|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "bijelo pranje"
28.2.2012 11:00:42   
Lela_
Valjda je sve ''normalno'', radila sam urinokulturu, uredna je. Hvala Bogu prošlo je, čajevi i cimet, limun, jogurt, svašta nešto. Ponekad se desi da imam iscjedak, al nekako sam prođe. Bakterija u urinu ima malo na zadnjem nalazu.
Ali i to se rješava polako.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: "bijelo pranje"
21.3.2012 11:20:11   
mali_leptiric
Pozdrav :D
citala sam ranije postove, i vidim da su ti propisali vaginalete, pa me zanima da li si i njih koristila pa sve ovo prirodno ili?? Ja imam isti problem sa bijelim pranjem  i kao u komadima da poneka izadje,gusto bas. Pokusat cu sa sodomi vodom ali nisam za te vaginalete nikako. U prva tri mjeseca sam imala bas problema sa bakterijama i upalama i pila dosta tableta i koristila vaginalete da mij e vise muka od toga. Uzet cu pumpicu za ispiranje pa pokusati jos i to.
Cimet?? njega kako si koristila, sa cajevima ili?

IZVORNA PORUKA: Lela_

Valjda je sve ''normalno'', radila sam urinokulturu, uredna je. Hvala Bogu prošlo je, čajevi i cimet, limun, jogurt, svašta nešto. Ponekad se desi da imam iscjedak, al nekako sam prođe. Bakterija u urinu ima malo na zadnjem nalazu.
Ali i to se rješava polako.

(odgovor članu Lela_)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: "bijelo pranje"
20.4.2012 14:28:09   
nutellica
Pozdrav drage zene!

Ja vec neko vrijeme ima problema sa bijelim pranjem 22 sedmica trudnoce sam....dvije kutije macmirror vaginaleta potrosila, poboljsanje blago bilo!
Dr mi je sada dao gynophilus vaginalete, ko malkice bolje ali i dalje vec bude strasno vlazan, ne koristim dnevne uloske, prepeglam gazu pa stavim...
Prije mejsec dana sam radila briseve i svi su bili negativni, mene najvise brine jer imam serklaz i dr kaze da nije nimalo dobro da ga se ima jer bijelo pranje moze dovesti do ostecenja koncauser posted image user posted image user posted image
Kako ste se vi izborile sa ovim problemom, ukoliko ste ga imale?
Svaki savjet mi je dobrodosao!

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu mali_leptiric)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: "bijelo pranje"
20.4.2012 14:43:57   
Monaa
Uh zlo mi je od bijelog pranja. user posted image Na vaginaletama sam od 20. sedmice i nikako da se rijesim. Nema koje nisam isprobala, i nijedne mi nisu pomogle. Evo sad pred porod ih bas konstantno koristim, ne pravim pauzu, ne bi li se kanal bar malo iscistio. Najvise me je strah da se bebica ne zarazi prilikom izlaska. Imala sam na pocetku trudnoce klamidiju ali evo zadnja dva nalaza negativna i brisevi u redu. Citala sam da je normalno u trudnoci imati pojacano bijelo pranje, pogotovo pred kraj. Ja koristim dnevne uloske, jer bih inace da ih ne koristim morala gacice mijenjati svakih sat vremena. Mada sam eto cula da i oni znaju doprinositi vecem iscjetku.

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: "bijelo pranje"
20.4.2012 14:49:48   
nutellica
Meni su prije mejsec dana bili neg brisevi, i da npomenem da sam ga i tad imala u vecim kolicinama!
Ja ne primjetim da ima neki neobican miris, malo je ono kao gusce ali nije sirasto(izvinjavam se na detaljisanju) ali opet ima ga poprilicno,kao sto rekoh!Nek nam je Bog na pomociuser posted image

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: "bijelo pranje"
20.4.2012 14:55:53   
Monaa
Ista stvar i kod mene, nema nikakvog mirisa niti je sirast ali ga bas ima. Al eto ja vjerujem doktoru, on kaze da nema prepreke za prirodan porod jer su brisevi u redu, pa nekako i ne razmisljam o tome previse. Mada mi je zlo od guranja vaginaleta svaku noc. A da ne govorim da u toku cijele trudnoce nisam zbog toga mogla imati ni odnose, pa sam bas isfrustrirana po tom pitanju. user posted image

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: "bijelo pranje"
20.4.2012 14:57:44   
nutellica
ma eto, mene brine zbog serklaza,voljela bih kad bi se javila neka zenica da je imala serklaz i pojacano bijelo pranje, da cujem iskustvauser posted image

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: "bijelo pranje"
9.5.2012 20:58:50   
almondray
Mene je prva tri mj. trudnoće iscrpilo b.p. , gin mi je davala neke biljne vaginalete koje ničemu nisu koristile. Na kraju je došlo do toga da je b.p bilo sve samo ne bijelo a ja sam jedva hodala od svrbeža.Dobila , konačno , polygynax i ispiranje od strane sestrice u DZ pri kojem sam prokrvarila i dobila slom živaca.Rekla mi je da dođem sutradan sa 1l mlakog čaja od kamilice pomješanog sa 1 kaš. sode, međutim nisam otišla...
Danas je zadnji dan terapije sa vaginaletama , sutra je kontrola i ja već šizim jer brinem da opet neće biti krvarenja..
I da urin mi je konačno normalan i više nemam b.p. user posted image što je vjerovatno bilo na neki način povezano..
Čekam sutra...


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: "bijelo pranje"
22.6.2012 8:50:59   
AYSA.86
kod mene se unazad mjesec dana, mozda malo i vise, pocelo pokazivati dosta sekreta (doduse vise lici na vodu, ponekad bezbojnu nekad zuckastu) na vesu, ali to su po meni sfinkteri popustili user posted image  jer se bas cuje na mokracu, pa stalno moram mijenjati ves, sto mi je vec dozlogrdilo!
inace imam bolove u preponama od samog pocetka trudnoce, dosta sam se kretala, evo jos uvijek odradjujem pripravnicki iako sam u 36oj sedmici... neki kazu da je to normalno, ali sam negdje procitala da bas i nije... pa ne znam da li sve to ima neke veze ili pak ima veze sa spustenom simfizom (posljednja doc. dijagnoza)... sada imam jos vece bolove, valjda se beba spustila pa me non stop pritiska i tjera u wc user posted image  kad se ispraznim bude mi lakse i sjediti i hodati... mada mi je hodanje sada nocna mora, noge su mi otekle k'o somuni user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: "bijelo pranje"
15.8.2012 7:55:29   
Katarina3
Pozdrav svima Zanima me kakav je normalan sekret u trudnoci? mene muci to sto ja sada imam neki sekret vise je kao voda ali kad se osusi ostavlja zuti trag na donjem unutrasnjem vesu,sutra ulazim u 8 sedmicu kod doktora nisam jos bila jer cekam da napunim punih 9 sedmica jer kao ne pregleda do te sedmice ,bojim se da li je to normalno ili moram ranije doktoru bez obzira na sve ??

(odgovor članu AYSA.86)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: "bijelo pranje"
15.8.2012 18:17:01   
Katarina3
Molim vas pisite ???

(odgovor članu Katarina3)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: "bijelo pranje"
15.8.2012 20:52:51   
almondray
Prvo da ti čestitam na user posted image , sekret ima svaka trudnica manje više...problem je kad svrbi , smrdi i šta ti ja znam..I ja već neko vrijeme imam baš takav , ne liječim jer mi ne smeta , a i dr. nije ništa rekla na nj...

(odgovor članu Katarina3)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: "bijelo pranje"
15.8.2012 21:42:19   
magbi
ja sam pila cefabos antibiotike i evo sad mi krenuo iscjedak i svrabez zasad blagi sta da radim

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: "bijelo pranje"
15.8.2012 21:49:04   
henna ze
ako imaš novca kupi lactogyn..
moraš piti jogurte...
ispiri se rastvorom sode bikarbone i vode..mlako..namazati mozes nistatin ili canesten kremom...
bijeli luk, čaj od brusnice..uvin čaj..bilo šta...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: "bijelo pranje"
26.8.2012 13:53:09   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: Katarina3

Pozdrav svima Zanima me kakav je normalan sekret u trudnoci? mene muci to sto ja sada imam neki sekret vise je kao voda ali kad se osusi ostavlja zuti trag na donjem unutrasnjem vesu,sutra ulazim u 8 sedmicu kod doktora nisam jos bila jer cekam da napunim punih 9 sedmica jer kao ne pregleda do te sedmice ,bojim se da li je to normalno ili moram ranije doktoru bez obzira na sve ??



ja imam isti problem.u 17-toj sam sedmici a to mi se pojavio oko 13-te sedmice i bas sam se bila prepala jer znas kako svasta procitas,te moze biti plodna voda te ovo te ono...na kraju odem u polikliniku i da mi doktorica canesten mast sa nekim aplikatorimauser posted image ....ja se sokirala jer nikad to jos nisam vidjela....medjutim kada sam otisla privatnoj dr. kaze ni slucajno canesten jer jos nikada nije dokazano da canesten ne steti bebi i plodu u trudnoci....ona mi je dala NISTATIN vaginalete i kaze da ih slobodno koristim do kraja trdunoce kad god mi se sekret pojavi...doduse jesu malo slabijesu i sporije djeluju ali djuluju.eto moje iskustvo meni je pomoglo mada kazu ada je sekret za trdunocu NORMALANuser posted image

(odgovor članu Katarina3)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: "bijelo pranje"
27.8.2012 11:35:44   
srećicaa
Ja ću vam samo skrenuti pažnju na 2 stvari koje sam pročitala na ovoj zadnjoj stranici:
-dnevni ulošci NIPOŠTO, čak ni kada niste trudni-ja sam uspjela 2 prijateljeci odgovoriti od dnevnih uložaka i sintetičkog veša pa sam kao mama hodala s njima po prodavnicama i tjerala ih da kupuju pamučni veš, iako nisu bile trudne. Sada mi se obje ne prestaju zahvaljivati, jer su mislile da su "kao upišane" bez uložaka, a sada nemaju nikakvih problema. Ako baš morate koristite otkuhane i opeglane gaze
-uvin čaj je zabranjen u trudnoći, kupite brusnicu i to suhu u rinfuzi i pravite sebi čaj.

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: "bijelo pranje"
3.9.2012 13:30:42   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: srećicaa

Ja ću vam samo skrenuti pažnju na 2 stvari koje sam pročitala na ovoj zadnjoj stranici:
-dnevni ulošci NIPOŠTO, čak ni kada niste trudni-ja sam uspjela 2 prijateljeci odgovoriti od dnevnih uložaka i sintetičkog veša pa sam kao mama hodala s njima po prodavnicama i tjerala ih da kupuju pamučni veš, iako nisu bile trudne. Sada mi se obje ne prestaju zahvaljivati, jer su mislile da su "kao upišane" bez uložaka, a sada nemaju nikakvih problema. Ako baš morate koristite otkuhane i opeglane gaze
-uvin čaj je zabranjen u trudnoći, kupite brusnicu i to suhu u rinfuzi i pravite sebi čaj.


ja opet ne mogu bez nevnih uozaka(koristim violetine zelene ko biva pamucne) znam da se ne preporucuju ali ne mogu kada mi stalno ide nesto...uvjek sam ko upisana user posted image ne znam vise sta da adim ...znam da je sekret al opet stalno trcim u wc jer me uvjek strah da nije plodna voda...na kontrolu cu tek za nekih 15tak dana privatno jer od ovih u polkilinici nema nikakve fajde....bez obzira sto znam da je sekret normalan ja se opet brinem....

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: "bijelo pranje"
3.9.2012 14:55:55   
Arminaa
Dnevne uloske mozes zamijeniti vatom user posted image
Pozdrav

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: "bijelo pranje"
3.9.2012 15:19:16   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Dnevne uloske mozes zamijeniti vatom user posted image
Pozdrav


a vjeruj da sam razmisljala da kupim one sa mrezicom a unutra vata ...hvala na savjetu

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: "bijelo pranje"
4.9.2012 15:43:08   
jasmina_ze
jpj drage zene ja sam ued poludila od ovog sekret ako se ovo moze nazvati sekretom...ziva vodauser posted image ne znam vise sta da radim..na rubu sam nervnog sloma...jos otkako sam procitala da postoji mogucnost da moze biti i plodna voda ja sam ludauser posted image odo sutra dr.pa sta bude bude...

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: "bijelo pranje"
4.9.2012 15:52:20   
djoisa
najbolje otici doktoru..mozs dobiti terapiju iako si trudna..ja sam koristila i kantarionove vaginalete..i svakako izbaci dnevne uloske..

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: "bijelo pranje"
4.9.2012 15:58:34   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: djoisa

najbolje otici doktoru..mozs dobiti terapiju iako si trudna..ja sam koristila i kantarionove vaginalete..i svakako izbaci dnevne uloske..


ma jesam truduna 19-ta sedmica pa me pojede zivuuser posted image ...a ne mogu sad bez ulozaka jer isto da sam se upsikilauser posted image ...bas sam luda vise...hvala na savjetu za vaginalete...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: "bijelo pranje"
9.10.2012 19:49:29   
leka
Zene, boli li uzimanje papa brisa u trudnoci, ja sam 23. sedmica i dr mi je rekao da imam pojacano bijelo pranje i da bih trebala uraditi papa test, a mene bas nesto strah, jer imam kontrakcije i na gynipralu sam.

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: "bijelo pranje"
10.10.2012 9:32:37   
veeseelaa
ne boli, štapićem dr uzme bris iz vagine i vozdra



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: "bijelo pranje"
15.10.2012 15:14:08   
Jeca_Perec
isti problem sa bijelim pranjem.. popila kutiju antibiotika- cefalexsin, koristila 2 kutijice vaginaleta nystatin i 2 puta po 3 kom Canesten vag. Napila sam se brusnice caja, doduse oni filter vrecica, zatim caja stanjskog za trudnice (brusnica osnovni sastojak) , i na kraju se pomirila da b.p. je konstanta u mom slucaju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *