|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 10:16:46   
tea lana
svaka cast Aminad ni ja poput tebe ne pisem o svojim seksualnim iskustvima i kojekakvim prstenovima al isto tako mislim kao sto ne iznosim detalje iz kreveta ne iznosim ni detalje o svojim molitvama i vjeri.Jer smatram da je to  samo izmedju Boga i mene,kao sto je i sta se desava u krevetu samo stvar mmi mene.

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.2.2009 10:26:41 >

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 10:20:42   
ziki
IZVORNA PORUKA: Aminad

Da, vjerujem.
Da, trudim se biti što bolja vjernica.
Vjerujem da postoje ateisti, ali nikad o njima nisam nešto posebno razmišljala.
Poštujem njihov izbor i to je sve.

 
Ono što ipak želim naglasiti je da ne treba pretjerivati, vrijeđati i pokušavati na ovom forumu od nekog napraviti vjernika, a sve ostale rasprave i komentari su uredu.

Da, zna se gdje se može govoriti o vjeri, bilo gdje i bilo kada pa i ovdje sve dok to administratori ne zabrane.
Niko time ne misli ništa ružno pa ne znam zašto se uvijek javi par osoba koje misle da je razgovor o cipelama važniji od razgovora o vjeri.
Recite fino lijepo: nemam namjeru na ovom forumu razgovarati o vjeri ili zaobiđite temu a ostale pustite na miru.

Npr.
Ja smatram da je bez veze iznositi detalje iz svog sexualnog života na jenom javnom forumu( to su stvari koje ja i mm ljubomorno čuvamo i samo su naše) ali ne idem od teme do teme i ne pišem :kako možete pričati o viagri, o vibrirajućem prstenu, o pozama bla, bla, bla....
Jednostavno zaobiđem temu a ko voli nek izvoli.

Svjesna sam da je forum nije krojen po mojim mjerama i uklapam se gdje mogu.
Dakle poštujem sve članice foruma i njihov izbor a voljela bih da je takvih na ovom forumu više!



bravo Aminauser posted image user posted image user posted image svi imamo pravo na svoj izbor, na kraju cemo svi biti pitani za taj izbor.

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.2.2009 10:26:00 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 10:33:43   
alisa grabus
Slazem se da je ok otvoriti neku temu, da li o vjeri, sexu, djeci ili pak necemu desetom, nevazno je, a ko ne zeli razgovarati ne mora. I ja iskreno vise volim malo opustenije i lakse teme na ovom forumu, jer ovdje i trazim spas od tih teskih razmisljanja kad npr.nisam sigurna u svoja osjecanja ili postupke ili odluke. Inace nisam nikada bila dovoljno rjecita da na pravi nacin izrazim stvari koje su mi u srcu. Smatram da stvari koje se nose u srcu ni ne mogu biti objasnjenje rijecima na pravi nacin. Znam da srcem vjerujem i mislim da je to tako i ispravno, a koliko se pridrzavam vjersih obicaja i propisa to bi sada bila potpuno nova tema i moje izlaganje o te dvije teme bi bilo puno kontradiktornosti. Ljubav, vjera, prijateljstvo i sl.su osjecanja koja, kako rece Selimovic, ne treba objasnjavati niti im traziti razloga.

_____________________________

Ne mijenjaj Svijet, promijeni ljude koji Te okruzuju.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 10:43:36   
Bosanka
vjerujem,al bih sigurno trebala vise da se posvetim  bogu.medjutim,idu mi na zivce komentari  na ovu temu koji govore kako ima drugo mjesto da se pise o vjeri i bla bla,al mi samo nije jasno jedno!!zasto ljudi kojima se ne svidja neko pitanje na forumu jednostavno ne preskoce ,vec se javljaju,sto govori samo o tome koliko im isto ide na zivce.mislim,ako mi se nesto ne cita,nemam odg.isl.jednostavno preskocim.

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 10:59:36   
Happy
Odavno sam na ovom forumu, ali se javljam samo tamo gje pronađem odgovarajuće teme... Prije sam se javljala i češće, ali sam prestala upravo upravo "zbog" ovih i sl. komentara... Ovdje smo da dijelimo mišljenja, da dijelimo, a ne da sudimo jedni drugima... Ne razumijem zašto neko ima toliku potrebu za tim... Kako reče Aminad, ako ti se ne sviđa tema, nemaš komentara, nervira te ili bilo koji dr razlog zaobiđi je...

Eh sada što se tiče pitanja... Puno vjerujem u Boga, molim se koliko stignem, jer radim, imam muža... VOljela bih da imam više vremena da Mu se posvetim... Svi mi vjerujemo na svoj način i to je OK... Ni meni za ateiste nije jasno, mada vjerujem da većina njih ima neku vrstu vjerovanja i da oni sami znaju negjde u dubini duše da neko upravlja svima nama i svime... Ima dvije u mom ookruženju. drugarica koja je jako fina i krasna, ateista je (iz njenih razloga)... Čak ova kolegica mogu reću da živi kao "prava" vjernica u svakom pogledu, ali je ateista...  Ali ko  smo  opet mi da sudimo... MOžda svi moji namazi sa njenim djelima se ne mogu porediti user posted image Tu je On da sudi...

Izvinite ako sam nešto rekla pogrešno, ali sam se morala javiti user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 11:22:46   
S.mama

IZVORNA PORUKA: mala curica

Ja ,vjerujem samo u dragog Allaha
i nisam nesto pretjerana vjernica(da klajam svaki vakat namaza)

ali cesto se pomolim,proucim Fatihu svom ocu i
svim bliznim kojih vise nema.............
Kada mi je tesko i kada se nadzem u nekoj situaciji
za koju ja mislim da nema rijesenja i izlaza
uzdam se u dragog Allaha ....................
ON je svemoguc
ON nam daje i uzima user posted image
Allah je rekao "Čuvaj se ,čuvat cu te i ja"


Potpisujem

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 11:51:14   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: Aminad

Da, vjerujem.
Da, trudim se biti što bolja vjernica.
Vjerujem da postoje ateisti, ali nikad o njima nisam nešto posebno razmišljala.
Poštujem njihov izbor i to je sve.

 
Ono što ipak želim naglasiti je da ne treba pretjerivati, vrijeđati i pokušavati na ovom forumu od nekog napraviti vjernika, a sve ostale rasprave i komentari su uredu.

Da, zna se gdje se može govoriti o vjeri, bilo gdje i bilo kada pa i ovdje sve dok to administratori ne zabrane.
Niko time ne misli ništa ružno pa ne znam zašto se uvijek javi par osoba koje misle da je razgovor o cipelama važniji od razgovora o vjeri.
Recite fino lijepo: nemam namjeru na ovom forumu razgovarati o vjeri ili zaobiđite temu a ostale pustite na miru.

Npr.
Ja smatram da je bez veze iznositi detalje iz svog sexualnog života na jenom javnom forumu( to su stvari koje ja i mm ljubomorno čuvamo i samo su naše) ali ne idem od teme do teme i ne pišem :kako možete pričati o viagri, o vibrirajućem prstenu, o pozama bla, bla, bla....
Jednostavno zaobiđem temu a ko voli nek izvoli.

Svjesna sam da je forum nije krojen po mojim mjerama i uklapam se gdje mogu.
Dakle poštujem sve članice foruma i njihov izbor a voljela bih da je takvih na ovom forumu više!


POtpisujem sve ovo sto kaze Aminad u potpunosti....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 11:55:13   
Anoniman
trudim se da budem dobra vjernica. A za one koji ne vjeruju ne znam, hvala Bogu svako sebi...

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 11:58:01   
sarah
Aminad, svaka cast. user posted image

Vjerujem u Boga i trudim se da budem dobra vjernica.
Vjera je jednostavno sastavni dio mog zivota.

I zao mi je sto ima ljudi koji su ateisti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 12:05:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mala curica

Nedavno sam citala Kur'an
i jedan dio teksta ostao mi je u sjecanju ,a on glasi:
" U majcinoj utrobi kada se zacne plod,
vec mu je zapisana njegova sudbina"


Niko od nas ne moze zaobici ono sto mu je propisano,
ali isto tako ne mozemo se prepustiti sudbini.
Moramo se boriti i Allah ce jednog dana nagraditi nas trud user posted image
potpisujem ovo i ja sam ovo procitala
I da vjerujem u dragog Allaha ...........

(odgovor članu mala curica)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 12:45:56   
Gigana
Vjerujem u Boga i ne trudim se biti dobra vjernica, jer ne znam šta znači biti dobra vjernica i ko to ocjenjuje.

Znam samo da kad mi je teško, tražim pomoć od dragog Boga, svaku noć pred spavanje proučim sve što znam i molim Boga da budemo živi i zdravi. 

Ne klanjam, ne postim, popijem alkohol jednom ili dvaput godišnje, ne jedem svinjetinu, dakle nisam vjernica u tom smislu.

Trudim se da nikoga ne uvrijedim, da nikome ne pomislim nikakvo zlo, da pomognem kad mogu pomoći (materijalno, emotivno ili na neki drugi način), a kad ne mogu pomoći, onda se trudim da barem ne odmažem drugome; nastojim ne lagati i ne svađati se; nastojim da živim život dostojanstveno i da vodim računa o drugim živim bićima.  Trudim se biti dobra supruga i majka, kolegica, prijateljica, kćerka, sestra.  Živim dan po dan, razmišljam o svom ponašanju i nije mi uopšte teško ponašati se ovako kako sam gore navela.  Živim po svojim pravilima i načelima za koja smatram da su ispravna za mene i da se ne kose sa drugima (ljudima).   


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 12:53:17   
Blue rose RR
U Boga vjerujem, Njega se bojim, i Njemu se molim.

A kao što reče meni se čini Shee - svako za sebe odgovara.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 12:58:28   
Anoniman
Sve sto rekose ove dvije Amine, slazem se snjima.

(Aminad i MerjemAmina)

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 12:58:48   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Gigana

Vjerujem u Boga i ne trudim se biti dobra vjernica, jer ne znam šta znači biti dobra vjernica i ko to ocjenjuje.

Znam samo da kad mi je teško, tražim pomoć od dragog Boga, svaku noć pred spavanje proučim sve što znam i molim Boga da budemo živi i zdravi. 

Ne klanjam, ne postim, popijem alkohol jednom ili dvaput godišnje, ne jedem svinjetinu, dakle nisam vjernica u tom smislu.

Trudim se da nikoga ne uvrijedim, da nikome ne pomislim nikakvo zlo, da pomognem kad mogu pomoći (materijalno, emotivno ili na neki drugi način), a kad ne mogu pomoći, onda se trudim da barem ne odmažem drugome; nastojim ne lagati i ne svađati se; nastojim da živim život dostojanstveno i da vodim računa o drugim živim bićima.  Trudim se biti dobra supruga i majka, kolegica, prijateljica, kćerka, sestra.  Živim dan po dan, razmišljam o svom ponašanju i nije mi uopšte teško ponašati se ovako kako sam gore navela.  Živim po svojim pravilima i načelima za koja smatram da su ispravna za mene i da se ne kose sa drugima (ljudima).   



Gigana, svaka ti čast!
Za mene postoji velika razlika između vjerovanja i religioznosti. Jedno je vjerovati, a drugo biti religiozan. Vjerujem u osnovne principe religije koji nalažu da se živi u skladu sa moralnim imperativima i vjerujem da Bog postoji. Međutim, bila bih veliki licemjer kada bih rekla da sam religiozna, budući da ne prakticiram religiju, ne ponašam se u skladu sa osnovnim stubovima islama, dakle ne klanjam, ne postim, volim popiti časicu vina itd.  Upravo iz ovih razloga, prema religioznim ljudima osjećam veliko poštovanje.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 13:09:25   
leka
vjerujem i molim se svaki dan i to je jedna ljepota kada se počnu otvarati novi vidici i kada čovjek shvati (uz Božiju pomoć) koliko je sebe ulagao u nebitne stvari, a bitne su mnogo ljepše i vrijednije.

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 13:41:47   
Lenka
vjerujem

ateisti po meni ne postoje... pa i kad kucnes u drvo i to je nesto

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 13:47:40   
Anoniman
neko mi je jednom rekao: ateisti ne VJERUJU.

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 14:00:43   
D_K
upravo tako - ateist = nevjernik..



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 14:02:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: D_K

upravo tako - ateist = nevjernik..




user posted image  da, ali je fazon što i taj naziv sadrži riječ vjera.

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 14:12:47   
D_K
he, he - bjeze, bjeze al nikako da pobjegnu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 14:34:10   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: Gigana

Vjerujem u Boga i ne trudim se biti dobra vjernica, jer ne znam šta znači biti dobra vjernica i ko to ocjenjuje.

Znam samo da kad mi je teško, tražim pomoć od dragog Boga, svaku noć pred spavanje proučim sve što znam i molim Boga da budemo živi i zdravi. 

Ne klanjam, ne postim, popijem alkohol jednom ili dvaput godišnje, ne jedem svinjetinu, dakle nisam vjernica u tom smislu.

Trudim se da nikoga ne uvrijedim, da nikome ne pomislim nikakvo zlo, da pomognem kad mogu pomoći (materijalno, emotivno ili na neki drugi način), a kad ne mogu pomoći, onda se trudim da barem ne odmažem drugome; nastojim ne lagati i ne svađati se; nastojim da živim život dostojanstveno i da vodim računa o drugim živim bićima.  Trudim se biti dobra supruga i majka, kolegica, prijateljica, kćerka, sestra.  Živim dan po dan, razmišljam o svom ponašanju i nije mi uopšte teško ponašati se ovako kako sam gore navela.  Živim po svojim pravilima i načelima za koja smatram da su ispravna za mene i da se ne kose sa drugima (ljudima).   



Gigana, svaka ti čast!
Za mene postoji velika razlika između vjerovanja i religioznosti. Jedno je vjerovati, a drugo biti religiozan. Vjerujem u osnovne principe religije koji nalažu da se živi u skladu sa moralnim imperativima i vjerujem da Bog postoji. Međutim, bila bih veliki licemjer kada bih rekla da sam religiozna, budući da ne prakticiram religiju, ne ponašam se u skladu sa osnovnim stubovima islama, dakle ne klanjam, ne postim, volim popiti časicu vina itd.  Upravo iz ovih razloga, prema religioznim ljudima osjećam veliko poštovanje.



Upravo tako, i ja vjerujem, ali nisam religiozna i takođe osjećam veliko poštovanje prema religioznim ljudima.  Čak sam i odgajana pored velike vjernice (moje nane), išla i u mekteb s njom kao mala, ali je na kraju ipak meni ostavila na volju da li ću biti religiozna kao ona ili neću. Eto, ja sam se odlučila za ovu drugu opciju, ali i dalje jako vjerujem u Boga i sudbinu koju nam je propisao.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 14:35:29   
Gigana
a što se tiče ateista, vjerujem da oni ne vjeruju u Boga, ali mislim da ipak vjeruju u neku vrstu energije, ma kako se ona nazivala (unutrašnja snaga ili nešto slično).

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 14:42:42   
Lenka
Ateizam (grčki: α - odrični prefiks, Θεος - Bog; bezbožništvo u doslovnom prevodu)
ali i oni vjeruju, npr. bivsa yuga (bratstvo i jedinstvo-vjerovali su u to..i sl)

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 16:14:31   
lamka
 
IZVORNA PORUKA: tea lana


potpisujem od rijeci do rijeci
i mislim da je pravi vjernik,vjernik sam za sebe, koji svoju vjeru nece u svakom momentu uzmimati u usta,koji vjeruje i zivi po vjerskim obicajima al druge nece uvlaciti u to bez njihovog odobrenja.
Moja je stvar da li vjerujem i kojem Bogu se molim.

zvini molim te ali mi je ova tvoja recenica bas upala u oci. Ja koliko znam i koliko su me učili svi mi koji se molimo, i vjerujemo Vjerujemo i molimo se jednom Bogu.
Ili se varam?????????


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 16:30:21   
tea lana
mislim  da je glupo objasnjavati Kome se molim, da li je on Allah,  Bog ili Buda,bitno je da Vjerujem.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *