|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:05:56   
ziel
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Dobro jutro
Hajmo zene evo user posted image user posted image Pa ko ce kafu ko caj. Samo narucujte user posted image


Mogao bi caj user posted image

Evo ja vec na poslu sat vremena, samo jedan pacijent bio, milina, bice danas lijep radni dan, jutro uvijek pokaze user posted image
Nego jucer sam radila krvne pretrage i urin. I pokupila nalaz kad sam zavrsila s poslom. Sad pokazujem doktoru opste prakse s kojem radim, kaze da polako padam u anemiju, zeljezo bi mi kao trebalo biti 20, a na nalazu pokazalo 10. Hmm. Nisam nikad imala s tim problema. Haman bebac uzima sebi moje zeljezo user posted image user posted image Pa sta vi inace jedete kod manjka zeljeza? Moram ga malo podici... Ne znam dal bi trebala kontaktirati dr. koja mi vodi trudnocu, kontrola mi je tek za 15 dana... user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 30.6.2015 8:10:19 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1976
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:20:15   
M.A.M.
Jutro i od mene drage user posted image
Skroz sam slabo spavala bas mi sve teze namjestiti se a kad skontam da imam jos 2 mj user posted image
Ziel i kod mene je zeljezo palo na 12,meni dr nije nista preporucio od terapije,osim voca i povrca dosta,pa cu vidjet na iducoj kontroli kakvo je stanje,kaze sto vise spinata a ja i spinat smo na vi,jedva nekako pojedem malo u zeljanici,al eto pucam cveklu,borovnicu,suhe sljive,marelice,bademe

< Poruku je uredio M.A.M. -- 30.6.2015 8:21:45 >


_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1977
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:28:40   
ziel

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Jutro i od mene drage user posted image
Skroz sam slabo spavala bas mi sve teze namjestiti se a kad skontam da imam jos 2 mj user posted image
Ziel i kod mene je zeljezo palo na 12,meni dr nije nista preporucio od terapije,osim voca i povrca dosta,pa cu vidjet na iducoj kontroli kakvo je stanje,kaze sto vise spinata a ja i spinat smo na vi,jedva nekako pojedem malo u zeljanici,al eto pucam cveklu,borovnicu,suhe sljive,marelice,bademe

Eh fino, hvala sto si mi rekla, ne mogu cvekle ni pomirisati, ali mogu sve ostalo sto si nabrojala user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1978
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:31:42   
ninuska
ziel nemas potreb3 da se javljas doktoru. Nije to strasno. A, ne znam otkud joj da ti zelezo mora biti 20 user posted image . Mislim, jeste bolje da je vece (naravno, ispod gornje granice), ali malo pripazi na prehranu. Crveno meso, borovnice, cvekla, spinat, grozdjice, ljesnjaci, bademi, smokve suhe, marelice....


(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1979
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:36:15   
M.A.M.
Ma ni ja draga ne mogu cvekle nikako,al napravim sebi sok,izrendam kilogram cvekle,kilogram kiselih jabuka,i kilogram mrkve,procijedim sok i to pijem,probaj pitko je ,skoro se i ne osjeti cvekla a extra je sok,al ako zelis ti sebi smanji cveklu,i da, nije istina da mora biti 20,meni moj dr kaze bitno da ne ide kao ispod 7-8

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1980
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:39:30   
ziel

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Ma ni ja draga ne mogu cvekle nikako,al napravim sebi sok,izrendam kilogram cvekle,kilogram kiselih jabuka,i kilogram mrkve,procijedim sok i to pijem,probaj pitko je ,skoro se i ne osjeti cvekla a extra je sok,al ako zelis ti sebi smanji cveklu,i da, nije istina da mora biti 20,meni moj dr kaze bitno da ne ide kao ispod 7-8


Nisu svi doktori isti, znate i same, svaki od njih ima neko svoje misljenje... Ali eto i ja kako sam upucena normalne granice su od 6 do 20, nisam bas kriticna sa ovih 10 ali cu ubaciti u ishranu dosta toga sto ste nabrojale, bas sam si zapisala da bi mogla danas kupiti u povratku kuci user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1981
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:40:43   
ninuska
Bas tako MAM. Ovi dr opste prakse bas nekad k.... user posted image . Samo bezveze prepadaju. Ziel slusaj ti zene sa rr, pusti dr user posted image .
pitko je kad se pomijesa cvekla sa jabukom i mrkvom. Pila sam nekad. U sokovnik i cijedi. Kad je samu pijes isto zemlju da jedes user posted image . Ali, kad se mora..sta da radimo

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1982
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:41:22   
anitaa
Jutro,
izgleda da ce biti lijep dan, a ja se ustadoh na lijevu nogu, jer od 4 ipo nisam uspjela zaspati, pa i sad nekakva izmedu sna i jave...
Ni poslijepodne ne imadoh mira, pa nesto premjestala, ormar sastavljala, pred spavanje sam se kretala od umora na sve 4, ma i ja sam cudna biljka, kao lezala bi ja, ali mi to dosadno :-D A dijete izgleda isto potrefilo, Ninuska potpuno te razumijem, ja se nekad ovoj svojoj osjecam kao kakav turisticki vodic i stavrno mi nista nije tesko ni mrsko..
Ziel koliko ja znam 10 zeljezo nije kriticno, osim ako ne nastavi padati i trebalo bi se regulisati ishranom, ipak vidi sa dr, oni su ipak ti koji daju zadnju rijec..ja nemam pojma kakvo mi je ovih dana zeljezo, nisam vadila krv ima i dva i po mjeseca, zadnji put je zeljezo bilo 32, pa mi je dr opce prakse preporucila da stanem s Solgarovim prenatalom.

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1983
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:42:35   
M.A.M.
Meni je u petom mjesecu zeljezo bilo 28,i pade na 12 kad sam usla u sedmi,kakvo je sad ptice znaju,al eto sve sto sam ti napisala i ninuska probaj nece odmoci,a jestivo je

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1984
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:44:34   
ziel

IZVORNA PORUKA: ninuska

Bas tako MAM. Ovi dr opste prakse bas nekad k.... user posted image . Samo bezveze prepadaju. Ziel slusaj ti zene sa rr, pusti dr user posted image .
pitko je kad se pomijesa cvekla sa jabukom i mrkvom. Pila sam nekad. U sokovnik i cijedi. Kad je samu pijes isto zemlju da jedes user posted image . Ali, kad se mora..sta da radimo

Ohh draga pricaj mi o tome, ja jednom kao dijete vidjela sok od cvekle koji moja mama inace redovno pije, ja mislila od borovnice, ja bas volim borovnicu user posted image i jesam se pokajala sto se napi, fuj... bas mi se ne svidja, ni sok ni salata od cvekle... Ali ima nesto drugo osim nje, Boze moj, snaci cemo se

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1985
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:46:08   
ninuska
anita haha..eto, bar neko me razumije. Ma muz me bas ruzi, jer stvarno pretjerujem nekad, a vidim ima dosta mama koje se ne opterecuju s tim. Po mom mala svaki dan bi trebala izaci i onda sebe usrkletim, jer muz radi, pa onda ja imam.vise slobodnog vremena.
ja evo pomalo po kuci zavrsila. Trenutno lezim na lijevom boku. Boga mi lijepo je i ovako lezati user posted image . Ali, sam.se i preforsirala ovih dana.
ja odoh danas dr opce prakse po uputnice, pa sutra vaditi krv i urin user posted image

< Poruku je uredio ninuska -- 30.6.2015 8:48:00 >

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1986
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:49:37   
ninuska

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Meni je u petom mjesecu zeljezo bilo 28,i pade na 12 kad sam usla u sedmi,kakvo je sad ptice znaju,al eto sve sto sam ti napisala i ninuska probaj nece odmoci,a jestivo je

Ma moze se desiti i da pogrijese. Rece mi jetrva da najvise grijese bas na zeljezu. Ne valja ni kad je previsoko. Cini mi se da sam citala da je cak i gore kad je puno visoko nego kad je nize

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1987
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:51:59   
anitaa
Istina taj domaci sok od cvekle, mrkve, mislim i jabuke je najbolji, ali meni malo peglativno, pa sam znala uzeti u DM-u sok od cvekle, kad mi bas opadne zivot, neki koliko se sjecam njemacki...pored ovog svega nabrojanog ja sam uvijek povezivala da bi mi zeljezo opadalo kad bi prestala jesti za dorucak jaja, zumanjce je bitnije naravno, jos ako imas domacih...ma, bice to do ro

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1988
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 8:55:33   
ziel

IZVORNA PORUKA: anitaa

Istina taj domaci sok od cvekle, mrkve, mislim i jabuke je najbolji, ali meni malo peglativno, pa sam znala uzeti u DM-u sok od cvekle, kad mi bas opadne zivot, neki koliko se sjecam njemacki...pored ovog svega nabrojanog ja sam uvijek povezivala da bi mi zeljezo opadalo kad bi prestala jesti za dorucak jaja, zumanjce je bitnije naravno, jos ako imas domacih...ma, bice to do ro

Ja bas imam domacih jaja, kupila ja svekrvi 6 koka nosilja , uh nose ko lude hvala Bogu user posted image Ima jaja uvijek haha. Kako pripremas jaja, jel kuhas u vodi ili ?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1989
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:05:55   
anitaa
Nas troje bas volimo jaja na oko, nabavimo cesto domacih, pa se zute, ali eto govore ne treba pretjerivati zbog masnoce, a i debljaju, nekako se snademo, przimo u Tefalovoj tavi gdje ne treba puno ulja i.to pocesto ubacimo domace maslinovo ulje..
Ninuska neka cure uzivaju, najljepsa nam je nagrada njihov veseli sjaj u ocima, ali aBd s dvoje cemo morati balansirati, rasporediti mudro vrijeme i energiju, da nam se ne bi obilo o glavu...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1990
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:08:49   
anitaa
Odoh napraviti nesicu, jedva gledam na oci.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1991
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:10:14   
pandica
Jutro cure drage,

malo kasnim sa odgovorom, ali samo da ti kazem da to ne mora da bude nista strasno. Meni je od prvog nalaza kako sam ostala user posted image tako, zavisi koliko su povišeni. Meni je doktor rekao da nisu granice iste za trudnice i one koje to nisu. Znala sam otici sa nalazom koji je pun zvjezdica, a na kraju kaze on ovo je super.
Kreatinin i urea je normalno da su povišeni u toku trudnoce, kao i holesterol, mada ne previse.
Tako no sikiriki, zdravo se hrani, unosi dovoljno vitamina i sve će to ako Bog da biti za pet. user posted image

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

E ne znam koji je :) samo piše holesterol..Također i kreatinin i urea su povišeni.. Danas sam već na ribi i povrću, hahaha
A termin mi je 12.novembra i user posted image je kako vidimo sad za sad




_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1992
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:20:11   
*nur*
Jutro drage moje user posted image

Kako ste mi , evo nam sunca, i ja sam odmah nekako lakša user posted image .

Ziel imaš i one Fruktalove sokove, dobri su, ja uzimam od borovnice jer je i ona dobra za željezo. Uzmem jednu flašu na tri dana, mješam je sa čajem od brusnice jer mi je nekako bljutav a ovako u kombinaciji sa sokom i još ledeno iz friždera baš mi godi.

Htjela bi vas još pitati, da li je u vas žene pupak izbačen, da li se to kod svake trudnice vremenom izbaci ili i ne mora user posted image

< Poruku je uredio *nur* -- 30.6.2015 9:21:06 >

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 1993
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:27:40   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Dobro jutro
Hajmo zene evo user posted image user posted image Pa ko ce kafu ko caj. Samo narucujte user posted image


Mogao bi caj user posted image

Evo ja vec na poslu sat vremena, samo jedan pacijent bio, milina, bice danas lijep radni dan, jutro uvijek pokaze user posted image
Nego jucer sam radila krvne pretrage i urin. I pokupila nalaz kad sam zavrsila s poslom. Sad pokazujem doktoru opste prakse s kojem radim, kaze da polako padam u anemiju, zeljezo bi mi kao trebalo biti 20, a na nalazu pokazalo 10. Hmm. Nisam nikad imala s tim problema. Haman bebac uzima sebi moje zeljezo user posted image user posted image Pa sta vi inace jedete kod manjka zeljeza? Moram ga malo podici... Ne znam dal bi trebala kontaktirati dr. koja mi vodi trudnocu, kontrola mi je tek za 15 dana... user posted image




Sto vise bobicastog voca, zelenog povrca, suhe grozdjice. Uz to C vitamin da se zeljezo veze u tijelu da ne ode. Meni je inace kad sam vadila nalaze krvna slika bila u blagom opadanju. Kaze dr da jedem pijem cveklu i mrkvu. A cvekla je jedno od rijetkih namirnica kojeja nikako ne mogu. Odem u prodavnicu da kupim sebi onaj sok od cvekle. Gledam onu flasicu da li da je uzmem ili ne jer znam da necu ni okusiti. Pogledam na drugi kraj police stoji cedevita a ja hop i za cedevitu sok od cvekle ostavim user posted image I pitaju me moji kod kuce kao kakve slicnosti imaju cvekla i cedevita user posted image Reko imaju oboje pocinju sa slovom c user posted image Kupovala sam i onu salatu ali je mm pojeo. Zato sam jela zaru na sve moguce nacine. Spinat isto. Sad ovo bobicasto voce jedem nenormalno.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1994
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:28:07   
ninuska
Meni je sad izbacen user posted image . U prvoj trudnoci nije bio ovakav. Sad bas strsi.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1995
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:30:55   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: *nur*

Jutro drage moje user posted image

Kako ste mi , evo nam sunca, i ja sam odmah nekako lakša user posted image .

Ziel imaš i one Fruktalove sokove, dobri su, ja uzimam od borovnice jer je i ona dobra za željezo. Uzmem jednu flašu na tri dana, mješam je sa čajem od brusnice jer mi je nekako bljutav a ovako u kombinaciji sa sokom i još ledeno iz friždera baš mi godi.

Htjela bi vas još pitati, da li je u vas žene pupak izbačen, da li se to kod svake trudnice vremenom izbaci ili i ne mora user posted image


Meni nije izbacen

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1996
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:31:36   
ninuska
pcelice sta bi sa zubom? Jesi li izvadila? Nisam u toku, a mozda si pisala

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1997
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:32:48   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: *nur*

Jutro drage moje user posted image

Kako ste mi , evo nam sunca, i ja sam odmah nekako lakša user posted image .

Ziel imaš i one Fruktalove sokove, dobri su, ja uzimam od borovnice jer je i ona dobra za željezo. Uzmem jednu flašu na tri dana, mješam je sa čajem od brusnice jer mi je nekako bljutav a ovako u kombinaciji sa sokom i još ledeno iz friždera baš mi godi.

Htjela bi vas još pitati, da li je u vas žene pupak izbačen, da li se to kod svake trudnice vremenom izbaci ili i ne mora user posted image



KOd svakeispadne kako stomak raste user posted image Meni josnije ali kako stomak kvasa mogao bi za koji dan user posted image
Gdje nam je ovo LTM.Nema je na jutarnjem javljanju user posted image Nadam se da je u frci sa selidbom s posla i da slavi zadnji radni dan.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1998
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:33:04   
ninuska
Zene, sta je sa alman? Je li se javljala? Mozda se porodila?

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1999
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 9:35:18   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: ninuska

pcelice sta bi sa zubom? Jesi li izvadila? Nisam u toku, a mozda si pisala



NIsam jos. Stavili mi lijek da ne boli. Od zuba mi se desni upalile. Nije smjela da mi nista radi. Pa kad saniram upalu onda cemo vidjeti sta cemo dalje.Uglavnom on od juce ne boli. Malo mi se i otok poceo povlaciti. Ispiram zalfijom i kupila onaj apiprodent sprej pa valjda pomogne

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *