|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
5.4.2011 12:26:53   
amiyca
Sretno, na korak! Pregnyl imas u apoteci Dina, a Choriomon sam ja nasla u apotekama Sarajevo... Kostaju 20-tak KM. Sretno! user posted image

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Folikulometrija
5.4.2011 13:26:44   
na korak
hvala puno objema.
vjestice- znam da je endometrij..lapsus calami..nije mi nista rekao u koliko da primim, samo je rekao sutra. ja sam mislila u toku dana otici, ali bih isla u hitnu, jer se u mom DZ moras za sve naruciti, puno,puno ranije...ne znam jedino za ovo da ne primaju preko reda, ali sumnjam.

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Folikulometrija
5.4.2011 13:30:24   
vjestica
za ovo se ne moraš naručiti u dz, prime te preko reda
ja sma tako par puta, samo jemeni Godinjak svaki put napisao ukoje doba trebam primiti pregnyl
jedino mi za gonal f nije napisao, pa sam ga pitala u koje vrijeme da primim
u hitnoj te neće primiti ako dođeš u vrijeme kad rade dz tj od 8 ujutrro do 8 uveče, jer zna se za koje slučajeve je hitna
ja sam i hitn išla samo kad sam u 10 uveče morala primiti pregnyl


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Folikulometrija
5.4.2011 13:43:05   
amiyca
I ja nisam imala problema u Dz. Dosla, rekla sta mi treba i bez problema dobila Pregnyl. Na injekcijama nema guzve. Neces imati problema. 

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Folikulometrija
22.4.2011 8:05:07   
na korak
Od mene izgleda ovaj mjesec nistauser posted image . Juce se pojavio smedji iscjedak, stomak poboljeva, izgleda da polako dolaziuser posted image . Nista idemo daje, opet klomifen, folikometrija, pa cemo vidjeti. Ma bilo bi previse da je uspjelo od prvi put, klomifen+Choriomon.


(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Folikulometrija
28.4.2011 18:26:55   
ivannna
Na korak žao mi je što je stigla user posted image , al glavu gore, idemo slijedeći ciklus, jesi li vec dogovorila s doktorom da klomifen iduci ciklus ili ces morati danas sutra do njega??

Evo izgleda kod mene jedna dobra reakcija na klomifen 2x1/2, 9DC lijevi jajnik folikul 16mm, desni jajnik folikul 17mm, endometrij trolinijski 6,5 mm, pregnyl trebam primiti u subotu i onda u akciju. Dr. se čini zadovoljnim, sta vi cure mislite?
Sretno nam svima user posted image

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Folikulometrija
29.4.2011 14:33:06   
TMand
Ivannna,to super se cini! Samo navali user posted image
Meni je ovaj mjesec na 11 DC bio lijevo 13mm,desno 12mm. Nakon toga nisam bila u mogucnosti ponovno otici do jutros. Jutros vec imam desno 2 zuta tijela!! Po 18mm. Endometrij 11mm. Ovulacija je bila po dr. pon./uto. , odnosi su bili i rekla mi je da imam odlicne predispozicije. By the way,ovaj mjesec sam ukljucila i siofor.
Iako je i prosli mjesec bilo zuto tijelo na 19 DC,isto 18mm nije doslo do oplodnje,ali smo bili na putu pa neznam jesmo imali i "dobar" odnos :)

Je li zna netko i objasniti,sta bi znacila ta dva zuta tijela. Je li to mogucnost viseplodne trudnoce ??Razumim da su bila dva folikula,oba pukla.. i sad,ako su oba izbacila po jajnu stanicu,i one se oplodile... ? kako dalje ? :)

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Folikulometrija
29.4.2011 14:38:23   
vjestica
TMand imala si 2 folikula i 2 jajne ćelije
teoretski postoji mogućnost da se obje oplode, kao što postoji mogućnost da se oplodi samo 1 ili nijedna
sretno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Folikulometrija
29.4.2011 14:45:22   
TMand
Uf...sve se tjesim da smo prosli mjesec okasnili s odnosom... a ovulacija je bila! Kao i ovaj put,ali smo odnose imali cesto! Tako da... dr. je optimisticna i kaze mi da su sanse velike... sta govori velicina zutog tijela od 18mm ? Tj. dva zuta tijela po 18mm jedan do drugoga... ?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Folikulometrija
2.5.2011 11:01:15   
na korak
ivannna, naravno idemo dalje. rekao mi je opet klomifen 2x1, od 3DC, to sam zavrsila i u petak bila kod njega 8DC, L bio 12mm, D 10mm, endometrij 5, sutra opet idem kod njega, pa cemo vidjeti.

sretno svim trudilicama i veliki user posted image od mene.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Folikulometrija
5.5.2011 14:18:09   
na korak
12DC, enodmetrij 7mm, folikuli L 16mm, D 15mm, jutros U 7H primila Pregnyl. Idemo u akcijuuser posted image , taman vikend pred namauser posted image .

Htjela sam da pratim LH trakicama ovulaciju. Trebala bi biti nekad sutra popodne.

Cula sam da ima skupljih i jeftinijih trakica. U Dini je 5 komada 31 KM, negdje 1 komad 8 KM, a u drzavnoj apoteci je 1 komad 2 KM???
Ima li neko iskustva, jel ima razlike, mislim valja/ne valja?


(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Folikulometrija
5.5.2011 16:17:21   
myself
na korak user posted image super su ti folikuli.  sto se tice ovulacije ja je svaki mjesec upratim mjerenjem bazalne temperature i grafikon mi tacno pokaze kad je bila. nisam nikada koristila te trakica, a mozda je bolje da kupis aparat za mjerenje jer je jeftiniji iako ni sama ne znam je li pouzdanuser posted image jer ga nisam koristia. u svakom slucaju zelim ti puno srece i da sto prije uspijes ostati user posted image

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Folikulometrija
5.5.2011 18:27:42   
Banana
nema smisla koristiti trakice jer si primila pregnil, on ti je lh pa će ti svakako biti pozitivne.

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Folikulometrija
6.5.2011 15:18:51   
na korak
myself, hvala na odgovoru i podrsci i ja tebi zelim od srca da ti se zelja sto prije ostvari.

banana, hvala. nisam znala da bi zbog Pregnyla bile pozitivne. Kontala sam ih koristiti, jer vise ni sama nisam pametna.Prosli mjesec sam isto primila Pregnyl i poslije 2-2,5 sata mislim da sam imala plodnu sluz, a odnos smo imali tek sutra (vise od 24h, poslije), kako je doktor rekao. Pa kontam da nisam zakasnila sa Pregnyl i odnose. E juce nisam htjela cekatiuser posted image , bila akcija, jer isto juce ujutro u 7h primila Pregnyl, dosla kuci s posla i oko 17h, opet kao da je bila sluz, pa reko da ne zakasnim, heheheuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Folikulometrija
8.5.2011 21:41:12   
sabas
na korak, najpovoljnije trakice narudzba preko interneta. Ove po nasim apotekama su ubitacno skupe. A sto se tice akcija nikada na odmet :)

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Folikulometrija
20.6.2011 18:43:26   
pepika
drage moje da vas pitam nesto.bila sam u petak na folikulometriji i vodeci folikul je bio 18 mm,na 11 DC i dr.je rekao da ce u nedjelju biti plodni al da dodjem u ponedjeljak da vidi je li prsnuo.Ja danas odem kad on govori folikul je jos tu 29 mm,endometrij troslojni 19 mm,kaze cudan mu folikul jer nije siguran jel pustio jajnu celiju i nije okrugao nego malo cudnog oblika,a meni je danas 14 dan,sad sam zbunjenauser posted image stavi mislite,jel se ikom to dogadjalo...pila sam klomifen od 5-10 dana.Icu u petak opet njemu da vidi jel pukao,a danas sam primjetila onu rastezljivu sluz.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Folikulometrija
20.6.2011 20:42:31   
AAvalon
pepika, nemoj me sad drzat za strucnjaka, ali imam podosta licnog iskustva sa folikulometrijama pa mogu nesto reci user posted image
po meni, ako je folikula 29mm, to ti nije dobro jer nije pukla vec prerasla u cistu, ali to sto je neobicnog oblika moze znaciti da je to i zuto tijelo. je li ti doktor provjeravao dopplerom prokrvljenost oko te folikule, da vidi da li postoji onaj karakteristicni "ring of fire" koji se vidi kod zutog tijela?

s druge strane, trolinijski endometrij ukazuje na to da nije doslo do ovulacije (jer se poslije ovulacije on mijenja iz proliferativnog u sekrecijski, koji vise ne izgleda trolinijski nego vise homogen na ultrazvuku). osim toga, meni je doktorica rekla da sve preko 12-14mm ne valja, da je to vec hiperplazija endometrija, pa pitaj svog ljekara i za to kad odes sljedeci put.

nadam se da te nisam prepala, i meni se svasta izdesavalo pa sam upoznata sa ovim stvarima... ti svakako proprati situaciju kod ginekologa, i sretno u svakom slucaju user posted image




_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Folikulometrija
20.6.2011 20:53:00   
pepika
joj zeno malo me jesi prepala..jer ovo mi je prvi put da idem na folikulometriju i da pijem klomifen,nije mi nista rekao za to zuto tijelo.Zbog cega se to desava? Hvala ti draga,icu opet u petak pa da vidim sta se desava

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Folikulometrija
20.6.2011 21:07:26   
AAvalon
izvini sto sam te prepala, nije mi to bila namjera user posted image samo sam htjela da ti objasnim, da mozes kako treba da ucestvujes u svom lijecenju

zuto tijelo je normalna i pozeljna pojava user posted image . nakon sto folikula izbaci jajnu stanicu, ta ista folikula se pretvara u zuto tijelo koje luci progesteron koji je potreban da pripremi endometrij za implantaciju kao i za nastavak trudnoce

ti svakako otidji kod njega na kontrolu, ako se ispostavi da ipak nije bilo ovulacije ili da je bila prekasno, nemoj se sikirat, i za to ima lijeka, samo se primi jedna inekcija (Pregnyl) koja izazove ovulaciju tacno na vrijeme

jos jednom izvini sto sam te prepala user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Folikulometrija
20.6.2011 21:27:13   
pepika
ma nista dragauser posted image drago mi je da si mi objasnila,hvala ti ,a jel moguce da nisam odreagovala na klomifen dobro pa je zbog toga se to desilo.a ja ga bas pitala za tu injekciju on kaze da nema potrebe da moze sve prirodno user posted image eto vidis sad...Pusa

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Folikulometrija
20.6.2011 21:59:43   
AAvalon
pepika, trebala bi LH trakicama pratiti da li ti raste LH - to ti je onda znak da ce ovulacija nastupiti sama od sebe. kod mene recimo nikad ne naraste kako treba, pa sam uvijek primala injekciju. mislim da je malo neodgovorno reci da ce sve ici samo od sebe, po meni to treba da se prati ako vec ides sa stimulacijom, upravo da se ne dese ciste i tome slicne stvari.

ti se sad opusti, nemoj se sikirat - nadam se da ce sve biti OK user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Folikulometrija
22.6.2011 19:11:12   
ajla86
danas sam bila na folikometriji...13 dc i imam na oba jajnika po 3 folikule promjera 14-15 mm a endometriji je trolinijski 9 mm i idem prekosutra vjerovatno cu primiti pregnyl.nicem se nenadam iskreno da kazem user posted image user posted image user posted image user posted image
ali mene buni ...odradila sam turu tj. 6 mj bila na stimulaciji i napravila pauzu i evo opet pocela da vidimo....ali nikad do sad nisam bila poslije pregnyla kod dr da vidim to zuto tijelo dali imam???????????????da ga pitam zasto ja nisam nikad bila na tom hajmo reci zavrsnom ultrazvuku.....

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Folikulometrija
23.6.2011 7:42:07   
AAvalon
ajla, nakon sto primis Pregnyl, sigurno ces imati ovulaciju tako da ti taj pregled za zuto tijelo nije ni potreban. Nisam ni ja isla, ionako sam uvijek osjetila ovulaciju oko 40 sati poslije primanja Pregnyla. Potrebno je samo ako ne bude uspjeha prije sljedeceg ciklusa stimulacije provjeriti ima li rezidualnih folikula (to se radi 2-4dc).
Nemoj biti pesimisticna, glavu gore pa ce biti uspjeha. Malo OT, al ako si 6mjeseci vec isla sa stimulacijom, trebali ste ranije provjeriti spermogram tm (slucajno se sjecam tvojih postova sa te teme, sto li user posted image user posted image

sretno i pozdrav

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Folikulometrija
23.6.2011 14:43:17   
pepika
a gdje se kupuju te trakice,jel u apoteci ima? hvala user posted image user posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Folikulometrija
24.6.2011 6:37:01   
ena0002
Trakice mozes kupiti kod nas u apoteci ali su skupe u odnosu na one koje se naruce preko interneta

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *