|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 19:07:07   
AAvalon
pa samo jedan ti i treba user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Folikulometrija
26.3.2011 20:07:11   
TMand
Znamm da je jedan dovoljan..samo mislim ako ih je vise,da je veca mogucnost. Bit ce da zato i primim uvijek samo jedan pregnyl ??

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Folikulometrija
31.3.2011 17:11:32   
amraaa
ZDRAVO JA SAM NOVA ZANIMA ME DALI NEKO OD VAS ZNA STA O MENOPURU ILI MERIOLU JEDAN JE SKUPLJI A DRUGI ZNATNO JEFTINIJE?DANAS MI JE 11 DC A ENDOMETRIJ 4.5 A FOLIKUL 11MM.VOLJELA BI DA MI NEKO KAZE KOLIKA JE VJEROVATNOCA OSTATI TRUDAN SA TIM LIJEKOVIMA I KAKVA JE NJIHOVA SVRHA KOD ZACECA?

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Folikulometrija
31.3.2011 19:53:38   
sabas
amraaa, Dobro dosla na forum :)
razlika izmedju Merionala i Menopura je prije svega u proizvodjacu jedna forumasica mi je objasnila da je takodje razlika u 'cistoci' lijeka da se Menopur vise 'cisti'  , a takodje sam negdje procitala inf da su dodatne supstance malo drugacije, ali  u ova dva lijeka osnovni sastav isti (LH FSH).
Sto se tice folikula i endometrija ok su ti za ovaj DC , a lijekovi pomazu da se folikule bolje razvijaju da se dobije vise folikula , a i dodatno osiguravaju bolju kvalitetu , jednosatvno receno povecava se ponuda folikula plivacima :) je je normalno da se u prirodnom ciklusu proizvede jedan vodeci folikul a sa lijekovima vise vodecih.
Menopur Merional i jos masa drugih lijekova pomazu da dodjemo do zeljene trudnoce, nasa moderatorka Malena27 je u svom postupku koristila Merional i mashala zabebila je .  Ali takodje zavisi kako ce tvoj organizam reagovati na lijekove , i kako ce teci oplodnja , razvoj embrija...

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu amraaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Folikulometrija
1.4.2011 15:27:12   
Anica1
Ja sam prolsi mjesec isla kod dr Jadranke Dizdarevic na folikulometriju i nakon drugog mjerenja rekla mi je bukvalno , to je bio petak : U ponedjeljak rano prije posla uhvati mm i bice :) I evo stvarno je bilo, ja ugledala user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 12:23:14   
TMand
Anica1 , kakvi su ti bili "uvjeti" ? :) Folikuli, endometrij... ?

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 13:49:09   
Anica1
Bili su dobri, mada sam ja uzimala ananas i cveklu prije, jer sam cula da su dobri za endometrij debljinu, a C vitamin sumeci sam uzimala za plodnu sluz (to mi je dr rekla da je dobro). Doktoricu sto se toga tice stvarno samo mogu pohvaliti!

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 15:56:07   
TMand
Koliki je bio endometrij kad si ostala trudna? Jesi bila na klomifenu,isla na folikulometrije..?

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 21:00:59   
Anica1
10 dc je bio trolinijski, 9 mm
Nisam bila na klomifenu, nisam nista uzimala niti sam dobila injekciju za pucanje folikula, sve prirodno


< Poruku je uredio Anica1 -- 2.4.2011 21:03:48 >

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 21:01:43   
Anica1
A plodni dan mi je bio 15 dc

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 22:22:33   
TMand
ahaaa..mislila sam da si koristila nesto...user posted image
cestitam!! blago tebi..

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 22:28:15   
Anica1
Hvala draga user posted image Samo opusteno, znam i meni je od tog savjeta bilo zlo vise ali zaista je tako, cim sam se opustila dosla jeuser posted image
Zelim ti da sto prije i ti ugledas user posted image Idi jos ako mozes na folikulometriju.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 22:50:35   
TMand
Ne trebam vise ici... bar ovaj ciklus.Jucer na 19 DCvidilo se zuto tijelo,endometrij 13mm. Odlicni uvjeti po mojoj dr.
Sad cekam 12 dana pa betu cu raditi...

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Folikulometrija
2.4.2011 22:54:48   
Anica1
Super, nadam se da si se trudila dobro user posted image user posted image Mi smo to jutro kada nam je dr rekla i sutradan navece i to je to. Cuvam palceve da i kod tebe bude uspjesno!! user posted image user posted image

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Folikulometrija
3.4.2011 19:59:09   
TMand
Hm..pa neznamm.. kad sam isla prekjucer,vidjela je neku tekucinu oko zutog tijela i po tome mi je rekla da misli da je ovulacija bila u srijedu!
A mi imali odnosu u proslu nedjelju i u cetvrtak. Bili smo na putu.. pa mi je rekla ako i ostanem,da ne moze biti od nedjelje nego od cetvrtka.. ali eto,proslo je tek 3 dana od odnosa... :)

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Folikulometrija
3.4.2011 21:06:45   
gami
Zdravo drage moje! Evo vec 16 dana mi kasni user posted image , a nemam nikakvih simptoma. Sve cekam da stigne pa da idem na folikulometriju, a nista. Sta mislite ima li sanse da sam trudna? Jel neka od vas imala takav slucaj? Hvala

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 7:51:51   
LEKO
Anice1. Cestitam ti od srca.. zelim ti lijepu trudnocu.

GAmi: Radi test, tako ces najbolje znati..

Pozdrav svima..

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 7:58:18   
LEKO
Gami uradi test..

ANICE1 cestitam od srca..

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 8:00:34   
Anica1
Hvala ti LEKO user posted image

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 14:13:09   
LEKO
Anice1: Cestitam jos jednom i imam pitanje. Kad si saznala da si u drugom blazenom stanju.. Jesi li radila testove koje simptome si imala.

Ugodnu ti trudnocu zelim i da sve mi sa ove teme folikulometrija ostanemo user posted image

< Poruku je uredio LEKO -- 4.4.2011 14:14:18 >

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 14:33:06   
Anica1
LEKO, uradila sam test na dan kada sam trebala dobiti user posted image , imala sam sedmicu prije neke cudne simptome povisen krvi pritisak i lupanje srca, isla sam cak na svoju inicijativu privatno da vadim nalaze jer sam bila ubjedjena da mi je to problem sa stitnom, kasnije sam citala da to mogu biti simptomi user posted image . 4-5 dana prije nego sam trebala dobiti boljela me glava, imala sam standardne simptome kao kad trebam dobiti, grcevi u stomaku i onaj osjecaj da samo sto nije procurilo. I da, 2-3 dana prije nego je trebala user posted image doci boljele su me grudi i tako je i ostalo i dalje me bole. Slobodno pitaj sve sto te interesuje, posalji pp, znam kako je kada iscekujes. Zelim svima koji su na ovom forumu trudilice da sto prije ugledaju  user posted image , drzim vam svima palceve od srca!!

< Poruku je uredio Anica1 -- 4.4.2011 14:35:06 >

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 16:22:12   
TMand
Anice,tek 2-3 dana pred mengu su te pocele boljeti ? Nisu prije ? Mislim na grudi :)

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Folikulometrija
4.4.2011 16:24:46   
malena27 RR
Tema je folikulometrija, predjite na temu Da li sam trudna ili 10 znakova trudnoce....

LP, RR tim user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Folikulometrija
5.4.2011 11:53:43   
na korak
zdravo svima,

evo i mene sa folikometrije..

U nedelju mi je bio 9DC (mada Godinjak broji kao 10DC, iako sam dobila popodneuser posted image ) i nalaz je bio:
-endometriom 6mm
- L 14-16mm
- D 13mm

Danas mi je 11DC (12DC):
-endometriom 7,5mm
- L 18
- D 16

Rekao mi je da primim Cloriomon (ako sam dobro procitala), odn. Pregnyl sutra i onda u akcijuuser posted image .

Zna li iko, ima li se naci bas ova injekcija i da li je stvarno svejedno je li to ili Pregnyl.
Takodje me interesuje moze li se u toku dana otici u hitnu, da primim Pregnyl ili da li to hoce da daju u Domu zdravlje, i jel kod obicnog doktora ili kod ginekologa? Gdje se daje ova injekcija u debelo meso ili u stomak?

Puno pitanja, ali sta cu sve me interesuje i ne bih da nesto zeznem user posted image .

Svima od srca zelim sto prije user posted image ,user posted image  i user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Folikulometrija
5.4.2011 12:01:40   
vjestica
choriomon i pregnyl su jedno te isto (hcg 5000 ij) dobija se i.m. tj u debelo meso
idi u ambulantu porodične medicine sa Godinjakovim nalzom, ako trebaš u toku dana primiti  pregnyl, ako poslije 8 uveče, onda ideš u hitnu (u hitnu ideš samo ako ne radi dz tj porodična medicina)
i btw nije endometriom , nego endometrium (endometriom je nešto sasvim drugo)
sretno user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Kako je bolje
amaniamanic

Da li ste prvi pregled u trudnoci radili ultrazvucno ili vaginalno ?...

odgovorite mi (97%)

odgovorite mi (3%)


Broj svih glasova: 39

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *