|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 15:49:02   
cauchy
Draga Jaculi, rasplaka se čitajući. Baš mi je žao da ti se to dogodilo i to si to morala prolaziti. user posted image user posted image
Drago mi je bar da se ti oporavljaš, ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš. Ali budi jaka, kao što si i do sada bila.

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 16:05:42   
dinaina
Draga manka hvala puno...evo citav dan provedoh zivkajuci na telefon i opet niko nista ne zna...onda cu i otici u Hrasno, bar da se ne peglam. Ja moram raditi OGTT jer sam prije trudnoce imala insulin povecan.

Jaculi, jako mi je zao sto ti se to desilo. user posted image Mojoj prijateljici se, nazalost, isto dogodilo nedavno. Cuvaj se, nemoj da ti imunitet opadne jer si sad najosjetljivija i hvala dragoom Bogu imas sincica, on je radost a i najveci lijek. Zelim ti brz oporavak i sve njabolje od srca.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 16:12:11   
Leena
Mila moja Jaculiuser posted image user posted image user posted image , nemam rijeci... Drzi nam se... Ljubi onog ljepotana i ako Bog da vratit ces se ti na temu brzo i roditi zivu i zdravu bebicu... Ljubim te puno!

Skorpija, nije tako idilicno, vjerovala ili ne E je ljubomorna, a ne L kako smo ocekivali... Ali neka su zivi i zdravi... Jos stanu svo troje u krilo kad je kriza

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu dinaina)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 16:22:06   
*andjela*
jaculi user posted image user posted image user posted image
bas mi je zao,sto si to morala proci...oporavljaj se polako i uzivaj sa svojim djecakom,i zelim da nam se sto pre opet pridruziz

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 17:32:37   
Isha
Jaculi, zao mi je sto si prosla kroz to. Znam kako se osjecas, jer sam imala slicno iskustvo, missed ab. u 11. sedmici. Drago mi je sto nisi prolazila kroz kiretazu. Ljubi momka i cuvaj se.

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 18:25:17   
nudzejma
Jaculiuser posted image
Neka ti Bog olaksa ovo iskusenjeuser posted image
Rastuzi me ova vijest...

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 18:38:38   
mom2B
jaculi draga tako sam se rastuzila kad sam procitala tvoj post user posted image user posted image user posted image ... drzi se mila, a mi smo tu da ti pomognemo koliko mozemo user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 18:53:52   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Pufnicaa

Jutro zene..Ima li neka broj za narudžbe gore na jezeru?Moram na kontrolu trebam provjeriti kada mi radi doktorica..


ako sam zakasnila sa info nema veze.. narucivanje ide na broj 250-285 svaki radni dan od 12-14h user posted image

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 18:55:52   
mom2B
IZVORNA PORUKA: Amani12


IZVORNA PORUKA: manka

Amani u kojoj sedmici ti se beba ponovo okrenula?
Kod mene je prvo bila karlicno, onda se okrenula glavicom kako i treba. I u 28. sedmici na pregledu, ona ponovo karlicno.


36 bio guzom okrenut. 37 fino se glavicom namjestio. user posted image

I nadam se da nece vise vratolomije praviti,nestasko mamin. user posted image


Ej super, neka se okrenuo kako treba... sad nek se priprema za izlazak user posted image
Na Jezeru se ne narucuje za CTG... Ne znam kako je u Vojnoj...

< Poruku je uredio mom2B -- 4.1.2016 18:57:49 >

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
4.1.2016 19:01:09   
škorpija
Jaculi jako mi je žao što si to prošla user posted image , drži se draga

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 1:04:48   
mala_sa
Tuspas mene, uhvatila me neka prehlada, pa se pokusavam izlijeciti limunom i medom user posted image . Sutra aBd imam uz kod Divanovica pa vam se javim aBd poslije pregleda, sa friskim vijestima user posted image

Skorpija sincic se zove Adin, ja kad sam prvi put cula ime Alina sam znala da ako ikad budem imala djevojcicu da ce se tako zvati, i bi hvala Bogu dragom user posted image

Jaculi mila, strasno mi je zao da si prosla tako grozno iskustvo, cesto si mi naumpadala ali sam mislila da sredjujes stan pa reko necu ti dosadjivati user posted image user posted image . Zelim ti da se sto prije oporavis, i da nam se aBd vratis na temu cim se osjetis spremnom user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 5.1.2016 1:05:24 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 9:31:15   
cauchy
Zdravo drage moje. Kako ste mi?

Ima li neka od vas iskustva sa vaginaletama macmiror comlete? Ja ih počela koristiti a sad ujutro imam kao obilniji iscjedak fluorescentno žute boje i tako se povlači po cijeli dan po malo. Je li to ok?

Osim toga, leđa me ubiše, al doslovno. Boli pri dnu, čim se mal sagnem oštar bol i ne popušta dok se ne ispravim. Nadam se da je to normalno u trudnoći, da nije, ne daj Bože, pokazatelj kakve komplikacije??

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 11:03:42   
Leptiri

IZVORNA PORUKA: cauchy

Zdravo drage moje. Kako ste mi?

Ima li neka od vas iskustva sa vaginaletama macmiror comlete? Ja ih počela koristiti a sad ujutro imam kao obilniji iscjedak fluorescentno žute boje i tako se povlači po cijeli dan po malo. Je li to ok?

Osim toga, leđa me ubiše, al doslovno. Boli pri dnu, čim se mal sagnem oštar bol i ne popušta dok se ne ispravim. Nadam se da je to normalno u trudnoći, da nije, ne daj Bože, pokazatelj kakve komplikacije??

Draga moja to je sasvim normalna pojava, tako ces se iscititi potpuno, samo ga nastavi koristiti, ja sam inace stavljala uloske dok sam koristila te vaginalete, inace dobila sam ih oko 9.nedelje trudnoce zbog iscjedaka kojih je bilo dosta. Poslije toga sam bila cista duze vrijeme, pa sam ih dobila opet cim sam usla u deveti da bih ocistila kanal za bezbrizan porod od bakterija. Prije trudnoce nisam znala da postoje uopste, a sad vjeruj bas nesto oslanjam se na njih i tacno ih treba imati za ne daj Boze, obzirom da djeluju po principu antibiotika i stvarno su extra.
Jedino sto su eto malo neugodne zbog tog zutila, ko da rivanol curi iz tebe user posted image .


Inace ja sam jucer imala pregled, nisam se jos pocela otvarati fino, ali grlic je potpuno nestao, tako da eto ocekujem svaki dan da ce poceti bolovi i da konacno upoznam svoju malu princezu.
Ctg uredan hvala Bogu, ali obzirom da mi je u cetvrtak termin, od petka idem cesce, tj moram i u petak ici. A na naredni pregled, ukoliko me ne zaboli do tada idem u nedelju i nadam se da cu tada i ostati ako budem bar 5prstiju otvorena.

_____________________________

"Na uho ću ti šaptati tajne, a kada ih prepoznaš,
ti samo glavom kimni i ostani u tišini. " Rumi

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 12:04:13   
cauchy
Leptiri, hvala ti baš si me utješila, ja čak htjela prestati koristiti, uplašila se. Ali ako je ovo žutilo normalno, onda ću rahat da nastavim koristiti.

Drago mi je što je kontrola prošla dobro; želim ti brz i lak porod, kada krene...

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 12:18:08   
nudzejma
Cauchy i ja sam ih koristila u prvoj trudnoci.Isto mi je curilo zuckasto svaki dan dok sam ih koristila ali koristila sam uloske kako ne bih prljala gacice.
Mene danas bas nesto stomak boli,ali imam osjecaj da je probava/crijeva jer bas mi se cuje ono krcanje u crijevima.A imam i nagon na povracanjeuser posted image
Ja se jutros bas zabrinula rekoh valja danas ginekologu ali poslije sam razlucila koja je vrsta bola u nadam se da je bebica uredu.Kontrola mi je tek za 3 sedmice...
Mala_sa sretno na pregledu i javi nam rezultate.

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 12:23:11   
Amani12
Jaculi, beskrajno mi je zao...user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 12:24:24   
Amani12
Leptiri kod tebe bas usitniloo. user posted image

Eto nama prve Januarske bebice vrlo brzo abd.
Iscekujemo lijepe vijesti. user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 12:29:42   
Leptiri
Hvala vam drage moje, ja je bas bas jedva cekam upoznatiuser posted image i svaki dan se nadam da je to bas danasuser posted image

_____________________________

"Na uho ću ti šaptati tajne, a kada ih prepoznaš,
ti samo glavom kimni i ostani u tišini. " Rumi

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 12:53:53   
Sanjalica 85
Jaculi ne mogu ti opisati koliko mi je zao sto ti se to desilo user posted image user posted image user posted image ...Budi jaka, grli i ljubi svog sincica i ne daj da te strah sprijeci da za par mjeseci opet poradis na bebici. Ne znam kakav je osjecaj izgubiti bebu, ali znam kakav je kada ti neko kaze da je neces moci imati, tako da donekle mogu razumjeti kroz si prosla. Cuvaj se i budi jaka i ne gubi nadu user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 13:07:54   
Sanjalica 85
Mi smo juce bili na kontroli i doktor kaze curica user posted image user posted image user posted image user posted image . Sve je super, beba je malo krupnije nego sto bi trebala biti za 22 sedmicu, po duzini butne kosti i obimu stomaka bjezi mi 2 sedmice, mala mamina bebelindza, imamo citavih 500 g i udara ko velika. Malo mi je pocel da se razvija anemija, pa mi je dr. ukljucio Feroglobin, a ja jos uzela domaci sok od ribizli, valjda nece ici dalje. Juce me kolegica pita koji sam mjesec, rekoh 6, kaze ona "jao koliki ti je stomak, ja mislila 8". Doslovno mi je stomak buknuo preko noci, a nisam se udebljala ni punih 5 kila user posted image . Toliko me jako udara da je stomak poceo da mi odskace, ali drago mi je sto je MM docekao da osjeti udarce user posted image user posted image .

Neko je pitao, mislim dinaina za OGTT, i ja ga moram raditi, posto je beba krupna. Ja sam ga prije godinu dana radila u Vrazovoj, ali mi nesto mrsko sjediti tamo medju svim onim ljudima 2 sata, ionako sam prehladjena, jos trebam nesto pokupiti. Sad cu malo da proguglam gdje se sve moze raditi privatno. Joooj a gadna je ona glukoza za popiti, barem meni, bolje da nam daju 3 baklave i rijesen problem user posted image user posted image user posted image

Chauchy kako si ti, kao bebica? I ja koristim Macmiror vaginalete, gadno je za vidjeti ono zutilo, ali one su takve. Nakon sto ih potrosis jos ce ti par dana izlaziti zuto. Ja evo drugu turu trebam, imamm jako puno iscjedka, mada mi je bris sterilan, mora da je onaj zastitni samo pojacan.

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 13:16:12   
cauchy
Sanjalice user posted image za bebicu i drago mi je da tako fino napreduje. Takve vijesti zaista poprave dan.
I kod mene je bris uredan, nema gljivica ni bakterija, al možda mi zbog plodove vode ili pojačanog sekreta doktor dao vaginalete. U svakom slučaju nastavljam ih koristiti, sada smirena jer je ovo žutilo normalna popratna pojava user posted image .
A mi smo tu negdje s terminom, i ja kako koji dan sve više osjetim bebicu i sve jače udara. To me baš raduje user posted image .
Jedva čekam kontrolu da mi potvrdi doktor da se beba nastavila razvijati kako treba. Molim Boga da sve bude uredu.

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 13:43:04   
Sanjalica 85

IZVORNA PORUKA: cauchy

Sanjalice user posted image za bebicu i drago mi je da tako fino napreduje. Takve vijesti zaista poprave dan.
I kod mene je bris uredan, nema gljivica ni bakterija, al možda mi zbog plodove vode ili pojačanog sekreta doktor dao vaginalete. U svakom slučaju nastavljam ih koristiti, sada smirena jer je ovo žutilo normalna popratna pojava user posted image .
A mi smo tu negdje s terminom, i ja kako koji dan sve više osjetim bebicu i sve jače udara. To me baš raduje user posted image .
Jedva čekam kontrolu da mi potvrdi doktor da se beba nastavila razvijati kako treba. Molim Boga da sve bude uredu.

Draga ne brini se, sve ce to biti dobro aBd. Bitno je da ti bebicu osjetis, a i da je bas alarmantna situacija sa plodnom vodom imala bi ti i jos nekih popratnih simptoma. Samo se opusti, pricaj mu, tepaj, pustaj muziku i vidjet ces, sve ce biti super. Probaj vise da lezis na lijevom boku, jer se tada prokrvljenost posteljice i razmjena tvari poboljsava za 20 %, a i dobro je za zeludac i varenje.
Daj Boze da ova moja bebelindza dobaci do termina, moja mama kaze, moli Boga samo da ne bude 1. maj, nece nikog biti u bolnici, valja ti se sama poradjati user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 14:21:24   
Leptiri
Nisam odmah upratila da pisete za OGTT user posted image sorry
Ja ima insulinemiju, tako da je meni taj pregled standardan, i radila sam ga kao i svaka trudnica koja ima insulinemiju u 28.sedmici trudnoce da bih iskljucila fordex.
Za vas koje to niste radile, to vam izgledao ovako:
Morate doci bas rano u labaratoriji, znaci cim pocnu sa radom. Popije se casa glukoze i od tada pocinju da vam vade krv negdje 5/6puta, to zavisi od labaratorije u kojoj radite nalaz. Tu se prati tolerancija na glukozu, nista strasno. Jedino sto dugo ostanete, negdje oko 2-3h user posted image , a sve ostalo je ok.

_____________________________

"Na uho ću ti šaptati tajne, a kada ih prepoznaš,
ti samo glavom kimni i ostani u tišini. " Rumi

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 15:13:57   
_ayla_
dančić lijepe i drage user posted image

evo i mi napokon upalismo laptop pa da vam makar mahnemo. svekijevci bili na godisnjem 2 sedmice pa smo stalno imali goste i isli u goste, tako da vas nista nisam upratila sta pisete.
uglavnom zelim vam sve najbolje u novoj! imamo se svi cemu veseliti u 2016 toj user posted image
ja jos uvijek imam povremene kontrakcije, izdrzljivo za sada! sutra kontrolica aBd pa cemo se javiti poslije toga...
ljubimo vas i grlimo user posted image

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
5.1.2016 15:14:08   
dinaina
Sanjalica 85
cestitam na curiciuser posted image I ja evo sad googlam gdje bi mogla raditi taj OGTT. Vala ja nema nista protiv baklaveuser posted image
Leptiri, hvala na infouser posted image jesi li ti to radila u Sarajevu? ako jesi mozes li nam preporuciti kogauser posted image Meni su rekli od 24. do 28. sedmice da trebam uradtiti, a sad sam po kalendaru u 23., a po gin. u 24. sedmici. I ja imam insulinemiju, al su mi je ustanovili par mjeseci prije trudnoce i pila sam siofor, kad sam ostala trudna postepeno su mi smanjivalli doze i prosle sedmice smo ga ukinuli skroz.

(odgovor članu Leptiri)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *