|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi rođendan-kako prikladno obilježiti?
3.3.2009 10:18:46   
salmana
Priblizava nam se prvi rodjendan nase male princeze, i iskreno u velikoj smo dilemi kako ga obiljeziti. Mislim da je mala da bi joj neka "svecanost" i zabava bila interesantna. Bojim se da bi je sve skupa vise umorilo i iscrpilo nego sto bi joj godilo. Jako voli ljude i druzenje, pogotovo sa djecom, ali ne znam kako bi reagovala na tipicnu rodjendansku zabavu i promenadu.

Nikako nismo za varijantu u ugostiteljskim objektima ili igraonicama, ali s druge strane rado bismo ugostili sve koji se sjete i pozele doci na cestitanje uz kaficu i kolac. Najbliza porodica na rucku (nane, dede, dajdze i amidze) se podrazumijeva, ali pozivnice ovim povodom nismo planirali...


Jako me zanima vase misljenje, pogotovo s iskustvom koje imate...pomozite mi da osmislimo taj dan...

< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 14:00:43 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 10:20:33   
mariva
Vjeruj mi šta god da napravite djetetu će se svidjeti jer sve novo njima je tada interesantno

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 10:57:56   
mariva
Po mom iskustvu najbolje je doma sa najbližom obitelji bez pretjerivanja. Bitno je da je veselo i da dijete osjeti da je u centru pažnjeuser posted image

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 14:04:51   
Ivona
Eh i meni je ovo zanimljiva tema,obzirom da se blizi rodjendan mog cvjetica user posted image

Ja bih zeljela ugostiti i porodicu i prijatelje sa njihovom djecicom,ali nam je stan jako mali,pa bas nemam ideju kako da to rijesim.

Ne bih voljela u ugostiteljski objekat-gubi se ona topla kucna atmosfera...,ne mogu u igraonicu,jer su i Selena i njena mala raja premaleni za takvu vrstu zabave...Ne bih voljela odvojiti prijatelje i porodicu...,mada i kada bih to uradila,opet ne bih nista postigla...,jer je kod nas u stanu guzva i kada dodje 4 ljudi user posted image

Jedina opcija koja mi se sada cini prihvatljivom jeste piknik rodjendan na vikendici,ako bude lijepo vrijeme,a moglo bi biti jer je rodjendan 02.06.

Sta vi mislite o tome?user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 15:55:18   
mamyca
Ivona piknik mi je bas super ideja,i bit ce toplo sigurno,to je 6 mjesec.user posted image

I nama se blizi prvi rodjendanuser posted image ,mi smo odlucili slaviti ga u kuci,bit ce uzi krug porodice,i prijatelji,nekako cemo se svi natrpati.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 19:27:55   
andji
ima negdje još slična tema o rodjendanskim žurkama,ukucajte u pretražilicu i mislim da ćete naći...mi smo jako lijepo proslavili Sergejev rodj. od torte pa do odabira gostiju,tajminga za goste,izrada slika za uspomenu,kao i one dječije djakonije(frulice,slamke,kape one na glavu)mislim da sam na toj drugoj temi baš detaljno opisala...slavilo se dva dana(čitav vikend)user posted image user posted image user posted image user posted image vrlo rado se sjetim njegove fešticeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 19:38:30   
enna
Ehh i nama se blizi prvi rodendan pa se i mi mislimo sta da uradimo.Ovdje u Italiji nemam familije tako da cu napraviti veceru za prijatelje a kada odemo dole u Bosnu u 8 mjesecu moram ponovo praviti jer ce tada biti i kumovanje pa mislim da ce ipak opcija rostilj biti najbolja.Sta mi vi predlazete???

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 19:47:24   
andji
Ma ljeti je roštilj na kakvoj zelenoj travi superiška,ma zakon ili čobanac u kotliću...milina,ja se baš radujem proljeću i ljetu zbog toga...kad god imamo vremena tknemo na selo kući,i onda razapnemo suncobran i roštilj raspalimo,može i kotlić...još će i ove god. biti milina,Sergej će trčkarati po travi,ne može se ni povrijediti...draga enna ja sam ti za tu opciju,evo već sam se uživila u touser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
3.3.2009 19:58:27   
enna
ma ta ce opcija i biti dole kuci imamo bas lijep vrt trava sve milina pa cemo to tu i obaviti hvala ti!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
4.3.2009 12:42:56   
hanabanana
Mi nismo formalisti, i rodjendan smo počeli obilježavati od onog trenutka kada je to Hani nešto zaista značilo, odnosno kada je postala svjesna šta je torta, šta je zabava.

Njen prvi rodjendan, a i drugi, pa i treći, proveli smo na moru.

Za svoj četvrti rodjendan imala je zabavu sa svojim prijateljima. ONako kako je ona htjela i kako je zamislila.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
4.3.2009 14:13:59   
Ivona
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mi nismo formalisti, i rodjendan smo počeli obilježavati od onog trenutka kada je to Hani nešto zaista značilo, odnosno kada je postala svjesna šta je torta, šta je zabava.

Njen prvi rodjendan, a i drugi, pa i treći, proveli smo na moru.

Za svoj četvrti rodjendan imala je zabavu sa svojim prijateljima. ONako kako je ona htjela i kako je zamislila.


Ima logike...,ali je taj dan i za mene nesto posebno i ne bih se nazvala formalistom,ukoliko to zelim podijeliti sa porodicom i prijateljima.

Cinjenica je da  ce to biti vise nasa zabava,nego njena,ali znam da ce joj biti jako zanimljivo,jer je bas druzeljubiva i uvijek je vesela kada oko nje ima mnogo ljudi.

Mislim da je zabava O.K. sve dok se ne kosi sa njenim dnevnim ritmom...,a potrudit cemo se da do toga ne dodje.

Muz i ja smo inace "operisani" od ustaljenih,usiljenih i pretjeranih obicaja naseg naroda.Mnogi su pitali da li je nase vjencanje uopste legalno,obzirom da se nismo vjencali u opstini....,a neki su bili zgrozeni sto se nije ispostovao obicaj da se "ide po mladu"...,pa se onda vozika okolo...,pa se onda "ide kod njegovih"...(jel' tako bijase ?user posted image )... Odoh ja off topic!Oprostite....user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
4.3.2009 14:36:00   
andji
Ima logike...,ali je taj dan i za mene nesto posebno i ne bih se nazvala formalistom,ukoliko to zelim podijeliti sa porodicom i prijateljima.

Potpisujem te Ivona,a usput kad bebac naraste pa za par godina bude svjestan svega,a mama mu izvadi foto album i kaže 'E Sergej,evo tvoje prve žurkice,pogledaj šta si radio...vidi torte kakava je bila spremna za tvoj rodjendan...došli su ti i ti....'ma možeš sjedit i pričat sat vremena kako je bilo,i opet nećeš sve ispričat...lijepe stvari i služe da ih se sjećamo kao i da pričamo o njima sa osmjehom na licuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
4.3.2009 14:52:37   
Gigana
mi smo za Vedadov prvi rođendan napravili veeeeliki dernek u kući.  Bilo je preko 35 ljudi, dosta dječice koja su istinski uživala.  Ja sam se jako umorila, ali mi je bilo super.  Vedo je doduše zaspao oko 21 sat, a mi smo nastavili do kasno u noć.  Dernek je bio više za odrasle, nego za djecu, ali mi smo htjeli da ga momački obilježimo i to smo i uradili.  Nismo bili za opciju kafana, restoran, igraona, jer je Vedo još mali, tako da je ovo na kraju super ispalo. 
Vedad je novembarska beba, pa nam piknik ne dolazi u obzir, ali ljetnim bebama je to ubjedljivo najbolja opcija.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
4.3.2009 21:35:19   
simba
Mi smo nedavno 10.februara,proslavili Riadov prvi rodjendan.Naravno u kucnoj atmosferi ,nisam ni pomisljalana neko drugo mijesto.Ipak je to prvi rodjendan a nekako je i ugodnije u kuci. Htijela sam pozvat i prijatelje i rodbinu sve odjednom ali nebi ni svi imali gdje sjest,pa sam po danu pozvala prijatelje,komsije sa dijecom,a navecer rodbina. I ako sam se bas umorila bilo je super......user posted image user posted image user posted image . Riad se bas zabavio sto je i najbitnije user posted image .

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
4.3.2009 22:18:29   
Amrino
E ja nisam pristalica toga da se od djecijeg rodjendana napravi dernek za odrasle...Na svakom "djecijem" rodjendanu na kojem sam bila najmanje je bilo djece a najvise alkohola. Djeca su (ono malo sto ih je bilo) bila nervozna jer su bila pospana jer se kasno slavilo a odrasli se ponapijali i glasno pricaju ko i na svakom derneku.
Mi smo Hamzin 1. rodjendan proslavili tako sto smo napravili pravi djeciji rodjendan. Naravno bilo je i odraslih...i porodica i prijatelji ali je bilo mnoooogo djece. Zvali smo svakoga koga smo znali da ima dijete. Okitili smo kucu balonima, nasnimali mnogo crtanih koje smo cijelo vrijeme pustali a slusala se djecija muzika...Branko kockica, Kolibriji...Bilo je mnogo igracaka i hrane za djecu. Bilo je dosta toga i za odrasle (alkohola i pusenja NE) ali su djeca bila u centu paznje. Rodjendan smo slavili u 13 sati i sve je bilo gotovo do 6 tako da smo imali vremena i da se odmorimo i Hamzu fino uspavamo. Njemu je bilo super, bas se izigrao...a sva su djeca uzivala i nevjerovatno ali nijedno dijete nije niti jednom zaplakalo!
user posted image user posted image user posted image

Zboravih napisati da je bilo oko 50 ljudi user posted image


< Poruku je uredio Amrino RR -- 4.3.2009 22:19:27 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
5.3.2009 18:31:24   
Ivona
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

E ja nisam pristalica toga da se od djecijeg rodjendana napravi dernek za odrasle...Na svakom "djecijem" rodjendanu na kojem sam bila najmanje je bilo djece a najvise alkohola. Djeca su (ono malo sto ih je bilo) bila nervozna jer su bila pospana jer se kasno slavilo a odrasli se ponapijali i glasno pricaju ko i na svakom derneku.
Mi smo Hamzin 1. rodjendan proslavili tako sto smo napravili pravi djeciji rodjendan. Naravno bilo je i odraslih...i porodica i prijatelji ali je bilo mnoooogo djece. Zvali smo svakoga koga smo znali da ima dijete. Okitili smo kucu balonima, nasnimali mnogo crtanih koje smo cijelo vrijeme pustali a slusala se djecija muzika...Branko kockica, Kolibriji...Bilo je mnogo igracaka i hrane za djecu. Bilo je dosta toga i za odrasle (alkohola i pusenja NE) ali su djeca bila u centu paznje. Rodjendan smo slavili u 13 sati i sve je bilo gotovo do 6 tako da smo imali vremena i da se odmorimo i Hamzu fino uspavamo. Njemu je bilo super, bas se izigrao...a sva su djeca uzivala i nevjerovatno ali nijedno dijete nije niti jednom zaplakalo!
user posted image user posted image user posted image

Zboravih napisati da je bilo oko 50 ljudi user posted image



Slicno smo i mi zamislili i upravo namjeravamo pozvati sve prijatelje koji imaju djecu...,ali nas stan je jednosoban i kada bi nam samo dosla nasa forumasica Baby sa svojim blizancima...,vec bi bila guzva user posted image Zato moramo smisliti bolje rjesenje.



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
5.3.2009 20:10:52   
Amrino
Mi smo sklonili sto i jos neki namjestaj...stavili smo "svedski sto"...Ubacili smo stolice na rasklapanje...ali ugl. su svi stajali ili se igrali s djecom na podu. Nas stan je veliki (68 kvadrata) ali nemoguce je urediti tako da svi mogu da sjednu tako da smo uzeli ovu varijantu i bilo je super!
Plasticni tanjiri, case i ostalo...sokovi su bili svi u "svijetlim bojama" tako da se nered brzo pocistio i nije bilo fleka na tepihu user posted image .



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
5.3.2009 20:43:10   
Anoniman
mi ćemo najvjerovatnije neki roštilj na ljeto, i to ne radi male, jer ona nema pojma:), nego radi nas da se sjetimo šta nam se desilo na taj dan.user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
5.3.2009 22:40:47   
rokoko
   Mi se pripremamo za drugi prvi rođendan.I kao što smo pripremili Maši tako će  imati i njen mali brat.Definitivno,van kuće tj.stana.I mama i tata i bake i dede opušteno ustajanje i spremanje,svi pozvani u crkvu na krštenje.Nakon toga na ručak gdje nas čeka sve pripremljeno,za djecu uredjen kutak...Mi možemo da se posvetimo svim gostima,na kraju krajeva i jurimo za djecom dok neko drugi brine da li su svi posluženi.Na kraju ostavimo iza sebe sve i dodjemo u svoju kućicu gdje je sve na svom mjestu,nema sklanjanja,vraćanja stolica komšijama...
Ljepša,jeftinija kombinacija-kuća,dvorište i odgovarajuće doba godine ko ima za to mogućnosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
5.3.2009 23:09:22   
masinka
starijem sinu prvi rodjendan smo slavili kuci nane ,dede ,dajdze i amidze slomili se od posla a slavljenika nismo stigli ni pogledati,a drugi rodjendan u igraoni pa eto nije neka pljacka sad trebamo slaviti prvi rodjendan drugom sinu neznam koja je varijanta pobijedila,imamo jos mjesec dana da odlucimo.

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
6.3.2009 0:10:37   
MELLI
Kod nas su oba rođendana bili verzija  "Ivkove slave"  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Slailo se tri dana,prvi dan djeca i sve prilagođeno njima;soba bez namještaja,igračke,puna soba balona,trpeza prilagođena njihovom uzrastu...
Drugo veče; rodbina,večerica, piće,torta i laku noć.
Treći dan; dernek za nas i naše prijatelje,i naravo sve prilagođeno našem uzrastuuser posted image user posted image user posted image user posted image
Bili smo definitivno umorni, jer je sa pripremom i "otpremom" rođendan trajao pet dana ,ali vrijedilo je.Princeza je bila sretna, a sa njom,naravno, i mi.
Upravo zbog nedostatka prostora odlučili smo se za ovu verziju.
Haris u junu ima rođendan,pa se već sad veselim,proslavi na otvorenom.

(odgovor članu masinka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
6.3.2009 12:02:58   
Ivona
IZVORNA PORUKA: MELLI

Kod nas su oba rođendana bili verzija  "Ivkove slave"  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image Bar niste morali tjerati goste user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
24.3.2009 0:42:08   
Visnja RR
blizi se rodjendan moje smizlice a ja jos nemam pojma kako cu sve to organizovati... stan mali (dvosoban) za puno ljudi...
Nemamo male raje jer su nasi prijatelji uglavnom svi s vecom djecom... mozda samo dva malo starija bebca od Asje..
A opet Asja je postala prava mala divljakusa cim vidi nepoznate face place ko kisna godina... zelim pozvati sve koji mi znace a znam da to nece biti onako kako bi trebalo... i ZNAM da bi moje djete bilo izgubljeno u toj situaciji... e nisam pametna...
Na kraju cu izgleda sve u djelicima...(prvo najuza rodbina, pa malo sira , pa prijatelji - i oni iz vise puta...) pa smoricu se ...user posted image  
Bas sam nekako opterecena razmisljanjem o svemu...da bih najradije da je sve proslo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
24.3.2009 8:34:49   
Anoniman
Najvaznije je da to bude prilagodjeno djetetu. Ako ce beba taj dan plakati u guzvi i biti nervozna, cemu onda? Ja sam bila na rodjendanu koji je bio organizovan u igraonici Crtic u Hrasnom. Super je i prostor organizacija.

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvi rodjendan-kako prikladno obiljeziti?
24.3.2009 8:39:30   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Maida28

Najvaznije je da to bude prilagodjeno djetetu. Ako ce beba taj dan plakati u guzvi i biti nervozna, cemu onda? Ja sam bila na rodjendanu koji je bio organizovan u igraonici Crtic u Hrasnom. Super je i prostor organizacija.



Ja bas podjoh napisati post.. Mi cemo aBd slaviti u Crticu...  Trazili smo Igraonu, ali da ne bude bas igraona, kao ona za veliku djecu, i ovo nam se svidjelo.. Stan nam je jakoooo mali, i tu ne mozemo svi da stanemo..
Bakiru ce doci punooo male raje, a na spratu ima soba u kojoj nema bas toliko onih dzidza za veliku djecicu, i prostor je fin, da se moze puzati (Bakirova raja je uglavnom tog uzrasta)...  To nam je bila jedina opcija...
Bakir inace jaaako voli djecu... Cim vidi nekoga, odmah pocne pljeskati rukicama, smijati se izvodeci vragolije.. Bas vidim da je sretan...
A ja sam trazila prostor u kojem ih mogu sve "strpati",a da im ne bude guzva...
Meni je u "Crticu" super user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Emina* -- 24.3.2009 8:40:43 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *