|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
13.1.2012 18:19:02   
choirgirl
hoce ako Bog da; jos s 2 folikula svasta moze da se desi:)

user posted image user posted image


Sretno!

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Folikulometrija
25.2.2012 23:29:01   
mykica
Vidim da se dugo nije pisalo naovoj temi pa se nadam da ce mi neko uspjet odgovoriti..Zna li iko da li je 50 KM jedan odlazak na folikulometriju kod privatnika ili je u tu cijenu uracunatu tih 2-3 odlaska koja su potrebna za taj ciklus?
Hvala

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Folikulometrija
26.2.2012 17:35:17   
sabas
mykica , ja sam prije par mjesec kontaktirala par ordinacija i jedino ordinacija dr Mehmedbasic je u okviru KM 50 obavljala kompletnu folikulimertiju ostali su naplacivali KM 50 po pregledu Mene tada vodila dr Maja Slakovic u ordinaciji dr Mehmedbasic izuzetno pazljiva i detaljno objasnjava situaciju

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Folikulometrija
26.2.2012 19:00:54   
mykica
Eh super, bas ti hvala na odgovoru. Kod nje sam bila prosli utorak na papa testu i divna je. Preporucila mi je sljedeci mjesec Folikulometrija. Hvala ti!

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Folikulometrija
2.3.2012 13:25:36   
anela89
Ja sam isla kod doktora Jamal Bader.. i predobar je doktor,a sto se tice Gvodzenovica meni se ne svidja :(

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Folikulometrija
2.3.2012 13:34:37   
anela89
Moj nalaz glasi :
Endometrij hyperehogeni troslojni
Desni jajnik sa folikolum od 22 mm
Lijevi jajnik sa folikulom od 23 mm
i od 3.3 uzimat dabroston ??

Sta vi mislite da li su ovi nalazi uredu

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Folikulometrija
2.3.2012 16:32:07   
Andy_Bec23
Da nalazi su savrseni ,sada u akciju ovih dana a dabroston ti pomaze da ti se zadeblja maternica i da se lakse i bolje ugnhjezdi plod ukoliko dodje do oplodnje :-) Sretno

(odgovor članu anela89)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Folikulometrija
3.3.2012 11:55:43   
anela89
Heh..oke hvala ti na odgvoru... uh u akciju... :) moguce... to za dabroston... :) :) Kako dani uz vas brze prolaze :))))
IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Da nalazi su savrseni ,sada u akciju ovih dana a dabroston ti pomaze da ti se zadeblja maternica i da se lakse i bolje ugnhjezdi plod ukoliko dodje do oplodnje :-) Sretno


(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Folikulometrija
3.3.2012 17:37:06   
ella_ina
imam i ja jedno pitanje.....

ovaj ciklus sam na kllomifenu...na 8 dc imala sam folikul 22 mm, na 11 dc narastao je na 27 mm.....dr mi je rekao ili ce puci ili ce prerasti u cistu....zanima me je li se ikome od vas ovo desavalo...mene danas 16 dc desni jajnik probada i boli bas kao ona bol kad je ovulacija....nezz sta da mislim...da li toliki folikul moze da stoji pa da pukne nekad naknadno, nesto kao kasna ovulacija...ili ako je cista jel ona mozda sad puca? ili one vodene ciste pucaju tik pred menstruaciju...

ako neka zna odgovor bila bih zahvalna...samo da mi rijesi dileme...pozzz

(odgovor članu anela89)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Folikulometrija
30.3.2012 10:29:18   
trudilica82
ćao :) čitam vaše postove već dva dana, nemam baš iskustva sa folikulometrijom, pa želim da mi pojasnite nešto ako znate.

jučer mi je bio 10 dc i bila sam na folikulometriji i na nalazu piše

položaj: AVF
ENDOMETRIJ 12 mm
Vodeni folikul 18,8 mm
sve ostalo uredno, doktorica kaže da bi danas i sutra trebala imati odnose.
trenutno osjećam kao neko peckanje u donjem dijelu stomaka, da li je došlo do prskanja folikula ili ne, šta vi mislite?

hvala

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Folikulometrija
30.3.2012 10:42:03   
pepika
Trudilice i ja sam bila u srijedu kod dr. kad mi je folikul bio 17 mm na 13 dc,a endometrij 9 mm. Meni je moja dr. rekla da imamo odnose,pet,sub,ned. tad bi trebala bit ovulacija. Jos mi je predlozila da uzmem u apoteci lh trakice koje pokazu da li je bila ovulacija. Ja nisam uzela mozda danas pogledam. Uglavnom cemo imati odnose ova 3 dana pa kako budeuser posted image Pa i ti ako mozes uzet te trakice da utvrdis tacnu ovulaciju. Ni ja nemam nikakve simptome sem sto sad imam neku tupu bol podnu stomaka,ne znam sta to moze biti,a ni za te tvoje simptome ti ne znam,mozda se neko jos javi sa iskustvomuser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu trudilica82)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Folikulometrija
30.3.2012 10:44:35   
trudilica82
hvala na odgovoru, trudimo se i akobogda user posted image

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Folikulometrija
11.4.2012 19:18:03   
mykica
pozdrav svima. ne znam hoce li mi koja uspjet odgovoriti. Prekjučer sam bila na prvoj folikulometriji, bio mi je 14 dan ciklusa, sluzi mnogo, a od folikula ni traga, ni na jednom jajniku. Inače jajnici uredne građe, al i doktoricu zbunilo kako nema folikula. Ciklusi mi traju u prosjeku oko 30 dana. Sutra opet idem, da vidimo ima li ga, pa me zanima je li neka imala sličnu situaciju?

(odgovor članu trudilica82)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Folikulometrija
11.4.2012 20:23:18   
ljiljo
pa mozda ti nije ovulacija tada,mozda je prije bila ili ce tek da nastupi

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Folikulometrija
8.5.2012 13:02:12   
CICIKA MICIKA 74
Ja sam bila na Menopurima od 3dc po 2 dakle 10 sam ih primila .Na folikulometriji 6dc.folikuli sitni endometrijum 3mm,8 dc isto ,13dc na desnom janiku folikul 10mm samo ,to se nikad nije dogodilo,endometrijum 5,5mm ,i nista mi dalje nije dao ni stopericu ni inseminacija samo da idem kuci i jos kaze da cu menzes dobiti od 30 d0 35 dana ,a ja imam uredne cikluse,do 28 dana.Ima li neko slicno iskustvo,ne znam sta da mislim,na 18dc sam imala jake bolove podnu stomaka rekla bih da je doslo do prskanja folikula ma koliki bio,i zanima me moze li ovulacija u mom slucaju biti na 18dc.

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Folikulometrija
8.5.2012 13:26:13   
mykica
Ja sam prosli mj. bila na folikulimetriji, 16 dan nije nista bilo, nijednog fulikula, 18 dc takoder nista, pa sam dosla 21 dan i vidjela je zuto tijelo na desnom jajniku, znaci da je bio folikul i pukao. Doc. predpostavlja da je bila O na 20 dan al da je bio mali i da je pukao prije nego je sazrio dovoljno. A inace su mi isto ciklusi redovno 28 dna, eventualno nekad se desi 30 dana. Ovaj mj. sam na klomifnu i bili su folikuli vec od 9 dc. Nije mi jasno zasto ti nije dao stopericu da ti jos malu sazriju folikuli. A mislim da je moguce da ti je bila 18 dc O.

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Folikulometrija
10.5.2012 19:10:58   
CICIKA MICIKA 74
Ne znam zasto me tako ostavio bez kontrole dalje,i jos mi je rekao da user posted image mogu ocekivati 30 do 35dana ,mislim veze nemam vise,uglavnom nikad mi ne dolazi tako kasno.Iznervirana sam pravo,a isto mislim da sam imala ovulaciju 18dc i 20dc jer me strasno boljelo u predjelu desnog jajnika.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Folikulometrija
10.5.2012 19:14:16   
CICIKA MICIKA 74
I to mi je van svake pameti da ti neko zada 10 inekcija i potom te tako pusti,jbg.Jos ja pitam da li moze biti ovulacija neki drugi dan on samo odmahne glavom ,kao ovaj ciklus nista .Pun mi je ..... vise ovoga .

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Folikulometrija
10.5.2012 22:17:01   
mykica
A vjerujem ti...Dojadi čovjeku sve, svaki drugi dan kod doktora, pa uzmi ove tablete, pa primi ovu inekciju, pa još i doktori se ponašaju kao da mi sve znamo, teško objasniti sve potanane. Žao mi je što se nerviraš i razočaraš, ali šta ćemo..Samo da nam je postići naš cilj..

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Folikulometrija
15.5.2012 20:54:50   
klemzi
Drage moje, danas sam dobila menstruaciju. Trajat će otprilike 4 dana. Znači do subote. A u subotu naveče s učenicima idem na matursku ekskurziju. Vraćam se u srijedu 23.5. A doktor mi je rekao da odmah nakon menstruacije dođem na folikulometriju. Kao što vidite, neću moći. Da li će biti kasno da odem pet dana nakon menstruacije user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Folikulometrija
15.5.2012 22:05:14   
klemzi

IZVORNA PORUKA: klemzi

Drage moje, danas sam dobila menstruaciju. Trajat će otprilike 4 dana. Znači do subote. A u subotu naveče s učenicima idem na matursku ekskurziju. Vraćam se u srijedu 23.5. A doktor mi je rekao da odmah nakon menstruacije dođem na folikulometriju. Kao što vidite, neću moći. Da li će biti kasno da odem pet dana nakon menstruacije user posted image

Iko user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Folikulometrija
15.5.2012 22:16:04   
vjestica
klemzi nije bitno koji dan nakon menstruacije ideš na folikulometriju, već koji dan ciklusa
(menstruacija kod svakoga različito dugo traje)
s obzirom da će ti tad biti , akos am dobro izračunala 9 dc, nije uopšte kasno, svakako folikulometrija obično počinje od 8 dc

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Folikulometrija
15.5.2012 22:18:09   
klemzi
Hvala ti Vještice user posted image Šta bih ja bez tebe. Da, to će biti 9 DC, a moj ciklus traje, najčešće, 32 dana. Hvala ti puno user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Folikulometrija
19.9.2012 18:44:11   
Artemida84
Cure, da malo osvjezimo temu user posted image Kako idu folikulometrije? Ja sam danas pocela i nadam se da ce folikuli bas rasti user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Folikulometrija
19.9.2012 19:15:36   
klemzi
Ja bila u petak i sad u petak ponovo idem. Folikul mi je prerastao, 29mm, i nadam se da je do sad pukao user posted image
Sretno Artemida user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *