|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 10:56:03   
*nur*
IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: ninuska

Ziel..dobra si..bas puno kuhas...mi za dorucak jedemo mazalice, virsle, salamu (nezdravu hranu haha). Jedino u 15 dana napravim lokume. Kasno rucamo, pa skoro nikad i ne veceramo. Ako bas ogladnimo ili namazemo ili jedemo ostatke od rucka.

leena ma ja. Sve je indvidualno. Meni recimo taj drip uopste nije strasan. Jedini bol da je bas jak sam osjetila kad je glavica bila na izlazu.

user posted image Ninuska kad smo kod kuhanja evo sutliju kuham po prvi put, ne znam kakva ce ispasti, ali nije neki bauk user posted image
dosta kuham bas kao sto kazes, gledam da sto manje jedemo tih mazalica bar za sad, a kasnije kad budem zauzeta bebom vjerovatno cemo prijeci na mazalice bar za dorucak, zbog manjka vremena i odmora user posted image

Ja sam ustala prije sat vremena, danas cemo da odemo na rucak kod mm-ove rodice, nismo joj isli nikako kako smo se uzeli, ne znam sta cu s njom pricati stvarno, nesto zena cudna... a i mm kaze NECEMO BITI DUGO, STA CU SJEDITI S ONIM NJENIM NE ZNAM STA DA PRICAM user posted image Tako da smo isti po tom pitanju, ne godi nam svako za druzenje user posted image

A za radosnice da se ubacim, i ja sam kontala kupiti, i otisla ja u knjizaru kaze cijene su od 20 KM pa nadalje, mislila sam da je jeftinije pa necu ni kupiti. Prelistala sam malo, vidjela sam da ima na pocetku pise : JA : pa slika od bebe da se zalijepi, pa na iducoj str. MOJI RODITELJI SE ZOVU : pa se napise ime i slika opet, RODJEN SAM : pa da se napise datum i MOJA PRVA SLIKA IZ BOLNICE: pa slika, pa onda kasnije MOJ PRVI ZUBIC , MOJ KUCNI LJUBIMAC, PORODICA pa kockice gdje se mogu zalijepiti slicice i od brace ili sestara, djedova , nena , tetki itd, dosta kockica. Itd... Ne mogu sve da se sjetim sad user posted image



Ma Ziel ti si prava vrijednica što se tiće kuhanja, i ja sam za domace i kada sam slobodna kuham više, a ovako kada idem na posao danas obicno kuham za sutra.

A što se tiće radosnice i meni su neke od 50 KM bile skupe, ali sada kada skontam i nisu, jer to je uspomena za duži period a na gluposti potrosimo pare.


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 10:57:41   
*nur*

IZVORNA PORUKA: Isha

Ja sam nemajka, nista to nismo kupovali ni jednom, a ni drugomuser posted image

Drugom nismo stigli ni kukove uzv snimati user posted image

Starijem su nedavno prva dva sjekutica ispala, ja sam to uredno bacilauser posted image

user posted image
Bas me nasmija ma i mi prvorodke necemo biti sigurne iste sa drugim ili trecim djetetom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 12:04:22   
lala88
zdravo user posted image i majke
vidim pricate o dripu, ni ja nisam reagovala na njega, tekao mi sat vremena i nista. A sto se tice radosnica, ziel ima u ono knjizari dnevnik moje bebe, kosta 10km.

_____________________________

8.7.2015g B

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 12:08:57   
Banancica

IZVORNA PORUKA: *nur*


IZVORNA PORUKA: Banancica

Mi smo je kupili,zanimljivo je ali je nismo do kraja ispunili fale neke slike user posted image valjda dosadi ili sta vec..sad nismo kupili. Uglavnom u njoj ima ono o roditeljima,trudnoci,porodici i bebi kad se rodi pa do 1 rodjendana



Koliko ima listova otprilike, i kakva su pitanja, je li zaista interesantna?

Pa ima bogami podosta listova vecinom se lijepe slike i ono moja mama se zove pa o mami pitanja upisujes odg tako i o tati pa o prvom uzv pa dan rodjenja itd nije lose ali nije ni pod moranje user posted image

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 12:35:03   
lala88
ovaj dnevnik ima 61 stranicu i za sve imaju pitanja, o slike prvog uz i dr komentara do 1 rodjendan, sti sto ima jos par listova za slike i za dijetetov prvi komentar kad procita dnevnik. Ima i porodicno stablo sa slikam, podatci i povecanju tezine i rastu, zubicima, praznicima, bžma bas je detaljan. Mi poceli puniti, ali nismo joos slike lijepili, moram ih prvo izraditi.

_____________________________

8.7.2015g B

(odgovor članu Banancica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 12:55:51   
Leptirica87
Ugodan vam dan i predstojeci vikend drage moje...

Vidim da ste pisale o tom dripu pa poceh i ja o tom razmisljati...koliko sam skontala on se ukljucuje kada se ide na dogovoreni porod i kada se zena ne moze da otvori....ako sam to dobro skontala.
Ja bih svakako voljela da idem na porod kad dodje samo od sebe i one prve kontrakcije da docekam u svojoj kuci pa onda kad postanu ucestale da idem u bolnicu jer sam svakako blizu 5min s autom...al najgore je sto je to nesto sto ne mozes isplanirat i predvidjet.
Kako sam negdje citala taj drip kad ukljuce znaju biti ne snosljivi bolovi da zene gube svijest i mole da ga iskljuce jer bolovi budu jedan za drugim da nemaju kad ni uzdahnut kako treba....pa se ja sad zadadoh u brigu ..a eto ima vidim i onih na koje bas i ne djeluje....al kakva sam ja mene vecinom zadese gore varijante...
Svjesna sam i spremna da je porod nesto sto boli al da bude i prodje i nije me strah razmisljam samo da s hajrom prodje i da bebica bude ziva i zdrava...al ne bih bas voljela da mi ostane trauma kao sto sam procitala da je kod nekih bilo poslije tog dripa....
Nekad nije dobro ni citat po netu svakakvih iskustava ima a mi se vecinom zakacimo za one lose i opteretimo njima...

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 13:00:40   
Leptiri
Zar je vec oktobar user posted image user posted image user posted image
Svim oktobarskim terminusama zelim lagan i brz porod i zdrave i jake bebice user posted image
Mi smo jucer imali kontrolu i napunili 26.sedmica user posted image veliki smo i imamo skoro kilogram user posted image . Definitivno smo djevocicauser posted image , babiii presrecan.
Moje malo cedo nije dalo da se vidi lice, zapravo joj jos nikad nismo ni vijeli uvijek se pokrije rukicama, ovaj put i stopala su bila tu, tako da smo vijdeli smo mali dio obrazauser posted image , kaze dr.akrobata pravi.
Jucer smo dobili i dr.koji ce da me vodi do poroda i naravno da me porodi ako Bog da, to je dr.Šestić. Citala sam malo o njemu jer ga ne poznajem i vidim samo ga hvaleuser posted image .

Ako ima jos zenica iz Zenice, tj.da ce se poroditi u Zenici super bi bilo da mi napisu sta one znaju o druser posted image i koga su one izabrale.
Danas je bas divan dan i treba ga iskoristiti za skitnju maksimalno.
Farah radujem se unaprijed slikama...mi svoj krevetac nismo jucer kupili, doduse i izabrali smo ga u Mostaru u Mepasu, pa eto mm ce uskoro tamo pa nek dovuce, ja sam sve poslikala user posted image . U nasem Bimacu nismo nasli takav.



_____________________________

"Na uho ću ti šaptati tajne, a kada ih prepoznaš,
ti samo glavom kimni i ostani u tišini. " Rumi

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 13:01:11   
lala88
ma ja sam cudo, ja ni na pripidil gel ni na drip nisam reagovala.

_____________________________

8.7.2015g B

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 13:20:34   
Banancica
Bio mi je na prvom porodu njezan brizan to je moje iskustvo..bio sve vrijeme uz mene..

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 13:27:23   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Leptirica87

Ugodan vam dan i predstojeci vikend drage moje...

Vidim da ste pisale o tom dripu pa poceh i ja o tom razmisljati...koliko sam skontala on se ukljucuje kada se ide na dogovoreni porod i kada se zena ne moze da otvori....ako sam to dobro skontala.
Ja bih svakako voljela da idem na porod kad dodje samo od sebe i one prve kontrakcije da docekam u svojoj kuci pa onda kad postanu ucestale da idem u bolnicu jer sam svakako blizu 5min s autom...al najgore je sto je to nesto sto ne mozes isplanirat i predvidjet.
Kako sam negdje citala taj drip kad ukljuce znaju biti ne snosljivi bolovi da zene gube svijest i mole da ga iskljuce jer bolovi budu jedan za drugim da nemaju kad ni uzdahnut kako treba....pa se ja sad zadadoh u brigu ..a eto ima vidim i onih na koje bas i ne djeluje....al kakva sam ja mene vecinom zadese gore varijante...
Svjesna sam i spremna da je porod nesto sto boli al da bude i prodje i nije me strah razmisljam samo da s hajrom prodje i da bebica bude ziva i zdrava...al ne bih bas voljela da mi ostane trauma kao sto sam procitala da je kod nekih bilo poslije tog dripa....
Nekad nije dobro ni citat po netu svakakvih iskustava ima a mi se vecinom zakacimo za one lose i opteretimo njima...


Ja uopste nisam znala niti koga znam da je isao na neki ugovoreni prirodan porod, osim kada preneses trudnocu malo vise danauser posted image

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 13:36:13   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Leptirica87

Ugodan vam dan i predstojeci vikend drage moje...

Vidim da ste pisale o tom dripu pa poceh i ja o tom razmisljati...koliko sam skontala on se ukljucuje kada se ide na dogovoreni porod i kada se zena ne moze da otvori....ako sam to dobro skontala.
Ja bih svakako voljela da idem na porod kad dodje samo od sebe i one prve kontrakcije da docekam u svojoj kuci pa onda kad postanu ucestale da idem u bolnicu jer sam svakako blizu 5min s autom...al najgore je sto je to nesto sto ne mozes isplanirat i predvidjet.
Kako sam negdje citala taj drip kad ukljuce znaju biti ne snosljivi bolovi da zene gube svijest i mole da ga iskljuce jer bolovi budu jedan za drugim da nemaju kad ni uzdahnut kako treba....pa se ja sad zadadoh u brigu ..a eto ima vidim i onih na koje bas i ne djeluje....al kakva sam ja mene vecinom zadese gore varijante...
Svjesna sam i spremna da je porod nesto sto boli al da bude i prodje i nije me strah razmisljam samo da s hajrom prodje i da bebica bude ziva i zdrava...al ne bih bas voljela da mi ostane trauma kao sto sam procitala da je kod nekih bilo poslije tog dripa....
Nekad nije dobro ni citat po netu svakakvih iskustava ima a mi se vecinom zakacimo za one lose i opteretimo njima...


Ja uopste nisam znala niti koga znam da je isao na neki ugovoreni prirodan porod, osim kada preneses trudnocu malo vise danauser posted image

Ja znam mnoge žene koje jesu.. Prati te ta dr pred termin.. procijeni kada bi mogla , pa se dogovorite.. E stvar je u tome što ona ako se zamijeni za smjenu zbog tebe, a tvoje otvaranje ne teče po planu, onda ti uključi drip
Leptirice ne uključuju drip samo kada je dogovoreni porod u pitanju
Leptiri Dr. Šestić je moje obe snahe porodio, divan je čovjek.. Baš se vidi da mu je stalo do pacijentice user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 13:47:06   
Farah 00
Pozdravuser posted image

Jutros sam poranila, bila sam narucena na GAK da radim kontrolni vaginalni bris, nalaz ce biti gotov za 7 dana i samo se mogu nadati da bude uredan poslije terapije.....
Poslije sam otisla do one radnje u gradu i kupila sam dva Chicco omeksivaca, tako da mogu zapoceti sa pranjem bebinih stvari, bas lijepo mirise. U toj radnji i u baby centru u BBI imate Aventovu flasicu 0+ uz koju dodju gratis dvije pipe 1+, tako da sam kupila to, dvije dude varalice i aventovu kremu za bradavice jer sam imala pravo na popust 15% u BBI. Pokupovala sam i neke stvari i u DM, tako da mi ostaje jos apoteka.

Juce sam bila prvi put i kod doktora koji ce me voditi na Jezeru, osim UZ pregledao me je i vaginalno jer je vidio da je bebina glavica bas nisko spustena, tako da mi je rekao da set_nje i stajanje smanjim, da se pripazim i mirujem, jer mi se grlic ipak skratio vise nego sto bi trebao za ovo doba., grlic mi je duzine 24mm, CK zatvoren.

Isha jesi li ti bila na pregledu, pa ti dr rekao da trebas raditi taj serklaz, koje duzine ti je grlic?

mojbebac Sretno, ubrzo ces ti aBd ugledati svoju bebicu, a prosla si to vec jednom tako da nema razloga za strahuser posted image user posted image user posted image

Leptiri super za uredan pregled, mashallah napredujeteuser posted image

Ziel bas si vrijedna sa kuhanjemuser posted image Kod mene mm radi od 7-15h, tako da za dorucak nista ne kuham, ja vecinom jedem jogurt sa zitaricama i vocem ujutro. Za rucak obavezno imam nesto skuhano/peceno, a veceru skoro nikada ne pravim, jer uvijek napravim dupli rucak pa ima i za veceru ili za sutrauser posted image Nedjeljom mm i ja najcesce doruckujemo omlet sa necimuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Farah 00 -- 2.10.2015 13:49:13 >

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 14:27:43   
rose
ne opterecujete se porodom..ja ni jednom nisam razmialjala jer sam znala da mora da boli a svaki bol me prblizava bebi...prvi put je bolilo 6 satia a drugi put 5 minuta...prvi put me sjekli drugi put pukla...prema tome nikad se ne zna user posted image ...drip je infuzija najobicnija ...koiko sam skontala fizioloska otopina i jos nesto...meni su ga oba puta ukljucili prvi put sat-dva pred izgon a drugi put 5 min pred izgon..i iskapalo se do kraja dok sam u hodniku odmarala...prvi put mi dadose neku inekciju nakon poroda..sada nisu ...tako da ima poroda i poroda ...ne opterecujte se...vama je poroditi se pa kao god..probajte da disete kad naidje bol i da ufcete user posted image al nemojte da vristite i slusajte babice i doktore...kad kazu da gurate skupite snagu i gurate dok god imate daha a snagu gubite vristanjem..svaku put kad prekinete guranje beba se vrati u kanal i time je patite..prema tome...bolje ufkat kad dodje bol nego vristat i bacat se ...zelim vam hairli porode i budite skoncentrisane...glavu nagnite naprijed bradom prema prsima da vam kapilari ne popucaju user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 14:46:52   
Travelove
Svaka cast rose, na ovako ohrabrujecem postu.
Ja kad vidjoh ovaj spisak, tacno mi ne bi dobro, iako sam na samom kraju novembra.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 15:02:26   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: rose

ne opterecujete se porodom..ja ni jednom nisam razmialjala jer sam znala da mora da boli a svaki bol me prblizava bebi...prvi put je bolilo 6 satia a drugi put 5 minuta...prvi put me sjekli drugi put pukla...prema tome nikad se ne zna user posted image ...drip je infuzija najobicnija ...koiko sam skontala fizioloska otopina i jos nesto...meni su ga oba puta ukljucili prvi put sat-dva pred izgon a drugi put 5 min pred izgon..i iskapalo se do kraja dok sam u hodniku odmarala...prvi put mi dadose neku inekciju nakon poroda..sada nisu ...tako da ima poroda i poroda ...ne opterecujte se...vama je poroditi se pa kao god..probajte da disete kad naidje bol i da ufcete user posted image al nemojte da vristite i slusajte babice i doktore...kad kazu da gurate skupite snagu i gurate dok god imate daha a snagu gubite vristanjem..svaku put kad prekinete guranje beba se vrati u kanal i time je patite..prema tome...bolje ufkat kad dodje bol nego vristat i bacat se ...zelim vam hairli porode i budite skoncentrisane...glavu nagnite naprijed bradom prema prsima da vam kapilari ne popucaju user posted image



Hvala Rose na savjetima, tako nam i na vjezbama govoreuser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 15:04:21   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: rose

ne opterecujete se porodom..ja ni jednom nisam razmialjala jer sam znala da mora da boli a svaki bol me prblizava bebi...prvi put je bolilo 6 satia a drugi put 5 minuta...prvi put me sjekli drugi put pukla...prema tome nikad se ne zna user posted image ...drip je infuzija najobicnija ...koiko sam skontala fizioloska otopina i jos nesto...meni su ga oba puta ukljucili prvi put sat-dva pred izgon a drugi put 5 min pred izgon..i iskapalo se do kraja dok sam u hodniku odmarala...prvi put mi dadose neku inekciju nakon poroda..sada nisu ...tako da ima poroda i poroda ...ne opterecujte se...vama je poroditi se pa kao god..probajte da disete kad naidje bol i da ufcete user posted image al nemojte da vristite i slusajte babice i doktore...kad kazu da gurate skupite snagu i gurate dok god imate daha a snagu gubite vristanjem..svaku put kad prekinete guranje beba se vrati u kanal i time je patite..prema tome...bolje ufkat kad dodje bol nego vristat i bacat se ...zelim vam hairli porode i budite skoncentrisane...glavu nagnite naprijed bradom prema prsima da vam kapilari ne popucaju user posted image



Hvala Rose na savjetima tacno ohrabrujuci mislim da svim prvorotkama trebaju ovakve rijeci.Ja se inace ne bojim poroda kao sto rekoh svjesna sam da boli ali isto tako i da ce ta bol proci...i kad se odem porodit da imam cilj a to je s hajrom donijeti na ovaj svijet svoju bebicu...
Nego ja sam kod kuce na mirovanju lezim pa onda malo vise i citam nego sto bih trebala i pocnu same misli lutati....

Farah ja takodje imam svojih blizih a citala sam koje su isle na prirodan porod a da su s odredjenim doktorom ugovorili da to bude u njegovoj smjeni....znam da tako masovno rade u Tz.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 15:27:19   
Arya
Dan

I tajo vidio bebu na 4d, beba nemirna, uhvati se za pupčanicu i penje se kao planinar :) Baš smo se smijali.
Treba pomjeriti datum na spisku na 6.4.2016.
Mama ima kontrakcije, rekla mi je doktorica da pratim do sljedećeg pregleda da mi možda uključi neku terapiju.

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:20:04   
Isha
Leena, hvala na odgovoru.
U ponedjeljak cu na komisiju aBd, dr je savjetovao serklaz, jos duzina grlica nije kriticma, ali problem je sto se za kratko vrijeme skratio za preko 1 cm, a nisam jos na pola trudnoce.

Drugi porod je cijeli bio na dripu, ukupno 12 sati, jer je induciran sa 35 sedmica. Nisam primijetila neku razliku u intenzitetu bolova sa i bez istog.

Leptiri, cestitam na curetku, da vam bude ziva i zdrava user posted image


(odgovor članu Arya)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:22:41   
ziel
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image

OKTOBAR

06.10. Aidana user posted image
09.10. Mojbebac user posted image
23.10. Banancica user posted image

NOVEMBAR

02.11. Pcelica user posted image
05.11. NandaT user posted image
08.11. Blue moon user posted image
12.11. UmmuHamza2305 user posted image
15.11. Leptirica 87 user posted image
19.11. Ziel user posted image
22.11. *nur* user posted image
26.11. Farah 00 user posted image
28.11. Travelove user posted image

DECEMBAR

07.12 Elastigirl user posted image
14.12. Leena user posted image

JANUAR 2016.

07.01. Leptiri user posted image
17.01. Sunce mojee user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2B user posted image
31.01. Sandraci

FEBRUAR 2016.

25.02. Andjela
28.02. Isha

MART 2016.

04.03. Škorpija

APRIL 2016.

06.04. Arya
08.04. Suncica15

< Poruku je uredio ziel -- 2.10.2015 16:32:23 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:31:57   
ziel
Djeste zene user posted image
Mi smo hodali malo danas, pa maloprije dosli, ja vec pripremila tijesto za kupusnu pitu , sta cu kad volimo da jedemo user posted image
Sad kod oca rezervisala 20 pilica, mislim velikih spreminih za kuhanje, mora se jesti , a dolazi i novembar, a dolazi i taj slavni 9. mjesec, nikad se ne zna, mozda porod krene ranije pa da imam sta u frizderu.

Isla sam i do Simpsona, kupila posteljinu i podlogu za presvlacenje. Posteljina plava s nekim medicima kostala 60 KM, a podloga obicna koja se stavlja na komodicu 30 KM. Bas mi je drago sto sam i to obavila. Nakon ovog dolazi na red torba za bolnicu, da spakujem i da mi je spremno i to. Jeste li vi prale posteljinu? Ja razmisljam staviti u masinu na 30 stepeni, ubaciti malo omeksivaca da zamirise. Pa ne znam hoce li se sta pokvariti jer imaju one spuzvice u onim dijelovima sto idu sa strane, kao ogradica...

Farah kod mene grlic na zadnjoj kontroli 1,5 cm. Kaze dr. da je dobar.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:39:38   
ninuska
Operi..taman za vikend najavljuju lijepo vrijeme pa da se osusi :). A ako te strah u masini ogradicu mozes na ruke, a ostalo ubaci nek madina opere.
Sad se sjetih. Ja oprala onu lezaljku za plazu u masini i sva se spuzva izvila. Ne znam kakva ti je ogradica. Ja svoju petem u madini na 60 ali je sva prostepana pa se ne moze spuzva poremetiti
Opet kuhas user posted image . Salim se. kod mene pita od gotove jufke, sirnica. Ima i domaceg paradajza..mljac...volim tu kombinaciju

pcelice nikako da pitam. Kako ti je curica?

< Poruku je uredio ninuska -- 2.10.2015 16:44:12 >


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:43:27   
*pcelica*
Ziel zar mozes kuhati pitu? Ja ne mogu vec dva mjeseca. Odmah beba pocne gurati i buni se. Kuham na trpezarijskom stolu ali sam nekako u polusagnutom polozaju. Uglavnom ako mi ledja nisu prava odmah krene pobuna user posted image Ali zato imam svekrvu pa nisam zaljna domace pite user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:43:35   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: ziel

Djeste zene user posted image
Mi smo hodali malo danas, pa maloprije dosli, ja vec pripremila tijesto za kupusnu pitu , sta cu kad volimo da jedemo user posted image
Sad kod oca rezervisala 20 pilica, mislim velikih spreminih za kuhanje, mora se jesti , a dolazi i novembar, a dolazi i taj slavni 9. mjesec, nikad se ne zna, mozda porod krene ranije pa da imam sta u frizderu.

Isla sam i do Simpsona, kupila posteljinu i podlogu za presvlacenje. Posteljina plava s nekim medicima kostala 60 KM, a podloga obicna koja se stavlja na komodicu 30 KM. Bas mi je drago sto sam i to obavila. Nakon ovog dolazi na red torba za bolnicu, da spakujem i da mi je spremno i to. Jeste li vi prale posteljinu? Ja razmisljam staviti u masinu na 30 stepeni, ubaciti malo omeksivaca da zamirise. Pa ne znam hoce li se sta pokvariti jer imaju one spuzvice u onim dijelovima sto idu sa strane, kao ogradica...

Farah kod mene grlic na zadnjoj kontroli 1,5 cm. Kaze dr. da je dobar.



Ziel i ja sam neki dan kupila u Simsonu posteljinicu kod mene je bijela sa vrlo malo lila detalja al je bila malkice skuplja 73-74KM,a da sam htjela onu ko mrezicu-storicu to bi izaslo jos nekih 52-53KM skoro da za te pare mozes uzet jos jednu...
Ja svoju svakako planiram oprati isto cu staviti na 30 samo neznam kako ce se ponasat s centrifugom moja masina je s 1200 obrtaja izadje skoro suho...valjda se nece pokvarit nista,a imam i ono bijelo jastuce sa cipkicom okolo za iznijet bebu i to valja prati....
Jesil gledala onu frotirnz podlogu za banjicu umjesto mrezice....

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:45:49   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: ninuska

Operi..taman za vikend najavljuju lijepo vrijeme pa da se osusi :). A ako te strah u masini ogradicu mozes na ruke, a ostalo ubaci nek madina opere
Opet kuhas user posted image . Salim se. kod mene pita od gotove jufke, sirnica. Ima i domaceg paradajza..mljac...volim tu kombinaciju

pcelice nikako da pitam. Kako ti je curica?

Ja sam ogradicu prala u masini. Na slabijoj centrifugi.

Ninuska dobro je hB. Kupila sam onaj nosi set pa joj izvlacila slinice. To je i spasilo. Ovaj put smo najbezbolnije prosli


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
2.10.2015 16:47:43   
ninuska

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: ninuska

Operi..taman za vikend najavljuju lijepo vrijeme pa da se osusi :). A ako te strah u masini ogradicu mozes na ruke, a ostalo ubaci nek madina opere
Opet kuhas user posted image . Salim se. kod mene pita od gotove jufke, sirnica. Ima i domaceg paradajza..mljac...volim tu kombinaciju

pcelice nikako da pitam. Kako ti je curica?

Ja sam ogradicu prala u masini. Na slabijoj centrifugi.

Ninuska dobro je hB. Kupila sam onaj nosi set pa joj izvlacila slinice. To je i spasilo. Ovaj put smo najbezbolnije prosli


HB..samo neka su zdravo :). Blago tebi pa ti svekrva blizu :) . Ja sam pravila pitu i u 9 mjesecu. Nije mi nista smetalo

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *