|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
14.3.2011 14:17:21   
LEKO
Oj ne znam sta da ti kazem .. Ta cistica i to.. Sta ti je rekao doktor. I ti klomifeni nekom pomognu nekom nista.

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Folikulometrija
14.3.2011 14:24:16   
amiyca
Ma nista. user posted image Godinjak inace malo prica. Kaze da dodjem ponovo na folikulometriju u cetvrtak. Tada mi je 12dc...

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Folikulometrija
16.3.2011 13:33:08   
mala slatka
drage moje terbam malo podrske i koji savjet od vas.ovo mi je treci mjesec kako koristim klomifen.sinoc sam bila na folikulometriji i na ultrazvuku nista nema.samo jedan folikul od 4mm a ostali su jos manji.endometrij 0.7mm.doktorica mi je ukljucila tri inekcije menopura pa cu u subotu ponovo na gled da vidi imal kakvog poboljsanja i dali cu primit pregnil.kad god sam pila klomifen uvjek sam slabo reagovala.inace imam PCO i neredovne menstruacije.i prosli mjesec sam primala menopure al nisam isla na folikulometriju jer nije mi doktorica rekla.imal neka iskustvo slicno mome da ne reaguje na klomifen.

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Folikulometrija
16.3.2011 19:44:52   
burica
Ja sam ovog mjeseca drugi put na klomifenu, bolje sam reagovala nego proslog mjeseca.
Ipak dr kaze da to jos nije kako bi trebalo za moje godine - 23.

Primila sam pregnyl jer ovulacije ponovo nije bilo. Cekam rezultate i nadam se...

Ja imam relativno redovne cikluse ali izgleda samo ponekad sa ovulacijom. Inace imam
isto PCOS ali blagi oblik, povisen prolaktin-sad na terapiju i super reagujem. LH mi je valjda dublo
veci od FSH


(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Folikulometrija
16.3.2011 19:50:11   
sabas
mala slatka, nisi napisla koji ti je DC da bi mogle reci da li su dimenzije folikula ok , jedan veliki savjet kada se prima bilo kakva stimulacija nuzno je da se prati rast folikula Neznam da li je tvoj dr MPO dr ili 'obican ginekolog' ali je neozbiljno nekoga kljukati hormonima, mozda imas si imala ciste a jos na to da se dodaju hormoni !!!!
Ja licno 'solidno' reagujem na Klomifen s tim da mi je dr uvijek ukljucivao Menopur dodatno naravno uz UZ nadzor

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Folikulometrija
16.3.2011 21:47:20   
mala slatka
Ja sam pila klomifen od petog dana menstruacije do devetog, i deveti dan sam isla na pregled.danas mi je deseti dan i primila sam veceras prvu inekciju menopura i imam jos dvije pa cu opet na pregled u subotu.ja idem kod dr.Hajder i ona lijeci sterilitet.ali eto nemam srece s klomifenom pa vidjecemo kako reagujem na menopur.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Folikulometrija
17.3.2011 0:01:31   
tanananka
mala slatka ja bih ti preporucila da  nadjes boljeg doktora ,po meni klomifen bise trebao pocet davat od treceg dana a od osmog nastavit sa menopurom,da bi doslo do solidne ovulacije,i to obavezno uz redovne folikulometrie.Ja isto imam PCOS,neredovne menstruacije,ama bas nikako ne reagujem na sam klomifen,ali uz kombinaciju s menopurom ili merionalom evo bas u ovom ciklusu imam dobre folikule i spremam se u petak za punkciju aBd.
A endometrij ti je puno tanak zato uzimaj puno cvekle i ananasa.
zelim ti puno srece i ukoro da nam javis lijepe vijestiuser posted image

(odgovor članu mala slatka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Folikulometrija
17.3.2011 9:53:06   
malena27 RR
Leko, ovo je post za temu Spermogram... pa cu prebaciti a ovaj ovdje brisati.

A za dalja desavanja o folikulometriji mozes nastaviti pisati ovdje.

LP, RR Tim

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 9:56:08 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Folikulometrija
17.3.2011 14:13:14   
LEKO
Drage moje evo mojih rezultata na 10 DC.

Endometrij 5 mm
Desni Folikul 11,8, i 9,5
Lijevi 11,9

Kakvo je Vase misljenje.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Folikulometrija
17.3.2011 15:00:49   
ena0002
Endometrij ti je malo tanak a i folikule bi mogle biti vece...ali to opet nista ne znaci jer ti je ovulacija mozda umjesto 14 dc ustvari 16 dc

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 16:04:04 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Folikulometrija
17.3.2011 16:15:24   
amiyca
Meni je 9dc endometrij bio 5,5mm a folikul 15mm. 12dc endometrij je 7mm folikul 20 mm i rekose mi na klinici da je ovo super nalaz. Al kao sto ti ena0002 rece, to ti je individualno i zavisi od dana kada nastupa ovulacija. 

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Folikulometrija
21.3.2011 13:06:10   
LEKO
Curke moje evo mene.

15 dan ciklusa:
Endometrij 9
Lijevi Folikul 20
Desni 15 i 17
veceras da imam odnose i sutra u srijedu opet Ultrazvuk

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Folikulometrija
21.3.2011 13:23:53   
amiyca
Koliko se ja razumijem, super ti je nalaz. user posted image Ja sam nakon zadnje folikulometrije dobila Pregnyl i obavila sto treba user posted image . Sad jos samo da ne dodje user posted image ... Nisam vise isla na ultrazvuk...

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Folikulometrija
21.3.2011 14:36:54   
LEKO
Ej izvini a sta ti je to taj Pregnyl.. Doktorirat cu medicinu stvanro toliko tableta cajeva.. :)

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Folikulometrija
21.3.2011 14:47:59   
vjestica
ne sekiraj se, nećeš user posted image
pregnyl je hcg (humani gnadotropin) koji osigurava završno sazrijevanje folikula i njegovo pucanje
otprilike 36 sati nakon primanja pregnyla dolazi do ovulacije

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Folikulometrija
21.3.2011 23:18:51   
gami
Cao!
Nova sam na forumu, pa me zanima odgovor na jedno pitanje. Treba da radim folikulometriju 8,10 i 12 dan ciklusa. Zanima me da li se folikulometrija moze raditi subotom ukoliko pada na taj dan? Hvala!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Folikulometrija
22.3.2011 7:53:09   
na korak
cao gami- dobro nam dosla. nisi nam rekla gdje bi radila folikometriju, u drzavnoj ili privatno, sve zavisi...

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Folikulometrija
22.3.2011 8:02:00   
LEKO
Pozdrav gami.

Koliko ja znam moze se raditi i subotom mislim da imaju dezurni ljekari. Puno srece i da user posted image  sto prije

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Folikulometrija
22.3.2011 8:31:59   
Anica1
Ja sam je radila kod Jadranke Dizdarevic i nisam zadovoljna, kaze mi da dodjem u 4 (za drugi put mjerenje) , ja dodjem znaci za dva dana ona me pita sta smo ono ovdje imali, sto ste dosliuser posted image I ne sjeca se sta smo radili niti pita za ime i prezime pa da pogleda rezultate sa prvog mjerenja, ne znam nije mi ostavila neki dojam vezano za folikulometriju. Mozda jeste strucnjak za vodjenje trudnocu i neke druge stvari ali... i jos kad dodjem u 4 nas pet ceka, svima slican termin zakazala user posted image
Ja cu najvjerovatnije sljedeci mjesec (ako user posted image dodje sada) ici u Moju kliniku kod dr Rakic, ona tamo radi privatno. Kazu da je ona detaljna, pa valjda pomogne da ubodemo user posted image Jeste malo poskupo ali bar ti se posveti

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Folikulometrija
22.3.2011 10:41:55   
gami
Radila bih u državnoj klinici. Nije mi još stigla user posted image , a želim da to što prije uradim, pa računam koji bi to dani bili i zbog izostanka sa posla. Inače sam radila sve nalaze, hormone, papa, briseve, laboratorijske nalaze i suprug spermogram i svi su nalazi u redu. Još mi je ostala folikulometrija.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Folikulometrija
22.3.2011 11:12:02   
Anica1
Gami kod koga ces ici u Drzavnu bolnicu na folikulometriju? Jel inace ides gore na preglede?

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Folikulometrija
22.3.2011 11:26:07   
gami
Idem u Klinički centar u Banjoj Luci kod doktora Grahovca. Gore sam radila sve preglede.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 13:52:16   
LEKO
Curke moje evo mene.

15 dan ciklusa:
Endometrij 9
Lijevi Folikul 20
Desni 15 i 17
veceras da imam odnose i sutra u srijedu opet Ultrazvuk


eh evo me 17 DM
Lijevi nema vodećeg
Desni 17,9x14,6
Endometrij 11,7
s tim da sam sinoc i preksinoc imala odnose.. Da li npr ako sinoc zatrudnim ona moze vec danas viodjeti da li sam trudna. rekla mi je da i veceras imam odnose, pa kvalitet sperme slabi ali eto imat cu.. Hm malo me zbunjuje.

Kakvo je vase misljenje.


(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 15:04:26   
smarija
draga Leko ne moze se vidjeti da li si trudna ili ne ,treba proci neko vrijeme bar 15-20 dana ili tek do pocetka sledeceg ciklusa,a ti svakako stupi u akciju nista ne mozes izgubiti.
sretno user posted image

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Folikulometrija
23.3.2011 15:10:59   
LEKO
E draga Smarija :)

Tako sam nesto tuzna otkako sam dosla sa te folikulometrije.. Sve nesto kontam da bih i neke simptome mogla imati ili nesto odmah. Ocekivala sam da mi moze to doktorica na ultrazvuku vodjeti  odmah.. Iz mjeseca u mjesec sve isto samo mjeri folikule i sve jedno te isto a doci do cilja je muka prava..

Kako neko tako brzo zatrudni nekome se ne da.. Nesto razmisljam pa sve prijateljice vec imaju po 2 djece ili je 2 na "putu". Mene bas bedak uhvatio.

Eto Lijevi F mi bio 20 sad ga nema gdje je pitam se :) user posted image

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *