|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 16:48:28   
BebeLina
oooo... Vidi novih trudnica :) Dobro nam dosle sve.. I to jos moje zenicanke :) Vidim i da si ti leme iz Zenice, a i ti pinky_c :) Pa mi drago :)

Nego, drage moje, sjecate li se mene kad sam se tek pocela javljati na ovoj temi? Prva recenica mi je bio strah od poroda.. user posted image Cak sam vam spominjala i carski rez. Medjutim, evo, Bog je tako dao neku hrabrost i snagu.. Jedva cekam da dodje taj dan. Nama je jos 12 dana do poroda (ne znam je li Almond vec u bolnici :) ) Tako da, nemojte da vas cujem da kukate za porod :) Sve ce biti ok.. user posted image

Danas sam pripremila kozmetiku za bolnicu, tj prebacila u mali neseser sve sto koristim od kozmetike i sto mislim ponijeti sa sobom.

Danas me jako zabolio stomak mislila sam da je to to, ali smirilo se :) Smijesan mi je muz bio :) Odmah uzima mobitel u ruke. Ima aplikacija za mjerenje kontrakcija, pa jadnik hoce da pocne mjerit, a od treme ne zna ni otkljucat mobitel, hahahah :)

Ni ja nigdje ne idem, mirujem. Jucer smo malo autom isli do trznog centra i to je to. Ne mogu fizicki, ali jos gore psihicki. Obavezno kad negdje sjednemo na kafu, do nas sjedne neki strastveni pusac, koji mi drzi cigaru pod nosem. A ja mrziiiiimmmmm cigareeeeee.. Pogotovo sad.. I onda mi tlak skoci :) Tako da mi je najljepse u kuci. A vikend je bio fantastican i suncan..

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 16:54:01   
leme
Ihhhh Bebelina mozda se i sretnemo u bolnici,haha. Ako moj malac porani :) ma samo trebamo mislit kako cemo nakon te muke aBd svoje bebare drzati u rukama user posted image

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 16:57:30   
BebeLina
To mi je najveci motiv i najveci izvor snage i hrabrosti, vjeruj...
Jos kad se osvrnem oko sebe i vidim ko sve gura kolica, ma vala mogu i ja :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:01:16   
leme
Hahah,ista sam. Koga god vidim s kolicima pomislim kako se ona mogla porodit,mogu i ja :D

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:14:53   
marinčii
muhica7 znači i tvoj je još uviejk naopako okrenut,joj mene moj nekad tako nisko šutne da imam osjećaj da me u guzicu nogom nabiouser posted image
lemeuser posted image
bebelina a tu si ti,ja već mislila da si rodila?!
Što se tiče straha od poroda kod mene to dođe danom,nekad sam baš smirena i ne bojim se a nekad me takav strah uhvati ,da je to ne normalno..

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:16:45   
leme
Hek da vas pitam, jel neka od vas slucajno osjeti kao neko probadanje u predjelu vagine, ne javlja se cesto i ne traje dugo al se zna desiti?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:36:26   
vanchi88
Cao trudnice.
Ja sam danas nesto nikakva i nervozna. MM otisao mijenjati ulje u autu i do trgovine ja nisam mogla snjim, bas se nekako shit osjecam.
Nego sinoc u 4h budim se...... na ledjima spavala i hocu da se okrenem na lijevi bok, jaki tupi bol me sastavi u sekundi tacno negdje ispod dojke lijeve....nije rebro,ali tacno na gornjem dijelu trbuha ... sacekam malo,reko mozda istegla misic naglo se okrenula...kad vidim ne popusta... ustanem,odem u wc vratim se leci i nista...jedva opet zaspala al nekako jesam.
Jutros posle dorucka (slabo sam jela,nesto mi nije nista sjedalo) dva tri puta me zignu na tom istom mjestu i prestade.
Pratim stanje pa mozda da odem popodne do bolnice ako nastavi, kroz glavu mi prolazi, hellp sindrom, visok pritisak, itd itd....... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:47:50   
leme
I meni se to desava,pogotovo kad se hocu okrenut na bok tokom noci. Ajd opusti se i pokusaj ne razmisljat o tome i o najgorem. Mi svaku mali promjenu il ziguckanje protumacimo kao nesto fatalno,bezveze se opteretimo i stresamo. Mene svasta nestp zaboli u toku dana i tako vec dugo vremena, pa smo beba i ja jos u jednom komadu hvala Bogu :) ne brini draga ;)

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:51:30   
vanchi88
uh neka nisam jedina...hvala ti na odgovoruuu
uglavnom beba se javlja...i aktivan je
nije mi se to do sada desavalo ali primjetim da ne mogu biti na ledjima... tako mi zasmeta,osjetim odmah kako on pritisce sve moguce i neugodno mi... Andy kaze njoj odgovara al meni suprotno hehe..
imam u srijedu kontrolu pa pitacu dr.


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 17:53:02   
marinčii
leme meni se znalo da me ko zigne dole ,nije to nista strasno ,pitala sam i doktora on ,me pregledo tada vaginalno i rekao da sam zatvorena ,jest mi dao vaginalete al iskreno mislim da nije bilo potrebe al eto ja sam ga ispoštovala..

Vanchi draga ,jel imaš tlakomjer kući da izmjeriš tlak?nedavno smo baš pričale o tom help sindromu i čini mi se da se bol pojavi na desnoj strani,iako nisam baš sigurna...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 18:03:25   
vanchi88
nemam tlakomjer, imala sam ali sam svom svekru poslala kontam njemu potrebnije haha
ovo bi s lijeve strane i kratko trajalo samo kad sam se pomjerala tj pokusala na lijevi bok hm ne znam nije mi se nikada desilo ranije

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 18:04:23   
leme
Pitat cu i ja svog u utorak aBd, pa nek me pregleda iako me strah da me dole cacka u ovako visokoj trudnoci s obzirom da sam se ja daaavno vec pocela otvarat. Al nemam nikakve bolove druge tj kontrakcije, bar ih ja ne osjetim.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 18:06:29   
marinčii
Ma vjwerovatno se beba nezgodno namjestila pa te gura tu nogicama i otud ta bol,a bome nije se zgodno ni vrtiti i okretati s ovim stomakom,ja dobila 7 kg a tako sam sebi teška da je to užas jedan...
Mislim da taj help sindrom nije,jer bi imala još koje simptome tipa vrtoglavice ,mučnine ,povraćanja,al eto za svaki slučaj ne bi bilo loše da izmjeriš tlak...Jel svekar blizu negdje ili?

< Poruku je uredio marinčii -- 2.11.2014 18:07:13 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 18:17:51   
vanchi88
jel postoje ligamenti i u gornjem dijelu maternice? znam za dole s desne i lijeve strane oko jajnika da su tu i ako zaziga tu ja znam sta je, ali neugodan osjecaj je kad je bas gore, da je trajalo konstantno a ne samo pri okretanju na drugu stranu budila bi mm da idemo u bolnicu,
svekar moj zivi u banjaluci al mogu ja otici i u apoteku izmjeriti tlak, al uvijek je bio u normali cak na nizoj strani do sredine trudnoce i zadnja kontrola bio je 120/86. Idealan.


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 18:20:43   
pinky_cujica
Bebelina, hvala ti draga mojauser posted image pa vi ste hvala Bogu sve daleko stigle, uskoro cete se poroditi i ostat cu sama user posted image hehe..salim se! Samo da se sve rijesite po redu, i da nam na svijet donesete sto vise lijepih i zdravih bebica ako Bog da! Svu srecu vam zelim.. Leme, ja danas bas razmisljam da li da pitam za to ziganje u unutrasnjosti vagine. Cijeli dan se osluskujem i pokusavam da se utjesim kako mi je prva beba i sve se mora razvuci i rasiriti, medjutim, na svaki najmanji zig ili bol-uzbuna! Da li ste i vi ostale imale ta zickanja, dajte utjesite nas vi koje ste na pragu user posted image Jooj kako mi je bilo bolje kada sam se kretala, nista me nije boljelo, sad osjetim o sto treba i sto ne treba user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 18:31:23   
marinčii
VANCHII pa otidji do ljekarne onda i neka ti izmjere tlak cisto da budes mirna,kazu da taj help sindrom dodje iznenada i da je bas opasan i po mamu i po bebu,to za ligamente ti neznam al cini mi se da je bebelina govorila da je nju boljelo pod rebrima pa kontam da je normalno.

PINKI CUJICA naravno da je normalno i ja aam imala ta ziganja al sam svaki put to doktoru na kontroli rekla,sad me zigne u ledjima nisko i niz nogu ide bol toliko me strecne da izgubim ravnotezu i sve pomislim kako cu pasti pa se brze hvatam za ono sto mi bude najblizze heheh,ova trudnoca je bas drugo stanje

< Poruku je uredio marinčii -- 2.11.2014 18:33:01 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu pinky_cujica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:00:01   
muhica7
marinci moja beba je curica hehe. ali je izgleda na mene jer ja sam se rodila na noge ipak valjda nece jer kod druge trudnoce kazu da se beba moze do porodjaja okrenuti. ali nezgodno bas kad dole udara hehe ipak lakse nekako kad je u rebra al nek nam se samo rode zivi i zdravi izdrzacemo

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:04:45   
marinčii
IZVORNA PORUKA: muhica7

marinci moja beba je curica hehe. ali je izgleda na mene jer ja sam se rodila na noge ipak valjda nece jer kod druge trudnoce kazu da se beba moze do porodjaja okrenuti. ali nezgodno bas kad dole udara hehe ipak lakse nekako kad je u rebra al nek nam se samo rode zivi i zdravi izdrzacemo

neka curica draga moja,ja ih bas volim al eto BOg mi ipak podario dva sina ,al nije bitno neka su nam zivi i zdravi.
Da i meni bas bude nezgodno kad me udari imam osjecaj da ce izletiti dole ,i meni je moj doktor rekao posto nije prva trudnoca i kao jos ima dovoljno plodne vode da ce se vjerovatno okrenuti.,inace moja sestra je drugu curicu rodila na carski jer je bila naopacke okrenuta tvrdoglavica mala nije mrdala cijelo vrijeme iz te poze

< Poruku je uredio marinčii -- 2.11.2014 19:08:39 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:06:51   
leme
Vanchi, kako se ti osjecaj? Mantal ti se, zujil ti u usima? Da ti je tlak visok,imala bi neke simptome...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:29:56   
vanchi88
leme
nista od toga.. nisam stvarno sigurna sta je to moglo biti, opet sve mislim istegla sam misic/ligament naglo se okrenula u krevetu

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:31:14   
bejbibi
Dv drage moje, evo da se i ja malo ukljucim :) vidim raspricale ste se hehe.. Ja imala goste pa citav dannesto radi.

Jel LEME pitala za vaginalnu bol. Kod mene su ti svi moguci bokivi pa i taj. Ne znam sta je to al zna me zignuti dobro. Redovno imam ko menstrualne bolove, bolove oko pupka, jajnika, grlica ( bas to zigne).moja bebica je baas nisko i stalno udara upredleju jajnika negdje, nisko ispod pupka skroz. Pa eto nekako ide, sta ja znam,ja uopce ne razmialjam jer sta opasno, sta bi moglo biti. Necu da se optwretim. Cim vidim da me mqlo jace zaboli stomak legnemi prodje. Dok god nema krvarenja ok je.
Meni je isto naredjeno mirovanje a ja BOgami znam nekas i usisati. Al eto nadam se da nece bit nista.

PINKY C ne brini neces ostati sama. Ima nas jos sto smo negdjw na sredini i pocetku. Ja danas usla u 21 nedelju user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:31:42   
leme
Ma ne uzbudjuj se onda i nema potrebe za uzbunom. Mi nikako da shvatimo da je nase tijelo u drugom stanju i da su normalne promjene :)

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:34:28   
leme
U pravu si, pogotovo od kako sam na mirovanju svaki i najmanji bol detektujem, a dok s u pokretu bila nista me nije bolilo :(

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:41:51   
bejbibi
E samo.jos da kazem da mene uopste nije strah poroda :) iako sam prvu trudnocu imala kontrakcije 22 sata i izgubila puno krvi na porodu i morala primit krv,ja sam faacinirana porodom :D evo daanas mi ova gosca kaxe d cu mozda na carsski. Ma nije me strah carskog al bi fkt volhela prieodno i to bez kakvih glupih inekcija i drugo. Ja kad sam rodila prvo dijeyw toliko sam se mocno osjwcala nnevejerovatno. Fascinirana sam bila sobom sta sam izdrzala ;D
ZENE DRAGE MI SMO TAKO JAKE DA NSIMO NI SVJESNE TOGA NEKAD. Nemojte se sekirati i uzivajte i ko moze nek ide prirodno, najljepsi osjecaj na svijetu :)))))

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2014 19:44:56   
leme
Hjooooj kako si to lijepo reklaaa user posted image meni se oz momenta u momenat mijenjaju osjecanja, u jednu ruku me strah poroda, a u drugu jedva cekam jer ce to ako Bog da biti najsretniji dan u mom zivotuuser posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *