|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 16:39:55   
ElmaB
Ma, zar je to uopste bitno???? Da li je neko vjernik ili ne? Pa, moramo li i na ovom forumu raspravljati o vjerovanju, vjeri....????? Zar nije dovoljno sto nam svi segmenti drustva imaju vjerske predznake????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 26.2.2009 16:40:19 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 17:42:39   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ma, zar je to uopste bitno???? Da li je neko vjernik ili ne? Pa, moramo li i na ovom forumu raspravljati o vjerovanju, vjeri....????? Zar nije dovoljno sto nam svi segmenti drustva imaju vjerske predznake????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


potpisujem user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 18:01:54   
DijanaBL
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ma, zar je to uopste bitno???? Da li je neko vjernik ili ne? Pa, moramo li i na ovom forumu raspravljati o vjerovanju, vjeri....????? Zar nije dovoljno sto nam svi segmenti drustva imaju vjerske predznake????



Potpisujem user posted image user posted image user posted image user posted image  ,,, totalno privatna stvar koja se drzi iza svojih zatvorenih vrata.
I isto tako se negura drugima pod nos....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 18:11:30   
ajnur
sto ljudi sto cudi. kad sam postavila ovu temu nisam ni sanjala da ce ovoliko polemike biti o ovome.moj cilj je bio da zenama koje pokusavaju imati djecu,jer saosjecam sa njima, kazem koliko je sve lakse kad se uzdas u Boga i shvatis da je to njegova volja.da ni doktori ni bilo sta ne moze pomoci bez Bozije volje,da ne bi bilo ni mene ni vas ni nikog da nije to Bozija volja.danas je moj komsija zdrav prav 21 god umro ....i to je Bozija volja .....user posted image halalite

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 18:13:15   
ElmaB
Tako razmislja vjernik, a sta je sa onim drugima???? Ako je tvoj  cilj bio ovo sto si napisala, onda si drugacije trebala postaviti temu, namijenjenu iskljucivo vjernicima.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 18:19:45   
le_ella
Zivot je jedna knjiga koja krije mnogo tajni, sa mnogo zapleta i raspleta. Svaka stranica je kao svaki novi dan. Nikad ne znas sta te ceka, kakvo novo iznenadjenje ti zivot donosi. Samo Allah dz.s. zna sve tajne i zna kakav ce kraj imati knjiga zivota. Niko ne zna kako ce zivjeti i kad i kako ce umrijeti....
Zivot je pun iskusenja, nije lahko odoljeti im ......

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu DijanaBL)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 19:47:53   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Ne bih voljela da me neko pogrešno shvati ali mi polako ove teme gdje se non stop vjera spominje idu na živce. Svi dobro znamo gdje možemo moliti i razgovarati o alahu, bogu i sl stvarima. Nisam protiv i jedne vjere ali u zadnje vrijeme mislim da postoje ljudi na forumu koji samo pričaju o vjeri, postavljaju vjerske ankete kao da to svakog interesuje. Zna se gdje se može moliti i pričati o vjeri.




Ali eto ja nisam takva... neka otvara svako teme koje hoće... ako želim priključiću se razgovoru a ako ne, onda to zaobiđem u širokom luku...



< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 12.3.2009 13:36:02 >

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 20:25:11   
Visnja RR
mislim da zadnji post daje razlog da se tema zakljuca... kao i obicno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 20:40:10   
leli§
vjerujem u Boga, i ne stidim se toga, niti mi je "neprijatno" to reci javno.

tema nije "religija" nego "vjerovanje u Boga"? (znaci tema bez religijskog predznaka)i tu se svrstavaju svi vjernici, monotesiticki, politeisticki...oni koji vjeruju u Boga, Isusa, Jahvu, Allaha, ganoosh-a, Budhu, kravu itd itd ali i oni koji ne vjeruju... ko hoce da napise u kojeg tacno vjeruje odnosno ko je toj osobi Bog, neka se izjasni, ko ne zeli dovoljno je da kaze da li vjeruje ili ne... ja iskreno mislim da se iz svake religije kao i iz svake kulture moze nauciti po nesto korisno tako da mi uopste ne smetaju ovakve teme sve dok se ne vrijedjaju oni koji imaju suprotna misljenja... i kaze se" da bi u potpunosit razumio i postovao svoju religiju moras postovati i ostale"

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 20:45:03   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Ummuisa


Ali eto ja nisam takva... neka otvara svako teme koje hoće... ako želim priključiću se razgovoru a ako ne, onda to zaobiđem u širokom luku...




Ovo zaista zasluzuje da se tema zakljuca!




< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 12.3.2009 13:36:46 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 20:57:55   
dina_89
slazem se sa tim da otvori temu kakvu ko zeli, o onome sto ga zanima naravno, iako je ovo forum uglavnom vezan za roditeljstvo imamo podforume na kojima mozemo slobodno razgovarati nadam se, a svako kome ta tema ne odgovara ne mora odgovoriti na nju niko ga ne tjera na to, nek je zaobidjeuser posted image

vjerujem u Boga ali mislim da se ne molim koliko bi trebalo, vodi me misao da je vaznije biti dobar covjek kako bi ti se desavela lijepe stvari

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:01:23   
Emina*
Mislim da je djevojka postavila samo pitanje, i smatram da se na forumu moze o svemu razgovarati.. Ne znam zasto od svake teme mora da se pravi bauk...
Ko nema zelju da odgovori, ne mora ni ostavljati komentare...
I apsolutno bih potpisala post koji je napisala leli$....

Slazem se sa Dinom RR... Ne molim se Bogu onoliko koliko bih trebala..
Da, vjerujem u Boga.... 
Po meni, On nam je podario sve sto imamo, i On nam sve moze uzeti...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:04:10   
hanabanana
Ja uopšte ne vidim razlog da se tema zaključava.
Moderatori bi valjda trebali znati kada se tema zaključava?!
I uopšte ne vidim razlog da ljudi komentarišu teme koje im se ne svidjaju.
Da, ovo nije vjerski forum, ali brate dragi pustite ljude da pišu i o tome ako hoće. Ovdje niko nikoga nije uvrijedi.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:18:37   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mislim da zadnji post daje razlog da se tema zakljuca... kao i obicno...


A koji bi ti to navela razlog radi kojeg se tema treba zaključati, šta sam ja to rekla što je vrijedno zaključavanja user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:26:10   
noaa
tema ne vrijedja i nije za zakljucavanje,samo je ne shvacamo svi isto sto je i ok.meni bi ovo iscekivanje pred porod bilo puno teze da ne kazem svaki dan Boze pomozi i hvala ti Boze..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:26:39   
nita
Vjera i nije tako privatna stvar, bar što se tiče vjere islam. To je sistem života koji se ne mora sakrivati od drugih ljudi. Ovdje, kako vidim, niko nikome ne nameće vjeru. Ko hoće da vjeruje nek vjeruje, a ko ne - pa to je njegov izbor. Samo ja znam (vjerujem) da će i jedni i drugi odgovarati za ono što su radili i šta su izabrali - vjerovanje ili nevjerovanje.
Lično se trudim izvršavati sve što mi je Allaha naredio, a izbjegavati sve što je zabranio. Također, znam da bih mogla biti i bolja u tome, ali se uzdam u Njegovu milost i oprost. Kad mi je teško znam kome ću se obratiti i znam ko mi je mnogo puta uslišao molbu i pomogao mi kada je izgledalo da pomoći nema. Svi imamo slobodu izbora.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:36:53   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: nita

Vjera i nije tako privatna stvar, bar što se tiče vjere islam. To je sistem života koji se ne mora sakrivati od drugih ljudi. Ovdje, kako vidim, niko nikome ne nameće vjeru. Ko hoće da vjeruje nek vjeruje, a ko ne - pa to je njegov izbor. Samo ja znam (vjerujem) da će i jedni i drugi odgovarati za ono što su radili i šta su izabrali - vjerovanje ili nevjerovanje.
Lično se trudim izvršavati sve što mi je Allaha naredio, a izbjegavati sve što je zabranio. Također, znam da bih mogla biti i bolja u tome, ali se uzdam u Njegovu milost i oprost. Kad mi je teško znam kome ću se obratiti i znam ko mi je mnogo puta uslišao molbu i pomogao mi kada je izgledalo da pomoći nema. Svi imamo slobodu izbora.


U svemu napisanom se slažem s tobom , Nita.  Posebno mi se sviđa ovo boldano.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 21:46:43   
tea lana
IZVORNA PORUKA: leli§

vjerujem u Boga, i ne stidim se toga, niti mi je "neprijatno" to reci javno.

tema nije "religija" nego "vjerovanje u Boga"? (znaci tema bez religijskog predznaka)i tu se svrstavaju svi vjernici, monotesiticki, politeisticki...oni koji vjeruju u Boga, Isusa, Jahvu, Allaha, ganoosh-a, Budhu, kravu itd itd ali i oni koji ne vjeruju... ko hoce da napise u kojeg tacno vjeruje odnosno ko je toj osobi Bog, neka se izjasni, ko ne zeli dovoljno je da kaze da li vjeruje ili ne... ja iskreno mislim da se iz svake religije kao i iz svake kulture moze nauciti po nesto korisno tako da mi uopste ne smetaju ovakve teme sve dok se ne vrijedjaju oni koji imaju suprotna misljenja... i kaze se" da bi u potpunosit razumio i postovao svoju religiju moras postovati i ostale"



ako tema nije religija zasto se onda u ranijim postovima raspredalo da li ateisti vjeruju ili ne



titleAndStar(152,0,0,false,"","

ateisti po meni ne postoje... pa i kad kucnes u drvo i to je nesto



neko mi je jednom rekao: ateisti ne VJERUJU.


upravo tako - ateist = nevjernik..



IZVORNA PORUKA: D_K

upravo tako - ateist = nevjernik..




 da, ali je fazon što i taj naziv sadrži riječ vjera.







(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 22:28:33   
Mik Mik
IZVORNA PORUKA: Ummuisa

IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Ne bih voljela da me neko pogrešno shvati ali mi polako ove teme gdje se non stop vjera spominje idu na živce. Svi dobro znamo gdje možemo moliti i razgovarati o alahu, bogu i sl stvarima. Nisam protiv i jedne vjere ali u zadnje vrijeme mislim da postoje ljudi na forumu koji samo pričaju o vjeri, postavljaju vjerske ankete kao da to svakog interesuje. Zna se gdje se može moliti i pričati o vjeri.


Ali eto ja nisam takva... neka otvara svako teme koje hoće... ako želim priključiću se razgovoru a ako ne, onda to zaobiđem u širokom luku...





Ovo neću komentarisati jer vjerovatno opet ne bi shvatila sta zelim reci.

Ostajem pri tome da se zna gdje se može moliti i pričati o vjeri. Pravi vjernici će me sigurno sam razumjeti.  

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 12.3.2009 13:38:19 >

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
26.2.2009 23:45:33   
leli§

IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: leli§

vjerujem u Boga, i ne stidim se toga, niti mi je "neprijatno" to reci javno.

tema nije "religija" nego "vjerovanje u Boga"? (znaci tema bez religijskog predznaka)i tu se svrstavaju svi vjernici, monotesiticki, politeisticki...oni koji vjeruju u Boga, Isusa, Jahvu, Allaha, ganoosh-a, Budhu, kravu itd itd ali i oni koji ne vjeruju... ko hoce da napise u kojeg tacno vjeruje odnosno ko je toj osobi Bog, neka se izjasni, ko ne zeli dovoljno je da kaze da li vjeruje ili ne... ja iskreno mislim da se iz svake religije kao i iz svake kulture moze nauciti po nesto korisno tako da mi uopste ne smetaju ovakve teme sve dok se ne vrijedjaju oni koji imaju suprotna misljenja... i kaze se" da bi u potpunosit razumio i postovao svoju religiju moras postovati i ostale"



ako tema nije religija zasto se onda u ranijim postovima raspredalo da li ateisti vjeruju ili ne



titleAndStar(152,0,0,false,"","

ateisti po meni ne postoje... pa i kad kucnes u drvo i to je nesto



neko mi je jednom rekao: ateisti ne VJERUJU.


upravo tako - ateist = nevjernik..



IZVORNA PORUKA: D_K

upravo tako - ateist = nevjernik..




da, ali je fazon što i taj naziv sadrži riječ vjera.










teizam= vjera...Ateizam ---antonim od teizma (znaci suprotno od vjerovanja) vjera i religija nisu isto... i to sto se raspravljalo o ateistima apsolutno nema nikakve veze sa religijom nego vjerovanjem. ateista je osoba koja ne vjeruje u bozanstva. ne znaci da ne mora vjerovati u nauku ili druge dogme (a tema je bila vjerovanje u Boga ili ne---znaci ateisti bi rekli ne)

nadam se da si rzumjela objasnjenje. ja se u svom prijasnjem postu nisam obazirala na ateiste niti sto se o njima raspredalo (kako kazes) nego na to kako tema nema religijski predznak

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
27.2.2009 0:39:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Gigana

Vjerujem u Boga i ne trudim se biti dobra vjernica, jer ne znam šta znači biti dobra vjernica i ko to ocjenjuje.

Znam samo da kad mi je teško, tražim pomoć od dragog Boga, svaku noć pred spavanje proučim sve što znam i molim Boga da budemo živi i zdravi. 

Ne klanjam, ne postim, popijem alkohol jednom ili dvaput godišnje, ne jedem svinjetinu, dakle nisam vjernica u tom smislu.

Trudim se da nikoga ne uvrijedim, da nikome ne pomislim nikakvo zlo, da pomognem kad mogu pomoći (materijalno, emotivno ili na neki drugi način), a kad ne mogu pomoći, onda se trudim da barem ne odmažem drugome; nastojim ne lagati i ne svađati se; nastojim da živim život dostojanstveno i da vodim računa o drugim živim bićima.  Trudim se biti dobra supruga i majka, kolegica, prijateljica, kćerka, sestra.  Živim dan po dan, razmišljam o svom ponašanju i nije mi uopšte teško ponašati se ovako kako sam gore navela.  Živim po svojim pravilima i načelima za koja smatram da su ispravna za mene i da se ne kose sa drugima (ljudima).   




Potpisujem od riječi do riječi!!

(odgovor članu Gigana)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
27.2.2009 10:21:46   
andji
Ma, zar je to uopste bitno???? Da li je neko vjernik ili ne? Pa, moramo li i na ovom forumu raspravljati o vjerovanju, vjeri....????? Zar nije dovoljno sto nam svi segmenti drustva imaju vjerske predznake????

Elma potpisujem te,nisam se dosad htjela uopšte javljati na ovu temu,nit sam htjela čitati postove,ali mislim ova tema je previše....čak i za mene koja nemam tabua!!!!!!!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
11.3.2009 20:48:56   
mambka
Naravno da vjerujem u Boga i redovno se molim,
i nažalost moram priznati da ništa me više ne čudi od osoba
- koje nose dijete koje ga joj je Bog dao kao jednu od svojih brojnih milosti, pa joj omogući da to dijete donese na svijet, i lik mu da kakav On hoće,pa uživa u Njegovim blagodatima, a ipak nema srama da kaže da se, Onaj koji sve stvara pa i taj zametak u njenoj utrobi, ne treba spominjati svugdje nego za to imaju posebna mjesta user posted image



< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 12.3.2009 13:39:37 >

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
11.3.2009 20:55:13   
andji
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mambka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
11.3.2009 20:56:58   
ElmaB
Draga moja, postujem tvoje misljenje, ali isto tako i ti trebas postovati tudje stavove. I molim te da pripazis malo na rijecnik!!!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mambka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *