slihta i prilagodjava
pa mi Ajša recimo uci gluposti , nekih prostih recenica, i sl jer druga djeca ne znaju il tek uce o tome
to se razvlaci već dvije godine tako

naravno oni ćija djeca nisu znala engl prije upisa u skolu , to im pase... a ne vide da u biti gube
sto se vise engl upotrebljava konverazacija je sve zavidnija... a ono cim dijete zapne i ne zna odgovoriti učiteljica se usteka na bosanski

e sada ako ce i ovi vrtici na taj način fercerati, koji nude engl kao program, nista to bome




Moj je došao sa nula predznanjem iz engleskog trebam li reći kakve rezultate postiže user posted image da mi je prosto drago pa nisam te silne pare dala na predskolsko a U preko brata je propricala eng user posted image
Tačno da sa nekom djecom treba više rada, nisu djeca ista, ali ima u razredu onih podosta koji i bez predznanja tog eng zaista ne zaostaju, naprotiv za svaku pohvalu su 😄
Poz raja user posted image


a za upis u vašu školu nije potrebno predznanje engleskog jezika, zar ne?
zašto sam ja mislila da jesteuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1552
   RE: Privatni vrtici u SA
8.3.2017 13:23:47   
Medić*
Nije trebalo Visnja. Od nule su neka krenula. Evo moj isto. Pola nastave na eng jeziku prirodne nauke, društvene na bosanskom. No djeca znaš kako brzo uče, a naravno ima djece kojima duže treba. Normalno je to.


< Poruku je uredio Medić* -- 8.3.2017 13:25:12 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1553
   RE: Privatni vrtici u SA
8.3.2017 13:26:57   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Medić*

Nije trebalo Visnja. Od nule su neka krenula. Evo moj isto. Pola nastave na eng jeziku prirodne nauke, društvene na bosanskom. No djeca znaš kako brzo uče, a naravno ima djece kojima duže treba. Normalno je to.



Ma da...škola ima odličan program i djeca kao spužvice brzo upijaju.... bravo za dječaka user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1554
   RE: Privatni vrtici u SA
8.3.2017 13:29:10   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Medić*

Nije trebalo Visnja. Od nule su neka krenula. Evo moj isto. Pola nastave na eng jeziku prirodne nauke, društvene na bosanskom. No djeca znaš kako brzo uče, a naravno ima djece kojima duže treba. Normalno je to.



Ma da...škola ima odličan program i djeca kao spužvice brzo upijaju.... bravo za dječaka user posted image
[/quote
Hvala draga. Jest da sam se bila uplašila kako će to sve ići kad dodje se bez predznanja ali prosto sam oduševljena kako sve ide, samo nek nastavi ovako user posted image ]


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1555
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 8:36:18   
veeseelaa
a za upis u vašu školu nije potrebno predznanje engleskog jezika, zar ne? zašto sam ja mislila da jeste





nije trebalo, tako su rekli roditeljima
al oni su po osnovu certifikata u obavezi bili da u drugom polugodistu I razreda iskljucivo na predmetima matematika, nauka, engleski imaju konverzaciju iskljucivo na engleskom
to se ne desava ni do sad
sto je meni nepojmljivo
smatram da to rade iskljucivo na engl da bi sva djeca do sada super jezik znala
ali kao da su pod pritiskom roditelja cija djeca se bas ne snalaze sa engl, i onda da im udovolje tako deveraju malo na eng malo na bos
nekoliko djece , to sto ja znam, ide na dodatne časove eng van skole
sto je meni van pameti

ako je konverazciju Ajša i Rafo za 2 - 3 mj savladali u predskoslkom , nenormalno je da već dvije godine sva djeca u razredu , ne govore engleski user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1556
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 8:39:48   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

evo poslah ovom novom vrticu email
pitah za cijenu i engleski za predskolarce
koja li je ovo zgrada gdje su oni, negdje na GRbavici
baš zraknem kad prolazim , ne bil ih skužila


cijena je ako se ne varam 500 km


590 , javiše mi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1557
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 8:49:52   
veeseelaa
e Medić spominjes silne pare
nisu to bona neke pare
mi koje radimo svakako moramo dijete voditi na cuvanje negdje
ja sam za Ajsu , za "obicni" vrtic davala i do 3500 godisnje
a Sanšajn je bio 4500
tu je to negdje

isto ti je i sa školom, produzeni zna biti i do 300 KM , a ja dajem 400 za skolu za Ajšu
opet tu je to negdje
a neko bi rekao , sto mozda i jeste, pa i moje dijete zna engl kao i tvoje a ne ide u tu skolu
da , ali i drugi elementi su presudni bili i za Sanšajn i za ovu skolu
tipa odredjene aktivnosti, recimo u Sanšajn su redovno isli na izlete i posjete razno raznim mjestima, sto ja kao majka nazalost toliko cesto ne mogu naci vremena za obilazak jer radim i limitirana sam sa vremenom
itd itd
nije sve stvar samo jezika, plaća se i sigurnost, kreativnost, druge aktivnosti, posvećenost, odgoj, vaspitanje, uenje ponaanju ishrana itd itd

i sama znas koliko ima djece koja ne znaju osnove ponasanja i neuredna su itd, ta ne znaju sama jesti, sva se umrljaju a imaju po 7-8 godina, sve je to jer s njima nije radjeno dovoljno
mi majke smo (neke) kuci opustene, neka nek se umrljaju, nek sjede i rade kako hoce a kad krenu u skolu , vidjela si da uciteljica skrece paznju na to
kao nisu djeca naucena osnovama ponasanja, urednoscu i sl

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.3.2017 8:53:28 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1558
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 8:59:25   
Medić*
Pa naravno da nisu. Fatih je isao gdje Esma ide...mala je razlika tu u novcu. Svakako je dobro donijelo onima koji su išli. Olakšalo u školi. Sve to stoji. Već kažem sad mi je drago što ih npr uštedih ( znaš da sam i ja planirala F tamo) drago jer nemamo problema u školi ni s eng ni sa drugim predmetima jer mu ide. Npr da imamo problema ne bih ovako o tim parama razmišljala.
Sve to stoji. Znam. Svega ima. Razumijem o čemu priča.
Mnogima će jo dosta trebati pa da se ustele...Nisu svi isti. a ipak je i razlika izmedju pred i skole...Tu je dodatnih predmeta. Nek se bore, nas dvije smo smo rahat user posted image Eto ima još nekoliko dobrih bas...
Nek nastave ovako ako Bog da user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 9.3.2017 9:05:22 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1559
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:04:44   
veeseelaa
ja da sam kuci vjerovatno ne bi mozda ni u ovoj skoli Ajša bila


zato jer mi je skola drzavna blizu, ja kod kuce, mogu da je pratim, hranim kako treba
pazim i cuvam a engl mnogi nauče i bez privatnih skola


od mog brata djeca sva pricaju engl, bas fino a niko ne ide u privatnu skolu
imam i prijatelje kojima curica ide u drzavnu skolu, II razred a konverzacija na engleskom joj je bas zavidna

znaci plaćam sigurnost, vrijeme, hranu , okruzenje
sto mi da sam kuci ne bi trebalo , jer ja sam tu da pratim
ovako kad radim, ja moram djecu adekvatno zbrinuti

a ako je razlika od 1000 - 1500 KM da bi pored gore navedenog i engleski naučila, onda biram dati taj novac
svakako bi ga dala na neki kurs jezika user posted image Helen i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1560
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:08:16   
veeseelaa
helem tema je predskolsko, odnosno vrtic user posted image
ja to malo pratim zbog Esme , jer ako Bog da nju namjeravam upisati u predskolsko gdje je jezik na prvom mjestu, pored elemenata sigurnosti, ishrane i sl

čula sam da otvaraju neki vrtic i predskoslko nasa skola??

mada ja bi rado u neku koja vec ima niz godina rada iza sebe
kad si prva generacija negdje u nekom sistemu novom tu bude omaski user posted image a plaćas kao da ih nema user posted image

meni je sad jedino oko Sanšajna bezveze jer su na Ilidži....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1561
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:11:43   
Medić*
Naravno. A i kad se sabere oduzme nije to neka aman velika razlika u novcu zaista. Plus još ponešto što škola mogućnost daje ono što nama npr lično treba ( meni ) tako da do sada smo zadovoljni, bude tu sitnnica nekih što bih mijenjala ali Boze moj škola je to user posted image
Hajd poz user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 9.3.2017 9:12:11 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1562
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:17:37   
veeseelaa
ma to je rijeseno
sad razmisljam o Esmi
zato i dodjoh na ovu temu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1563
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:25:54   
Medić*
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma to je rijeseno
sad razmisljam o Esmi
zato i dodjoh na ovu temu

Ako ti je Ilidza daleko, vidi sa Majom iz razreda spominjala je montessori neki gdje mali njoj ide, ne znam kako je to predskolsko relugulisano kod njih uopte, ..ali ima do tog još, moram i ja vidjeti gdje, šta ili će i ona u državno predskolsko završitiuser posted image
A ovaj vrtic što spominjete gledala sam na fb skoro jako fino djeluje eh sada kakav je program pojma nemam....


< Poruku je uredio Medić* -- 9.3.2017 9:26:50 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1564
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:26:00   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1565
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:27:33   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma to je rijeseno
sad razmisljam o Esmi
zato i dodjoh na ovu temu

Ako ti je Ilidza daleko, vidi sa Majom iz razreda spominjala je montessori neki gdje mali njoj ide, ne znam da li kod njih to predskolsko može...ali ima do tog još, moram i ja vidjeti gdje, šta ili će i ona u državno predskolsko završitiuser posted image
A ovaj vrtic što spominjete gledala sam na fb skoro jako fino djeluje eh sada kakav je program pojma nemam....



nemam nikakve preporuke za Montesori

Maja mi ne djeluje kao neko ko prati i gore i dole user posted image
bar se tako izjasnila user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1566
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:34:52   
Medić*
user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1567
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 9:46:05   
aidana
Vesela ovi vrtici sto su namjenjeni prvobitno strancima svi imaju tete koje s njima govore iskljucivo engleski. Imas Montessori House na Mejtasu i Vracama.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1568
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2017 11:01:53   
veeseelaa
sve ja to pretresem user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1569
   RE: Privatni vrtici u SA
14.3.2017 8:57:43   
ema_
Moram roditeljima da skrenem paznju na lose uvjete i nebrigu o djeci i njihovom zdravlju u vrtiću PONY.
U navedeni vrtić smo htjeli upisati svoje dijete, te su nam zakazali sastanak i obilazak vrtica u tačno tempirano i određeno vrijeme,
pri čemu nisam imala nikakvih zamjerki, uz napomenu da je tada u prostorijama vrtića bilo jako ugodno i toplo što mi je jako bitno obzirom na zimski period
godine u kojemu je dijete trebalo krenuti u vrtić.
U ponedjeljak oko 15 do 8 doveli smo dijete sa stvarima, pri čemu sam odmah primjetila da je u prijemnoj
prostoriji gdje se okupljaju sva djeca i sjede na podu, jako hladno. Na tu konstataciju mi je vaspitačica rekla da je to zbog otvorenih vrata, na sto sam joj
sugerisala ili da zatvaraju vrata ili da maknu djecu jer će se isprehladivati.
Nakon toga djeca odlaze na spratove po grupama, među njima i moje dijete, dok sam se ja zadrzala jos nekih 3-4minute u istoj prijemnoj prostorji razgovarajuci
sa vaspitacicom u cijoj grupi ce biti moj sin.
Nakon toga od iste trazim da krenemo na sprat da vidim da li mi dijete place da li je snjijm sve ok, kako bih mirna mogla otici na posao, na sto ona meni odgovara
da roditelji ne mogu ici gore. Kao razlog takve prakse navodi da djeca placu kad roditelji idu, medutim ja kazem da cu samo proviriti i da me nece niti vidjeti ali
da moram vidjeti dijete. Ista i dalje ne dozvoljava meni da se popnem i , kao, sva je u soku da ja to uopce trazim, a ja joj govorim ili cu ga vidjeti ili ga necu
ni ostaviti.
Nakon toga nerado i kao toboze van sebe od soka izazvanog mojim zahtjevom da vidim dijete penje se sa mnom na sprat gdje imam sta i da vidim.
TO JE LED LEDENI PROSTORIJA U KOJOJ SU DJECA SKINUTA U MAJIČICAMA.
Ja joj govorim ovdje vam je jako hladno, a ona meni kao cudi se sto je meni u bundi hladno, kao nesto nije u redu sa mnom, i govori bas je toplo ne znam sta
vam je.
Nakon toga ja krecem prema radijatoru da vidim da li uopste radi, ona me prati, i nakon sto sam opipala radijator i konstatovala da ne radi ona govori JAO
NEKO GA ZABORAVIO UKLJUČITI.
Ja na to konstatujem da je to ocito i razlog zbog kojega se uvela praksa nepustanja roditelja u obilazak svoje djece.
Naravno pokupim svoje dijete i završim pricu sa vrticem PONY
Napominjem da je to bio ponedjeljak, da se subotu i nedjelju u prostorijama vritca nije grijalo i umjesto da osiguraju paljenje grijanja najkasnije u 6 sati
kako bi se prostirije barem malo zagrijale do dolaska djece, oni ga ne pale i eto daj dan su ga upalili u 8 sati nakon sto sam ja insistirala da obiđem prostorije u
kojima borave djeca, uz napomenu da mi nije poznato kada bi ga i da li bi ga uopće upalili da se nisam popela.
ŽALOSNO JE DA JE CIJENA TOG VRTICA 320,00 KM, DA RODITELJI OD USTA SVOJIH I SVOJE DJECE ODVAJAJU KAKO BI, AKO NISTA DRUGO,
BAREM MISLILI DA SU SIGURNI I DA SU IM DJECA NA SIGURNOME I DA SE NEKO BRINE ZA NJIH, A ZAPRAVO U CIJELOJ TOJ PRICI RODITELJI
BIVAJU PREVARENI, JER SE NA RAČUN DJECE INJIHOVOG ZDRAVLJA NASTOJI OSTVARITI ŠTO VEĆI MOGUĆI PROFIT.
MOGU SAMO RECI BRUKA I SRAMOTA ONIH KOJI TAKVE VRTIĆE DRZE I ONIH KOJI U NJIMA RADE A NE PODUZIMAJU NISTA ZA DOBROBIT DJECE KOJA
SU IM POVJERENA NA CUVANJE

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 1570
   RE: Privatni vrtici u SA
14.3.2017 9:26:34   
aidana
Ne znam nista o tom vrticu i ne znam nikog cije je dijete upisano u isti.

Meni se podrazumijeva da se obilazak vrtica zakaze. Djeca imaju svoje aktivnosti, radionice, spavanje, pa se ne moze dolaziti kako kome pase i ometati ih.

Neovisno o tom grijanju, koje je teta mozda zaista htjela prikriti, jasno mi je i zasto se roditeljima ne dozvoljava svakodnevno ulazak u prostorije gdje su djeca. Jednostavno nemaju tu sta traziti.
Ali to je samo moje misljenje. Mozda sam ja previse opustenauser posted image

(odgovor članu ema_)
Neposredna veza do poruke: 1571
   RE: Privatni vrtici u SA
14.3.2017 10:41:12   
škorpija
Smatram da treba provjeravativuvjete boravka djece u privatnim vrtićima, ne treba se oslanjati na savjest vlasnika

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1572
   RE: Privatni vrtici u SA
14.3.2017 10:47:43   
Visnja RR
znam par osoba koja su povjerila svoju djecu ovom vrtiću

i M naše Leone je išla tamo i bili su prezadovoljni...

ja pratim njihov rad preko FB i sve mi djeluje bajkovito...

Uslove rada bilo kojeg vrtica treba provjeriti lično i kroz iskustva drugih roditelja

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1573
   RE: Privatni vrtici u SA
14.3.2017 12:05:08   
mamita 2013
Mi nemamo nikakvih problema sa vrticem Pony, idemo vec dugo. Obicno djetetu zimi obucem majicu i preko dux koji on skine jer mu bude vruce. Znam da se griju na pelet i da im bude bas toplo.

(odgovor članu ema_)
Neposredna veza do poruke: 1574
   RE: Privatni vrtici u SA
14.3.2017 12:23:41   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: škorpija

Smatram da treba provjeravativuvjete boravka djece u privatnim vrtićima, ne treba se oslanjati na savjest vlasnika



ja se ni na kog ne oslanjam
samo na sebe


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 62 [63] 64   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 62 [63] 64   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *