|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: priprema za polazak u školu
20.8.2010 21:03:33   
M kao Mama
Pa i ovi su target što sam ja kupila, samo što je povelik, ali eto hajd halalosom bilo, mogla sam dijete i malo s odjećom pogurati za 50 KM

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: priprema za polazak u školu
20.8.2010 21:12:50   
henna ze
ma ispalatiće ti se vjeruj mi..imala je ona i neki jeftiniji za vrtić pa puko nakon mjesec..kad ne moraš kontat hoće li se knjige smočit...i kažem ti moja će ga nosit barem ovu i iduću godinu još...
čitam u dnevnom avazu kaže treba prosječna plaća da se opremi dijete..bogme i teba sigurno koliko su knjige skupe...sreća pa mi još imamo ove besplatne..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: priprema za polazak u školu
23.8.2010 12:20:26   
*pcelica*
Evo i mi se napokon prijavljujemo i na ovoj temi. Ajla sada krece u prvi razred pa smo svi u tom nekom raspolozenju. Samo kad pomislim na to suze mi same krenu niz lice jer je do juce bila malena bebica a sad djak prvak sto se tice skolskog pribora to jos nista nismo kupili. Cekam polazak pa da vidim tacno sta nam treba da dzabe ne kupujem stvari koje joj sad nece trebati. sto se garderobe tice to smo sve obnovili (dosta novih stvari je dobila sto mi je bilo olaksavajuce)Ovih dana cemo kupiti samo rusak a ostalo kad krene skola

Svim prvacicima sretan polazak u skolu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: priprema za polazak u školu
1.9.2010 8:57:33   
Lenka
Kako je nemoguce lijepo copy paste tekst sa tabelama evo link za obvezno predskolsko obrazovanje i ustanove koje ce obavljati isto

KLIK

p.s. mislim da bi moderatori radi lakseg pronalazenja informacija trebali ovo staviti pod posebnu temu kao informacija.

Jos je objavljeno danas, 01.09.2010. godine u dnevnoj stampi "Oslobodjenje" i "Dnevni avaz"

< Poruku je uredio Lenka -- 1.9.2010 9:01:30 >

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: priprema za polazak u školu
1.9.2010 9:10:02   
Anoniman
dragim nasim sarajevskim drugarima i svima onima koji su danas krenuli u skolu od srca zelimo puno uspijeha i puuuuuuno petica u skoli, al najvise zelimo da im ova godina bude vesela radosna i sretna, da budu dobri djaci i da se roditelji ponose sa svojim pacicima... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mi krecemo u skolu tek u ponedjeljak... user posted image

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: priprema za polazak u školu
1.9.2010 9:28:11   
M kao Mama
Nasim dragim skolarcima, puno srece , da budu dobri ucenici, a mamama i tatama cestitamo sto su docekali tako veliki dan, da akobogda ispune Vasa ocekivanja i da im ide sve glatko.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 9:47:30   
dinaa
Kod nas skolska godina pocinje danasuser posted image .Moj sin vec veliki djecak krece u treci razred,ljubi ga majka kako to vrijeme leti.
Sretno svoj djecici u skolskim klupamauser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 14:34:56   
Anoniman
 mi smo danas bili prvi dan u skoli i presretni smo... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 14:41:13   
koka i po
Sve najbolje princezi a mami....user posted image ...obrisi oci draga i evo ti jedan user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 17:57:52   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 18:35:57   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

user posted image

duše drage malene, neka im je sa srecomuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 21:13:53   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Bambi09

user posted image




pade mi na pamet slika mog Irfana prvog skolskog dana user posted image

ljubi teta koka malog prvacica user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: priprema za polazak u školu
6.9.2010 21:17:06   
Anoniman
hvala teta koko... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: priprema za polazak u školu
28.6.2013 8:31:53   
maja78 RR
Prenos posta


IZVORNA PORUKA: ninagz

Drage mame,

Imam jednu molbu. Moja dušolina akoBOgda u septembru krece u skolu, kao i sve ostale mame ja brigu brinem gdje kupiti ruksak. Nasla sam na internetu nesto fantasticno (iako puno kostaq) pa bih vas htjela zamoliti ako znate gdje u Sarajevu ima ovakvih ili slicnih torbi. Hvala unaprijed.

http://www.proming-hch.hr/hr/katalog/detaljan_prikaz_proizvoda/unicorn_step_by_step_hama_set_5u1-8076/prikaz_artikala-3930-2





_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: priprema za polazak u školu
28.6.2013 10:58:31   
Emmy
Nina gz i nama se ista torba svidjela u Hrvatskoj, čim sam je ugledalauser posted image vidjeli smo je u Puli i Zagrebu, najjefitnija je bila 1050 kn, ali dođe kompletan pribor -pernica puna, pernica prazna, torbica za fizičko, novčanik, itd.

Ja do sada nisam mnogo znala o ruksacima/torbacima za prvačiće, međutim kako i sama spremam prvačića, malo sam se raspitala. Prvo su mi svi savjetovali target ruksake, pa su mi onda neki govorili da su preveliki, pa savjeti tipa neka dijete samo bira itd. Nisam znala da imaju ove torbe kao što smo mi nekada nosili u školu i to mi se iskreno više sviđa nego ruksaci. Naravno, to je pitanje praktičnosti i ukusa, dakle meni je ovo praktičnije za neke prve razrede OŠ.

Sljedeće je pitanje finansija, koliko para, toliko muzike, torbi se ima kupiti od 50-60 KM pa sve do 300-400 KM. Pitanje je koliko ko može izdvojiti, da li je primaran kvalitet, omjer cijena-kvalitet, itd.. U mom okruženju ima primjera gdje roditelji nemaju mnogo novca, ali su rado za torbak izdvojili 150 KM, a drugi koji imaju novca su smatrali da je to bacanje para, posebno za prvačiće, pa su kupili neki "obični" sportski ruksak za 15 KM.

Mi smo kupili ovu torbu:

http://www.ebay.de/itm/Lego-Schulranzen-Set-5tlg-Girl-Purple-Flowers-Ultimate-School-Bag-NEU-/150753040375

Naravno, ne po ovoj cijeni, nego nam se isplatilo u Zg kupiti torbu, plus na to imali popust 30% i još popunili obrazac za povrat poreza, tako da se jako isplatilo. U torbi dođe i flašica za vodu, puna pernica, torbica za fizičko koja se "montira" na školsku torbu, kutija za sendvič, privjesak za ključeve, itd.

Inače u Zagrebu je izbor nevjerovatan, posebno u West Gate tržnom centru, čini mi se svaka radnja ima torbe i ruksake, gdje se zavisno od proizvođača mogu kupiti ove torbe vrlo povoljno, bilo je recimo super praznih torbni sa povoljnom cijenom, ali mi smo gledali da bude puna. Ova torba koju si ti postavila je od njemačkog proizvođača Hama (program Step by Step) i u Evropi važi za jednog od najkvalitenijih proizvođača opreme za školu. U Hrvatskoj smo još vidjeli super torbe Samsonite (cijena u klasi step by step, malo nešto jeftinije), i još nekih domaćih proizvođača koji su mi se učinili manje kvalitetni. Tema za torbake ima mnogo, za dječake, djevojčice, crtani Disney i ostali popularni likovi. Nakon što se moje dijete zaletjelo za najkičastiji torbak sa Winxicamauser posted image , koji se "vidi iz aviona", ipak smo joj odlučili malo "pripomoći"user posted image .

Pošto sam sve navela za kupovinu u Hrvatskoj, za Sarajevo možda da pogledaš u knjižari Svjetlost u gradu (kod Tržnice), alil i ostalim knjižarama, trebali bi imati dobar školski program. Ovakve torbake ima i Target. Jedino što sam ja u Sarajevu puno više viđala ruksaka u odnosu na torbake. Torbaci su nešto skuplji od ruksaka za nekih 30-50 KM.

Sve je stvar ukusa, a praksa će pokazati šta je bilo najbolje. Po mojoj procjeni to je ova torba koja je slična mojoj iz OŠ, a koju sam nosila ravno 4 godine i ostala je fino očuvana. Sa današnjim tredovima i načinu na koji moja starija kćerka čuva stvari, bila bih sretna da nosi i prva dva razreda, ali o tom po tom, neka su živi i zdravi, golemo je pripremati prvačićauser posted image .


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: priprema za polazak u školu
28.6.2013 14:03:08   
ninagz
huh

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: priprema za polazak u školu
28.6.2013 14:08:28   
ninagz
Draga Emma,

Ne mogu reci da mi je bas cijena ovog ruksaka OK, medjutim, bila sam vrijedan i stedila tako da sad mogu da razmisljajm o ovom ruksaku. Kontaktirala sam knjizare Svjetlost u sarajevu i nazalost nemaju ovaj bren ili ti neki u tom rangu.
Mojoj A se dopadaju tri ruksaka (slike ispod) pa me zamoila da jos danas razmisli koji ce izabrati :). Jako su vazne karakteristike ovih ruksaka i stoga sam spremna investiati u jedan takav. Mm i nije bas za kupovinu istog, smatra da je previse novca za jedan ruksak. Na kraju cu zamoliti nekoga ko zici u ZG da mi kupi i posalje.

hvala puno na odgovoru.

srdacano

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: priprema za polazak u školu
28.6.2013 15:22:42   
Emmy

IZVORNA PORUKA: ninagz

Draga Emma,

Ne mogu reci da mi je bas cijena ovog ruksaka OK, medjutim, bila sam vrijedan i stedila tako da sad mogu da razmisljajm o ovom ruksaku. Kontaktirala sam knjizare Svjetlost u sarajevu i nazalost nemaju ovaj bren ili ti neki u tom rangu.
Mojoj A se dopadaju tri ruksaka (slike ispod) pa me zamoila da jos danas razmisli koji ce izabrati :). Jako su vazne karakteristike ovih ruksaka i stoga sam spremna investiati u jedan takav. Mm i nije bas za kupovinu istog, smatra da je previse novca za jedan ruksak. Na kraju cu zamoliti nekoga ko zici u ZG da mi kupi i posalje.

hvala puno na odgovoru.

srdacano

Ma iskreno nije ni meni bila, ali kada sve sabereš, koliko košta jedna bolja puna pernica, i ostale džidže, to je OK kada se uzme ovaj set 5u1. Onda kad skontaš koliko će iskorisiti tu torbu (svaki od ovih su jaki i imaju trvdo dno, anatomsku podlogu za leđa, itd.). Još nešto na što treba obratiti pažnju je i težina, obavezno pogledaj specifikaciju, na jednom (nisam sigurna kojem) sam vidjela da piše 1.800g, ipak je to puno. Evo gledam u BiH Hame nema, znači ništa prije Hrvatske. Mislim da vam je najbliži veći shopping centar u Hr u Slavonskom Brodu, ako neko bude išao, samo prethodno pogledaj u kojim radnjama se ima kupiti. Obavezno izganjati povrat poreza, ja sam danas podigla 40 KM, i mogu ti reći da je bila isplativa kupovina. Naravno, samo trebaš potrošiti minimalni iznos prema Hr propisima, a to je mislim 700 kn. Iznos PDV-a u Hr je 25%, s tim da ne dobiješ povrat svih 25%, nego možda nekih 18%. Sve upute možeš dobiti u radnji a kod nas se povrat radi u RB banci. Ako budete išli na more u Hr, zavisno od pravca raspitaj se gdje ima veći tržni centar (kao npr. Joker u Splitu), tamo ćeš sigurno naći. U radnjama Muller u Hrvatskoj je bio super izbor torbi, s tim da smo onu koju si ti postavila sa konjićem u Mulleru našli za 1390 kn, a u Smasonite radnji ista ova torba je prazna koštala 700 kn, a puna oko 1050 kn, čisto radi usporedbe cijena, sve to u West Gate centru. Kako bilo, sretno prvačiću koju god da izabereuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: priprema za polazak u školu
28.6.2013 23:37:04   
hanabanana
Ja sam majka dijeteta koje će u septembru u četvrti razred.
Ni u ludilo ne bih dala više od 50 KM za torbu. Zašto??
Zato što sam prva tri razreda ja bila ta koja je tu torbu nosila.
Ili ja ili muž.
Dijete ide u produženi boravak, tako da smo do škole i od škole mi nosili ruksak.
Do duše, imala je ruksak Hello Kity, Targetov, to joj je amidza kupio za školu. Ona je izabrala.
Nije izdržao dva mašinska pranja, još služi svrsi, ali se pomalo raspao.

U trećem je razredu našla neku super jeftinu torbu u Mercatoru, njemačka marka.
Sada više neće ruksake, to joj je sada za djecu. ( ona je kao odrasla ).

Zato, ako ste roditelj prvačića kojem ćete vi nositi ruksake do škole, onda pustite dijete da bira a ne vi.
Dijete sigurno neće izabrati ruksak od 300 maraka.....

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: priprema za polazak u školu
1.7.2013 9:08:19   
ninagz
Draga HB,

Ni moj muz a ni ja nismo u mogucnosti nositi nasoj A ruksak, cak sta vise ici ce sve pjeske do skole (nije daleko, 10 min u jednom pravcu). Opcija produzenog je takodjer iskljucena. Svakako da sam pokazala kcerki slike i otprilike zna sta ce. ono sto je u nasem slucaju olaksavjauca okolnost jeste da nasa A nije abs u svijetu hello kitty, winx i sl., vise sje za cvjetice, leptirice....sto smatram da je to super, jer mozda neki novu crtani bude u folu slijedece godine, pa bi i iz tog razloga mozda htjela novi ruksak.

Ja mogu razumjeti i Vas stav po pitanju kupivine skupih ruksaka ali i dalje mislim da je kupiti super kvalitetan ruksak, sa svim karakteristikama (iskljucujem printove na torbama) jako pametno i prije svega ja to zovem "zdrava skolska torba". Ja spadam u grupu roditelja da bi sve na svijetu dala i kupilau cilju olaksanja mom djetetu, ne kazem da bih kupovala njaksluplje jer ne kupujemm ak sta vise moj mm i ja gotovo d ai ne kupujemo igracke i sl stavriuopste, ali kad su konkretnije stavri u pitanju onda da.

Srdacan pozdrav :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: priprema za polazak u školu
1.7.2013 9:46:19   
hanabanana
Ninagz čitajući tvoj post imam osjećaj da si moj post o školskoj torbi shvatila kao napad. user posted image
To mi uopšte nije bio cilj, jer ako pročitaš još jenom moj post vidjet ćeš da sam ja već na početku napisala da to vrijedi za roditelje čija djeca idu u produženi, jer je jasno da će oni tegliti te ruksake barem prve tri godine.

Svaki roditelj ( to je gotovo pravilo, postoje dakako izuzetci ) sve će učiniti za dobrobit svog dijeteta.
Kako oni koji nose ruksake svojoj djeci, tako i oni koji ne nose.

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: priprema za polazak u školu
1.7.2013 13:02:01   
ninagz
HB, nisam shvtila Vas post kao napad, cak sta vise. Medjutim, samo par ljudi je upoznato sa nasom nazovije je investicijom "kupovina ruksaka" i ibrete se kako toliko novca....
Uglvanom, hvala Vama na odgovoru na moj upit user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: priprema za polazak u školu
1.7.2013 14:56:36   
Emmy

IZVORNA PORUKA: ninagz

Draga HB,

Ni moj muz a ni ja nismo u mogucnosti nositi nasoj A ruksak, cak sta vise ici ce sve pjeske do skole (nije daleko, 10 min u jednom pravcu). Opcija produzenog je takodjer iskljucena. Svakako da sam pokazala kcerki slike i otprilike zna sta ce. ono sto je u nasem slucaju olaksavjauca okolnost jeste da nasa A nije abs u svijetu hello kitty, winx i sl., vise sje za cvjetice, leptirice....sto smatram da je to super, jer mozda neki novu crtani bude u folu slijedece godine, pa bi i iz tog razloga mozda htjela novi ruksak.

Ja mogu razumjeti i Vas stav po pitanju kupivine skupih ruksaka ali i dalje mislim da je kupiti super kvalitetan ruksak, sa svim karakteristikama (iskljucujem printove na torbama) jako pametno i prije svega ja to zovem "zdrava skolska torba". Ja spadam u grupu roditelja da bi sve na svijetu dala i kupilau cilju olaksanja mom djetetu, ne kazem da bih kupovala njaksluplje jer ne kupujemm ak sta vise moj mm i ja gotovo d ai ne kupujemo igracke i sl stavriuopste, ali kad su konkretnije stavri u pitanju onda da.

Srdacan pozdrav :)

Samo da potpišem ninagz, isto ovako kod nas, razmišljanja nam se podudaraju, malena nije u svijetu crtanih likova, i kod nas su cvjetićiuser posted image i jako nam je bitna praktičnost i kvalitet. Usput, malo sam prošetala po Sarajevskim knjižarama i na upit o torbi mi se pokazuju target ruksaci u svim bojama i veličinama i likovima, ali klasične školske torbe nema. Naišla sam na neke u knjižari u Titovoj, nekih 50-ak KM, prazne, ali kvaliteti step-by-step, Samsonite itd., ne mogu ni prići. Ako nešto nađem slično, ovdje javim svakako.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: priprema za polazak u školu
1.7.2013 19:01:34   
hanabanana
A zasto ne narucite online?


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: priprema za polazak u školu
5.7.2013 15:10:44   
ninagz
Drage mame prvacici :),
Da VA obavjestim aj sma nasla u Poljskoj isti rukas po znazno nizoj cijeni, kosta za manje za 100 KM. Srecom imam prijateljicu koja krajem mjeseca stize pa ce mi donjeti.

:).
lp

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *