|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:19:21   
dina_89
zdravo,

vec sam pretrazila forum ali nisam mogla naci odgovore na moje pitanje znam da postoji tema "koliko ste se udebljale" ali mi ona bas ne pomaze, pa sam morala otvoriti novu
zadnji put kad sam bila kod doktorice, kritikovala me jer sam za mjesec i po dobila 6 kguser posted image   inace sad sam u 33 sedmici i dobila sam negdje oko 16 kilograma, ispricala mi je koje  sve probleme mogu imati, izmedju ostalog rekla je da mi preko noci mogu otkazati bubrezi, da beba moze u slijedecih mjesec dana da ne dobije ni grama, dala mi je da uradim krvnu sliku i urin, to sam uradila danas i nalazi su  losi, a do sad su bili dobriuser posted image user posted image user posted image

ono sto me najvise brine je upravo to sto nalazi pokazuju slabiji odraz rada bubrega normalno je od 2.8 do 8.3 a kod mene je 2.1, a upravo ti mi je navela jedan od uzroka debljanja, zatim povisen broj leukocita i imam neku upalu izgleda  

ja sam jako zabrinuta, dodje mi da ne jedem nikako, ni sama neznam sta da radim, prije sam bila fit prema mojoj visini od 164cm 55 kg je bilo idealno medjutim sad imam 70kg i to se uopce ne vidi u tolikoj mjeri, jer izgleda svugdje otislo po malo a najvise na pibu, a i meni je  izgled najmanje vazan sad, uopce se ne osjecam debelom ali me brine zdravlje moje princeze, bojim se da bi stvarno mogla imati posljedice kakve je dr. navela user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

da li je neko imao slicna iskustva  
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:26:59   
haidy
i ja sam se puno debljala u trudnoci, a nisam puno ni jela. tako da sam dobila povisena krvni pritisak. sad sto ti najmanje treba je da se sekiras, sta ces, sta je tu je, malo vise pripazi na hranu, jedi vise voca i povrca, a beba ce biti dobro. za bubrege pij vise tecnosti i caja od brusnice. ja takodje poslednji mjesec nisam dobila ni kilouser posted image , ali hB sve je bilo u redu sa bebom, samo sto su meni ostali svi kilogrami. ali o tome ces misliti nakon poroda. sretnouser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:34:08   
adannn
Draga moja,kod mene bilo suprotno.Ja se udebljala svega 9kg u trudnoći.Imala sam nekada jako nizak pritisak i meni je doktor stalno savjetovao da više jedem ali ja nisam mogla,jela sam koliko sam imala apetita.Ne znam šta bih ti rekla,osim jedno pitanje?Šta ti je savjetovala doktorica da učiniš po tom pitanju?Samo se nemoj puno brinuti,to bebica osjeti.Jedi zdravo i voće,kao što reče haidy čaj od brusnice a uzmi i svježu brusnicu...Sretno draga,ne brini

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:35:44   
bebana27
u mene je prijateljica u trudnoci dobila 35 kg a rodila je u 8 mjesecu i beba je bila teska samo 1 470 jer sve je islo na nju a skroz malo na djete.
ja kad sam isla na kontrolu imala sam 15 sed.i dobila sam samo 1,5 kg ali dr kaze da to nije problem a mene opet nesto strah da nije kakav problem

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:40:49   
dina_89
hvala na ovim rijecima utjehe dobro dodju..a nisam jos isla doktorici sa novim nalazima ali kad sa bila prosli put rekal mi je da jedem manje iako ja ne jedem puno, cak mi je onako u sali rekla bolje sjedi i placi nego da jedes, sutra cu otici do doktorice da vidm sta ce reci,pokusati cu da se ne sikiram ali to mi je sad bas teskouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:47:15   
dina_89
ah nista ti ne brini, kako bi ja voljela da sam u takvoj situaciji kao ti,bolje je to da se manje debljas bitno je da beba ima dovoljno a to sto se desilo tvojoj prijateljici doktorica mi je govorila za takve slucajeve ti prijevremeni porodjaji budu jer se majka puno deblja, a debljanjem oticu organi pa tako i pupcanik preko kojeg se beba hrani i zbog toga beba nema hraneuser posted image ,

tako da je bolje ne debljati se mnogo meni je doktorica od pocetka savjetovala samo 1 kg mjesecno

do sada je hB bilo sve uredu sa bebicom na pregledima napradovala je lijepo ali eto ja se bojim kako ce biti dalje i kako da se vise prestanem debljatiuser posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:53:24   
adannn
Nemoj molim te da se puno brineš,jer to šteti bebi.A uostalom vidjet ćeš šta će ti doktorica preporučiti,s tim da bi trebala izbaciti taj savjet da više plačeš a manje jedeš jer vidim da si je dobrim dijelom poslušalauser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:54:02   
bebana27
draga moja nemoj se sikirati bit ce to sve dobro.
meni dr kaze nisi sklona debljanu ali ti sve ode u pupu,mada sam sad imala nizak tlak pa sad pijem puno mlijeka i sok od cvekle.
pa kazu negdje do 11 kg je dobro dobiti u trudnoci

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:57:33   
adannn
IZVORNA PORUKA: bebana27

u mene je prijateljica u trudnoci dobila 35 kg a rodila je u 8 mjesecu i beba je bila teska samo 1 470 jer sve je islo na nju a skroz malo na djete.
ja kad sam isla na kontrolu imala sam 15 sed.i dobila sam samo 1,5 kg ali dr kaze da to nije problem a mene opet nesto strah da nije kakav problem

I ti se draga ništa ne brini,jer se meni stomak nije ni primjećivao do 6 mjeseca.A strije nijedne nisam imala sve do zadnje sedmice kada sam naglo dobila taj 9 kg i popucao mi skroz malo stomak....a beba se rodila 3.200 meni svi kg otišli pri porodu,svih 9.


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 18:59:28   
bebana27
u mene se dosta stomak primjeti ali kg nece na mene nego idu u pupu kaze mi dr da je beba krupna

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 19:26:57   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: bebana27

u mene je prijateljica u trudnoci dobila 35 kg a rodila je u 8 mjesecu i beba je bila teska samo 1 470 jer sve je islo na nju a skroz malo na djete.
ja kad sam isla na kontrolu imala sam 15 sed.i dobila sam samo 1,5 kg ali dr kaze da to nije problem a mene opet nesto strah da nije kakav problem

Ti sad i ne treba da se debljaš,čak prva tri mjeseca se i ne dobija na težini a neko i smrša,najveći porast težine je u 9 mjesecu kada se i beba najviše deblja,tako da ne brineš dobićeš ti na kilažiuser posted image user posted image user posted image

Ja sam se udebljala 16 kg,a stomak mi se skroz malo primjećivao u 6 mjesecu,ja sam sve brinula da mi je beba mala da nešto nije uredu,a na kraju bebica 3.700user posted image user posted image user posted image .

Draga dina_89 meni je poznato da doktori stalno opominju za debljnje upravo zbog toga što je i tebi doktorica rekla,ali ako ti je za utjehu moja se rodica koja inače nije sklona gojenju u trudnoći udebljala 25 kg,imala je malo problema sa povišenim pritiskom i leukocitima,ali nikakvih posljedica po bebu nije bilo.
Rodila zdravu djevojčicu tešku 3.200,a poslije poroda ni ona nije imala nikakvih problema,jedino se morala poroditi na carski baš zbog tog visokog pritiska...
Nemoj se sikirati,doktori to govore da upozore i da ne bude da nisu oprezni a rijeđe se dešavaju komplikacije nego što se misli.
Nadam se da će sve biti uredu,puno te pozdravljam...


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 22:06:38   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: dina_89


tako da je bolje ne debljati se mnogo meni je doktorica od pocetka savjetovala samo 1 kg mjesecno

do sada je hB bilo sve uredu sa bebicom na pregledima napradovala je lijepo ali eto ja se bojim kako ce biti dalje i kako da se vise prestanem debljatiuser posted image


ja bih tu tvoju dr. zadavila majke mi user posted image
kakvo debljanje 1 k mjesecno... zna se da je normalno debljati se 400 -500 g sedmicno...
ja sam na kraju trudnoce a porodila sam se 38\39 sedmicu imala 16 kg vise... znam jako puno trudnica koje su imale preko 20... i sve bilo ok... vazno je da se ti dobro osjecas... pokusaj da ne jedes slatkise i tjesteninu.... vec dosta voca i povrca bez previse zacina... ali ni ukom slucaju ne smijes gladovati...
i ne brini puno

huh kako doktori znaju biti nekad ............. user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 13.4.2009 22:07:30 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 22:14:11   
tea lana
ma sve je to drugacije od zene do zene ja se udebljala 9kg a rodila Lanu sa okruglo 4kg.A cijelu trudnocu bila u crnjaku jer mi je stomak uvijek bio puno manji od drugih trudnica koje su bile u sedmici kao i ja.A ja vjerovatno nisam imala puno vode u organizmu pa nisam ni oticala.A jela sam dostaaaaa bas.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 22:15:58   
tea lana
zaboravih napisati da sam od ranije imala problema sa bubrezima te pijesak te usporen veoma rad bubrega a jos su i spusteni al hB na Lani to nema nikakavih poslijedica.Zato se ti ne sikiraj jedi malo manje slano i kaloricno i uzivaj u trudnoci

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 22:31:04   
HannaS
Svaki doktor ce reci da se ne treba puno debljat...i meni moj stalno to govori,kao max 12 kg da je dozvoljenouser posted image .Ja se udebljala 15 kg a u 36 sedmici sam.Znaci imam jos koji dan do poroda,a super se osjecam,tj.ne smetaju mi kilogrami.I ti isto se ne trebas previse brinit,beba ti je super,jedino da malo vise vitamina uzimas i ima da rodis zdravu i krupnu bebu.

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 23:21:41   
anitaMO
evo ti mene ,ja dobila 23 kg u trudnoći.meni je svaki nalaz super bio.savršen i tlak i sve.nemaš razloga za brigu.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
13.4.2009 23:25:39   
Anoniman
pij tečnost, kreći se, jedi manje slanu hranu, pij brusnicu-obavezno (za te bjelančevine) i biće to super. Naravno, prati pritisak redovno.

(odgovor članu anitaMO)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 6:59:47   
poetesa
Draga Dina, baš te razumijem kako se osjećaš, moraš znati da doktorica želi malo da te prepadne kako bi se bolje pobrinula za težinu, ali naravno na govori neistinu, samo daje najcrnje moguće prognoze user posted image   Zato nemoj paničit nego pokušaj shvatiti da MORAŠ voditi računa šta jedeš bez obzira na to kako to bilo teško user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 7:13:52   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Shee

pij tečnost, kreći se, jedi manje slanu hranu, pij brusnicu-obavezno (za te bjelančevine) i biće to super. Naravno, prati pritisak redovno.

Potpisujem u potpunostiuser posted image
Javi sta ti je dr rekla za nalazeuser posted image


< Poruku je uredio Crvena -- 14.4.2009 7:14:21 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 9:43:38   
sanjarka
Draga dina_89, vidim da se vise brines zbog tog nalaza kojieg si izvadila nego zbog kila (jer se uopste nisi puno udebljala). Ono sto bi ti ja savjetovala da, prije nego sto se uspanicis, das doktorici da procita nalaze, jer je velika vjerovatnoca da ti nalazi uopste nisu toliko losi koliko mislis. I ja laicki kad gledam parametre, cesto se zabrinem, a kad ih pogleda doktorica kaze savrseno. Nista se ne brini, pred kraj si i zelim ti svu srecu i lagan porod.

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 9:51:46   
Nedi
Ja sam u trudnoci dobila skoro 25 kg!!!! A nisam uopce puno jela, samo sam mastrafila voće u velikim kolicinama a ostalu hranu kao i prije trudnoce, samo sto se nisam smjela kretati nikako i za 5 mjeseci lezanja 20 kg,  a rodila sam zdravu bebanu 4.250.
Eh sad sto se ja jos uvijek mucim sa tim kg koje je user posted image ostavila mami.......to je druga tema
Ne brini se sa bebom abd biti sve u redu


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 10:06:41   
Happy
Inače ne komentarišem, ali stvarno ne mogu da se suzdržim...
Ama šta je tim doktorima??? Jesu oni normalni????
DIno uopšte se nisi puno udebljala, sasvim normalno.... Moja zaova se bila udebljala 28 kg...Ma nije to mjerilo, nije ni bitno...
Bitno je kako se ti osjćaš, šta tebi tvoje tijelo govori, a čini mi se da je OK... MOja kolegica je u 39 sedmici, udebljala se 18 kg, ja bih rekla da se udebljala 10 kg...
Molim te se opusti...Naravno kao što su ti i ostale rekle, jedi puno povrća (sada ga ima), voćne salate pravi, izbaci brašno...
Kefir je super za bakterije, kao i C vitamin... I brusnica... Šta su ljudi pili prije brusnice.. NIje mi jasno šta god da je pij brusnicu... Meni konkretno nije nešto  pomogla...
Izvinite što sam se raspisala, ali stvarno nisam mogla...
Nego mila glavicu gore, uživaj još u ovom vremenu koje ti je ostalo... Ja ti želim sretan i hairli porod ako Bog da  i da rodiš zdravu i prekrasnu user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 10:18:59   
Aki Sa
Drage moje, sve sto sam gore procitala sam prozivjela vec jednom i evo sad vec drugi put. U prvoj trudnoci sam se udebljala 30kg, doktori ludili i ja snjima ali nista nisam mogla uraditi da to umanjim. Rodila zdravog djecaka 4kg i teskom mukom za godinu dana skinula svih 30kg. Nalazi su uvijek bili uredu
Sad sam u drugoj trudnoci do 19 nedelje 10kg sam vec nabila, doduse u obje trudnoce prestajem pusiti tek kad ugledam plusic na testu ali me i taj poriv naglo udeblja. Uglavnom citam zivot cujem kako je trudnoca nase vrijeme, kako treba u njoj da uzivamo ali u mom slucaju to je nemoguce kako da uzivam kad ona vaga luduje i svaki put samo ide prema gore. Mislim da je ipak najteze nama koje se udebljamo preko mjere jer niti se lako kretati niti roditi a jos teze poslje doci u liniju ali boze moj sve vrijedi i ima svoje zasto.

Stoga Dina89 uzivaj samo 16kg, ma nista je to. Uradi OGGT opterecenje secera test cisto da si sigurna da je sve ok sa diabetisom i uzivaj u svojim kilicama

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 10:52:21   
ena23
I mene je doktor isprepado kad sam bila na proslom pregledu... ja sam u 21 sedmici i udebljala sam se svega 4 kile od pocetka trudnoce ali te cetri kile sam dobila u zadnjih mjesec dana.. i on mene napo kao puno ti je to, pocela si se debljati 1kg svake sedmice, do kraja ces imati 25 kila viska... a hvala bogu pa sam bila dobro rsapolozena taj dan pa mu nisam nista odbrusila... a sad me hvata neka luda kad se sjetim, sad bi mu se svasta nagovorila...

svaka zena je razlicita i svaka beba i ne moze on znati kakva cu ja biti za 20 sedmica... konjina jedan...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 11:03:10   
bebana27
ne znas koga da slusas.ja sam do 15 sed. se udebljala samo 1,5 kg iako sve jedem ali se necu sa tim opterecavati samo neka je beba dobro a kile ce same otici poslije poroda

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *