|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
24.6.2011 17:26:20   
ajla86
hvala na objasnjenu danas sam bila na kontroli i trebala kao i do sada primiti stopericu al sam se izfurala maksimalno.....imala sam 6 folikula oko 15 mm a sad imam samo jednu od 21 cm i end. 12mm
nikako mi nije jasno zasto su ove ostale nestale....zbog cega...
a sto se tice speriograma...pisala sam mehmedbasic kaze da netreba jer je bila jedna trudnoca

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Folikulometrija
25.6.2011 16:58:13   
luna77
cure jel vadite estradiol kad dođe do 18mm folikula da se vidi zrelost JS

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Folikulometrija
25.6.2011 20:06:30   
AAvalon
luna77, ja nisam nikad tada vadila estradiol, jer je problem radi uputnica. znam da u svijetu to rade, ali mi smo isli pod pretpostavkom da su zrele JS. sretno user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Folikulometrija
25.6.2011 20:23:41   
ajla86
meni niko neobjasni sto mi nestadose ove mukom dobijene folikule .............

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.6.2011 22:29:02 >

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Folikulometrija
25.6.2011 21:00:05   
ajla86
meni nije receno da to vadim mada nije meni problem to izvaditi...kako kazete kad js dodze do 18mm?????ja sam bila na kontroli kad je bilo 15 i kad sam otisla za 2 dana bilo je 21...znaci fulila sam to izmedzu negdje

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Folikulometrija
25.6.2011 23:59:36   
ivanak
Ajla dušice strpi se... vjerojatno će se netko naći da ti da odgovor na to pitanje.
Ja bi rada, ali ne razumijem ti se baš u to.
Sve će biti kako treba.
Pozdrav.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Folikulometrija
26.6.2011 9:48:02   
AAvalon
draga ajla, sabura curo draga... ne dezuramo ovde non stop user posted image
kao prvo, ne mogu ti sa sigurnoscu reci zasto ti je na kraju ostala samo jedna folikula, ali cesto se desi da se krene sa nekoliko i da se jedna izdvoji kao vodeci folikul (ja sam u zadnjoj stimulaciji krenula sa 4, i samo jedna je na kraju bila vodeca). zna se desiti nekad da sve nastave sa rastom, a nekad doze lijeka ili tvojih hormona nisu dovoljne da podrze rast svih pa se izdvoji jedna ili nekoliko, a ostale zastanu. ne znam zasto se toliko rastuzis, pa samo jedna ti je i potrebna...

a tih 18mm nije neka cudesna velicina koju moras da vidis, ja sam nekad dolazila na folikulometrije i vidjala ih na 18-19mm, nekad sam dosla bile su vec 20-21mm. nije nikakva frka, prema preporukama nakon klomifena stopericu bi trebala primiti kad su folikule velicine 18-22mm, tako da nista nisi profulala.

opusti se malo i ne panici, i svakako sretno u tvojim pokusajima user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Folikulometrija
26.6.2011 13:36:17   
luna77
ako imas 6 folikula s klomifenom trebao biti 3000 da su svih 6 pune a ako je stimulirani onda 5500 okvirno

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Folikulometrija
26.6.2011 14:24:42   
gerberka
IZVORNA PORUKA: ajla86

meni niko neobjasni sto mi nestadose ove mukom dobijene folikule .............


user posted image user posted image user posted image jesi slatka..tvoje mukom dobivene folikule user posted image user posted image su stale sa rastom, a jedna je preuzela vodstvo tzv vodeci folikul. I ja sam imala na oba janika po nekoliko, ali je su na kraju ostala 2, pa jedan.
Od ta dva jedan je ostao 15 mm, a ovaj najhrabriji je postao velik 19 mm i tada sam primila štopericu. Ne sekiraj se, jer kada sam imala dva dr mi je rekao da bi volio da jedan preuzme vodstvo..jedan, ali vrijedan.
eto, to je priča o mojim mukom dobivenim folikulama user posted image

nista nisi fulala, 21 mm je super!

pusica draga moja

< Poruku je uredio gerberka -- 26.6.2011 14:26:21 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Folikulometrija
26.6.2011 15:14:16   
pepika
ej na nalazu mi pise u Duglasu dosta slobodne tecnosti,jel mi moze neko reci sta to znaci,inace mi je bio 18 dan ciklusa. HHvala

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Folikulometrija
26.6.2011 15:17:18   
malena27 RR
pepika to znaci da je doslo do ovulacije, tj. pucanja folikula iz kojeg se oslobodila tecnost i otisla u duglasov prostor..... i da je oslobodjena jajna celija user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Folikulometrija
26.6.2011 15:20:49   
pepika
joj hvala ti draga,prije toga sam bila na folikulometriji i vodeci folikul nije jos bio pukao,to mi je bio 14 dan ciklusa,a folikul bio 29 mm pa sam se bojala da nije prerastao u cistu,a kad sam bila u petak dr.kaze da je pukao...e sad jos jesmo li uganjali vidjecemouser posted image ,a nisam bila primila stopericu.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Folikulometrija
16.9.2011 15:29:14   
LEKO
Hej drage moje.. Nekada sam posjecivala ovaj forum i zblizila se sa vama..

kako ste mi idete li na mjerenje i kako ide..

Ja nisam trudna jos uvijek :( ali ne idem ni na folikulometriju..

Interesuje me je li neka od vas ostala trudna..

Ljubim VAs sve..

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Folikulometrija
4.11.2011 17:22:17   
pepika
Ja sam danas bila na folikulometriji i na 8 dan mi je vodeci folikul 17mm,pijem klomifen od 5dc.Ja sam se iznenadila jer nisam ocekivala ovako rano toliki folikul.Obicno budu na 7 dc 9mm.Dr.mi ne moze pogledati opet prije pon,al mi je rekao da imamo odnose u nedjelju za svaki slucaj ako bi pukao,a ako ne da ce mi u pon.dati stopericu i onda u akciju.Al ja sam sad zabrinuta ako imamo odnose u ned.a ne bude ovulacija,hocemo li metke istrositi posto MM plivaci nisu naidealniji.Sta vi mislite? Jel ikome bio ovoliki folikul na 8dc?

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Folikulometrija
4.11.2011 23:32:56   
Leva
Pepika imaces ovulaciju ranije, najvjerovatnije u ponedjeljak. Kada si na stimulaciji smjesno je ocekivati da ce ovulacija biti bas 14.dc jer hormoni sve ubrzavaju. Ne sjecam se kakvi su mi folikuli bili na 8 dc. jer ne znam ni koliko sam puta do sada bila na folikulometrijama. Za vrijeme ove vantjelesne punkciju tj. ovulaciju sam imala 11. ili 12. dc. prema tome vidis da je to ok user posted image . Spermatozoidi zive 72h tj. tri dana i ako budes imala odnose u nedjelju bice ok. Ako bude sudjeno da "upali" upalice ako pak nije tu nista ne mozes uciniti...U svakom slucaju pokusaj barem malo uzivati i ne opterecuj se ishodom posto ni najsofisticiraniji oblici zaceca kao sto su vantjelesna oplodnja ne uspiju uvijek bas iz prve. Sretno i nadam se da ces nas obradovati sa slatkim plusicem user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Folikulometrija
5.11.2011 7:55:27   
saksija
pepika ja ti drzim fige.. i da bude u nedjelju jedan Bajro :) za Bajram :*
svim ostalim curama zelim isto sto i sebi. da akoBogda imamo svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Folikulometrija
5.11.2011 10:46:08   
pepika
Leva i Saksija hvala vam drage mojeuser posted image .Ma da bice kako je sudjeno i necu se previse nadati,najbolje opustit se i sta Bog dauser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Folikulometrija
8.11.2011 20:06:01   
placljiva
I ja sutra idem na folikulometriju...Bila sam 12 dc i endometrijum 8mm i jedan folikul od 12 mm...Sutra 14 dc i ponovo folikulometrija...

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Folikulometrija
23.11.2011 17:23:48   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

zene moje da li znate kako se to radi????
meni je receno da vrlo vjerovatno su mi folikuli corci koji poslije predzu u ciste....da vrllllo vjerovatno nemam zrelih jajnih stanica za oplodnju zna li iko ikakav nacin da se to provjeri molim vasssssssss



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu placljiva)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Folikulometrija
27.11.2011 21:26:56   
Leva
Jedini nacin na koji se moze provjeriti da li su folikule pune ili prazne i koliko su kvalitetne js je da se napravi punkcija za vantjelesnu. Drugi nacin ne postoji!

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Folikulometrija
12.1.2012 9:12:34   
malenaa
hej dtrage moje ne mogu iscitavati sve pa cu ukratko,sad sam dosla sa folikulometrije... nakon druge terapije klomifena (prvi put desni jajnik nije odg lijevi jeste ali nista od trudnoce jer nismo ni bili ja i mm skupa u istom gradu u vrijeme ovulacije :)))))
danas nalaz
lijevi ovarij folikul 23,2
desni ovarij folikul 21
to bi bilo to kaze doktor sad navali heheheheh .... ne razumijem se u ove mjere to je ok ¨velicina¨ za folikul jel???
kissss svima


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Folikulometrija
13.1.2012 17:04:14   
choirgirl
malenaa to bi bila idealna velicina pred ovulaciju
pa kako kaze de sad navali:)

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Folikulometrija
13.1.2012 17:20:46   
malenaa
da ali mene zanima ako je to bila mjera jucer kad je tacno ovulacija????? da ubodem heheheheheh

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Folikulometrija
13.1.2012 18:02:12   
choirgirl
a to se ne moze bas tacno odrediti mjerenjem folikula
potrebno je uraditi nalaz krvi, odredjuje se visina estradiola cini mi se, i to je pokazatelj zrelosti jajne celije
i onda daju injekciju hcga ako hoce da tempiraju ovulaciju
a ako se desava prirodno niko to u sustini niko ne moze 100% predvidjeti kad ce biti

u svakom slucaju mislim da s tom velicinom ne treba cekati moze ovulacija biti vec danas, mozda je bila vec juce
pogotovo ako ti je kod muza dobar spermogram onda ce spermici prezivjeti i docekati ovulaciju ako ona bude malo kasnije


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Folikulometrija
13.1.2012 18:05:43   
malenaa
ok mila hvala puno... upalilo je s prvim djetretom bez ovulacije i sa adenomom hipofize pa sto nebi sada kad je sve ok :((((
nadam se...kissssss



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *