|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:14:51   
animagical
uvin caj trudnice ne bi trebale piti iako neke i piju....eh sad, neke i pivo popiju pa nikom nista...ja bih ipak prvo za bilo sta pitala ginekologa...oticanje nogu ti nece proci od caja, i ja sam imala taj problem,jo sje bilo srde ljeta,bila sam ko balon...otok s nogu (ruku,lica, nadkoljenica) je prosao tek puna dva mjeseca iza poroda...a mislila sam da nikad svoju obucu necu nositi...sa broja 37/38 sam bila otisla na cak 42 koji mi se usijecao..i to ne neke moderne cipele,nego one gumene papuce kroke, br 42... sad sam opet na 38user posted image ne brini,ako je pritisak ok, to prodje

vise o cajevima u trudnoci http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/10faq.asp

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:21:31   
Dz3ni
Hvala ti puno user posted image
A kad ti je počelo to oticanje? Ja sam u 25. sedmici i tek sam nedavno primjetila da su mi stopala natekla...doduše nisam ranije ni obraćala pažnju pretjerano.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:26:02   
animagical
vidi, bilo je ljeto, pocelo je u sedmom/osmom mjesecu trudnoce i bilo prestrasno...ali pritisak je bio nizak i proteini u urinu ok, pa sam trpila....zamisli, 3 mjeseca sam provela u tim ogromnim krokama i jednim ipanema japankama... i jos dva mjeseca iza poroda, mrzla se u japankama kad gdje podjem...ma strasno... hB to prodje samo od sebe...ja ne bih puno petljala oko cajeva, obicno su za jedno dobri a drugome stete, ipak si trudnica :) izdrzi....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 21:49:16   
Dz3ni
Što se mora, nije teško user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
1.3.2012 22:11:12   
mia mama
..sto se tiče ishrane i prije trudnoće zdravo sam se hranila
ovo što kažu ne treaba jesti za dvoje istina je i mnogi doktori će to reci..moja jedna kolegica se mnogo udebljala cak 35 kilograma i doktor joj je rekao ako ne prestane da joj on više neće voditi trudnocu..ali stala je :)

uglavnom moja preporuka voca, povrca :)

_____________________________

My sunshine is coming :D

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
15.3.2012 15:31:14   
bebaby
Svi pricaju o tome kako razne cajeve u trudnoci ne treba piti... obzirom da bas cesto pijem caj, koji definitivno nicemu ne smetaju. Da li je zeleni ok?

(odgovor članu mia mama)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.3.2012 6:35:40   
Minshalo
Cao,

Da li je puno stetno za bebu ako se jede puno slatkisa u trudnoci???user posted image
Meni se strasno slatko trazi svaki dan moram pojesti nesto slatko, mada znam da to nije dobro za mene jer cu se udeblajti. sad sam 5 mjeseci trudna i dobila sam 2 kg do sad.
Koliko kila je normalno dobiti u trudnoci????

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.3.2012 6:41:16   
Minshalo
A sto se tice zelenog caja citala sam da nebi trebale trudnice piti jer sadrzi puno kofeina u sebi.pa ga ne preporucujuuser posted image

(odgovor članu Minshalo)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.3.2012 11:54:34   
vanili
Sto se tice slatkisa ne znam da li je stetno ali i ja jedem bas puno, prije trudnoce mogla sam da nikad ne okusim slatko a sada mi organizam stalno trazi a ja stalno i jedem user posted image . 20/21 ned. do sada 6 kg ali se ne primjeti na meni da sam toliko dobila, samo guza malo porasla i stomak malo...

(odgovor članu Minshalo)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.3.2012 19:20:38   
milenium

IZVORNA PORUKA: Minshalo

Cao,

Da li je puno stetno za bebu ako se jede puno slatkisa u trudnoci???user posted image
Meni se strasno slatko trazi svaki dan moram pojesti nesto slatko, mada znam da to nije dobro za mene jer cu se udeblajti. sad sam 5 mjeseci trudna i dobila sam 2 kg do sad.
Koliko kila je normalno dobiti u trudnoci????


po nekim medicinskim kao propisima idealno bi bilo 11-13 kg u trudnoći.
a za zeleni čaj ne znam,znam samo da ga valja piti prije neke tjelovježbe da potakne cirkulaciju itd.
a meni samo nije jasno zašto kažu da se trudnice ne smiju šišatiuser posted image ok za farbanje to mi je logičnije ali šišanje koseuser posted image

(odgovor članu Minshalo)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.3.2012 19:42:59   
Marija13
Hajmo trudnice user posted image user posted image imam pitanjce, ja sam drasticno smanjila unos UH u zadnjih 8 mjeseci i smrsala 15kg, zato jedem gomilu voca i povrca (zbog PCOS moram paziti na ishranu).."trudilica" sam vec dvije godine i svaki mjesec se nadam da ce user posted image izostati, ukoliko ostanem user posted image smijem li nastaviti svoj nacin ishrane? Hoce li to stetiti plodu? UH uzimam u obliku cjelovitih zitarica vecinom.. Pozdrav user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.3.2012 19:56:11   
animagical
nisam trudnica,ali evo da probam...po meni smijes, s tim sto treba svakako unositi i zitarice u nekom obliku, mozda kao integralne pahuljice za dorucak, ili nesto sl. ono sto ne bi smjela je biti na restriktivnoj dijeti nakon sto vidis plusic,sto ti od srca ubrzo zelimuser posted image user posted image trudnice se ne trebaju pretrpavati,ali ne smiju ni mrsati,bar ne namjerno...negdje zafali, ili mami ili bebi...

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
18.3.2012 16:06:10   
bebaby

IZVORNA PORUKA: Minshalo

A sto se tice zelenog caja citala sam da nebi trebale trudnice piti jer sadrzi puno kofeina u sebi.pa ga ne preporucujuuser posted image

mo trudnice user posted image user posted image imam pitanjce, ja sam drasticno smanjila unos UH u zadnjih 8 mjeseci i smrsala 15kg, zato jedem gomilu voca i povrca (zbog PCOS moram paziti na ishranu).."trudilica" sam vec dvije


Hvala Minshalo! I ja puno jedem slatko :/ uvijek sam jela, a sad jos vise

A nikad nisam cula da se trudnica ne treba sisati:) ja se vec osisala

(odgovor članu Minshalo)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.3.2012 19:54:57   
bebaa
vezano za sisanje nikad nisam cula nista slicno ...ok za farbanje i ima neke logike,hemija ijaki mirisi ali sisanje...po meni smjesno...

(odgovor članu bebaby)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.3.2012 20:55:56   
milenium

IZVORNA PORUKA: bebaa

vezano za sisanje nikad nisam cula nista slicno ...ok za farbanje i ima neke logike,hemija ijaki mirisi ali sisanje...po meni smjesno...


i meni je smiješno,ja kad sam čula user posted image user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
20.3.2012 17:42:09   
Dz3ni
vezano za sisanje nikad nisam cula nista slicno ...ok za farbanje i ima neke logike,hemija ijaki mirisi ali sisanje...po meni smjesno...

Ma glupe bapske priče, vidjela sam neku temu čini mi se samo o tim glupostima. To je baš da se od srca nasmiješ user posted image Samo najgore što ih ima popriličan broj (i to mladih osoba) koji vjeruju u takve stvari.

Ja npr. imam baš kratku kosu i održavam tu dužinu jer mi jedino kratko stoji...do sad sam se za vrijeme trudnoće ošišala bar 5 puta. Valjda bi mi se nešto desilo do sad user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
22.3.2012 9:58:14   
bebaby
haha mozda ce ti beba imat gustu kosu, ako si se tako cesto sisala user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
22.3.2012 18:03:15   
Dz3ni
user posted image user posted image user posted image
Možda, aBd user posted image A stvarno, i meni je ko malo gušća kosa ovo kako sam trudna, a i brže raste, valjda me hormoni napali...šta li user posted image

(odgovor članu bebaby)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.5.2012 16:56:59   
Dalia_88
Pozdrav drage trudnice..
Zanima me koliko je cest problem sa listerijom na podrucju BiH. Ja iskreno nikad nisam cula da je neko imao problema u trudnoci zbog bakterije ali eto strah me da jedem namirnice koje navode kao kriticne. Nazalost to su sve namirnice koje sadrze kalcij i vitamine koje su bas neophodne u trudnoci. (Mlijecni proizvodi, kupus, zelena salata itd. steta da ih ne jedem user posted image )

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.5.2012 17:58:50   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Pozdrav drage trudnice..
Zanima me koliko je cest problem sa listerijom na podrucju BiH. Ja iskreno nikad nisam cula da je neko imao problema u trudnoci zbog bakterije ali eto strah me da jedem namirnice koje navode kao kriticne. Nazalost to su sve namirnice koje sadrze kalcij i vitamine koje su bas neophodne u trudnoci. (Mlijecni proizvodi, kupus, zelena salata itd. steta da ih ne jedem user posted image )


Konkretno za BiH ne bih znala, moja prijateljica iz Ze je fasovala listeriozu u trudnocu ali pod kontrolom je bila i hB dobro je proslo sve ipak na kraju. A kako je dobila, fakat ni ona ne zna.
Ja bih savjetovala konzumiranje svih tih mlijecnih proizvoda koji su pasterizovani, znaci ne domaci nego kupovni, pasterizovani proizvodi. Eh sada to je moje misljenje, koje se bazira na onome sto sam citala u knjigama o trudnoci.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.5.2012 18:00:22   
Lulu_08
A sto se kupusa i zelene salate tice, tu vazi pravilo - ne jesi iste iz salata koje stoje (znaci one ranije pripremljene salate u radnjama i slicno), medjutim svjeze kupljena glavica kupusa/zelene salate, koju ces oprati i frisku pojesti, ne vidim opasnost tu, niti sam citala u literaturi.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
24.5.2012 11:17:19   
Alannah
Slobodno jedi mlijecne proizvode,ali kupi ih u marketima,nemoj domace na pijaci,pasterizovano smijes jer nema opasnosti od listerie. Ja u pocetku nisam jela zelenu salatu zbog straha,ali onda polako sam pocela,ali je nekoliko puta operem.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
24.5.2012 11:44:02   
Sladjusna

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Pozdrav drage trudnice..
Zanima me koliko je cest problem sa listerijom na podrucju BiH. Ja iskreno nikad nisam cula da je neko imao problema u trudnoci zbog bakterije ali eto strah me da jedem namirnice koje navode kao kriticne. Nazalost to su sve namirnice koje sadrze kalcij i vitamine koje su bas neophodne u trudnoci. (Mlijecni proizvodi, kupus, zelena salata itd. steta da ih ne jedem user posted image )


Poz Dalia_88,

Ja sam imala problema sa listerijom, u prvoj trudnoci, koja je zavrsila spontanim upravo zbog te bakterije...
U drugoj trudnoci sam pazila sta jedem. Kupus svjezi nisam nikako jela, salatu, povrce, voce doooobro operi po nekoliko puta (gulila sam koru od paradajza i svega ostalog sto moze da se oguli)
Od mlijecnih proizvoda NIKAKO domace, samo iz marketa, pasterizovano, mlijeko, jogurt. Sto se sireva tice, niposto nemoj one pljesnive (od toga sam je i fasovala najvjerovatnije) zatim mozarela, feta...tvrde sireve poput livanjskog, trapista, edamera mozes slobodno.
Mesa se cuvaj takodje, iskljucivo svjeze jedi, ako danas napravis npr. sniclu pojedi je odmah, ako ti odstoji u frizideru do sutra nemoj je jesti, daj je muzu user posted image Od mesnih preradjevina nemoj nista...sladoled takodje nisam jela. Jaja dooobro ispeci ili skuhaj.
I, da dasku na kojoj rezes meso, povrce ili sta vec dooobro operi jer se moze bakterija razviti i na toj povrsini.
Nadam se da sam ti pomogla, zelim ti ugodnu trudnocu i zdravu bebicuuser posted image
I, da rodila sam zdravu krupnu djevojcicu, znaci nista joj nije falilo od hrane koju nisam konzumirala! Sretno!
Ako te jos nesto zanima, pitaj.

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
25.5.2012 12:31:17   
vila_7
Mene zanima FETA sir jel se smije-jel koliko znam on je pasterizovan!?
I npr. ako se kupi na pijaci domaci sir ali se ispece - (pita,punjene paprike), da li onda i dalje vrijedi da se ne smije jesti ili!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
25.5.2012 13:09:04   
Sladjusna

IZVORNA PORUKA: vila_7

Mene zanima FETA sir jel se smije-jel koliko znam on je pasterizovan!?
I npr. ako se kupi na pijaci domaci sir ali se ispece - (pita,punjene paprike), da li onda i dalje vrijedi da se ne smije jesti ili!?


Koliko sam shvatila da se bakterija brze razvije u tim mekanim sirevima, sto feta konkretno, ne znam, nisam puno pitala ali je nisam ni konzumirala.
Pricuvaj se na pocetku trudnoce, poslije sigurno mozes biti opustenija. Ja nisam jela nista od tih domacih pavlaka, sireva itd. mada su me nagovarali.
Ali, bolje sprijeciti nego belaj sebi napraviti, je li tako? Kupuj u marketima, sigurnije ti je sto puta. user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *