|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "bijelo pranje"
10.4.2009 15:13:24   
gvendolina
E hvala vam drage moje sta bi ja bez vasuser posted image user posted image user posted image
Dr mi je zaboravila reci koje da uzmem,pa reko s vama da provjerim.A ne ceka mi se slijedeca kontrola,da je pitam.Da mi je da ih uzmem dok se nisam porodila,valjda necu za 3 danauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 10.4.2009 15:21:58 >

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: "bijelo pranje"
10.4.2009 18:02:45   
Sonja
cudi me da ti je rekla da uzmes vaginalete a otvorena si 1 prstuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: "bijelo pranje"
10.4.2009 22:24:22   
mamin_zivot
evo vec drugi put pojavljuje mi se neki zuckasti iscjedak, pracen blagim svrabom, nema neprijatnog mirisa ali ne volim to da curka nesto :) pa mi je moj gin dao kanesten 3 vaginalete kao i prvi put, meni pomognu super. Jesu suhe i pri umetanju bas daju neprijatan osjecaj, pa sam malo nakapala niveinim uljem da lakse se da staviti. Bijelo pranje razjeda tkivo i najbolje ga se rijesiti prije poroda jer tanko tkivo puca, sto nam ne treba pored epiziotomije. Tako da je najbolje cim primjetite bilo kakvu promjenu recite svom gin...pozzzz svim user posted image user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: "bijelo pranje"
10.4.2009 22:28:22   
Anoniman
Ja imam vrlo malo, skoro nikako, bijelog pranja al sam zato u prvoj trudnoći od početka do kraja imala i to pračeno svrbežom. To su te neke trudničke gljivice (kad svrbi) i baš su neugodne. Sada je super, samo ne znam da li bih i to malo trebala prijaviti doktoru user posted image . Idem u ponedjeljak aBd na kontrolu.

(odgovor članu mamin_zivot)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: "bijelo pranje"
11.4.2009 10:58:47   
gvendolina
Hej sonjice u pravu si,dobro si me napomenula hvala ti.Ona je meni prvo rekla da uzmem kanesten,a poslije mi je radjen vaginalni pregled.Tek kasnije mi je rekla da sam otvorena 1 prst,a ja se nisam sjetilada pitam smijem li koristiti vaginalete.
A velika vjerovatnoca da ne bi smjela.da li neko ima iskustva sa tim???Moracu pricekati kontrolu,da provjerim sa dr.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: "bijelo pranje"
11.4.2009 12:11:17   
Sonja
nemam iskustva ali sam cula da ne treba nista stavljati kad si otvorena pa makar i jedan prst..
samo ti to provjeri sa doktorom...
pozzz


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: "bijelo pranje"
11.4.2009 12:24:25   
Babyy
caoo..gven... i ja sam bila u slicnoj situaciji kao ti.,,, i dr mi je prepisao nesto kao kremu a i smela sam da koristim vaginalete...pozz


Ps>  sonja Kompliment za stomacic...

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: "bijelo pranje"
11.4.2009 13:08:28   
Sonja
IZVORNA PORUKA: Babyy



Ps>  sonja Kompliment za stomacic...


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: "bijelo pranje"
17.4.2009 9:59:19   
gvendolina
Bila na kontroli nikakvih promjena, nece user posted image jos,mogu ja izgleda i  1.Maj planiratiuser posted image user posted image user posted image
Provjerila sam za vaginalete,mogu ih koristiti samo se stavljaju bez aplikatora.Koristim ih vec 2 veceri,ali mi ih nekako nezgodno staviti.Nisu ni prevelike,ali jedva.trebali su kakav aerodinamicniji oblik napravitiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: "bijelo pranje"
25.5.2009 15:08:46   
ivanam28
Cao cure,

Evo da se i ja pridruzim ovoj temi..Ja sam tek u 7/8 (tako dr kaze) user posted image i od prvog dana sam imala bijelo pranje..Nekad je skroz bijelo, nekad zuckasto svijetlo svijetlo zeleno ma nikada isto...Sutra idem opet na kontrolu (dr kaze da nema jakih otkucaja srca ima pulsiranja) pa cu mu i za to reci... inace nemam nikakvih problema nekada s vremena  na vrijeme me zaboli stomak kao pred user posted image vrlo kratko i to je to...Obzirom da sam imala spontani vec strah je povecan za jedno 1 000 000% user posted image ....
eto podijelila sam strah sa vama..i nadam se da ce sutra sve da bude ok da me nece opet isprepadati da ne mogu da spavamuser posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: "bijelo pranje"
7.10.2009 14:11:36   
Happy
Vidim nikoga nema ovdje odavno,pa rekoh da obnovim temuuser posted image user posted image user posted image
Ja sam u 27 sedmici user posted image , do sada nisam imala nekih problema sa bijelim pranjem.... U zadnje vrijeme mi se javlja, osaje mi na gacicama i kada se obrisem bas ga fino ima... nace nosim gazice, ne nosim uloske... Ono je zuckste neke bpje i nekada bude u tragovima smeckasto, ali to je jako malo i rijetko... Ne svrbi me i ne pece kada piskim... Bila sam kod dr-a ali nisam mu rekla smela s uma (kako je rekao da je user posted image hB OK) a i pjacalo mi se zadnjih danauser posted image Tek idem na kontrolu za mjesecuser posted image user posted image user posted image
Ima li razloga za briguuser posted image   I jos ne znam za vas ali meni je "dole" naka vrucina vazda...
Zadnji nalaz urina je bio OKuser posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: "bijelo pranje"
7.10.2009 14:40:15   
Amrino
Bijelo pranje je u trudnoci normalna stvar! Na taj nacin priroda (tj. nase tijelo) se pobrinula da nas "zastiti" jer kada stalno nesto izlazi iz nas jako je mala mogucnost da ce neka prljavstina ili bakterija uci u nas. Znaci bijelo pranje ni slucajno ne treba "lijeciti" jer to nije nista lose!
Treba se tretirati samo u slucajevima kada boli ili pece tokom mokrenja, kada jako svrbi ili kada ima nepodnosljivo ruzan miris....jer tada se najvjerovatnije radi o gljivicama.
One su u trudnoci takodje uobicajene i prije nego sto se krene sa vaginaletama ili sl. mozda ne bi bilo lose da se proba par dana prati sa vodom u kojoj smo razmutili sodabikarbonu (jer je to baza- a gljivice prezivljavaju u kiseloj sredini).
Ne preporucuje se nositi dnevne uloske nego mijenjati pamucni ves sto cesce ili umjesto ulozaka stavljati nesto pamucno (gazu ili pamucne tufere za skidanje sminke).


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: "bijelo pranje"
7.10.2009 14:47:32   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Happy

Vidim nikoga nema ovdje odavno,pa rekoh da obnovim temuuser posted image user posted image user posted image
Ja sam u 27 sedmici user posted image , do sada nisam imala nekih problema sa bijelim pranjem.... U zadnje vrijeme mi se javlja, osaje mi na gacicama i kada se obrisem bas ga fino ima... nace nosim gazice, ne nosim uloske... Ono je zuckste neke bpje i nekada bude u tragovima smeckasto, ali to je jako malo i rijetko... Ne svrbi me i ne pece kada piskim... Bila sam kod dr-a ali nisam mu rekla smela s uma (kako je rekao da je user posted image hB OK) a i pjacalo mi se zadnjih danauser posted image Tek idem na kontrolu za mjesecuser posted image user posted image user posted image
Ima li razloga za briguuser posted image   I jos ne znam za vas ali meni je "dole" naka vrucina vazda...
Zadnji nalaz urina je bio OKuser posted image



Draga, mislim da bi trebala kod ginekologa uraditi bris! Vidim i da osjecas neku neugodu i nije ti uvijek iste boje iscjedak!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: "bijelo pranje"
7.10.2009 14:56:49   
Happy
Hvala vam na brzim odgovorimauser posted image   Ma skvro ne bih rekla da je bas neka neugoda,  nego nekada dole osjecam vrucinu.... Boje je vecinom zuckasto bjelicasta i nekada se to javi kao tragovi smeckastog, to mozda neko ne bi ni promijetio. s obzirom da sam imala spontani,pa sam sva.............. A u ovoj user posted image sam imala hematom koji je pukao, pa sam krvarila... Ali sada je hB sve uredu.... Bila kod ginekologa na kontroli prije 2 danauser posted image user posted image user posted image user posted image
Meni kada kaze da je sve uredu sa user posted image ja zaborviam na sve....
A bris sam radila mozda prije tri mjeseca i bio je OKuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: "bijelo pranje"
7.10.2009 15:10:24   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Happy

Hvala vam na brzim odgovorimauser posted image   Ma skvro ne bih rekla da je bas neka neugoda,  nego nekada dole osjecam vrucinu.... Boje je vecinom zuckasto bjelicasta i nekada se to javi kao tragovi smeckastog, to mozda neko ne bi ni promijetio. s obzirom da sam imala spontani,pa sam sva.............. A u ovoj user posted image sam imala hematom koji je pukao, pa sam krvarila... Ali sada je hB sve uredu.... Bila kod ginekologa na kontroli prije 2 danauser posted image user posted image user posted image user posted image
Meni kada kaze da je sve uredu sa user posted image ja zaborviam na sve....
A bris sam radila mozda prije tri mjeseca i bio je OKuser posted image user posted image user posted image


Znam mila za spontani, zato sam ti i napisala za bris! Ja sam isto imala hematom u trudnoci i krvarila sam, tako da sam bila uvijek u predostroznosti! Npr. meni je bris radio svaka 2 mjeseca (dr Divanovic) i nisam dobijala hvala Bogu vaginalete, vec sam pila caj od brusnice!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: "bijelo pranje"
7.10.2009 15:19:39   
Happy
Hvala draga moja... I ja sam pila brusnicu kako bih se rijesila bakterija... I supjelo  je,zadnji nalaz je super... Ja inace idem kod dr Nakasa u vojnu... Meni je bris raden kada je hematom pukao i malo poslije i bio je odlican...
SAmo me strah da i ja malo ne pretjerujem.... sacekacu jos koji dan i vidjeti... Jer nemam ja to stalno, evo sada sam isla tri puta u wc i nistauser posted image user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: "bijelo pranje"
8.1.2010 19:43:32   
Nenci
Ja imam b.p. skoro cijelo vrijeme al je normalno, vodenasto i bijelo, bez mirisa. Ali prije 10tak dana me pocelo bas da svrbi puno i dr mi dala kanesten 3 i nakon njih evo opet je sve ok user posted image user posted image user posted image
Eha da, drugi dan stavljanja vaginaleta sam stavila dnevni ulozak i tu vece me bas peklo dole i rekla sam ulosci vise neeee


_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: "bijelo pranje"
22.6.2010 14:42:30   
acudesa
nekoliko žena mi je reklo da im dnevni ulošci ne odgovaraju što se tiče bijelog pranja-ne koriste ih više, samo pamuk uz tijelo i redovno mijenjanje donjeg rublja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: "bijelo pranje"
22.6.2010 14:45:41   
lely
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

nekoliko žena mi je reklo da im dnevni ulošci ne odgovaraju što se tiče bijelog pranja-ne koriste ih više, samo pamuk uz tijelo i redovno mijenjanje donjeg rublja


Ovo i ja mogu potvrditi.dnevni ulosci mi nisu nikako odgovarali,a sad kako ih ne koristim sve je hB OK. :))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: "bijelo pranje"
7.7.2010 16:18:02   
enna
Jedno pitanje za one koje mi mogu pomoci hehehhe

Vec dva dana imam kao iscjedak nema ni boje ni mirisa samo je sluzav i vidjela sam par puta kao trag krvi kao nit tanko n svrbi me nista ne boliuser posted image user posted image user posted image Nisam trudna e dali je moguce poslije spolnih odnosa da se to desi.Bas mi malo cudno neznam dali je neko od vas imao slican problem.Svakako cu posjetiti ginekologa trenutno nemam izla sa malenom nemam je kome ostaviti pa nemogu.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: "bijelo pranje"
20.8.2010 11:28:37   
kolacic
joj ja imam veci duzi period problema s bijelim pranjem... imam zuckasti iscjedak na gacicama svako 2-3 sata ih mijenjam, nema neugodan miris ali nikad se nisam susretala s tim.. ginekolog kaze da je to ok za trudnice, ali mene kopka sto imam svrab i dodje mi da odem privatnom ginekologu da vidim jel sve ok??user posted image user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: "bijelo pranje"
20.8.2010 11:30:27   
veeseelaa
kupi kremu Kanesten, 100% će ti pomoći!
za vanjsku je upotrebu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: "bijelo pranje"
20.8.2010 11:31:01   
bananica
na tvom mjestu se ne bih previse brinula, mozes da se ispiras kamilicom

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: "bijelo pranje"
20.8.2010 11:34:21   
kolacic
kamilica super..mlaka?

a kanesten zar nije za gljivicne infekcije?? Smijem li bez savjeta ginekologa?

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: "bijelo pranje"
20.8.2010 11:35:52   
bananica
da, mlaka....nikakve kreme niti vaginalete ne bih uzimala bez predhodne konsultacije sa doktorom

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *