|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
18.1.2016 22:42:29   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mediću ne brini..
evo već sam korodinatorici rekla ...pa ćemo da insistiramo...
svakako vi kao rodtelji možete reći da želite da se uključi u rad kantonalnog vaš predstavnik
ti kažeš na roditeljom, tvoja predstavnica kaže na sjednici i predsjenica kontatira uredno kantonalno vijeće...
slobodno daj i kontakt moj uvezat ćemo ih...
samo zajedno možemo pravično djelovati...
ja sam zaista u sve ovo ušla baš iz razloga što možemo dosta učiniti kroz sisitem ...gdje poznajemo da je to moguće...
ima mejsta gdje šteka naravno, gdje nisu direktori kako treba, gdje direkotri podobne roditelje biraju u vijeća itd itd...
al kada je većina pravična...manjina se guši...a to je naš cilj...
dobro za svz djecu ovoga gradam kantona...
pa nadalje i države jer kad se iz sarajeva dobro preljeva mislim kao primjer nešto pozitivno lakše jeuser posted image


a jel se to onda odrzava u skoli svakoj pojedinacno ? Ne nasi predstavnici, vec ti i ostali ? Ili ?
To me zbunjuje. Jer mi imamo nasu i s nojom na roditeljskom pricamo.
Gdje onda bude ova glavna sta je ? Kontas li ti mene user posted image user posted image

znači ovako to ide...

svako odjeljenje u školi bira svog predstavnika vijeća roditelja...
na početku godine...
onda ti predtavnici imaju sastanke vijeća roditelja...sad oni rade po nekom preincipu recimo mi u javnim školama koristimo pravilnik na kantonalnom nioviu pa smo u obavezi d aimamao sjednicu mjesečno najmanje a više u slučaju potrebe može...
na toj sjednici koja se dešava u svakoj školi za njeno vijeće izaberese predjenik vijeća roditelja...
e taj predjenik vijeća vodi sjednice roganizira rda vijeća ...govore o svemu o čemu treba sa menaždmentom, rješavaju zajkedno eventulane rpobleme itd..

eh taj predjenik onda uatomatizmom ide u koroddinaciju kantonalnog vijeća..
kod nas svaka općina ima posbeno kooridnsatora koji saziva sastanke vijeća u skaldu s apotrebaom al najmanje jednom u dva mejseca...
odale koorinator na kantolano vijeće donosi probleme ili pitanja plicirana iz tih škola..
to je značu uža uprava kantnalnog vijeća..
mi sastanke držimo u centru za mlade na č.vili..
a nekada ih držimo i u nekoj školi koja bude domaćin...
recimo ja koodirnacije staroga grada za sve osnovne i srednje škole držim kod mene u školu matičnoj al sam nedavno držala u Mjedinici jer je tamo divan novi direktor izabran mlad entuzijasta pa i to je ejdna vid podrške i tako...


sad možda malo tušimo ja i ti...
ali eto čisto da shavtiš koncept...
a možeš se lijepo i uključiti u rad u godinama koje dolaze ...



E sad mi je jasno sve. Koncept sam tek sad shvatila.
Zato te i nisam skontala.
Ovo gore boldirano sam znala, o tome smo na roditeljskom s nasom glavnom, ali me bunio taj glavni sto je izabran, jer sam mislila glavna je direktorica user posted image
Sve jasno user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
18.1.2016 22:43:43   
Hanady RR
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
18.1.2016 22:48:03   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image


Ipak sam ja pocetnik i s prvacicem prvim user posted image
Tek nadolazim user posted image

Ispeglah te ja, ali neka sam user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
18.1.2016 22:49:58   
Hanady RR
Nije meni problem..neka...
neka čitaju i drugi...
meni je sasvim ok da ovim informacijama svi raspolažemo i da pomognemo gdje možemo i hoćemouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
18.1.2016 22:52:36   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Nije meni problem..neka...
neka čitaju i drugi...
meni je sasvim ok da ovim informacijama svi raspolažemo i da pomognemo gdje možemo i hoćemouser posted image


Tako je user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 10:10:09   
salmana
Hanady user posted image I duboki naklon!


Vezano za moju licnu zalopojku - nisam napisala sve sto bih imala o nasem iskustvu u skoli el-manar a zbog straha da I opet ne dobijem "po usima".

Ono sto jesam napisala - u svrhu je dijeljenja iskustva I licnog misljenja, mozda nekom za ubuduce pri upisu djeteta u skolu bude od koristi.


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 10:29:53   
salmana
IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

uh salmana...
ja bi još juče odatle otišlauser posted image


Tako je.
Jedna naša forumasrca ima dijete tamo....znate je.
Ona ima pozitivna iskustva.

Ja sam se neki dan na BS zaprepastila kad sam čula šta prvačići u jednoj školi rade...slusale su žene tu. Da ne mislim sta ce biti u veim razredima...i kako se roditelji ponaaju i uitelji. ..

Ti salmana to rjesavaju na vrijeme.



@ medic, koja forumasica?

ps I meni je trebalo vremena da se puuuno kockica slozi u mozaik koji je dao na kraju nazalost negativnu sliku o toj skoli :(

< Poruku je uredio salmana -- 19.1.2016 10:30:47 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 10:38:10   
Medić*
Pp cu ti poslati. Posto ona ovdje slabo nam se javlja.

A ti draga ako je tako prebacuj dijete user posted image
Djeca su nam najpreca.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 10:40:18   
Hanady RR
Hvala salmana...
a slažem se sa medić...
kako si sloćžila taj mozaik kreni prema nekom novom...u nekom durgom okruženju...tu s eočito poklopilo mnogo toga što vam ne godi
tvoje dijete to zaslužujeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 10:47:31   
salmana
Da, nema poente da ostajemo nakon sto nam toliko toga ne odogovara.

Ako nekom mogu pomoci sa vise detalja na pp stojim na raspolaganju.

I hvala svima na podrsci! user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 10:54:04   
M kao Mama
ja čestitam našoj drugarici na polumandatu, sa željom da naredni izbori budu tvoji, inače kako se bira ova čivijska funkcija, ako nije tajna, jel moraš biti ugledan član društva, na nekoj funkciji, medijsko lice ili šta već, hahahahaha

ja sam totalno razočarana u našu predstavnicu, dvije godine imamo istu osobu, ta žena ne dođe na roditeljski kako treba, ali vidim svi šute pa i mene briga, u prvom razredu sam pokušala nešto da uradim, na bolje za našu djecu, dočekana na nož haman do te mjere da sam bila pozvana na razgovor kod direktorice, kao ja rušim njen integritet i slično, ma gluposti neviđene, al dobro i od tada ja više neću ništa da se zamaram, ako vama valja, valja i meni, jer ja kao pojedinac ništa ne mogu.

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 11:03:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma

ja čestitam našoj drugarici na polumandatu, sa željom da naredni izbori budu tvoji, inače kako se bira ova čivijska funkcija, ako nije tajna, jel moraš biti ugledan član društva, na nekoj funkciji, medijsko lice ili šta već, hahahahaha

ja sam totalno razočarana u našu predstavnicu, dvije godine imamo istu osobu, ta žena ne dođe na roditeljski kako treba, ali vidim svi šute pa i mene briga, u prvom razredu sam pokušala nešto da uradim, na bolje za našu djecu, dočekana na nož haman do te mjere da sam bila pozvana na razgovor kod direktorice, kao ja rušim njen integritet i slično, ma gluposti neviđene, al dobro i od tada ja više neću ništa da se zamaram, ako vama valja, valja i meni, jer ja kao pojedinac ništa ne mogu.


alma ja sma kao prdjenica vijeća škole moje djece automatizmom bila pozvana u kantonalno vijeće ...
i naravno maksimalno sma se trudila da odradim dio poslova i zadataka koji su bili za dobrobit djece...
moja prva aktivnost je bila ona psima lutalicama jer mi na satrom gradu imali smo porblem da roditelji ejdne škole sa starog grada prevuku sa nekim kombijem pse pred drugu školu u starom gradu...tu sma regirala sazvala ih smoincijativno i rekla d anije ok da moramo sistemski rješavati kompletni rpoblem a ne pojedinačno...

na skupštini koja je bila prije par mjeseci članovi kantonalnoga vijeća kojis u roditelji svih škola kantona predlagali su aktivne članove...mene je predložilo par škola...
pitali su me dal pristajem...ja sma od više predloženih funkcija rekla da eto ko ovu mogu...jače i više ne bar ne još uvijekuser posted image
i onda je na skupštini bilo glasanje i ja sma natpolovičnom većinom od oko 160 prisutnih roditelja kao delegata skupštine izabrana :)

a dalje...
kod vas u vogošći kaska isttina...
vaš korodinatorica je jedna divna nastavnica engleskog koja tako se slomi da szove predtsavnike škoala sa vogošće i ilijaša na jedna sastanaka al teško ide...
nažalost...ljudi biraju osobe koje ne obavaljju baš dužnosti kako je zamišljeno..
ali eto cilje je da se zna da se radi reagira i onda da svi se i anagžiraju..prva ti...budi predstavnik roditelja, obratite se višim insatanacam uvijek će neko doći na sjecniu zahtjevajte da pozovu iz kantona...i tu možete dobiti podršku i zakosnku regulativu da neke stavri postignete...
znam d aje pitanje msjena bio rpoblem ali isto tkao znam da postoji jedna krovni zakona koji je to mogao srušiti ali to znam tek sada nakon što sma se inv0olvirala us ve svere i sve škole kantona...jedna škola u novoms arajevu je to rješila u svoju korist...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 11:04:22   
salmana
IZVORNA PORUKA: koka i po

u pravu si.
ja sam se vodila ovim sto zena pise.
ali isto tako ima ucitelja koji ne znaju prenijeti znanje.
teorija je jedno a praksa je drugo.
naravno postoji metodologija po kojoj se radi ali ako ucitelj ne zna motivisati dijete i ukljuciti ga u obrazovni proces to je nesto sasvim drugo.
svako dijete je individua...nekom treba manje a nekome vise da bi usvojio ono sto se od njega trazi ali taj isti ucitelj mora naci nacin da priblizi djeci gradivo i ucini ga razumljivijim.
isto tako postoje odgojne mjere srazmjerne prekrsaju koje bi se trebale postovati medjutim pojedini ucitelji na "sebi laksi nacin" rjesavaju probleme.
sve to zavisi od iskustva i i od sposobnosti istih.
diplomu moze imati svako ali ono nesto sto ga cini prosvjetnim radnikom po meni je vaznije od obicnog papira.


Koko, ova uciteljica realno ima jako malo vremena I prostora da se bavi ucenjem I radom sa djecom, jer uzasno puno vremena I energije trosi na discipliniranje skoro pa pola odjeljenja. Ona je kroz takav rad I pritisak (postala) nemotivisana, isfrustrirana I jako losa kao pedagog.

Npr, iako je na roditeljskom sastanku na pocetku skolske godine rekla da brojcano ocjenjivanje djece krece tek od drugog polugodista, ona je nemocna da na neki drugi nacin "kazni" djecu, uvela ocjene kao metod discipliniranja.

Pocela je sa diktatima, kontrolnim zadacima I lektirama (nista od toga nije prethodno objasnila djeci KAKO se radi) pa je onda djecu zasipalal losim ocjenama.

Takvo istresanje lose energije I frustracija na svoje dijete necu vise da tolerisem, I takvoj losoj uciteljici necu dozvoliti da mi djetetu omrzne I ogadi ucenje I skolu!



< Poruku je uredio salmana -- 19.1.2016 11:06:47 >

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 11:05:49   
Medić*
Tako je Salmana.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
19.1.2016 11:22:32   
salmana

IZVORNA PORUKA: Medić*

Pp cu ti poslati. Posto ona ovdje slabo nam se javlja.

A ti draga ako je tako prebacuj dijete user posted image
Djeca su nam najpreca.



Ne znam zenu a ni djecaka. Vidi, I nama da je dobra uciteljica, da bolje rjesava nase interne odjeljenske probleme (koji ne bi ni bili onda problem) slika bi nam bila mnooogo ljepsa, a prema skoli generalno bismo sigurno gledali kroz prste.

Ovako, nista ni s cim.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
3.2.2016 14:23:19   
Visnja RR
Mame gdje ste? user posted image
Mi evo gazimo treću sedmicu drugog polugodišta....
I očekujemo prve testove i provjere....
Završavamo pisana slova...
Većini djece odlično ide...
matematika jednačine ...ide ok...
Od moje okoline napraviše bauk.... djeca već imaju averziju prema predmetu....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
3.2.2016 14:35:16   
tinkivinki
Višnja slično kao i kod vas,isto jednačine rade iz matematike,završavaju polako pisana slova,iz prirode i društva rade sedmicu i dijelove dana,to je kao moja okolina.šta radite vi iz moje okoline?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
3.2.2016 14:47:14   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: tinkivinki

Višnja slično kao i kod vas,isto jednačine rade iz matematike,završavaju polako pisana slova,iz prirode i društva rade sedmicu i dijelove dana,to je kao moja okolina.šta radite vi iz moje okoline?


sedmici i djelovima dana su dodali i mjesece...pa im ga tu bas zapetljaju s brojevima : 1 tjedan ima 7 dana ... 1 godina ima 12 mjeseci, 52 tjedna user posted image 365 dana....veljača 28 ili 29 dana ... ovo je prestupna i ima 366 dana i veljača ima 29 dana ...a drugi mjeseci imaju 30 ili 31 dan ...pa nabroj na hrvatskom i na nasem koji ima 30 a koji 31 dan.... pa ovo je 2016 godina...
datum iil nadnevak user posted image je npr 03.02.2016....
u biti sve je to prosireno iz 1. razreda al kad se odjednom šicaju brojevima u 5 rečenice iznerviram se...

mene samo nervira to sto mnoge lekcije ne postoje u knjizi pa onda pišu u svesku jedan dio a prošireni dio im učiteljica isprinta..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 19:38:30   
Visnja RR
zavrsili pisana slova .... danas bio diktat...

moja okolina fura s novim gradivom i to mi se ne svidja

ima li mama 2. i 3 razreda? jel se sat uci u 2. ili 3. ...mada smo ga progurali ....

matematika: presli na geometrijska tijela....pa je to sad smjesno u poređenju s jednacinama

engelski laganini ...radili there is /there are.... user posted image imali test prevod i pisanje riječ na engleskom



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 19:43:45   
Blue rose RR
U drugom je bio sat sjećam se da smo bili u fazonu Hello Kitty pa smo nacrtali i kružili sat u obliku H.K.user posted image

Geometrija je bezze nju će prelaziti brzo i neće se zadržavati.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 20:19:00   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

U drugom je bio sat sjećam se da smo bili u fazonu Hello Kitty pa smo nacrtali i kružili sat u obliku H.K.user posted image

Geometrija je bezze nju će prelaziti brzo i neće se zadržavati.


ja iscitavala plan i programa za 2. razred devetogodsnjeg skolovanja u drzavnim skolama kao skolama na hr jeziku i u oba stoji da se ta lekcija obradjuje tek u 3 razredu....

sin muzevog kolege ide u neku skolu u Centru i 3. je razred i tek sad to radi

zato i pitam ima li mama 2. i 3.

očito da je to od skole do skole sto ne bi smjelo biti

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 20:29:47   
Blue rose RR
Mnogotoga učiteljice prošnjiraju što je po njihovom ćeifu, ali kad im se spomene obimnost i nepotrebnost u nekim segmentima NPP-a, onda se pozivaju na - svezanost ruku.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 20:44:02   
R&T@
Plan u drugom polugodistu treceg razreda je bio uzasan...
Nakon toga je cetvrti " pjesma"...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 20:52:47   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: R&T@

Plan u drugom polugodistu treceg razreda je bio uzasan...
Nakon toga je cetvrti " pjesma"...


I nama je treći bio kriza, a još smo znali i tablice obje, i pisana slova. Ali toliko gradiva je bilo strašno.

Četvrti je ponavljanje i laganica.
Kažu da ni peti nije težak, al hajd ga znaj

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Skolarci od 2. do 5. razreda
25.2.2016 21:01:02   
R&T@
Moja nedavno pitala koje se pismo uci u petom...
Naviklo dijete da svaki razred donese novo...

A jezike nikako ne voli...tugo moja...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *