|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji i Danasnjica...
17.11.2009 9:47:12   
nannah
Samo da se zna - moj komentar je bio ironican..da ne bi blizanci mislili sto drugo...uostalom kad pocnu uglas pricati ko bi ih zaustavio ...user posted image

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Obicaji i Danasnjica...
14.2.2010 23:57:32   
leona81
IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: Lulu_

ali da ti vidis kad ona to rece.....ja prvo ne skonta sta hoce ona od mene
reko STA kaze ona mene mozda je doji mora
reko sta bona i nebila pricas ne razumijem
doji je mora
dakle da ti objasnim...navecer kad svi zaspemo dodje mora (kao mora ona nocna mora ali u nekom obliku valjda) i doji od bebe siku...
mozes li ti to sebi slikovno predstavit
doji je mora
bebu po noci dodje i doji mora


E ovo je fakat bolesno, ne smjesno nego bolesno... uh gdje procitah... cuj dodje mora  i doji djete i onda glupace izmuzaju djete maleno... oh majko mila... to je gore nego ono da se djete veze za dasku da bi mirnije spavalo...



Doji je mora?hahahaha, joj jest bolesno al se ja ismijah, suze mi potekle a mm me gleda ko ludjakinju, majko mila


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 11:48:34   
škorpija
Evo dva "bisera" iz mog kraja, ne znam je li iko spominjao:
- Ne valja bebu ljubiti u glavu jer će mucati
- Ne valja žensku bebu ljubiti u guzu jer će biti kurva
Mislim, wtfuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 11:55:45   
dady

IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo dva "bisera" iz mog kraja, ne znam je li iko spominjao:
- Ne valja bebu ljubiti u glavu jer će mucati
- Ne valja žensku bebu ljubiti u guzu jer će biti kurva
Mislim, wtfuser posted image user posted image user posted image user posted image



hhhahahahh
ovo mi je popravilo dan!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 11:59:25   
leona81
hahahaha...vazda po zenama

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:00:04   
marinčii
IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo dva "bisera" iz mog kraja, ne znam je li iko spominjao:
- Ne valja bebu ljubiti u glavu jer će mucati
- Ne valja žensku bebu ljubiti u guzu jer će biti kurva
Mislim, wtfuser posted image user posted image user posted image user posted image
e baš se ismijahuser posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:01:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marinčii

IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo dva "bisera" iz mog kraja, ne znam je li iko spominjao:
- Ne valja bebu ljubiti u glavu jer će mucati
- Ne valja žensku bebu ljubiti u guzu jer će biti kurva
Mislim, wtfuser posted image user posted image user posted image user posted image
e baš se ismijahuser posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image ovo prvi put cujem hahaha

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:03:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: žana o8

Bože sačuvaj, a to za ogledalo je i meni svekrva rekla, kao ne valja bebu pred ogledalo, ko biva đavo će izaći iz ogledala i ureći bebu. A ja njoj to namjerno stavljam i još sam pokupovala sve igračke sa ogledalcima i čekam đavla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
eh,ja sam cula da nevlja bebu ogledati,u ogledalo kao nevalja da se baba vidi sto neznamuser posted image kao ona se ogleda u svoje rukice ..heheh
A se stalno ogleda u hodniku imam ogledalo veliko,i mm ga nosa pa malo,malo pa se zgledaju ovaj moj hairlija stalno trazi slicnosti sauser posted image zanimljivo im se ogledat


(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:06:41   
marinčii
felix i M obožava da je pred ogledalom ja te priče ne shvaćam ozbiljno ,pa šta će mu biti ako se gleda uogledalu, gluposti žešće..što ENISA_SARA reče ženama bilo dosadno pa izmišljale

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:08:39   
delly
eh to ogledalo ... evo ukratko
ni meni kao maloj nisu dali da gledam u ogledalo sbog tih babskih prici ,i eto nisam se gledala i tako sam se i bojala ja sam da se i danas sjecam kako prepala ogledala a nisam imala oko 5 godina, uvjek su morali pokrivati ogledala po kuci user posted image nesjecam se dokad je to trajalo ali eto bojala sam se kao mala svi kazu da sam znala vristati ...
evo ja maloj dajem da se ogleda i uvjek se smije kad vidi ogledalo user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:15:26   
salmy
IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo dva "bisera" iz mog kraja, ne znam je li iko spominjao:
- Ne valja bebu ljubiti u glavu jer će mucati
- Ne valja žensku bebu ljubiti u guzu jer će biti kurva
Mislim, wtfuser posted image user posted image user posted image user posted image
hahahhaha ja bih jos dodala
ne valja da mama prva vidi zubic kod bebija,jer ce mu zubi biti "krivi"hahahahhahahha

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:17:48   
megi
bogami ja kad ne znam kud cu sa njom kad jenerovzna odnesem je u kupatilo ona se malo ogledala smije se sama sebi i svi sretni i mirni
davno sam ja prestala slusati te price i meni su govorili dok sam bila trudna nemoj mljeti kafu na onaj rucni mlin imace ti beba fleke po glaviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:30:02   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo dva "bisera" iz mog kraja, ne znam je li iko spominjao:
- Ne valja bebu ljubiti u glavu jer će mucati
- Ne valja žensku bebu ljubiti u guzu jer će biti kurva
Mislim, wtfuser posted image user posted image user posted image user posted image


jao ovo je vrhunac,nisam ranije culauser posted image

meni je najdosadnije bilo kad je A imao grceve i plakao govorili su :mozda je opakao,mazila si ga i smijala mu se?! ma pusti mi se tih babskih prica,nikad nisu culi za grceveuser posted image
Ono sto mi nikad nece biti jasno jeste praznovjerje ljudi koji se pridrzavaju vjere,a provode neke babske obicajeuser posted image kao sto je onaj crven koncic ili oblacenje odjece naizvrat,to stvarno ne shvatamuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:32:35   
škorpija
kao sto je onaj crven koncic


Fakat ovo za crveni končić ili onu hamajliju mašalah sam prvi put čula u Sarajevu, kod nas ne postoje takvi običajiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:39:50   
salmy
IZVORNA PORUKA: škorpija

kao sto je onaj crven koncic


Fakat ovo za crveni končić ili onu hamajliju mašalah sam prvi put čula u Sarajevu, kod nas ne postoje takvi običajiuser posted image
kako je svijeta i vijeka hamajlije postoje......sve  vjeroispovjesti to prakticiraju ......to je jedan vid zastite i sigurnosti! u duhovnom smislu!
Mi to sve imamo user posted image user posted image user posted image user posted image i lijepo se osjecamo zbog toga

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:40:13   
DM
Jooooooooj,ja sam mislila da nema dalje od ovih gluposti kojih sam se ja naslušalauser posted image user posted image user posted image
Priča mi mamina komšinica da kad je ona rodila prvo dijete nije mu smjela nokte odrezati(otpadaju sami) i tjemenjaču kidati(biće pametnije),i odvede dijete pedijatru sa rodicom! Izlazi sestra(neznam što je dijete bilo samo) i pita čije je dijete,ustaje ona da se prijavi da je njeno,a sestra joj-ŠTO SI ZAPUSTILA DIJETE OVAKO(misleći na nehigijenu),a u malcu strši kosa u vis koliko su mu tjemenjaču skidaleuser posted image user posted image user posted image
Ma nisam mm mogla od smjeha prepričatiuser posted image user posted image user posted image
Ima još jedan ,kad je stara nana,meni i zaovi govorila da djeci stavljamo kapu na glavu-biće pametniji,kaže joj moja zaova,ja Boga mi vidim da su sao ćelaviji,a ništa pametni!


< Poruku je uredio doublemum -- 15.2.2010 12:41:53 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:44:44   
DM
A to što sam ja našla prvi zub obojici,nisam mogla opsatati od komentara-boliće ih stalnokad i novi bude nicaouser posted image Da napomenem da stariji nije osjetio nijedan( u smislu pšoteškoća-temp.proliv...)a ko bi to drugi trebao gurati ruke u usta mojoj djeci ako neću ja?!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:48:20   
škorpija
IZVORNA PORUKA: škorpija

kao sto je onaj crven koncic

Fakat ovo za crveni končić ili onu hamajliju mašalah sam prvi put čula u Sarajevu, kod nas ne postoje takvi običaji
kako je svijeta i vijeka hamajlije postoje......sve vjeroispovjesti to prakticiraju ......to je jedan vid zastite i sigurnosti! u duhovnom smislu!
Mi to sve imamo i lijepo se osjecamo zbog toga


Pa vidim da je to dosta često ovdje i to mi je O.K., ali ja nisam dopustila ništa da stavljaju momuser posted image . Meni su opet kad sam se porodila rekli da nosim ekser u džepu da me ko ne urekne, naravno ja opet nisam htjela da čujemuser posted image .
A kad je počeo nositi ćilibarsku ogrlicu za zubiće svi su mislil da je protiv uroka a ja ih nisam htjela razvjeravati, nisam više imala snage objašnjavati a i tako ne vjerujem ni u taj ćilibaruser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 12:57:30   
sara.at
e vala se ja ismija ovim glupostima
a ovo za povijanje nogu da nebudu krive ima cak i u Norveskoj user posted image
sad su mi radne kolegice rekle da jedem puno kiwija da ce mi djete imati lijepe zelene oci a jos gadnu alergiju na kiwi imam da se sva izaspem i cesem se do krvi a necu ni da mislim kakav bi utijecaj to imalo na bebu user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 13:01:32   
salmy
IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

kao sto je onaj crven koncic

Fakat ovo za crveni končić ili onu hamajliju mašalah sam prvi put čula u Sarajevu, kod nas ne postoje takvi običaji
kako je svijeta i vijeka hamajlije postoje......sve vjeroispovjesti to prakticiraju ......to je jedan vid zastite i sigurnosti! u duhovnom smislu!
Mi to sve imamo i lijepo se osjecamo zbog toga


Pa vidim da je to dosta često ovdje i to mi je O.K., ali ja nisam dopustila ništa da stavljaju momuser posted image . Meni su opet kad sam se porodila rekli da nosim ekser u džepu da me ko ne urekne, naravno ja opet nisam htjela da čujemuser posted image .
A kad je počeo nositi ćilibarsku ogrlicu za zubiće svi su mislil da je protiv uroka a ja ih nisam htjela razvjeravati, nisam više imala snage objašnjavati a i tako ne vjerujem ni u taj ćilibaruser posted image
 Ja sam se uvjerila par puta da je bebi "oplako" od nekoga ko je dosao u goste!  jednostavno je mali i osjetljiv na poglede......i posebno sto mrzim je to kad neko kaze:joj vidi kako je beba lijepa i sl! 
Treba nesto imati uz njega,to je moje misljenje......ili brojanicu,tespih,nesto nauceno da ga cuva!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 13:02:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: doublemum

A to što sam ja našla prvi zub obojici,nisam mogla opsatati od komentara-boliće ih stalnokad i novi bude nicaouser posted image Da napomenem da stariji nije osjetio nijedan( u smislu pšoteškoća-temp.proliv...)a ko bi to drugi trebao gurati ruke u usta mojoj djeci ako neću ja?!



Ja sam također i kćerki i sinu našla zubić, ja ko će nego ja user posted image  Kćerki jako teško izbijali, duša mila imala i proljev i temp., user posted image  sad za sad lako izbijaju (mislim na to da nema ni temp. ni proljev), ima ih 5 komadića user posted image
Ma bjažiiiiiii, kad počnu izmišljati ccccccc

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 13:03:35   
DM

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

kao sto je onaj crven koncic

Fakat ovo za crveni končić ili onu hamajliju mašalah sam prvi put čula u Sarajevu, kod nas ne postoje takvi običaji
kako je svijeta i vijeka hamajlije postoje......sve vjeroispovjesti to prakticiraju ......to je jedan vid zastite i sigurnosti! u duhovnom smislu!
Mi to sve imamo i lijepo se osjecamo zbog toga


Pa vidim da je to dosta često ovdje i to mi je O.K., ali ja nisam dopustila ništa da stavljaju momuser posted image . Meni su opet kad sam se porodila rekli da nosim ekser u džepu da me ko ne urekne, naravno ja opet nisam htjela da čujemuser posted image .
A kad je počeo nositi ćilibarsku ogrlicu za zubiće svi su mislil da je protiv uroka a ja ih nisam htjela razvjeravati, nisam više imala snage objašnjavati a i tako ne vjerujem ni u taj ćilibaruser posted image
 Ja sam se uvjerila par puta da je bebi "oplako" od nekoga ko je dosao u goste!  jednostavno je mali i osjetljiv na poglede......i posebno sto mrzim je to kad neko kaze:joj vidi kako je beba lijepa i sl! 
Treba nesto imati uz njega,to je moje misljenje......ili brojanicu,tespih,nesto nauceno da ga cuva!!!!user posted image user posted image


Nemojte se ljutiit,svako ima pravo na izbor,ali i ti končići su dio praznovjerja! Dijete čuva Bog dragi,a ne neki končić ili hamajlija,ovo ne govorim iz svoje glave već provjereno!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 13:10:24   
škorpija
doublemum slažem se s tobom,ali mislim da tu temu ne treba potezati jer to je borba sa vjetrenjačama vjeruj mi, govorim iz vlastitog iskustva. svako neka radi kako želi i misli da je najbolje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 13:14:10   
DM
Ma škorpija draga,ja ne bih nikoma na muku pristajala! To za oči sam čula,nemam još određen stav,a akoće se iščuđavati ne dam im ni da ga gledajau,i ako počnu nešto u tom smislu,napomenem ih da se kaže mašallah,a u onom tonuda ijm im nikad ne padne na um da to ne kažu,helem odosmo udrugom smjeru! Pročitaste li moj prvi post na ovoj temi?



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Obicaji i Danasnjica...
15.2.2010 13:18:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

Ja sam se uvjerila par puta da je bebi "oplako" od nekoga ko je dosao u goste!  jednostavno je mali i osjetljiv na poglede......i posebno sto mrzim je to kad neko kaze:joj vidi kako je beba lijepa i sl! 
Treba nesto imati uz njega,to je moje misljenje......ili brojanicu,tespih,nesto nauceno da ga cuva!!!!user posted image user posted image




Ma joj, ovo je ono kad beba plače pa ne znaš više šta joj je pa se jadni roditelji počnu fatati za slamku.
Nikad nisam vjerovala u sve te izjave tipa oplakao, nečije oči isl.
Pa normalno da beba plače, ja šta će drugo raditi user posted image  tek izašlo iz majčinog stomaka, sad odjednom neko novo okruženje, hrana .... treba se adaptirati na sve to!

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *