|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na polen
27.4.2012 16:22:31   
reallove
Potrazit cu u apoteci danas i pocet cu da pijem...Za jedno 2-3 sedmice aBd ce biti boljeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 18:35:09   
Lady26

IZVORNA PORUKA: reallove

Potrazit cu u apoteci danas i pocet cu da pijem...Za jedno 2-3 sedmice aBd ce biti boljeuser posted image

Sretno user posted image , meni traje do kraja avgusta user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 18:45:54   
reallove
Uh lady,dugo to kod tebe traje,a ja se nesto zalim,sretno i tebiuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 19:25:06   
mamina princeza
meni alergija poceinje nekad u maju svake godine ... prosle godine sam imala bas jak napad a prije toga godinama je bila relativno mirna.
mene interesuje jel neko od vas ima iskustvo sa alergiom i dojenjem. sta ako dobijem napad- ja moram nesto popit jer imam osjecaj da cu se ugusiti a ne smijem. kalcijum svaki dan? trebala sam ranije pocti znam al eto moze i sad bolje ista nego ista. interesuje me koji kalcijum pijete kad su alergije u pitanju jel svejedno koji nekad su mi cini mis erekli da su neki bolji od drugih a ne mogu da se sjetim...

sat bih jos smijela ?

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 19:27:53   
Lady26
Kalcijum je No1 uz tablete protiv alergije...nadji kalcijum sa C vitaminom u apoteci, onaj sumeci... a ako smijes piti flonidan (pitaj u apoteci) kupi obavezno

< Poruku je uredio Lady26 -- 28.4.2012 19:28:20 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 19:37:38   
mamina princeza
na njemu cini mi se pise da s ene smije. inace sam i ja prije uvijek imala flonidan pri ruci... odoh da ga nadjem da provjerim sta pise. ako neko ima neka iskustva nek pise dok mi nie pocelo d as epripremim.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 22:40:46   
reallove
Zaboravih reci da sam pocela piti calcium sa vitaminom c..Lady,hvala na savjetimauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 22:49:01   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Moj dragi ima jaku alergiju na polen

Preventivno je poceo piti flonidan,kalcijum sumeci svaki dan po jednu....
ali stanje je grozno..
Suze mu oci,kise....i nervozan je strasno.Nemam pojma kad ce prestati,ali smara i njega i nas dvojeuser posted image


Ovdje u apoteci na otvorenoj imaju par vrsta tableta i sprej protiv polena za koje znam mnogi se kunu u njih...

Becotid Nasal - sprej za nos
Allegra - tablete
Cetirizin - tablete (Dobre i za druge alergije, ja ih pijem radi grinja i kivija i prezadovoljna sam, nakon pola sata pocnu da djeluju)
Clarityn - tablete
Desonix - sprej za nos
Kestine - tablete
Lecrolyn - kapi za oci

Probaj ako mozes ove naci negdje.
Iz licnog iskustva Cetirizin je predobar a i danas mi kolegica kaze da je ove godine probala njih i prezadovoljna je radi brzine rada... za ostale znam samo iz price al kazu da su dobre ;)

Sretno draga =)




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Alergija na polen
28.4.2012 23:04:22   
eko beba

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

meni alergija poceinje nekad u maju svake godine ... prosle godine sam imala bas jak napad a prije toga godinama je bila relativno mirna.
mene interesuje jel neko od vas ima iskustvo sa alergiom i dojenjem. sta ako dobijem napad- ja moram nesto popit jer imam osjecaj da cu se ugusiti a ne smijem. kalcijum svaki dan? trebala sam ranije pocti znam al eto moze i sad bolje ista nego ista. interesuje me koji kalcijum pijete kad su alergije u pitanju jel svejedno koji nekad su mi cini mis erekli da su neki bolji od drugih a ne mogu da se sjetim...

sat bih jos smijela ?


ja sam pitala u apoteci i apotekarka mi reče da mogu piti flonidan dok dojim, i ona ga je pila. I mene u maju hvala kriza koja traje otprilike do polovine juna ... i bez loratadina (aktivna komponenta flonidana) bih se ugušila. Žena n apulmologiji mi takodje reče da ga mogu piti, i još jedna pedijatrica mi reče da ga mogu piti.
Najbolje je, narano, bez lijekova, ali kad se mora onda .. ipak može. Najbolji Ca, je onaj koji se nalazi u obliku calcium citrata, zato što se ne taloži u jetri, nego ga organizam gotovo u potpunosti iskorištava, pa se msatra najboljim.
eto, nadam se da sam nekome pomogla.

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Alergija na polen
11.5.2012 11:11:34   
reallove
Pozdrav zenice,kako alegije kod vas..Mene ovo izludi.Jucer sam isla doktoru,dao mi injekciju i promijenio lijekove,cak mi je htio dati kortizonuser posted image Sada sam na kapima za oci spresadex,kapi za nos sinomarin i flixonase,tablete xyzal i calcium+vitamin c..Ujutro ustanem,oci ne mogu da otvorim,trcim da se umijem,ocistim oci,e onda po cijeli dan svrbi uzasno i suze iduuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Alergija na polen
11.5.2012 12:15:26   
henna ze
moje dijete pije flonidan svaku noć pred spavanje..dobro je..sad ovi kose na sve strane a ja gdje god ih vidim kažem...bježi sine odavdje..trčiiii!!!

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Alergija na polen
11.5.2012 21:53:34   
damma
Trebala bi davat malom kalcij, ne znam u kojem obliku je najbolji za njega? Njemu je 3,5 godine.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Alergija na polen
11.5.2012 21:57:17   
Skvo RR
Ja sam davala Umici sumeci kalcij.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Alergija na polen
12.5.2012 17:01:50   
reallove
Eh drage moje,ja sam danas zavrsila kod doktora,opet..Ovaj put kasalj,bol u prsima i osjecaj gusenjauser posted image ..Isla sam kod specijaliste,kod njega sam i prosle godine bila..Lijekovi su isti,samo mi je ubacio inhalator(mislim da se tako zove) onaj aparatic sto koriste oni koji imaju astmu,kad nemam puno iskustva stim pa i ne znam kako se sta zove..Rekao mi ako planiram trudnocu,da zatrudnim tamo negdje u 6 mjesecu,kada sve ovo prodje,jer ce biti tesko izdrzati trudnocu i ovu alergijuuser posted image ..Trudnocu ne planiram,ali planiram bjezanje u Bosnu slijedeci put kad me "uhvati"

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Alergija na polen
27.5.2012 10:51:37   
dana3
sto se tice polenske alergije, ljekari preporucuje kure tokom citave godine . Odnosi se na kalcijum i C vitamin da s eorganizam ojca prije polenske sezone. Za vrijeme sezone trba izbjegavati piti mlijeko jer pomze u stvaranju sluzi valjdauser posted image alergiju nemam hval bogu niti iko u mojoj maloj porodici ali imam brata koji se godinama bori bez uspjeha. skoro svake godine dolaze nki novi lijekovi kojismao uspavljuju. da li pomazu? pa ne znam u to nisma bas sigurna jer alergicari se zale. Inhalator je postao najnormalnija stvar za ublazavanje polenske alergije. Ono sto olaksva , mozda, mozete probati je da se nosnice namazu uljem da se polen lijepi naula u nos a ne da ide do pluca i naravno zatvoren prostor-nimalo ugodnouser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Alergija na polen
16.4.2013 17:31:15   
bebaa
još jedna tema na kojoj se nalazi,neko bi rakao ja hodajuca bomba...nema sta me nece zakačiti...evo ima i mjesec kako sam bolesna...sve me boli,grlo najvise...cak sam na pocetku dobila i antib. ma nista od njih i od tada vucem ove simptome...grlobolja strasna,sinusi,jako punon sekreta,malaksalost...i evo danas prvi put nisam isla vani da setam s bebom...i puno se bolje osjecam...ali zato sinoc moradoh popiti apaurin,stislo u grudima i ždrijelui...kad se ne uguših...i sad sam ubjeđena da je alergija...i vec sam pročitala nekoliko savjeta i budem to i primjenila...a svakako cu veceras kod dr. da mi da sta od lijekova...a ca cu uzeti obavezno...ako ima još savjeta bujrum slusam...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Alergija na polen
16.4.2013 17:38:54   
koka i po
flixonase sprej za nos rjesava probleme alergije na duze staze.koristi se kod alergijskog rinitisa.ako te pocne gusiti obavezno se javi doktoru.u tom slucaju se daje dexazon injekcija ili neki drugi lijek iz porodice kortikosteroida.samo pazi da to gusenje ne uzme maha.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Alergija na polen
16.4.2013 21:37:24   
bebaa
bila kod dr. i dobila flonidan i fiziološku da se zaljevam...sve u svemu alergija je ...veceras cu popiti pa vidjet cemo ...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Alergija na polen
6.5.2013 11:18:36   
bebaa
http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/znate-li-sto-prije-100-godina-nije-postojalo-ni-kao-pojam-a-danas-terorizira-milijune---285136.html

nadam se da će nekome pomoći...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Alergija na polen
6.5.2013 11:26:08   
Lady26
Novo otkrivene tablete, Belodin...
Kapi za oci Proklin...
Jos nesto da uzmem za nos...
Pa vidjet cemo...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Alergija na polen
6.5.2013 15:13:15   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Lady26

Novo otkrivene tablete, Belodin...
Kapi za oci Proklin...
Jos nesto da uzmem za nos...
Pa vidjet cemo...


Belodin sadrzi Loratadine, koji ja koristim. Meni pomaze.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Alergija na polen
11.6.2013 12:59:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: krofnica 2

Imam bebu od gdoinu dana koje ima alergije na polen a sad se pocela osipati po tijelu, jeste li sta pokusavale priridno jer od kortikosteroida bas nije najbolje....???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Alergija na polen
7.5.2014 8:47:29   
bebaa
user posted image jutro...spremam se na posao a kako ću otići,blage veze nemam...sva sam podbuhla,kašljem,kišem,slinim,ne vidinm na oči,suze same idu.......
popila sam rinolan...a evo vidim da savjetujete i kalcijum,sreća oa ga imam u kući...odo i njega drmnut,........grozno se osjećam...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Alergija na polen
7.5.2014 8:55:01   
salmy

IZVORNA PORUKA: bebaa

user posted image jutro...spremam se na posao a kako ću otići,blage veze nemam...sva sam podbuhla,kašljem,kišem,slinim,ne vidinm na oči,suze same idu.......
popila sam rinolan...a evo vidim da savjetujete i kalcijum,sreća oa ga imam u kući...odo i njega drmnut,........grozno se osjećam...user posted image

user posted image i moji momci se isto tako osjecaju..Jedva cekam da ovo vise prodje.cim je sunce granulo oni shebaniuser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Alergija na polen
7.5.2014 8:57:54   
bebaa
ma ovo je strašno,nisam do sada imala ovako jaku reakciju....pričam kao da sam u buretu....sve mi grebe niz grlo.....evo popih kalcijum,odo na posao pa preživit ću valjda....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *