|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
19.9.2012 20:41:23   
Artemida84
Ma bit ce to sve dobro, mozda je tvoj neki veliki decko user posted image . Hvala draga, sretno i tebi i zelim puno crtica svima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Folikulometrija
23.9.2012 19:10:08   
idas
Pozdrav svima,

posto ja vise ne vjerujem doktorim zelim i vas pitati za misljenje:

u aprliu sam imala missed i ovaj mjesec sam otisla na folikulometriju (cisto da vidim kakva je situacija)

10 dc
L 12x8
D 12x9,7
endometrij 5,23

12dc
L 13x8
D 15x10
endometrij 6,97

(moji ciklusi su 28 dana)

Doktorica je planirala da mi da pregnyl, ali kaze posto nije zadovoljna folikulama, bolje da ovaj ciklus preskocimo pa da slijedeci krenem od 5dc sa stimulacijom (pretpostavljam da ce mi ukljuciti klomifen)...
Sta vi mislite o ovim nalazima na osnovu vaseg iskustva? Je li zaista nije bilo nikakve sanse za ovulaciju ovaj mjesec?
Unaprijed hval na odgovorima!:*


(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Folikulometrija
3.10.2012 9:36:48   
ena0002
Pa ako ti je ciklus 28 dana mislim da je dr dobro postupila....ja sam obicno prilmala pregnyl na folikul od 18 mm

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Folikulometrija
1.4.2013 11:12:44   
mala zabica
Drage moje, imam pitanje, ne znam hocete li mi moci pomoci user posted image
Danas sam bila na UZ pregledu, i sve je hB ok.

Naravno, žena ne bi ibla žena, da svaki nalaz ne progugla user posted image
Pa mene sad buni, u nalazu piše da mi je endometrij 11 mm, desni jajnik blago uvećan (ovo je dr rekla pri pregledu), te da je sa folikulom od 21mm. Međutim, meni je danas 23 dc, zar ne bi trebalo da je već pukao, malo sam zbunjena user posted image

zaboravih napomenuti da mi ciklus traje 28 dana.

< Poruku je uredio mala zabica -- 1.4.2013 11:16:55 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Folikulometrija
1.4.2013 13:56:29   
Lellaa
mala zabica ne sekiraj se draga O nekad kasni, nije to nista strasno tebi je najvjerovatnije vec sutra user posted image samo ti akcijaj i sretno user posted image

(odgovor članu mala zabica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Folikulometrija
1.4.2013 20:41:50   
mala zabica
Hvala draga user posted image
Ma i doktorica kaze da je sve ok, uredno. Jedino sto nisam ranije ni bavila se tim stvarima, ako doktoricca kaze ok, onda je ok. Medjutim jutros "proguglam" nalaz i vidim da mi se nekad ne poklapa user posted image

Hvala draga user posted image user posted image

(odgovor članu Lellaa)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Folikulometrija
2.4.2013 14:14:52   
tea83
Cure moje, ja ovaj mjesec prvi put probala sa klomifenom, juce bila na folikumetriji, 9 dc i ima jedan vodeci folikul od 10 mm. Na sledecu kontrolu trebam tek u petak, doktorica misli da ce narasti do tad. Do sada ciklusi bez ovulacije a vec godinu dana pokušavamo. MM radio spermiogram i nalaz odličan. Sta mislite hoće li narasti ovaj moj mali folikul user posted image ?

(odgovor članu mala zabica)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Folikulometrija
3.4.2013 15:55:44   
Lellaa
tea narast ce draga moja kako da ne, bitno je da je tu user posted image i ja cu u petak na folikumetriju, pa navijam za nas da nam budu veliki folikuli user posted image sto je najvaznije nalaz od muza ti je ok a moj doktor kaze da je najlakse izazvati ovulaciju, tako da samo opusteno i sretno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Folikulometrija
4.4.2013 14:15:10   
tea83
Valjda ce biti sve ok, i ja drzim fige user posted image . Ako ne ovaj, bit ce sledeci mjesec....optimizam je bitan user posted image

(odgovor članu Lellaa)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Folikulometrija
4.4.2013 14:20:01   
klemzi
Folikul u prosjeku raste 1,5 do 2 mm dnevno, tako da narast će sto posto...sretnooooouser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Folikulometrija
4.4.2013 14:29:56   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: tea83

Cure moje, ja ovaj mjesec prvi put probala sa klomifenom, juce bila na folikumetriji, 9 dc i ima jedan vodeci folikul od 10 mm. Na sledecu kontrolu trebam tek u petak, doktorica misli da ce narasti do tad. Do sada ciklusi bez ovulacije a vec godinu dana pokušavamo. MM radio spermiogram i nalaz odličan. Sta mislite hoće li narasti ovaj moj mali folikul user posted image ?



Ne razmisljaj previse o tome user posted image , meni je na 12dc folikul bio 12mm i doktor kaze: mijenjamo trepiju iduci mjesec, od ovog nema nista, ja dosla kuci sva tuzna, i nisam vise ni radila taj mjesec folikulometrije. Prodje dan ocekivane, a user posted image ne dodje; ja sutra dan uradim test kad ono user posted image . Znaci trudnoca ce doci onda kad se opustis i folikulici rastu kada si opustena, ja sam taj mjesec bila totalno anulirala, kad eto dragi Bog dade da bas on bude uspjesan user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Folikulometrija
4.4.2013 14:50:28   
tea83
Ma znam ja sve to ali psiha je cudo. Prije prve folikumetrije sam cak i sanjala da su prerasli. Od ponedeljka sam malo opustenija, vidjet cu sta ce sutra biti user posted image . A to kod tebe je super, sve lijepo dodje izgleda kad se najmanje nadas user posted image . Puno znaci kad neko podijeli ovako lijepo iskustvo user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Folikulometrija
5.4.2013 10:07:21   
tea83
Lellaa kako si prosla? Meni narastao na 18 mm, kaze doktorica da malo sporije raste ali da je to ok, da dodjem u ponedeljak ujutru i naravno da budemo aktivni preko vikendauser posted image pa cemo vidjeti.

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Folikulometrija
5.4.2013 13:51:33   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: tea83

Ma znam ja sve to ali psiha je cudo. Prije prve folikumetrije sam cak i sanjala da su prerasli. Od ponedeljka sam malo opustenija, vidjet cu sta ce sutra biti user posted image . A to kod tebe je super, sve lijepo dodje izgleda kad se najmanje nadas user posted image . Puno znaci kad neko podijeli ovako lijepo iskustvo user posted image


Moje obje trudnoce su klomifenske user posted image , prva iz prve ture klomifena (bez stoperice); druga iz druge ture klomifena (takodjer bez stoperice) user posted image

Prvi put kada sam primila stopericu, na idealni folikul, bila sam jako optercena time: jel pukao, pa hoce li, pakad se sexsati - uzas jedan... i logicno nije ni doslo do trudnoce.
Drugi mjesec je ovo gornje napisano iskustvo, gdje sam se bila totalno opustila, i eto hvala Bogu zakaci se bebica user posted image .


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Folikulometrija
5.4.2013 18:58:05   
marinčii
mene zanima za sta sluzi ta stoperica,pretpostavljam da zaustavlja rast folikula i osigurava da pukne ili ?tea sretno i abd da ti ovaj ciklus bude dobitni

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Folikulometrija
5.4.2013 22:29:47   
dandi84
Marinci i ja bi voljela da nam neko malo pojasni oko folikula i sta je u redu a sta nije u redu...Kad trebaju da sazre i jel ne valja ako sazru rano...Ja nista ne kontam a najvjerovatnije da cu od sledećeg mjeseca i ja na folikulometriju.....Koliko treba da narastu u kom danu ciklusa da bi bilo sve ok???Jel od to pucanje u stvari ovulacija??Izvinjavam se na ovolikim pitanjima..Voljela bi da mi neko sa iskustvom objasni malo oko ovoga...Osjećam se kao neznalica a izgleda da ce mi ovo znanje biti uskoro potrebno......

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Folikulometrija
5.4.2013 23:52:08   
mala_sa
Eh ovako:
Stoperica je injekcija koja se daje kada je folikul izmedju 18 i 20 mm, kako bi se osiguralo sigurno pucanje folikula i izbacivanje jajne stanice. Bez stoperice se moze desiti da folikul samo preraste u cistu, i stvori problem. Takodjer sa stopericom se tacno zna kada dolazi do ovulacije, dok bez stoperice se ovulacija iako je izazvana opet moze fuliti jer neznamo kada ce folikul puknuti.

Folikuli rastu u prosjeku 1,5 do 2 mm dnevno, i idealni je kad dostigne 22mm, tada dolazi do njegovog pucanja i izbacivanja jajne stanice. Folikuli manji od 18mm su prazni i ne nose jajnu stanicu u sebi, dok folikul koji preraste 22-23mm nije dobar jer ce vjerovatno prerasti u cistu i nece puknuti.

Svaka zena koja ima normalne ovulacije, ili kod koje su ovulacije izazvane (tipa klomifenom) daje vise folikula, obicno ih svaki jajnik izbaci po 4 do 6, ali samo 1 ili 2 su pravilni sa jajnom stanicom, koji ce izrasti u ove velike folikule. Ostali su prazni i njihov rast se zaustavlja na do 10-12mm.


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Folikulometrija
6.4.2013 11:44:57   
dandi84
Hvala mala _sa bas si ovo lijepo objasnila i jos jedno pitanje....Ima li veze ako oni puknu ranije, jel to u redu??Recimo 11dc dostignu tu veličinu i puknu...Nesto sam citala ako rano krenu da rastu da je to problem??U suštini pucanje folikula i izbacivanje jajne stanice se naziva O...Školski nema sta user posted image ...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Folikulometrija
6.4.2013 21:36:08   
mala_sa
Dandi ne bih ti znala odgovoriti na ovo pitanje, ali laicki gledano ne znam zasto bi bio problem ako folikuli sazriju ranije, pa nije svaka zena ista, i ne reaguje svaka isto user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Folikulometrija
6.4.2013 21:51:12   
marinčii
mala sa hvala na objašnjenju,dakle moguće je da se imaju dobri folikuli ali da ne postoji to nešto što je okidač za njih da puknu, onda je moguće da ženema se samo da ta inekcija da foliul pukne i da znamo sigurno da je jajašce oslobođeno?
dandi mislim da nije problem ako ranije dostigne tu veličinu to samo znači da imaš raniju ovulaciju,glavno je da on pravilno naratse i da pukne,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Folikulometrija
6.4.2013 22:33:54   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: marinčii

mala sa hvala na objašnjenju,dakle moguće je da se imaju dobri folikuli ali da ne postoji to nešto što je okidač za njih da puknu, onda je moguće da ženema se samo da ta inekcija da foliul pukne i da znamo sigurno da je jajašce oslobođeno?
dandi mislim da nije problem ako ranije dostigne tu veličinu to samo znači da imaš raniju ovulaciju,glavno je da on pravilno naratse i da pukne,


Upravo tako user posted image . Mada pazi, stoperica se daje kod ovih stimulisanih ovulacija, jer se ide na ciljane odnose i svaki mjesec je vazan, jer terapija se smije koristiti svega 3 mjeseca. Dok kod prirodnih ciklusa nisam cula da je ijedna zena primila stopericu.


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Folikulometrija
7.4.2013 17:27:01   
Lellaa
Drage moje ja sam vam u petak bila na folikumetriji 12 DC folikul 13mm pa et ok je kaze dr moram u pon opet kad je vjerovatno i O pa cemo da ispratimo folikul user posted image cudno mi je samo sto drugi mj zaredom imam folikul na lijevoj strani, na desnom ima ali nisu veliki user posted image jel to ok?
dr mi je rekao da cemo jos ovaj mj ovako prirodno pa da idemo na stimulaciju tj. na induciranu O sta mislite sta ce mi preporuciti, pitat cu ga u ponedeljak na sljedecem pregledu user posted image
nisam znala za tu stopericu, ja sam prosli mj takodjer isla na folikumetriju i nije mi dr spominjao stopericu, sad sam se malo zbunila user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Folikulometrija
7.4.2013 17:28:16   
bubica_
pozdrav svimaa !!! ovaj mjesec sam bila na dabroston + klomifen, 12 dc sam isla na ultrazvuk vodecih folikul anije bilo i endometrij je bio 4 mm ..sto je bas lose ..ali dr mi je rekla da ima puno malih i da je moguce da ce za 7 dana izrast ...da li je neko imao slicno iskustvo ???nesto se nemogu nadati rastu folikula :(

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Folikulometrija
7.4.2013 18:25:48   
Lellaa
bubica mila moja ja ti se ne razumijem u tu stimulaciju, a iskreno se nadam da ce do sljedeceg pregleda biti folikul sto veci i da ces sto prije doci do svoje user posted image
koliko se vi trudite? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bubica_)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Folikulometrija
7.4.2013 18:38:07   
bubica_
3 godine ..prije dvije godine sam imala spontani i od tada nece pa necee ..sutra idem na ultrazvuk pa vidicemo..u ovih 7 dana pijem vrkutu pa mozda i to sta pomogne ..a tek mi je prva terapiaj klomifenom ..imaju jos dvije pa vidjecemo ..nada zadnja umire :D

(odgovor članu Lellaa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *