|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:37:54   
ziel

IZVORNA PORUKA: minie

Ziel to uvijek ona sredjuje, jos posebno sada nista mi ne da. Super nana i super svekrva, bas sam imala srece.
Ali kad aBd preselimo u svoju kucu, bice mi veselo.

Je li se javljala Tajra26, kako joj je bilo na pregledu?


I kod mene sveki eno pere asfalt oko kuce, zena ne odmara nikako, navikla da je na nogama pa sebi nadje uvijek nesto da radi a meni bome treba odmor, nisam uvijek za posao, pogotovo sad kad jedva obujem carape user posted image ali eto i ja od jutros po kuci nesto radim, al to se ne vidi user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:41:52   
NandaT

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image

Nisam ni ja cula da moze biti gusta al sam citala da je to nesto sto se obnavlja i da moze i ishrana dosta da utice, pa da probas malo vise tecnosti?? Ne bi trebalo naskoditi. To za starenje posteljice uglavnom vezuju za zene koje puse u trudnoci, mada se moze desiti i kod zena koje piju puno mlijeka odn unose puno kalcija pa se kalcij talozi u posteljici i izaziva to starenje. Tako sam ja procitala

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:41:54   
ziel
IZVORNA PORUKA: NandaT

Evo i mene da se prijavim user posted image
Bili smo na kontroli danas, bebac se udebljao 200g, sad ima 3100. Ja za divno cudo nisam dobila ni grama. Po ovim mjerama sa UZ beba jel manja za nekih deset___ak dana. ja mislim da to nije strasno al opet da i vas pitam sta vi mislite? Dr kaze sve ok. A sto mi je najcudnije kad sam uporedjivala ove mjere i one od prosle sedmice, sad je bebi glava manja user posted image user posted image . Jest da se ovaj put vrtio bas puno pa se mozda nije moglo ni uhvatit. Tacno ovaj UZ sluzi samo da se covjek sikira.
Kontrola opet za 7 dana, i dalje sam otvorena 1 prst ko sto je i bilo.

Ma joj tacno UZ samo sikira user posted image ja sam se nesto skontala i kako mi sebe vidimo u ogledalu, dal nam je mali ili veliki pupo znacemo hoce li nam biti velika ili mala beba, ha ya... i kod mene je moja dr. napisala da stomko bebin odgovara mjerama za 39 ned. tj. za 4 nedjelje veci, a ovaj dr. na UKC-u kaze oko 7-10 dana je veci, nije vise... pa eto i to je do aparata i do polozaja bebe...

UmmuHamza i kod mene je dr. napisao da je zrelost posteljice 2,ali mi nista nije rekao za to. Opet mu idem sutra.

< Poruku je uredio ziel -- 22.10.2015 12:44:29 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:44:16   
*andjela*
Ja sad vodila djecaka malo da prosetamo,samo bi da trci,pa sad idemo svaki dan istom ulicom,ucim ga da se drzi za ruku ,dok jos mogu..
a i da mi posle bude lakse,jos dok malo stomak poraste bas cu moci trcati za njim...evo sad zaspao
Sto se tice indukcije,meni su u prvoj trudnoci,prosao termin 7 dana,ukljucili indukciju bila otvorena 3/4 prsta....nisam imala bolova u 11 u radjaoni ukljucili indukciju oko 13h pomalo poceli bolovi ,a u 16h se porodila,tako da mislim da se sve to brzo zavrsilo i sad bi opet tako.
isha nama je termin tu negdje,meni je druga beba i tek se ovaj mesec krenuo stomak primjecivati,tako je to kod mene bilo i u prvoj trudnoci,ni stomaka ni kg do petog mjeseca,zato sad pocinjem.
iduce sedmice na kontrolu i uzv...jos neznamo jel bato il seka user posted image

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:44:40   
NandaT
Kod mene je stomak stvarno veliki ako to ima kakve veze, mada i ja mislim da je i do opreme, do dr koji mjeri, do aktivnosti bebe....al et covjek ne moze da se ne sikira

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:54:02   
Maslackicaaa
Cao, trudnice i mame malih beba koje idalje posjecujete ovu temu :) ja vas redovno citam, malo sam se javljala kad sam bila 8. i 9. mjesec . Imala nick maslackica, ali sam u uspjela zaboraviti sifru za profil na rr, kao i sifru  maila sa kojeg sam se prijavila (kao i jos neke sifre) - tipicna zaboravna trudnica... tako nikako da se javim, sve cekam da se sjetim... ali danas sam digla ruke i sad sam Maslackicaaa  (sa kojim a vise:) porodila sam se u vojnoj koji dan prije Ltm :) tj. otpustio me Nakaš, onaj dan kad je Ltm imala susret s njim :) Znaci tacno 2 mjeseca bebi :) Prirodan porod. Sve je super proslo...  Mala bebica slusa. Starija seka joj se jako obradovala. Pazi je, mazi, ljubi... :) Sretna sam mama :) Divno je s njima:) nekad je ludnica, ali je prelijep osjecaj. Beba za sad lijepo pajki, nocu se ne budi puno, doji i zaspe, nema nekih grčeva. Ali se cesto nateze i stenje, tako da nekad u noci ne znam da li bih je uzela da doji ili ostavila da obavi posao :) koristimo waya kapi, od espumisana milsim da je bilo gore, a ne bolje :) ja pravo pazim na ishranu - ne jedem nista sto nadima :)  sto znaci da mi je pravo dosadan reperoar :) :) beba pajki i po danu, posebno sad kako je tmurno, sto mi je skroz neobicno jer prva djevojcica mi je uvijek bila budna - već je treći dan po porodu uspjela da skoro cijeli dan provede buna.  starija je uvijek punooo manje spavala od prosjeka, tesko se upsavljivala, pravo aktivna beba bila i dan danas je prava cigra :) ali vidjet cemo kako ce se stvari  sada odvijati :) meni je to ostala trauma sa prvim djetetom - kako i sta uciniti da bar malo spava po danu. Ovu bebicu smo u izlazak odveli vec sa 15 dana jer je tada bilo lijepo vrijeme, a ja sam se super osjecala. Vikendima idalje ne ulazimo u kucu :) radnim danima izlazimo, ali manje. Nije ni vrijeme neko, a nije mi ni lako iznijeti sama kolica i njih dvije sama izvesti... E sad odoh i da se prijavim i na razgovor mama beba do 1 godine :) mada mi je ovaj razgovor pravo drag :) Puno pozdrava i sve najbolje trudnicama i mamama skroz malenih beba... :)

< Poruku je uredio Maslackicaaa -- 22.10.2015 12:55:32 >

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 12:59:24   
ney75
Pcelice lista o kretanju se vadi u MUP-u, treba ti 5 km administrativne takse, odes u MUP, ispunis formular, i bude ti za dan gotovo :)

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 13:04:04   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: NandaT


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image

Nisam ni ja cula da moze biti gusta al sam citala da je to nesto sto se obnavlja i da moze i ishrana dosta da utice, pa da probas malo vise tecnosti?? Ne bi trebalo naskoditi. To za starenje posteljice uglavnom vezuju za zene koje puse u trudnoci, mada se moze desiti i kod zena koje piju puno mlijeka odn unose puno kalcija pa se kalcij talozi u posteljici i izaziva to starenje. Tako sam ja procitala

Ali ja ne pušim, čak i ne boravim u prostorijamagdje se puši.. Doduše 37 punih sedmica mi je danas, pa me posteljica i ne brine toliko koliko me brine ta gusta plodova voda.. Evo tražim po internetu,ništa ne piše.. Jedino da postavim pitanje na temu :/
Ziel meni piše zrelost II / III

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 13:07:05   
Leena

IZVORNA PORUKA: NandaT


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image

Nisam ni ja cula da moze biti gusta al sam citala da je to nesto sto se obnavlja i da moze i ishrana dosta da utice, pa da probas malo vise tecnosti?? Ne bi trebalo naskoditi. To za starenje posteljice uglavnom vezuju za zene koje puse u trudnoci, mada se moze desiti i kod zena koje piju puno mlijeka odn unose puno kalcija pa se kalcij talozi u posteljici i izaziva to starenje. Tako sam ja procitala


Meni je sa prvom bebom ostarila posteljica zbog mlijeka... Pomagalo mi je kod kiseline, pa sam pila litru dnevno. Odem na kontrolu, imam sta vidjeti.. A to za gustocu, nisam ni ja cula..

Rose, dobra ti je to ideja za jastuke, tako cu onda, necu nositi.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 13:18:27   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Maslackicaaa

Cao, trudnice i mame malih beba koje idalje posjecujete ovu temu :) ja vas redovno citam, malo sam se javljala kad sam bila 8. i 9. mjesec . Imala nick maslackica, ali sam u uspjela zaboraviti sifru za profil na rr, kao i sifru  maila sa kojeg sam se prijavila (kao i jos neke sifre) - tipicna zaboravna trudnica... tako nikako da se javim, sve cekam da se sjetim... ali danas sam digla ruke i sad sam Maslackicaaa  (sa kojim a vise:) porodila sam se u vojnoj koji dan prije Ltm :) tj. otpustio me Nakaš, onaj dan kad je Ltm imala susret s njim :) Znaci tacno 2 mjeseca bebi :) Prirodan porod. Sve je super proslo...  Mala bebica slusa. Starija seka joj se jako obradovala. Pazi je, mazi, ljubi... :) Sretna sam mama :) Divno je s njima:) nekad je ludnica, ali je prelijep osjecaj. Beba za sad lijepo pajki, nocu se ne budi puno, doji i zaspe, nema nekih grčeva. Ali se cesto nateze i stenje, tako da nekad u noci ne znam da li bih je uzela da doji ili ostavila da obavi posao :) koristimo waya kapi, od espumisana milsim da je bilo gore, a ne bolje :) ja pravo pazim na ishranu - ne jedem nista sto nadima :)  sto znaci da mi je pravo dosadan reperoar :) :) beba pajki i po danu, posebno sad kako je tmurno, sto mi je skroz neobicno jer prva djevojcica mi je uvijek bila budna - već je treći dan po porodu uspjela da skoro cijeli dan provede buna.  starija je uvijek punooo manje spavala od prosjeka, tesko se upsavljivala, pravo aktivna beba bila i dan danas je prava cigra :) ali vidjet cemo kako ce se stvari  sada odvijati :) meni je to ostala trauma sa prvim djetetom - kako i sta uciniti da bar malo spava po danu. Ovu bebicu smo u izlazak odveli vec sa 15 dana jer je tada bilo lijepo vrijeme, a ja sam se super osjecala. Vikendima idalje ne ulazimo u kucu :) radnim danima izlazimo, ali manje. Nije ni vrijeme neko, a nije mi ni lako iznijeti sama kolica i njih dvije sama izvesti... E sad odoh i da se prijavim i na razgovor mama beba do 1 godine :) mada mi je ovaj razgovor pravo drag :) Puno pozdrava i sve najbolje trudnicama i mamama skroz malenih beba... :)


Heeejjj a ja sam se u par navrata pitala gdje si ti i kako prodje.
Znaci mi smo se onaj dan mogle sresti. Bio je bas plaho raspolozen user posted image
Drago mi je da si super prosla na porodu i da se seke vole i maze.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Maslackicaaa)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 13:20:41   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ney75

Pcelice lista o kretanju se vadi u MUP-u, treba ti 5 km administrativne takse, odes u MUP, ispunis formular, i bude ti za dan gotovo :)

moze i neki cipsov obrazac kao zamjena za to ali isto ide taksa na to. pisala sam ja kako je doticna gospodja na salteru htjela mm da zapali za 5 KM user posted image samo se on jadnicak nije dao: rekao joj je lizi i lijepi user posted image
ako nisi u radnom odnosu onda ne placas nista, samo u cipsu izvadis taj obrazac. mm rekao da sam zaposlena pa ga onda saltali

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 13:32:47   
NandaT

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: NandaT


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image

Nisam ni ja cula da moze biti gusta al sam citala da je to nesto sto se obnavlja i da moze i ishrana dosta da utice, pa da probas malo vise tecnosti?? Ne bi trebalo naskoditi. To za starenje posteljice uglavnom vezuju za zene koje puse u trudnoci, mada se moze desiti i kod zena koje piju puno mlijeka odn unose puno kalcija pa se kalcij talozi u posteljici i izaziva to starenje. Tako sam ja procitala

Ali ja ne pušim, čak i ne boravim u prostorijamagdje se puši.. Doduše 37 punih sedmica mi je danas, pa me posteljica i ne brine toliko koliko me brine ta gusta plodova voda.. Evo tražim po internetu,ništa ne piše.. Jedino da postavim pitanje na temu :/
Ziel meni piše zrelost II / III

Evo i Leena kaze da je kod nje bilo od mlijeka koje je pila. Mada za punih 37 sedmica ja mislim da je taj stepen zrelosti ok

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 13:42:54   
rose

IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: ney75

Pcelice lista o kretanju se vadi u MUP-u, treba ti 5 km administrativne takse, odes u MUP, ispunis formular, i bude ti za dan gotovo :)

moze i neki cipsov obrazac kao zamjena za to ali isto ide taksa na to. pisala sam ja kako je doticna gospodja na salteru htjela mm da zapali za 5 KM user posted image samo se on jadnicak nije dao: rekao joj je lizi i lijepi user posted image
ako nisi u radnom odnosu onda ne placas nista, samo u cipsu izvadis taj obrazac. mm rekao da sam zaposlena pa ga onda saltali




mi ne mozemo malu u cips da prijavimo ...moramo ganjati gazdu da nam da neku potvrdu ili napravimo ugovor o rentanju stana...gnjavaza

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 14:02:56   
aidana

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Jutro drage user posted image vidim nema jos novih bebica,al zato u novembru ima da se sareni forum akoBogdauser posted image

Mi bili na vakcini,odmah sam se iznervirala kazu nemaju diteper,pa ce zvati kad dodje,jadno dijete opet da je bodu,uglavnom beba dobila 1400 za mjesec kaze dr da je puno i da je debelauser posted image umalo je nisam opalila onim slusalicama,kaze jeste vi sigurni da samo dojite jok eto kontam lazem te da dojimuser posted image ,helem dosla sam ljuta ko ris od pedijatra,jos je pitam da mi izmjeri bebu jer pojma nemam koliko je narasla kaze nije vam to bitno za razvoj djeteta,pocinje se mjeriti kad podje u skolu,e kontam u sebi kome ja vodim dijeteuser posted image
Izjadah se ja vama postenouser posted image

Kako ste mi vi trudnice,ima li treme?user posted image


user posted image user posted image i ja bih se iznervirala. Samo ti njih pusti da pricaju, kako bebica koja doji i lijepo napreduje moze biti predebela. Meni je prvo dijete bilo na AD, i bio je kao mali buda user posted image user posted image dok ja njemu namazem sve one pregibe prodje me dan user posted image user posted image Nisam ga nikad sopala ali mi nje padalo na pamet ni da ga izgladnjujem. Kad je prohodao sve spalo, sad ga od prijateljice curica koja rodjena kad i on moze zubima nosati user posted image user posted image

Ja bih promjenila dr, raspitaj se koji dr je bolji u tvom DZ. Ja pripadam Saraj polju i dijete nikad ne vodim kod Vildana, i kad budem bebicu vodila na prvu kontrolu cu nazvati prvo i pitati da nije on u smjeni kako bih ga izbjegla.

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 14:10:48   
aidana

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Dobro jutro. Evo mene opet user posted image
Banancice, jesi li ti u Sa. Gdje ides na ctg? Znaci i mene bi mogli sljedece sedmice poceti pratiti svaki dan. Ne kontam zasto rade ctg svaki dan ako nije prosao termin. Ja sam u prosloj trudnoci isla jednom sedmicno do 40 nedjelje. Onda svaki drugi dan do 42 i onda sam lezala gore i radili su mi svaki dan i pratili polodnu vodu. Sad cim udjes u 38 hajde svaki drugi dan user posted image Ima da se porodim od hodanja htjela ne htjela user posted image


Ja sam isla samo jednom sedmicno. Na predposljednjem ctg-u mi je dr rekao da dodjem opet za 5 dana kad mi je termin. Tad su me i zadrzali jer sam imala 3 losa ctg-a. Dakle ja sam isla jednom sedmicno. A nije me niko ni pregledao ni uz ni vaginalno sve do tog dana kad su me primili na patologiju. user posted image user posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 15:28:52   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: ney75

Pcelice lista o kretanju se vadi u MUP-u, treba ti 5 km administrativne takse, odes u MUP, ispunis formular, i bude ti za dan gotovo :)

moze i neki cipsov obrazac kao zamjena za to ali isto ide taksa na to. pisala sam ja kako je doticna gospodja na salteru htjela mm da zapali za 5 KM user posted image samo se on jadnicak nije dao: rekao joj je lizi i lijepi user posted image
ako nisi u radnom odnosu onda ne placas nista, samo u cipsu izvadis taj obrazac. mm rekao da sam zaposlena pa ga onda saltali




mi ne mozemo malu u cips da prijavimo ...moramo ganjati gazdu da nam da neku potvrdu ili napravimo ugovor o rentanju stana...gnjavaza


Komplikuju,citala sam u onom klubu negdje traze,negdje ne

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 15:31:21   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image


Mila nista se ne sekiraj zbog posteljice i meni je bila isti stepen kao kod tebe,samo da se redovno kontrolise

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 15:54:54   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: NandaT


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image

Nisam ni ja cula da moze biti gusta al sam citala da je to nesto sto se obnavlja i da moze i ishrana dosta da utice, pa da probas malo vise tecnosti?? Ne bi trebalo naskoditi. To za starenje posteljice uglavnom vezuju za zene koje puse u trudnoci, mada se moze desiti i kod zena koje piju puno mlijeka odn unose puno kalcija pa se kalcij talozi u posteljici i izaziva to starenje. Tako sam ja procitala

Ali ja ne pušim, čak i ne boravim u prostorijamagdje se puši.. Doduše 37 punih sedmica mi je danas, pa me posteljica i ne brine toliko koliko me brine ta gusta plodova voda.. Evo tražim po internetu,ništa ne piše.. Jedino da postavim pitanje na temu :/
Ziel meni piše zrelost II / III



Za 37 sedmicu mislim da je posteljica ok. Meni je II/III bila u 35 sedmici. Za gustu plodovu vodu prvi put cujem user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 15:56:19   
ninuska
IZVORNA PORUKA: M.A.M.


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Dan žene, evo mene s UZ i CTG-a .. Doktorica Fatima me pregledala, i ustanovila da mi je plodova voda gusta i da je posteljica malo zrelija,2-3 stepen.. Pa mi je rekla da dolazim na CTG svako 3 dana , a sedmično na UZ..pa ćemo kao vidjeti hoće li se moći čekati dok ne krene porod.. Ja nikad do danas nisam čula da plodova voda može biti gusta, čula sam da može biti mutna ili da je nema dovoljno.. user posted image Znate li vi šta o tome? user posted image


Mila nista se ne sekiraj zbog posteljice i meni je bila isti stepen kao kod tebe,samo da se redovno kontrolise

Meni je tako u prvoj trudnoci, a jos manja trzdnoca je bila. I hB sve je bilo ok. I nisam pusac :). A za gustu plodovu vodu nisam cula. Trebala si pitati sta znaci. Pitaj sad kad odes za 2 dana

< Poruku je uredio ninuska -- 22.10.2015 15:59:01 >


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 16:00:26   
ninuska
Sta je ovako hladno napolju? Brrrr
Izasla smece da izbacim i bas zima. Imam osjecaj da je snijeg na bjelasnici ili jahorini

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 16:20:09   
*pcelica*
A meni opet vruce user posted image Smanjila grijanje alidzaba. Jos sam bila sve prozore otvorila da rashladim i opet hodam u majici kratkih rukava user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 16:23:48   
ziel

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

A meni opet vruce user posted image Smanjila grijanje alidzaba. Jos sam bila sve prozore otvorila da rashladim i opet hodam u majici kratkih rukava user posted image

Izadji malo na terasu na 5-6 minuta , provjereno rashladjuje user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 16:34:25   
ninuska

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

A meni opet vruce user posted image Smanjila grijanje alidzaba. Jos sam bila sve prozore otvorila da rashladim i opet hodam u majici kratkih rukava user posted image

Pa dobro..ti si u drugom stanju user posted image . Ma i ja sam u kratkim rukavima al duze napolju i.osjeti se hladnoca

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 16:37:36   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

A meni opet vruce user posted image Smanjila grijanje alidzaba. Jos sam bila sve prozore otvorila da rashladim i opet hodam u majici kratkih rukava user posted image

Izadji malo na terasu na 5-6 minuta , provjereno rashladjuje user posted image



Bila sam vani. Isla na kafu s drugaricama. Sve u dzemperima ja skidam jaknu i u majici kratkih rukava user posted image Ne samo danas. Inace mi je toplo. Muka mi bude kad mm ukljuci grijanje. Cim on preko vrata ja sve otvaram i smanjujem user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
22.10.2015 17:31:11   
škorpija
I meni gozno vrućina smeta, ja bih crkla da sam zadnje trojesečje trudnoće u julu ili avgustuuser posted image . Na poslu hoću da umrem od vrućine, cesto zimi skinem cipelebi carape i dan provedem u baletankama supmjim, a kratki rukavi su obavezni

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *