|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 18:42:04   
milenium
što se tiče 40 dana,zašto nebi išla vani,kad ionako po kući hodam i radim,isto mi je bio mi beton nad glavom ili nebo,user posted image izišla sam s malim u šetnju nakon 30 dana a ja sam i prije,drugi dan pedijatru i u kupovinu usput,ispred kuće sam isto izlazila jer stalno mi je nešto trebalo,a na babine ionako dolaze odman pa mi je isto,ne kontam zašto nebi išla vani ili pod a)radi zraka ili
b)radi drugi ljudi(imam ih u kući ionako dolaze )
c)neznam nija
naravno sve se odnosi pod to da se žena osjeća dobro i da je ništa ne boli,jer ako je boli onda će ležat naravno.

al dobro je to,al kad čujem ono ne kupaju se po 40 danauser posted image fuj

< Poruku je uredio milenium -- 15.2.2010 18:43:08 >

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 18:46:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MELLI
mislim sve ove gatke su miuser posted image user posted image user posted image user posted image
Haman, kad ne znaš šta je djetetu,ti lijepo smisliš da mu kažeš šta ružno(pokakila te maca,jesi ružan...),svežeš mu konac oko ruke,staviš mu luka ,eksera,makaza,noževa oko glave,namažeš ga brašnom,šećerom,provučeš ga kroz nogavice muških hlača,lizneš mu čelo i njemu odmah bude bolje.

user posted image user posted image user posted image
Znaš problem je kod nas što ljudi mrze čitati pa je lakše slušati kojekakve nene...Važno je razlikovati novotarije i vjeru a kod nas se to povezuje (pogotovo što se tiče Islama)...neinformiranost nas dovodi da budemo glupi Bosanci i nosit ćemo vječno taj epitet...



(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 18:47:17   
muby
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Nemam jos djece, ali sam se cesto s mamom prepirala oko tih 40 dana. I meni je to nesvatljivo sjediti 40 dana u 4 zida. Mislim da je ok, da mi nedolazi svako u tih 40 dana na babine, ali vala da neizlazim iz kuce, to mi je bez veze i znam vec sad da se toga necu pridrzavati.


Nisam sjedila 40 dana vec sam lezala. Oporavljala se od rane, brinula oko bebe (nahrani, presvuci, uspavaj).
Sjecam se da sam bas bila iscrpljena tih 40 dana. Cini mi se da sam dojila bebu 24 sata dnevno. Tako da mi stvarno nije padalo na pamet da igdje hodam. Nerado sam izlazila i do doktora a kamo li da idem po kafama.

E sad ako je neko malo bolje prosao na porodu u redu. Ali ovakvo je moje iskustvo.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 18:54:34   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MELLI

Nek' me niko ne shvati pogrešno,ali zar stvarno neko vjeruje u moć konca ,u molitvu upućenu da čuva dijete u redu ,ali u konacuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mislim sve ove gatke su miuser posted image user posted image user posted image user posted image
Haman, kad ne znaš šta je djetetu,ti lijepo smisliš da mu kažeš šta ružno(pokakila te maca,jesi ružan...),svežeš mu konac oko ruke,staviš mu luka ,eksera,makaza,noževa oko glave,namažeš ga brašnom,šećerom,provučeš ga kroz nogavice muških hlača,lizneš mu čelo i njemu odmah bude bolje.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Šta će jadno dijete,skonta da pametniji popušta, pa popousti i prestane plakati,počne jesti i rastiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako je draga moja MELLI,kakvi crni konci,pardon crveni hahahaha.Grozan obicaj nek se niko ne uvrijedi,prvo sto pripisujes da neki koncic moze cuvati dijete,a ne Bog koji je zaista Cuvar i zabranio je nama muslimanima takvo vjerovanje,a zatim sto je to vise svakoj obrazovanoj osobi jasno da je nemoguce.
Moguce je jako da dijete bude ureceno i sl,ali nije to nacin da se zastiti,vec u islamu imaju dove kojim se dijete stiti od uroka.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 18:56:35   
Lalana
Vjerujte meni su sve gatke user posted image user posted image user posted image
Ja toliko averziju prema tome imam pa kad i naidje nesto mozda tacno, u starim obicajima tipa ovoga ili onoga, ja ne vjerujem,

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 18:56:42   
jasmin
Sto se tice tih 40 dana,ja sam izasla 7 dan,i ne smatram da ih trebam prelezati kuci,osim sto sam tek porodjena pa da se odmaram i sto je bebin imunitet slabiji nako poroda,ali da vjerujem u gatke da ne valja izaci,to ne nikako!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 19:01:11   
Emica_sa


Vjerujte meni su sve gatke user posted image user posted image user posted image
Ja toliko averziju prema tome imam pa kad i naidje nesto mozda tacno, u starim obicajima tipa ovoga ili onoga, ja ne vjerujem,



Ista sam ti  user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 19:04:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Sad za vikend je bila emisija Abeceda zdravlja, u kojoj su govorili o posporođajnoj depresiji, i onako baš mi je bilo zanimljivo de se ljekar (mislim da je psiholog), složio sa našim običajem po kojem porodilja treba izbjegavati izlaske prvih 40 dana. Kaže da se dugogodišnjim iskustvima žena, došlo do jednog takvog zaključka i da se to u potpunosti slaže sa teorijama psihologije vezanih za taj period majke porodilje:). Kažu, tad je žena veoma osjetljiva u svakom smislu i treba se maximalno zaštititi od mogućih nepovoljnih uticaja okoline.
Ne znam jeste li  o tome pisale u ranijim postovima, ali me baš zanima koliko ste to poštovale, ja lično sam bila sve vrijeme ti 40 dana u kući, izuzev što bih otišla na ljekarske preglede. A, i bila je zima:)

ja sam pocela izlaziti nakon mozda 38 dana, ne zbog nekog obicaja vec zbog medicinskog objasnjenja za taj isti obicaj. ne valja izlaziti u tom periodu jer se porodilja treba sto manje naprezati i umarati kako bi se sve fino vratilo na svoje mjesto. ja sam tek nakon mjesec dana pocela normalno sjediti, sve me boljelo do tada, pa mi nije palo napamet da igdje izlazim a i da sam se osjecala bolje ne bih izlazila jer je moja prijateljica tako par dana nakon poroda pocela cistiti kucu i hodati da bi dobila jako krvarenje i zavrsila u bolnici. 40 dana je potrebno da se materica vrati na svoje kao i ostali organi i iako se osjecamo dobro treba izbjegavati svaki napor

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 19:08:11   
Mirkica
Muhammed, alejhis-selam, je rekao: "Ko objesi (stavi) na sebe zapis (talisman, hamajliju), počinio je širk (pripisao je druga Allahu, dž.š.)" (Sahih hadis, prenose ga Ahmed i Hakim)
Širk je najveći grijeh za koji je Allah, dž.š., rekao u Kur'anu da ga neće oprostiti!
Zaista je bespotrebno to nositi i smatrati da te to štiti, jer jedini zaštitnik je Allah; "Allah je najbolji čuvar i On je najmilostiviji!" (Kur'an: 12, 64)
Ostavite hamajliju, uputite iskreno dovu Gospodaru, i on će vas čuvati.





_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 19:08:51   
leona81
sto se tice 40 dana to nije glupi obicaj niti je poznat samo kod nas, ja sam izlazila do doktora, vodila bebu na vakcinu, otisla sam cak i u shopping nakon 7 dana a imala sam carski...ali nisam dala da mi ljudi dolaze bar mjesec dana, nisam isla na kafe i nisam se naprezala...

Matthew McConaughey i njegova cura Camila Alves nedavno su dobili curicu, evo sta ona kaze o 40 dana mirovanja:) a iz Brazila je

Meanwhile, Camila currently has Matthew on a 40 day sex ban so her body can recover from giving birth.

She tells StyleList.com, "Where I come from, we believe in something we call a 40-day break after the baby. You have to let your body do its own thing. You give it time to recover and let everything settle down.

"In a way, it is nice. There is not so much pressure. You kind of respect all the hard work your body has just done and give it a break. For these 40 days you really take it easy. By that I mean no sex, light, healthy food, no trips to the gym. Then, after 40 days, you are good to go."
izvor www.hollyscoop.com



_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 19:18:48   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

sto se tice 40 dana to nije glupi obicaj niti je poznat samo kod nas, ja sam izlazila do doktora, vodila bebu na vakcinu, otisla sam cak i u shopping nakon 7 dana a imala sam carski...ali nisam dala da mi ljudi dolaze bar mjesec dana, nisam isla na kafe i nisam se naprezala...

Matthew McConaughey i njegova cura Camila Alves nedavno su dobili curicu, evo sta ona kaze o 40 dana mirovanja:) a iz Brazila je

Meanwhile, Camila currently has Matthew on a 40 day sex ban so her body can recover from giving birth.

She tells StyleList.com, "Where I come from, we believe in something we call a 40-day break after the baby. You have to let your body do its own thing. You give it time to recover and let everything settle down.

"In a way, it is nice. There is not so much pressure. You kind of respect all the hard work your body has just done and give it a break. For these 40 days you really take it easy. By that I mean no sex, light, healthy food, no trips to the gym. Then, after 40 days, you are good to go."
izvor www.hollyscoop.com



rekla je sve sto i ja u zadnjem postu user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 19:21:28   
leona81
pa to...i za obicaje postoji logika a drugo su babine gatke 

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 20:42:24   
acudesa
Po mom mišljenju zaista ima narodnih vjerovanja koje su u skladu i sa naukama (raznim)...međutim ima i preznovjerja, ali ako nekome i ta praznovjerja daju neku pozitivnu sugestiju, što da ne...sve dok ne prelazi granice "normalnog" ponašanja, tj sve do dok ne otežava stvari, umjesto da ih olakšava

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 20:46:36   
mamaajna
ja sam izdrzala heftu u kuciuser posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 20:54:06   
milenium
O tempora,o mores!(čudnih li vremena,čudnih li običaja)user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 22:41:02   
shejla
ooooo svega ovdje procitah user posted image user posted image user posted image

Ja sam bila u kuci nekih 20-tak dana i onda sam izasla, zajedno sa Lamijom, malo porsetale po mahali da djete udahne svjezeg zraka. Inace, ovo 40 dana ne bih trpala u isti kos sa crvenim koncem, urocima...i sl.
Licno ne vjerujem da neko moze ureci dijete ako kaze "jao sto je slatka...", ali moram priznati da sam otkako se rodila Lamija, odjednom pocela govoriti mashallah user posted image  (kad pricam kako je dobra i slusa i sl.) i ako Bog da user posted image  (za neke planove u buducnosti)... To nikada nisam govorila.  Za sebe kad nesto govorim nikad ne kazem aBd ili nesto slicno...samo za Lamiju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 22:48:15   
Mirkica
ej ovo za 40 dana kazu da je za zenu jako bitno da odmara u tim danima  to nije tradicija niti obicaj nego i vjerski i medicinski se ovo preporucuje.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 23:16:09   
denyy
nakon poroda mogu reći da je mjesec dana ili 40 potrebno da se žena oporavi-normalno da zavisi od poroda.meni je osobno toliko i trebalo da budem baš onako raspoložena i se fizički osječam super.pogotovo jer sam rodila u imu.taman bi mi trebala prehlada il ne daj Bože djetetu.
oprez je ponekad i dobar....:)user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 23:19:56   
dana3
IZVORNA PORUKA: Mirkica

ej ovo za 40 dana kazu da je za zenu jako bitno da odmara u tim danima  to nije tradicija niti obicaj nego i vjerski i medicinski se ovo preporucuje.





nas naród nije glup-ako tada nisu znali zasto iz medicinskih razloga, pipisivalo se eto tradiciji.
to oprpravljanje uzme oko 6 sedmica a to 40 dana i meni je ne jednom receno da se odmaram, spavam, posvetim sebi i bebi tih 40 dana, da se ne stresam,jer toliko je najmanje potrebno da se hormoni smire jer drugi za dojenje vec urlaju-tako da nije tradicija vec potreba organizma da se oporavi.
Cak i onaim koje se osjecaju dobro se preporucuje oporavak od 6 sedmica jer maternica se ne vraca u prvobitan polozaj i velicinu cim se rodi beba.
Kasnije se javljaju prolapsi materice i blabla da ne duljim.Znaci -slazem se sa Mirkicom, teacherkom i ovim zenama sto pisu o depresiji i svemu.porod, te beba te dojenje te svasta nesto te uzme odjednom i jos masa naroda.ja sma za 40 mirnih dana-izisla sma samo do bolnice na kontrole

< Poruku je uredio dana3 -- 16.2.2010 23:25:06 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Obicaji i Danasnjica...
16.2.2010 23:29:00   
Anoniman
Itekako sam za da porodilja miruje makar 30 dana mada ja nisam ni nakon prvog ni nakon drugog poroda. Drugi porod mi je bio "mačiji kašalj", odlično prošla, super se osjećala ali...... zato sam nakon 2 mj. nagrabusila pravo čak sam i temu otvorila svi nalazi ok a bol ne prolazi da bi se na kraju uspostavilo, da se najvjerovatnije, organi nisu vratili na svoje mjesto nakon poroda, i naravno nastao cirkus jer se g-đa (čitaj ja user posted image ) nije mogla smiriti ni dana nakon poroda i onda lupaj glavom od zid šta mi je a za bol da ne pričam..... užas user posted image user posted image .
Za sve koje se trebaju poroditi, a ne mogu se "zakucati" za krevet kao ja, najiskreniji i od srca savjet  - strpite se, odmarajte, lezite dok se sve vrati na svoje. Ipak su organi 9 mj. trpili pritisak, treba ima makar toliko (30, 40 dana) da se vrate u prvobitni položaj.

Ako me kad u životu "prenese" user posted image  pa rodim i treće dijete, ostavit ću mužu u obavezu da me sveže za krevet user posted image  Onaj bol ne bih više u životu sebi priuštila a ako ga mogu (a mogu) ležanjem izbjeći user posted image  (mislim da to nije teško).

(odgovor članu denyy)
  Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Obicaji i Danasnjica...
17.2.2010 10:27:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Itekako sam za da porodilja miruje makar 30 dana mada ja nisam ni nakon prvog ni nakon drugog poroda. Drugi porod mi je bio "mačiji kašalj", odlično prošla, super se osjećala ali...... zato sam nakon 2 mj. nagrabusila pravo čak sam i temu otvorila svi nalazi ok a bol ne prolazi da bi se na kraju uspostavilo, da se najvjerovatnije, organi nisu vratili na svoje mjesto nakon poroda, i naravno nastao cirkus jer se g-đa (čitaj ja user posted image ) nije mogla smiriti ni dana nakon poroda i onda lupaj glavom od zid šta mi je a za bol da ne pričam..... užas user posted image user posted image .
Za sve koje se trebaju poroditi, a ne mogu se "zakucati" za krevet kao ja, najiskreniji i od srca savjet  - strpite se, odmarajte, lezite dok se sve vrati na svoje. Ipak su organi 9 mj. trpili pritisak, treba ima makar toliko (30, 40 dana) da se vrate u prvobitni položaj.

Ako me kad u životu "prenese" user posted image  pa rodim i treće dijete, ostavit ću mužu u obavezu da me sveže za krevet user posted image  Onaj bol ne bih više u životu sebi priuštila a ako ga mogu (a mogu) ležanjem izbjeći user posted image  (mislim da to nije teško).

meni je mama stalno pricala o ovome, da ne smijem puno hodati i stajati, a meni bilo dosadno pa sam znala stojeci pomalo surfati po internetu (nisam mogla sjesti zbog rane), kako me samo znala ruziti kad me zatekne za kompjuterom i tjerati u krevet!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Obicaji i Danasnjica...
17.2.2010 12:06:44   
DM

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Itekako sam za da porodilja miruje makar 30 dana mada ja nisam ni nakon prvog ni nakon drugog poroda. Drugi porod mi je bio "mačiji kašalj", odlično prošla, super se osjećala ali...... zato sam nakon 2 mj. nagrabusila pravo čak sam i temu otvorila svi nalazi ok a bol ne prolazi da bi se na kraju uspostavilo, da se najvjerovatnije, organi nisu vratili na svoje mjesto nakon poroda, i naravno nastao cirkus jer se g-đa (čitaj ja user posted image ) nije mogla smiriti ni dana nakon poroda i onda lupaj glavom od zid šta mi je a za bol da ne pričam..... užas user posted image user posted image .
Za sve koje se trebaju poroditi, a ne mogu se "zakucati" za krevet kao ja, najiskreniji i od srca savjet  - strpite se, odmarajte, lezite dok se sve vrati na svoje. Ipak su organi 9 mj. trpili pritisak, treba ima makar toliko (30, 40 dana) da se vrate u prvobitni položaj.

Ako me kad u životu "prenese" user posted image  pa rodim i treće dijete, ostavit ću mužu u obavezu da me sveže za krevet user posted image  Onaj bol ne bih više u životu sebi priuštila a ako ga mogu (a mogu) ležanjem izbjeći user posted image  (mislim da to nije teško).

Moja Enisa i ja sam se uvjerila da to 40 dana nije glupost,ja na porodu prošla k'o da nisam ni rodila,i kad sam došla kući odmah na nogama,i satrije dijete-ma sve mislim nije jeo ako mu ja nisam dala...i tako mi materica ostane spuštana da je još kegelovim vježbama nisam uspjela vratiti,zato toplo preporučujem da se ova babina gatka ispoštuje radi vašeg dobra(mada ima i madicinsko opravdanje)


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Obicaji i Danasnjica...
17.2.2010 12:28:01   
škorpija
Licno ne vjerujem da neko moze ureci dijete ako kaze "jao sto je slatka...", ali moram priznati da sam otkako se rodila Lamija, odjednom pocela govoriti mashallah (kad pricam kako je dobra i slusa i sl.) i ako Bog da (za neke planove u buducnosti)... To nikada nisam govorila. Za sebe kad nesto govorim nikad ne kazem aBd ili nesto slicno...samo za Lamiju


Isto vakouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Obicaji i Danasnjica...
17.2.2010 12:39:11   
noaa
Ja sam negdje citala(da me ubijete neznam gdje) da je obavezno mirovanje 40 dana i da zena ne smije naglo smrsati vec kroz godinu dana od poroda polako gubiti kilogrameuser posted image oba upozorenja sam prekrsila i vjerovatno su mi neke zdravstvene tegobe posljedica togauser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Obicaji i Danasnjica...
18.2.2010 10:06:48   
delly
e to za lezanje poslije poroda i ja bi preporucila znam da je tesko a ja se kajem sto to nisam radila user posted image jer sad sam u ne bas dobrom stanju ,donji dio leda mi je utrnut konstantno nakon poroda,idem na vjezbe specijalne i pomaze ali opet boli ,evo sad ce 7 mj nakon poroda, a ja nakon sto smo dosli iz bolnice mm otiso na aerodrom po moje ja sam glupaca uzela usisavati user posted image user posted image cistiti ,praviti jesti ,mm se tad dobro naljutio na mene a imao je pravo a ja nisam nikog slusala user posted image , muz ,moja mama,njegova mama,njegove sestre,moj brat svi su mi govorili nemoj ovo ono ,tamo vamo ,nisu mi dali ruke u vodu ja opet isla se zaj, user posted image 5 dan nakon poroda ja isla vani u setnju user posted image tek sad vidim sta sam pogresno radila,iako nisam mogla da sjedim jedno mj dana zbog sivanja ja sam svoje strklje digla da hodam ,glupaca user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *