|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 15:15:03   
vjestica
Leko nema šansi da se tako rano išta vidi, niti da imaš bilo kakve simtpome
najranije 12 dana od začeća test može pokazti (ili beta još sigurnija),a UZv još kasnije
koliko dugo pokušavaš i jel TM radio nalaz?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 15:20:01   
LEKO
Draga moja vjestice ..

Ovako mi planiramo bebu vec 14 mjeseci meni je mjesec puno stvarno. stresa i cekanja da li cu dobiti ili ne. a kamo li 14.
:(
MM je radio nalaz u pocetku nije bio dobar a sad je 50% bolji. tako mu je doktor rekao samo ima malo upale ali kaze da to ne smeta.
Malo si me ohrabrila moram priznati..

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 15:25:56   
amiyca
Nemoj se ti brinuti. Sperma moze nekoliko dana da prezivi u tijelu zene... user posted image Ako ce danas sutra biti ovulacija, bice to ok. A sto se tice user posted image , moras cekati dok ti ne bude vrijeme za user posted image , pa da radis test. Do 10 dana moze proci prije nego sto se oplodjena jajna celija zakaci za matericu... user posted image Budi strpljiva... user posted image

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 15:36:01   
LEKO
Hvala vam svima puno.. Sta bih ja bez vas.. Tako me razgovorite....

Zelim i vama puno srece i uspjeha u user posted image .


(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 17:46:01   
gami
Leko, samo opusteno, ne tuguj, bice sve okuser posted image

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 21:05:15   
LEKO
Hej curke moje drage.. Opet ja.. malo gledala TV i ucim, a malo mislim :)

Imam pitanje.. obzirom da mi je Lijevi FOLIKUL na 15 DC bio 20, a sad 17 DC ga nema?

kako to gdje je nestao?? A desni je bio 14 sad 17. cudno mi je to jel to lijevi pukao i tad je nastupila ovulacija ta konacna..

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 21:17:16   
AAvalon
LEKO, da je folikul ovulirao kako treba, na UZV bi se vidjelo tzv. zuto tijelo ili corpus luteum, koje je jako dobro prokrvljeno i fino se moze vidjeti. sta je bilo sa tog tvog folikula stvarno ne znam, pitaj ljekara. nekad se desi da jednostavno ispuse folikul, ali ne znam da li to moze biti tako brzo.

a desni ti je narastao sa 14mm na 17mm kako vjerovatno i treba. da li je bila ovulacija ili da li ce biti ti moze reci ljekar po UZV, ako vidi to zuto tijelo koje sam ti spominjala. ako nema zutog tijela, dzaba ti i ovulacija, jer je ono potrebno jer luci progesteron i priprema endometrij za implantaciju.

ti samo pitaj, nadam se da ti mozemo pomoci user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 21:32:17   
LEKO
AAvalon
Nista mi nije rekla za to sto mi spominjes za to zuto tijelo.. :(( vjerovatno je ispuhao. jer je svakako rekla da nema vodeceg a bio je 20 :( sad ga nema :(

ja mislim da ni ovaj mjesec necu ostati trudna. Takav osjecaj imam.  user posted image


(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Folikulometrija
24.3.2011 20:55:08   
TMand
Pozdrav!

Evo i mene s folikulometrije... danas mi je 11. DC , imala sam ovaj mjesec stimulaciju klomifenom od 3.DC.
Danas mi je endometrij 8 mm , a lijevo vodeci folikul 18mm , dok je desno 12 mm.
Radila sam folikulometriju kod jedne dr. koja me inace ne "vodi" jer je moja na putu... nisam je uspila dobiti da vidim kad bi trebala primiti pregnyl.
Prosli mjesec sam ga primila kad je folikul bio 18mm na 15.DC. A danas mi je vec toliki na 11 DC!?

Kako vam se cini,na danasnji dan toliki folikul i endometrij od 8 mm... ?

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Folikulometrija
24.3.2011 20:59:49   
ivannna
Sta ti je rekla doktorica kad da dodjes ponovo, predpostavljam da te je sa ovakvim nalazom morala naručiti ponovo na folikulometriju najkasnije za dva dana i onda ti dati pregnyl, to bi ocito bila neka ovulacija na 13 dc

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Folikulometrija
24.3.2011 21:11:16   
TMand
Ma nisam ju uspila dobiti na mob. pa sam joj sad poslala mail da vidim sta i kad.
A narucila sam se kod ove jos u sub. da vidim. Taman bi trebao biti u sub. oko 22mm.
Strah me oce mi to biti kasno za primanje pregnyla... ://

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Folikulometrija
24.3.2011 22:09:51   
ivannna
hm ne znam i ja se bojim da ce biti kasno za pregnyl, ali mozda jednostavno ta doktorica nije ni mislila da ti da pregnyl vec da pusti da sam pukne, ozbirom da je dobro razvijen. Probaj nekako se cuti s njom sto kazes bar na telefon sutra.
Sretno

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Folikulometrija
24.3.2011 22:26:47   
TMand
Javila mi se preko maila..kaze da je malo razocarana jer je jedan folikul i da primim sutra pregnyl kad ga vec imam u kuci za "sigurniju" ovulaciju.. napisala je da bi folikul sutra trebao biti 20 mm i da nije kasni za primanje pregnyla.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Folikulometrija
24.3.2011 22:31:14   
TMand
Napisala mi je i za endometrij da je super za 11. DC , 8 mm. Kao sve sto je preko 8 da je sjajno! 

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Folikulometrija
25.3.2011 8:37:02   
LEKO
TMand po mom misljenju nalazi su ti dobri.. sad se opusti i uzivaj.. pozdrav. i puno srece

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Folikulometrija
25.3.2011 13:19:35   
TMand
Hvaaala!!
Prije sat vremena primila sam pregnyl! Jos samo da docekam MM da stigne s puta sutra poslije podne....
Nadam se da necu okasniti. Po ovome,trebalo bi doci do pucanja folikula na noci sa subote/nedjelje oko ponoc (to bi bilo 36 sati ? ) ... A on dolazi sutra.
Kad folikul punke,onda je ovulacija iduca 24 sata ?

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Folikulometrija
25.3.2011 15:35:29   
LEKO
Zelim ti puno srece i user posted image  lijepa moja i samo opusteno...

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Folikulometrija
25.3.2011 16:11:00   
TMand
Hvaaala!!

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Folikulometrija
25.3.2011 19:06:12   
AAvalon
TMand, ovulacija ti je u trenutku kad ti folikul pukne i jajna stanica izadje... najplodniji su ti dan-dva pred ovulaciju (znaci od trenutka kad primis pregnyl) i 24 sata nakon ovulacije

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Folikulometrija
25.3.2011 20:38:18   
TMand
Haha,stize MM veceras!! Zvala sam ga da se vraca,ne zelim propustiti! Tko zna,mozda bas ovaj mjesec bude! :)
Od veceras akcija,svaki dan,do pon.! :D

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 14:50:20   
TMand
evo mene i s druge folikulometrije... jucer u podne primila pregnyl,folikul jos nije puknuo.
Danas je endometrij 13 mm , a folikul mi je provo izmjerila 23 , pa 26 (jajastog je oblika,pa je valjda izduzenija strana 26 ,a druga 23 mm) pa mi je rekla uzima se prosjek , da je 24 mm.
Veceras u ponoc ističe mi 36 sati ..... valjda ce puknut!

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 18:46:09   
AAvalon
TMand, da folikul se mjeri u dvije dimenzije, koje se sabiru pa dijele sa dva...znaci prosjek, i to kod tebe je bas fina velicina, mozda bude bas taj dobitni user posted image

A ovulacija poslije Pregnyla bude u prosjeku oko 36 +/- 6 sati nakon inekcije, znaci imas vremena za hopsanje user posted image

sretno u svakom slucaju


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 18:50:52   
TMand
e Pregnyla


:) i ja se nadam ! Veceras i sutra opet akcija! :D
Samo neznam,zasto vec nije puknuo.. bas mora cekati zadnji cas,ako ce uopce pucati...

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 18:55:39   
AAvalon
meni su uglavnom pucali 40-tak sati nakon Pregnyla. ali tebi to nije toliko bitno, ionako je najbolje da su spermici vec na mjestu u trenutku kad se desi ovulacija user posted image a ako imas jedan folikul, mozda neces ni osjetiti ovulaciju, kad ih je vise desi se da bas bolucka

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 18:59:26   
TMand
:// nadam se. I prosli mjesec sam primila pregnyl..ali mi je situacija bila malo drugacija.. onda sam na 9.DC imama 4 folikula po 11 mm , dok na 11 DC ostao samo jedan vodeci 15 mm. Pa sam na 13. DC kad je bio 18 mm primila pregnyl i nista od user posted image user posted image .
A sad mi je na 11.DC vec bio skoro 19 mm! Stimulacija klomifenom. Ali nikako da dobijem 5-6 folikula... uvijek samo jedan.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *