|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 12:55:03   
Farah 00
IZVORNA PORUKA: Isha

Farah, koliki ti je grlic bio sa 18 sedmica? Je li tebi ovo prvo dijete?

Ja trebam u nedjelju leci, za serklaz u ponedjeljak aBd.

Carobno, drago mi je da si se javila, uzivajte sada user posted image


Ne znam jer mi nije dr govorila niti imam na nalazu napisano, koliko se sjecam. Znam da je svaki put govorila da je sve uredno kada me pregledala vaginalno. Sad kako je beba sve teza, spustila se glavicom bas nisko i pritiska grlic. Znam da je sad duzina grlica 24mm.

< Poruku je uredio Farah 00 -- 5.10.2015 12:56:25 >

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 13:00:06   
Isha

IZVORNA PORUKA: Farah 00

IZVORNA PORUKA: Isha

Farah, koliki ti je grlic bio sa 18 sedmica? Je li tebi ovo prvo dijete?

Ja trebam u nedjelju leci, za serklaz u ponedjeljak aBd.

Carobno, drago mi je da si se javila, uzivajte sada user posted image


Ne znam jer mi nije dr govorila niti imam na nalazu napisano, koliko se sjecam. Znam da je svaki put govorila da je sve uredno kada me pregledala vaginalno. Sad kako je beba sve teza, spustila se glavicom bas nisko i pritiska grlic. Znam da je sad duzina grlica 24mm.


Ti si blizu termina, meni se skratio preko 1cm za 10 sedmica, i treci je porod aBd. Jos sam imala jednu kiretazu u 11.sedmici, pa je dr
tako rekao, a komisija odobrila.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 13:12:13   
LieToMe RR
Ja samo da vam mahnem da vidim kako ste, kako se napredujete.
Oktobarskim terminusama zelim sve najljepse od srca, da imate lake i brze porode. Ostalim trudnicama zelim da uzivaju u jesenjem dijelu trudnoce.

nisam vam stigla ni pisati niti vas citati. Cijelu proslu sedmicu bila sam sama sa moje dvije princeze pa uhvatim se ujutru u kolo i ne stajem do navece do pola 1-1 (jedno vece Noru grcevi patili do 2 user posted image vristala, plakala, grcila se...bas je smori)
Ovu heftu smo N i ja same, L je kod mojih, tako da eto upraticu vas malo. Tu sam i da pomognem ako koga sta jos zanima da je ostalo nedoreceno user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 13:45:51   
UmmuHamza2305
Vidim da pričate o grliću.. Jel'' se grlić samo vaginalnim pregledom može vidjeti? Mene nikad niko vaginalno nije pregledao..
Novembarske kada ćete vi početi na ctg ići? Meni dr dala uputnicu da odem za oko 7 dana..

Pitanje za LTM ili nekog upućenog : Dr mi je na uputnici za ctg napisala GAK , iako sam joj rekla da ću u Vojnu.. pa hoće li smetati ako s tom uputnicom odem u Vojnu ili da ipak odem do nje po novu uputnicu? user posted image

< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 5.10.2015 13:46:39 >

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 13:46:27   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: Farah 00

IZVORNA PORUKA: Isha

Farah, koliki ti je grlic bio sa 18 sedmica? Je li tebi ovo prvo dijete?

Ja trebam u nedjelju leci, za serklaz u ponedjeljak aBd.

Carobno, drago mi je da si se javila, uzivajte sada user posted image


Ne znam jer mi nije dr govorila niti imam na nalazu napisano, koliko se sjecam. Znam da je svaki put govorila da je sve uredno kada me pregledala vaginalno. Sad kako je beba sve teza, spustila se glavicom bas nisko i pritiska grlic. Znam da je sad duzina grlica 24mm.


Ti si blizu termina, meni se skratio preko 1cm za 10 sedmica, i treci je porod aBd. Jos sam imala jednu kiretazu u 11.sedmici, pa je dr
tako rekao, a komisija odobrila.


Sretno tebi u svakom slucaju, ako je komisija odobrila onda je bolje da uradis serklaz.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 13:49:33   
Farah 00
IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Vidim da pričate o grliću.. Jel'''' se grlić samo vaginalnim pregledom može vidjeti? Mene nikad niko vaginalno nije pregledao..
Novembarske kada ćete vi početi na ctg ići? Meni dr dala uputnicu da odem za oko 7 dana..

Pitanje za LTM ili nekog upućenog : Dr mi je na uputnici za ctg napisala GAK , iako sam joj rekla da ću u Vojnu.. pa hoće li smetati ako s tom uputnicom odem u Vojnu ili da ipak odem do nje po novu uputnicu? user posted image


Ja mislim da ce smetati sto pise GAK, jer uvijek vrate kada nesto pogresno pise na uputnici, bar iz iskustva znam sto se tice vadjenja ovih nekih drugih nalaza i pregleda. Mene dr opste prakse uvijek pita npr kada vadim hormone stitne da li cu na DIP ili u Vojnu bolnicu....
Ja planiram ici na ctg kad budem 36 sedmica...

< Poruku je uredio Farah 00 -- 5.10.2015 13:51:31 >

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 13:58:54   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: Farah 00

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Vidim da pričate o grliću.. Jel'''' se grlić samo vaginalnim pregledom može vidjeti? Mene nikad niko vaginalno nije pregledao..
Novembarske kada ćete vi početi na ctg ići? Meni dr dala uputnicu da odem za oko 7 dana..

Pitanje za LTM ili nekog upućenog : Dr mi je na uputnici za ctg napisala GAK , iako sam joj rekla da ću u Vojnu.. pa hoće li smetati ako s tom uputnicom odem u Vojnu ili da ipak odem do nje po novu uputnicu? user posted image


Ja mislim da ce smetati sto pise GAK, jer uvijek vrate kada nesto pogresno pise na uputnici, bar iz iskustva znam sto se tice vadjenja ovih nekih drugih nalaza i pregleda. Mene dr opste prakse uvijek pita npr kada vadim hormone stitne da li cu na DIP ili u Vojnu bolnicu....
Ja planiram ici na ctg kad budem 36 sedmica...

Ma i mene je ova moja pitala i opet napisala GAK.. Sreća pa mi nije daleko DZ, inače bih se naljutila pošteno, jer me žena skroz slabo registruje..

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 14:01:44   
aidana
da vam mahnem iz bolnice. meni je ctg bio los pa su me zadrzali na pracenju. nisam pretjerano zabrinuta, vjerujem da ce sve biti ok...ali ne prestajem plakati zbog malca, bas mi nesto tesko sto se nisam s njim pozdravila a i nema gdje biti dok ja lezim u bolnici morace svaki dan ici po malo kod svakog :(((

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 14:22:59   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: aidana

da vam mahnem iz bolnice. meni je ctg bio los pa su me zadrzali na pracenju. nisam pretjerano zabrinuta, vjerujem da ce sve biti ok...ali ne prestajem plakati zbog malca, bas mi nesto tesko sto se nisam s njim pozdravila a i nema gdje biti dok ja lezim u bolnici morace svaki dan ici po malo kod svakog :(((


Ne trebas niti biti zabrinuta, drzim fige da sve bude uredu... eto tebi tvoje bebice uskorouser posted image
Ali nemoj plakati ni zbog malca, vjerujem da ti je tesko sto se nisi s njim ni pozdravila, al nisi ni mogla znati hoce li te danas zadrzati, znas zbog cega si trenutno u bolnici, a to je radi jos jedne bebiceuser posted image Malcu ce biti dobro, once se igrati i zabavljati, jer su to djeca, a mama ce ubrzo doci i kuci sa jos jednim clanom u porodiciuser posted image user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 14:50:56   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Leptirice je li tebi mozda doktorica rekla koja ti je duzina grlica maternice, je li te pregledala vaginalno? Mene dr nije pregledala vaginalno od mozda 18-te sedmice, jer je bolje da se ne cacka svaki put, medjutim obzirom danosim bas nisko, dr me zadnji put pregledao sad i vaginalno i ustanovio da se grlic ipak skratio.



Nije mi rekla jer uvijek nekako to na brzinu ide jer sam u DZ pa bude puno trudnica,uglavnom mene je do sad uvijek vaginalno pregledala i pregleda otkzcaje na UZ ....znam da svaki put kad pregleda nekakve oznake govori sestri i ona to zapisuje.Sad sam bas gledala u trudnicku knjizicu i gdje je rubrika grluc stoji 1,5cm ali neznam sta to znaci. ...ona je meni samo rekla da je beba bas nisko i da mi pritisce grlic i da je on omeksao...ali ja da budem iskrena nista se ne razumijem u sve to user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 14:57:39   
blue moon
Pozdravcic svima, danas ste puno aktivne...Ziel kuha, Farah pere, ltm oko curica, ja se danas relaksiram. Bole me kosti karlice, pogotovo po noci kad se prevrcem sa jedne na drugu stranu, valjda se kosti šire. Inace samo jednom po noci idem u wc i nemam poteskoca sa spavanjem, jedino me zadnjih dana kosti bole kad se okrecem, pa mi se tesko namjestiti.

Mene je dr zadnji put gledao vaginalno nekad tamo na početku trudnoće, čini mi se u 4. mjesecu, poslije toga svaki put preko stomaka, za grlić mi ništa nije govorio, a i beba je poprečno pozicionirana do sad bila pa valjda i to ima veze, nije toliki pritisak dole.

UmmuHamza koja ti je to doktorica dala uputnicu za ctg, jel to u tvom domu zdravlja, zaboravila sam gdje ono ti vodis trudnocu?

Farah čini mi se da si ti prošle sedmice trebala na prvi pregled na GAK kod Dekovica, kako ide to sa zakazivanjem gore?

Ja idem na kontrolu u srijedu pa ćemo vidjeti šta će mi dr reći za dalje i kad je vrijeme za prvi ctg.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 15:32:45   
ziel
I kod mene je grlic 1,5 cm, kaze DOBAR, ZATVOREN. I ja se opustila. A sto se tice CTG-a, meni je dr. spomenula na zadnjoj kontroli da ce mi 16. ili 17. okt. uraditi i UZ i CTG (35 punih ned.) i to ce ujedno biti posljednja kontrola kod nje...nastavak na UKC-u.

Ja evo u poslu, izvadila odjecu iz ormara, pa ponovo slozila, nabacalo se, nisam ni znala koliko imam majica user posted image Evo sad ukljucila usisivac i sjela da vidim o cemu piset__e user posted image pa cu usisati i obrisati prasinu po kuci, napravila rucak za mm-a, pripremila nesto i za vcrs kad mu dodju 2 drugara da ne sjede besposleni, da sta i gricnu user posted image Imam i kupatilo malo da sredim. Al cu ga na brzake povrsinski, pa sutra cu detaljnije. Umorila sam se, citav dan nesto radim po kuci.

< Poruku je uredio ziel -- 5.10.2015 15:34:37 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 15:51:32   
*pcelica*
Dobar dan svima
Carobno nek si se ti nama javila. Bitno je da ste vi dobro i da je sve proso kako treba. Zao mi je sto ti se iskomplikovalo s ranom, ali bice ako Bog da sve dobro. Tvoj post me je rasplakao. Bas ko u filmu. Zacas sve obavila user posted image
Moj bebac sretno sutra da i kod tebe sve prodje kako treba i u najboljem redu.
Aidana znam kako ti je. Tako sam i ja prosli put samo plakala jer se nisam s curicom pozdravila i nikad se nismo razdvajale. Ali mila misli pozitivno. Sad ces i ti ubrzo svoj smotuljak da drzis u narucju user posted image
Ako sam nekog zaboravila nek mi izvine. Opasno me glupitis uhvatio user posted image Jucemi je cijeli dan bio u obavezama pa se nisam ni javljala. Spavala sam samo dva sata. Onda dok sam po kuci. Kasnije oko rucka djeca onda otisla na jedan rodjendan a ja u frizerski da osvjezim pramenove, da na porod ne idem s izrastkom na pola glave. Bas mi je ovaj put brzo izrasla. Nekad sam mogla i do cetiri mjeseca da ne idem a sad jedva izdrzala dva. Danas sam torbu svecano spakovala user posted image Sutra ako Bog da idem na kontrolu. Zadnja kod moje dr, onda krecem u vojnu. Bas menekakav cudan osjecaj uhvatio. Ne mogu da vjerujem da se vec primaklo. Ova trudnoca mi je proletila ko u snu. Prve dvije su mi se bile oduzile ko da nosim godinu a sad zacas user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 16:01:22   
ziel
Joj zene sto se ja zabrinu..... Nekako vec 2 sata mi drugaciji osjecaj u pupi, kao neki pritisak ispod pupka, nije dole na vaginu, nego bas ispod pupka, i sad gledam na ogledalu ili sam umislila sebi nesto ili mi se pupo spustio nesto cudno, nisam ga do sad ovako vidjela nisko. Malo sam promrdala rukama kad osjetim pokret...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 16:12:00   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: Farah 00

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Vidim da pričate o grliću.. Jel'''' se grlić samo vaginalnim pregledom može vidjeti? Mene nikad niko vaginalno nije pregledao..
Novembarske kada ćete vi početi na ctg ići? Meni dr dala uputnicu da odem za oko 7 dana..

Pitanje za LTM ili nekog upućenog : Dr mi je na uputnici za ctg napisala GAK , iako sam joj rekla da ću u Vojnu.. pa hoće li smetati ako s tom uputnicom odem u Vojnu ili da ipak odem do nje po novu uputnicu? user posted image


Ja mislim da ce smetati sto pise GAK, jer uvijek vrate kada nesto pogresno pise na uputnici, bar iz iskustva znam sto se tice vadjenja ovih nekih drugih nalaza i pregleda. Mene dr opste prakse uvijek pita npr kada vadim hormone stitne da li cu na DIP ili u Vojnu bolnicu....
Ja planiram ici na ctg kad budem 36 sedmica...

Ma i mene je ova moja pitala i opet napisala GAK.. Sreća pa mi nije daleko DZ, inače bih se naljutila pošteno, jer me žena skroz slabo registruje..

kako su poostrili kriterije ne bi me cudilo da im zasmeta mada eto mozes pokusati, napraviti se luda, vaditi se na hormone i trudnocu user posted image sta ja znam, ja bih probala. svakako samo jednom pokazes tu uputnicu i vise te ne pitaju za uputnice. samo svaki naredni put pokazujes nalaz od doktora.
a ja imam losu konekciju sa svojom doktoricom, zato uvijek saljem muza, njega nekim cudom uvijek bolje razumiju user posted image

joj nisam vam pricala za najnoviju dogodovstinu sa papirologijom. proslu heftu (pon i utorak) mm isao da zavrsi papirologiju oko zdravstvene malenoj, cipsa i meni za porodiljsku naknadu. i otisao u cips, posto su sad izmodali za porodiljsku naknadu treba uvjerenje o kretanju iz mupa ili iz cipsa neki obrazac Pneki broj A user posted image
i mm fino na salteru trazi obrazac, teta na salteru ga pita jesam zaposlena ili nisam kaze on zaposlena e kaze onda TI treba taksa od 5 Km iz mupa tj sa pasoskog te on lijepo klapnu na pasosko kod kampusa i kupi taksu, i vratio se daje taksu kad ona njemu obrazac a taksu u ladicu user posted image stade moj muz gleda, nista mu nije jasno kaze ona njemu sve je u redu user posted image
kaze on njoj sta je u redu,a taksa??? kaze ona pa dala sam vam obrazac...on opet u nju (naravno iz anjega red) zbunjen nista mu nije jasno ona opet njemu sve je u redu kaze on njoj: gospodjo, nije u redu, nisam ja djaba dao 5 KM i klapnuo do mupa lizite i lijepite tu taksu user posted image user posted image user posted image te ona poliza i zalijepi pri tome se kaze mm zacrveni jer su ljudi poceli da komentarisu
ja sebi nisam mogla doci. kako mi mm objasni, na obrascu ne pise dal ja radim ili ne, nego eto ti dobrom voljom kazes da radis pa te salju po taksu, ti platis taksu a ona taksu u ladicu i dobra za 5KM posto je zavrne user posted image pa kako god okrenes ona dobra za 5 KM ili ce je prodati nekom drugom pa uzet sebi 5KM ili ce je pokloniti nekom svom.ja sebi nisam mogla da dodjem.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 16:19:29   
blue moon
Ltm kako pravdaš u firmi ovaj period dok ne dobiješ rješenje o porodiljskom?

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 16:30:25   
LieToMe RR
pa ne pravdam znaju da sam na porodiljskom, dosla sam bez pupe po papirologiju user posted image salim se
kad sam se porodila pa dan nakon poroda javila u firmu u racunovodstvo da sam se porodila. jer je vec bio kraj mjeseca pa da znaju zbog plate. mm donjeo doznake da mi je zatvoreno obicno bolovanje tj ono moje rizicno bolovanje.
ja prije 2-3 hefte otisla po potvrdu da sam u stalnom radnom odnosu i dala kolegici kopiju uputnice koju dobijes kad otvaras porodiljsko gdje pise sa kojim datumom mi je otvoreno porodiljsko. mada mi kolegica rece ne treba joj ali eto.
dobila privremeno rjesenje od firme pa kad ovi posalju pravu rjesenje onda se to regulise, urade konacno rjesenje i ako bude razlike u cifri onda mi isplate uz platu tu razliku (ne bude velika razlika do 50-60 KM jer ovi moji odbiju malo vise za svaki slucaj user posted image )

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 16:47:51   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: Farah 00

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Vidim da pričate o grliću.. Jel'''' se grlić samo vaginalnim pregledom može vidjeti? Mene nikad niko vaginalno nije pregledao..
Novembarske kada ćete vi početi na ctg ići? Meni dr dala uputnicu da odem za oko 7 dana..

Pitanje za LTM ili nekog upućenog : Dr mi je na uputnici za ctg napisala GAK , iako sam joj rekla da ću u Vojnu.. pa hoće li smetati ako s tom uputnicom odem u Vojnu ili da ipak odem do nje po novu uputnicu? user posted image


Ja mislim da ce smetati sto pise GAK, jer uvijek vrate kada nesto pogresno pise na uputnici, bar iz iskustva znam sto se tice vadjenja ovih nekih drugih nalaza i pregleda. Mene dr opste prakse uvijek pita npr kada vadim hormone stitne da li cu na DIP ili u Vojnu bolnicu....
Ja planiram ici na ctg kad budem 36 sedmica...

Ma i mene je ova moja pitala i opet napisala GAK.. Sreća pa mi nije daleko DZ, inače bih se naljutila pošteno, jer me žena skroz slabo registruje..

kako su poostrili kriterije ne bi me cudilo da im zasmeta mada eto mozes pokusati, napraviti se luda, vaditi se na hormone i trudnocu user posted image sta ja znam, ja bih probala. svakako samo jednom pokazes tu uputnicu i vise te ne pitaju za uputnice. samo svaki naredni put pokazujes nalaz od doktora.
a ja imam losu konekciju sa svojom doktoricom, zato uvijek saljem muza, njega nekim cudom uvijek bolje razumiju user posted image

joj nisam vam pricala za najnoviju dogodovstinu sa papirologijom. proslu heftu (pon i utorak) mm isao da zavrsi papirologiju oko zdravstvene malenoj, cipsa i meni za porodiljsku naknadu. i otisao u cips, posto su sad izmodali za porodiljsku naknadu treba uvjerenje o kretanju iz mupa ili iz cipsa neki obrazac Pneki broj A user posted image
i mm fino na salteru trazi obrazac, teta na salteru ga pita jesam zaposlena ili nisam kaze on zaposlena e kaze onda TI treba taksa od 5 Km iz mupa tj sa pasoskog te on lijepo klapnu na pasosko kod kampusa i kupi taksu, i vratio se daje taksu kad ona njemu obrazac a taksu u ladicu user posted image stade moj muz gleda, nista mu nije jasno kaze ona njemu sve je u redu user posted image
kaze on njoj sta je u redu,a taksa??? kaze ona pa dala sam vam obrazac...on opet u nju (naravno iz anjega red) zbunjen nista mu nije jasno ona opet njemu sve je u redu kaze on njoj: gospodjo, nije u redu, nisam ja djaba dao 5 KM i klapnuo do mupa lizite i lijepite tu taksu user posted image user posted image user posted image te ona poliza i zalijepi pri tome se kaze mm zacrveni jer su ljudi poceli da komentarisu
ja sebi nisam mogla doci. kako mi mm objasni, na obrascu ne pise dal ja radim ili ne, nego eto ti dobrom voljom kazes da radis pa te salju po taksu, ti platis taksu a ona taksu u ladicu i dobra za 5KM posto je zavrne user posted image pa kako god okrenes ona dobra za 5 KM ili ce je prodati nekom drugom pa uzet sebi 5KM ili ce je pokloniti nekom svom.ja sebi nisam mogla da dodjem.


Znaci da se ja pripremim da ce me zvati iz mupa kad mi mm bude vadio papire. Jer on ima da udavi nekog user posted image . On inace ima tako srece ko i tm s papirima user posted image Ali da su bezobrazni, bezobrazni su. Bez obzira da li si u radnom odnosu ili ne zeznuti te za pet maraka stvarno je jadno. Nekjoj nije ostavio

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 17:10:47   
blue moon

IZVORNA PORUKA: LieToMe

pa ne pravdam znaju da sam na porodiljskom, dosla sam bez pupe po papirologiju user posted image salim se
kad sam se porodila pa dan nakon poroda javila u firmu u racunovodstvo da sam se porodila. jer je vec bio kraj mjeseca pa da znaju zbog plate. mm donjeo doznake da mi je zatvoreno obicno bolovanje tj ono moje rizicno bolovanje.
ja prije 2-3 hefte otisla po potvrdu da sam u stalnom radnom odnosu i dala kolegici kopiju uputnice koju dobijes kad otvaras porodiljsko gdje pise sa kojim datumom mi je otvoreno porodiljsko. mada mi kolegica rece ne treba joj ali eto.
dobila privremeno rjesenje od firme pa kad ovi posalju pravu rjesenje onda se to regulise, urade konacno rjesenje i ako bude razlike u cifri onda mi isplate uz platu tu razliku (ne bude velika razlika do 50-60 KM jer ovi moji odbiju malo vise za svaki slucaj user posted image )


nadam se da ce i mojima biti dovoljna kopija uputnice za otvaranje porodiljskog pa do dobijanja rješenja, al brate svi pretjeruju sa papirologijom...ima ona provala na fejsu fali ti još samo mirovni sporazum između izraela i palestine user posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 18:07:18   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel

Joj zene sto se ja zabrinu..... Nekako vec 2 sata mi drugaciji osjecaj u pupi, kao neki pritisak ispod pupka, nije dole na vaginu, nego bas ispod pupka, i sad gledam na ogledalu ili sam umislila sebi nesto ili mi se pupo spustio nesto cudno, nisam ga do sad ovako vidjela nisko. Malo sam promrdala rukama kad osjetim pokret...


Mozda ti se poceo spustati stomak, ne vjerujem da je nesto strasno, mozda je i bebica malo drugaciji polozaj zauzela.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 18:45:33   
mojbebac
Spakovala sam se i spremila za ujutro....ja sam spakovala stvari u kofer najlakse mi bilo, mozda izgleda glupo ali nemam tako veliku torbu...osjecanja mi nekako pomjesana nmg bas da definisem,pri tom sedam dana u bolnici kao sedam godina....spakovala sam tri knjige....doktor mi rekao da popijem vcrs apaurin pred spavanje,da se odmorim i naspavam... javim utiske kad se smjestim sutra user posted image

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 19:23:47   
mom2B
Uh svasta ste napisale user posted image

Ja danas bila vrijedna pa s kafe na kafu sa prijateljicama user posted image user posted image

mojbebac sretno ti sutra i zelim ti da prodes najlakse sto mozes, pa da nam se sto prije javis sa lijepim vijestima user posted image user posted image

ltm kod tebe uvijek neki dozivljaj user posted image user posted image Zeno draga pocni knjigu da pises user posted image user posted image

ziel mislim da ne treba da panicis, to ti se samo beba malkice spustila i odmah se mijenja teziste u stomaku

ummuhamza joj tebe kao da vodi Fazlicka user posted image user posted image ona je tako smotana po pitanju popunjavanja user posted image user posted image Ta ti uputnica nece vaziti jer mi je drugarica imala isti problem i nisu je htjeli primiti u Vojnoj sa uputnicom na kojoj je pisao GAK jer ne mogu da pravdaju obavljenu uslugu. Time bi automatski sredstva otisla na GAK a ne u Vojnu...

aidana sretno draga i probaj sto manje da bubes sikiriki... cekamo vijesti user posted image user posted image

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 20:28:25   
ziel
Farah i Mom2b mozda sam se i premorila, ovih dana sam imala malo vise posla, a i danas nisam stala, po kuci radila, saginjala se i podizala sto puta. A mozda je i vrijeme da se pocne pupo spustati ipak za 10-ak dana ulazim u 9. mj. aBd user posted image a mogu biti i one neke kontrakcije kao priprema maternice, ko ce ti ga znati, uglavnom pritisak ispod pupka bas osjetim, jos je i napredan bebac hvala Bogu user posted image

Evo me gledam FOX, serija iza serije, 2 sata u komadu user posted image Pa cu onda nekad na spavanje, mm je vec legao , mora ujutro u pola 5 na posao, imaju nekih obaveza i njega nasli za to najgore vrijeme.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 20:47:36   
UmmuHamza2305
Blue moon Vodi mi dr Lačević.. ne ona Lana s GAKa, već starija Lačevićka user posted image

mom2B Nije ova smotana, već me ne sluša šta joj govorim.. Samo svoje priča user posted image user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
5.10.2015 21:12:23   
Elastigirl
Evo i ja da se prijavim nakon dugo vremena. Uspjela sam vas citati ovih dana. Mene je prehlada bas izmorila i taman kad sam pomislila da cu ozdraviti upala mi predje na uho, tako da su mi na kraju probili bubnjic jer sam bila u nesnosnim bolovima i sada pijem antibiotik, pencilin i nista ne cujem na desno uho. Danas studentima nastava pocela, lijepa djeca predstavljaju mi se a ja i ne cujem kako treba hehe.

Ja poslije posla kuci pa vecerala sa mm, slozila sudje u masinu, pustila masinu vesa i sad trebam jedan dio saviti ali sam morala malo u horizontalu.

Vidim neke se spremaju za bolnicu, sretno da bude aBd, da nam se sto prije javis sa lijepim vijestima aBd. Carobno se javljala, zao mi je zbog rane, nadam se da ces svaki dan biti sve bolje aBd.

Ziel cuvaj se puno tereta sada u ovim danima pred deveti, pa poslije kad udjes u deveti ti opet po svom tempu.

Eto drage moje, ja cu nekako ovaj ves saviti, malo se spremiti za sutrasnje predavanje i spavanac aBd.

Pisemo se opet ubrzo :)

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *