|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 12:33:30   
mala_sa
Mahanje, meni danas zeludac nikako ne radi, a i zapadali smo u snijeg tako da ne mrdamo iz kuce 😁.

Sto se tice tih kilaza bebe utvrdjenih uz meni se u 2 slucaja nisu pokazale tacne. Prvi put su govorili da A ima manje od 3kg i da je sitna beba a rodio se sa 3,5kg, a drugi put su govorili da je Alina krupna i preko 3,5kg a ona 2,9kg imala na porodu. Tako da im ja bas i ne vjerujem.

Mum2be, zeno spremaj se, tebi je vec 12:05 user posted image user posted image

Vrtni patuljak ja sam samo jednom otisla na uz u 5 sedmici i vidi se samo gestacijski. Inace mozes otici u 8 sedmici, tad vec i srculence cujes user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 3.1.2016 12:35:24 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 14:21:19   
Pufnicaa
Mom2B kod nas je sve naopako..A ti se spremaj konacno znas da nam svaki dan moze krenuti,mene sve vec ceka spremno :)
Kad ces znati kako ce te poroditi? Meni ce valjda konacno reci na kontroli..

Mala_sa Mojoj bebici srculence kucalo tacno s 6sedmica..A kad se vidio mjesak bila sam 3sedmice +4dana trudna..

Novoj clanici dobrodoslica i da imas laganu,uspjesnu i sretnu trudnocu:D

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 15:58:02   
*andjela*
Kako ste zenice....napadao sneg ,bas fino,ja ga volim i moj V se bas obradovao....
Jos jednom hvala na ljepim zeljama za rodjendan u ime mog V.
Krenuo nam januar bas veslo a i brzo,nova godina,pa 1 .januara slavili rodj.juce isli kod komsija na slavu ...danas nas sneg bas obradovao....izgleda da ce januar bas da proleti user posted image
MOM 2b spramaj se zeno...usla si u deveti nikad se ne zna....sad vidim da ima i gori slucajeva user posted image user posted image user posted image ja jos nista nisam ni kupila ni pripremila,al dobro ,mi smo u 8 mjesecu ....sve planiram da spremim ovih dana bar osnovno i stvarcice polako operem...25 januara ulazim u deveti ,ma nevjerujem prosto ,ova mi trudnoca proletila samo tako


_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 19:36:30   
Leena

IZVORNA PORUKA: ney75

Leena, posto si ti bila u vojnoj, de mi molim te reci kad se krece na ctg, i je li moze s velikom uputnicom dolaziti ili uvijek mora mala? Ii, traze li oni briseve, je li oni rade ili moras u dz? Hvala ti unaprijed :)

Kreces od 36. Sedmice. Mozes sa velikom uputnicom, vrate ti je svaki put.
Brisove doneses, meni su vaginalni trazili na pregledu, a grlo i nos na porodu, a i vaginalni opet, tako da to uradi i nosi sa sobom. Ja sam ova dva u dz, a vaginalni privatno, jer je u nasem dz grozan ginekolog, ali ti mozes u dz, tamo ne rade. Sretno, draga

Pufnice, pusti tu pricu prevelik... Vazno je da su ti uradili nalaze i da je sve ok. A nije ni uz toliko pouzdan, meni niko nije vidio da imam preko 2l vode i da je beba krupna, a mozda i bolje, garant bih se sekirala misleci da nesto nije ok.

Mom2b, samo se ti zezaj, pa kad se budes izmedu kontrakcija morala pakovatiuser posted image

Andjela, i meni je druga trudnoca proletjela, zato mi se ova treca razvukla bas bila user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 20:03:00   
mom2B
Dobro vece moje zenice user posted image

Nas prvi CTG prosao super, uredno, samo smo se nacekali nekoliko sati ali sta se moze user posted image
Slusam ja malog kako mu srce kuca, pa kako pliva, kad odjednom zvuk slican onome kad se pomjera stolica po parketu... E mislim se, ovaj je vec poceo sa razmjestajem user posted image user posted image user posted image
Kako sam predpostavila, ono krvarenje nije bilo nista strasno, ali mi je dr rekla da ako se javi u obilnijoj kolicini, treba odmah da je zovem...
Za 7 dana novi CTG + UZ i nadam se da ce mi tada moci reci kako cu se poroditi.. Ja navijam za prirodno, ali kako god bude na kraju... Neka se on hairli rodi user posted image

Poslije smo se svratili do DMa, sve kupili, pa onda još u Hiperu uzeli krevetac, ogradicu, posteljinu, nosiljku i jos nekih dzidza, pa mi ostaje jos samo apoteka (koja mi je u zgradi) i ja se spremila user posted image user posted image Torba je skoro ista kao za laparotomiju tako da i to imam spremno user posted image
Garderoba za bebaca je stigla, ali moram odnijeti da uporedim velicine sa ovim nasim brojevima... Nesto ne mogu da se orijentisem oko velicine user posted image user posted image Pise na etiketi za dijete od 3-6 mjeseci a meni ono nesto malo, kao da je bas za novorodjence user posted image user posted image


(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 20:06:32   
mom2B
mala_sa da probas sa Donat Mg-om... zao mi je sto te zeludac zeza... meni se malkice beba spustila i odmah mi je lakse... nema prevelikog pritiska na zeludac pa su mi se i zgaravice smanjile user posted image


(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 20:08:01   
mom2B
jooooj Leeena rastopila sam se na tvoj avatar user posted image user posted image

Kako se slaze trojac?

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 20:26:07   
Pufnicaa
Mom2B jesu tebe pregledali vaginalno?

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 21:13:39   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Pufnicaa

Mom2B jesu tebe pregledali vaginalno?


Nisu i kaze dr da ne namjerava do pred porod user posted image

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 22:59:29   
ney75
Hvala ti puno Leena :)
Mom2be, u koju bolnicu ti ides na ctg?

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
3.1.2016 23:59:23   
Leena
Mom2b, mora on razmjestaj praviti kad vidi da ste se vi ulijeniliuser posted image da najavi dolazak. Super, neka si se krenula sprematiuser posted image
A slaganje-vidis na avataru, on se predao, a one ga samo gnjaveuser posted image mogu dok se ne nauci braniti. Hvala ti, ovo smo ih za Novu slikali, pa rekoh da promijenim onaj gdje su samo njih dvije bileuser posted image

Ney, nema na cemu, samo pitaj sve sto te zanima za Vojnu, imam friske informacijeuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 0:21:09   
škorpija
Mala_sa kako ti se zove dječak, meni se jako sviđa ime Alina i kontam da će se mozda tako zvati moja curica, Ajdin i Alina mi se baš slaže, iako ukućanu nisu baš oduševljeniuser posted image . Leena kod tebe vidim idilična atmosfera, Ajdin nije htio ni da pogleda ovu vašu idiličnu sliku, kako mi je stomak veći on traži sve više pažnje, bit će kod nas belaja raznih već vidimuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 8:14:39   
minie
Jutric

Sve najbolje u Novoj vam zelim user posted image

Skorpijo da ja ipak onda u srijedu ovdje opet odem, blize mi, a vec svejedno kad ni tamo nema bolji UZ. Htjela sam da MM i R upoznaju bebu, ali neka se strpe user posted image

A ime Alina je bas super user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 10:13:24   
škorpija
Ja sam na 4D isla kod dr. Nidžare Abadžić iako mi mašić vodi trudnoću, ali beba sakrila rukama lice pa mi nije naplatila 4D već samo obični, tako da s bebama nikad ne znaš, možete maksuz otići da je svi vidite a ona se sakrijeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 10:23:15   
Amani12
Jutroo zene.

Ja sad s pregleda. Beba se fino okrenula ovaj put, nadam se da ce u ovom polozaju ostati. Napredniji je za sedmicu i po. Kosturko mamin postao debelindzo.user posted image

Zna li neka od vas da li se za ctg i pregled treba naruciti?
I kada dr.Puzic radi ? Na koji broj mogu dobiti tu info? Hvalaa

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 10:54:04   
manka
Amani u kojoj sedmici ti se beba ponovo okrenula?
Kod mene je prvo bila karlicno, onda se okrenula glavicom kako i treba. I u 28. sedmici na pregledu, ona ponovo karlicno.

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 11:02:56   
dinaina
Pozdrav zenice, je li slucajno neka radila OGTT u skorije vrijeme da me uputi gdje i kako? Moja divna doktorica opce prakse mi je dala 3 uputnice i rekla da vidim ili je u Starom Gradu ili na DIP-u ili na Ilidzi.user posted image
Hvala unaprijeduser posted image

(odgovor članu manka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 11:07:23   
Pufnicaa
Jutro zene..Ima li neka broj za narudžbe gore na jezeru?Moram na kontrolu trebam provjeriti kada mi radi doktorica..

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 11:33:34   
manka
dinaina, ja sam nesto malo googlala, jer sam mislila da cu to raditi. Ima Biohem na Hrasnom, 25km. Kontam da je lakse tako jer moras mirovati dva sata, a DZ su katastrofa.

Ja na kraju necu ni uraditi, ginekolog mi rece da nemam nikakve indikacije da ga radim, kao sto je visak plodove vode, veca beba, ili problemi s secerom na KS. Mogu uraditi preventivno, ali ipak sam odlucila da ne radim. Ne daju mi da pravim problem, tamo gdje ga nema.

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 11:34:58   
Amani12

IZVORNA PORUKA: manka

Amani u kojoj sedmici ti se beba ponovo okrenula?
Kod mene je prvo bila karlicno, onda se okrenula glavicom kako i treba. I u 28. sedmici na pregledu, ona ponovo karlicno.


36 bio guzom okrenut. 37 fino se glavicom namjestio. user posted image

I nadam se da nece vise vratolomije praviti,nestasko mamin. user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu manka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 13:59:09   
*andjela*
Dan zenice,nesto smo slabo aktivne u januaru ...pocinjem od sebe user posted image user posted image
moj V spava....MM ode na posao,a ja sjela i odmaram...izadjemo malo vani u dvoriste ,jutros sam isla do prodavnice koja mi je 5 min od kuce,al je malo uzbrdo ,jedva sam se vratila ocisceno je kud idu auta,al ja se hvatala vise sa strane gdje snjeg,kako je niz brdo ,kontam ne daj Boze okliznuti se bezveze.....ko po jajima sam gazilauser posted image user posted image

Leena
preljepa slika

Manka
pa trebala bi se pred kraj vec namjestati,i moja je tako bila glavica pa karlica malo duze i sad zadnji put glavica,to je bilo oko 30 sedmice,idem za 2/3 dana na uzv,tad sam 34 sedmica ,pa se nadam da ce se primiriti i ostati u tom polozaju ,mada dok su manje imaju dosta prostora ,pa se prevrcu kako stignu

Sta nam je sa leptiri,imali kakvih vjesti

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 13:59:56   
*andjela*
Spisak aktivnih trudnica u 2016

JANUAR 2016

07.01. Leptiri user posted image
17.01. Rimljankaa user posted image
17.01. Sunce mojeeuser posted image
25.01. Amani12 user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2Buser posted image


FEBRUAR 2016

05.02. _ayla_ user posted image
25.02. Andjela user posted image
28.02.Isha user posted image

MART 2016

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Skorpija user posted image
09.03. Bebabu user posted image
21.03. Manka user posted image

APRIL 2016

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
15.04. Logicauser posted image
18.04. maya 25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie
10.05. Cauchy user posted image
12.05. Sanjalica 85
25.05. Daliyah92 user posted image

JUNI 2016

24.06 felixuser posted image

JULI 2016

01.07. Mama3333
02.07. mala_sa
07.07. Jaculi


_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 14:07:48   
cauchy
Pozdrav svima i od mene.

Ja pošto moram mirovati, bukvalno samo do wc-a odem, ovaj divni snježni prekrivač samo kroz prozor gledam.
I tako po cijeli dan ležim i osluškujem bebu, hvala Bogu svaki dan sve jače i češće udara user posted image , pa me to tješi, kontam valjda je sve uredu, čim je aktivna. A jedva čekam kontrolu, da vidim utiče li negativno na bebu ovaj nedostatak vode.
Pozdravčić svima od mene i moje bebice user posted image user posted image

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 14:55:43   
*andjela*
cauchy samo odmaraj i miruj i opusti s,kad ti je iduca kontrola...
i nemas negdje posebno izlaziti bar dokse ne rascisti malo ...mi izadjemo po malo i V se brzo smrzne i onda u kucu da se ne prehladjuje

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 15:08:09   
jaculi
Drage moje mamice i trudnice. Nisam se javljala neko vrijeme jer mi se desilo ono najgore sto se jednoj trudnici moze desiti.
U 12. sedmici sam otisla na pregled, zbog mjerenja nuhalnog nabora. Nikad necu zaboraviti rijeci doktorice i izraz njenog lica. Nije u redu, rekla je. Plod se prestao razvijati u 9. sedmici i srce ne kuca. 3 sedmice je onako plutalo u meni dok ja nisam imala pojma. Srce mi se slomilo ugledajuci mrtvu bebicu na ekranu.
Bila sam 2 dana u bolnici. Tabletama smo uspjeli sve rijesiti. Izazvali smo spontani jer nije samo izaslo. Mnogo sam krvarila (krvarim isad) i ogromni komadi zgrusane krvi su izlazili iz mene. Bila je to prava nocna mora. Sada sam dobro. Znam da za sve postoji razlog, pa tako i za ovo sto se desilo. Bice aBd djecice, sada nije bilo sudjeno. Imam svog sina, on mi je najveci oslonac i tek sada sam svjesna koliko sam sretna sto mi je on ziv i zdrav.
Drage moje trudnice, zelim vam sve najbolje i da sve prodje u najboljem redu. Ja napustam temu do daljnjeg ;)

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *