|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 8:34:21   
anandi
sabinas dobro nam dosla i jos brze otisla na veselije temeuser posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 9:51:09   
BraMar
Anandi, ja sam počela prije par godina piti Letrox kad je bio preko 4. U vrijeme postupka je bio 2,5. Po profesoru to nije smetalo i kao što znaš rezultat postupka je žemska stara 22+3 user posted image
Baš sam prije par dana kontrolisala ponovo TSH i pod terapijom je skočio na 4.2 pa sad moram ganjati endokrinologa.
Žene meni mjesec prođe "očas posla" dok obiđem porodičnu, ginekologa, 2 laboratorije, komisiju za bolovanje i komplikovanu proceduru preuzimanja Clexana. Još sad i endokrinolog

< Poruku je uredio BraMar -- 20.4.2016 9:52:13 >

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 10:48:40   
Bubule82
Bar mar jesil ti ono iz gracanice? Sta su ti rekli na komisiji i koju si dokumentaciju nosila?!

(odgovor članu BraMar)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 10:51:01   
BraMar
Nisam, iz BL sam

IZVORNA PORUKA: Bubule82

Bar mar jesil ti ono iz gracanice? Sta su ti rekli na komisiji i koju si dokumentaciju nosila?!


(odgovor članu Bubule82)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 11:20:59   
BubaDara
Drage moje trudilice, samo da vas pozdravim i poželim puno sreće u postupcima, da znate da mislim na vas user posted image user posted image user posted image
Bila sam napisala ogroman post za pojedinačno svaku ponešto i onda umjesto da kopiram ja označim i delete user posted image
Ne da mi se ponovo.
Nas dvoje smo super, sljedeće subote ako Bog da idemo na 3D UZ pa ćemo se upoznati face to face i nadam se vidjeti šta to imamo među nogicama user posted image user posted image Uglavnom udara k'o da je karatista user posted image
Ljubim vas i grlim jako user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu BraMar)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 14:19:12   
pcelica 23
Gdje ste zene user posted image evo mene s jednim pitanjem user posted image Naime,danas uradim lh trakicu,onako bezz iz cista mira i trakica pozitivna ali bas ono fina crta a,22 dc ? Ja sam bila na pregledu 13 dc i tad su mi folikuli bili jedan 13 a drugi 11,kako onda da trakica bude 22 dc pozitivna user posted image I prije sam znala raditi trakice u "nevakat" ali nikad se nije pokazivala crtica.Usput imam upalu mokracnih kanala jer me boli donji dio stomaka i mokrim svako pet minuta da li to ima kakve veze s ovim svim! Mislim bezz vas smaram ali eto ako neko nesto znauser posted image pusaaaaaaaa za svee

< Poruku je uredio pcelica 23 -- 20.4.2016 14:33:21 >


_____________________________

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(
7.5.2016 pozitivan test (prirodnim putem nakon 4.godine) Beta 3146 ,O
... i konacno u decembar 2016.stigao moj princ <3

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Čekaonica - april
20.4.2016 15:44:53   
3_godine
Anandi, TSH 2.10 je skroz OK za trudnoću. Idealno je oko 2 a sve do 2.5 se toleriše tako da tvoj TSH je sada super, ništa ne brini!

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 8:43:13   
anandi
Jutrooo
pcelice sve smo si rekle juceruser posted image Javljaj nam se cesce cisto da znamo ako nista drugo kakvo je vrijeme kod tebe
3_godine i ja sam zadovoljna padom tsh, bas sam jucer javila dr i ona je prezadovoljna
Da prijavim i ovdje, jucer su me zvali iz ordinacije i rekli da dodem na uz u utorak na 13dc....blizi se blizi user posted image
Trudnice moje kako ste mi vi, da vas ne nabrajam ponaosob? LJubim vas

(odgovor članu 3_godine)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 9:24:42   
pcelica 23
anadi ja obicno sve citam,ali kad mi se nista ne desava onda ne pisem user posted image ali pratim i bodrim zene u postupku,nase trudnice i iscekujem da ovo stare cekalice presele na veselije teme user posted image A,na kraju krajeve tebi sve ispricam u razgovorima po 1h vremena da si blize pa da kafenisemo user posted image
Evo izvjestaj o vremenu,lijepo i suncano i ja se sad spremam do grada user posted image poljubac za sve :*

_____________________________

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(
7.5.2016 pozitivan test (prirodnim putem nakon 4.godine) Beta 3146 ,O
... i konacno u decembar 2016.stigao moj princ <3

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 9:32:38   
BubaDara
super anandice user posted image
Još malkiceeeee user posted image user posted image
Što se tiče TSH moj je bio 5,9 pa mi Devleta dala letrox 25mg i pila znači 10 dana pred user posted image i poslije, i to mi je bila zadnja user posted image user posted image user posted image Ne znam da li se za tih nepunih mjesec uspio spustiti na normalu, ali eto da podijelim da sam odmah uspjela ostati user posted image
Pijem ga i dan danas, samo sad kontam kad bi trebala to kontrolisati ponovo, da vidim treba li mijenjati dozu ili ne? Više ne idem njoj, jer mi je bliže moja doktorica u gradu, a ona mi još ništa ne govori, pa zna li iko kad se to kontroliše u trudnoći i da li trebam prestati piti neko vrijeme pa ponovo na kontrolu ili pod terapijom? Ako neka ima iskustva s tim neka podijeli, a ako ne, svakako ću pitati doktoricu na sljedećoj kontroli o tome. user posted image
Pcelice ja ti ništa o tome ne bih znala reći... user posted image user posted image

< Poruku je uredio BubaDara -- 21.4.2016 9:34:02 >


_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 10:03:50   
BraMar
Bubo, meni je u trudnoci skocio TSH (pod terapijom) i poslali su me endokrinologu na kontrolu (ginekolog i porodicna).
Pravilno je iskontrolisati je tako sto ces to jutro kad ides u lab tabletu uzeti posle vadjenja krvi a ne prije. Ja sam sama od porodicne trazila uputnicu za lab, ne znam koliko ti je to izvodivo.

Pceli, hvala za info o vremenu user posted image
A sta si doruckovala?? user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 10:15:58   
Lejni
Jutro zene moje mile...
Citala sam i ulazila malo ali nisam pisala. Nekad mi rr zakoci a ja sa tel sve ulazim pa mi mrsko pola sata ganjati rjesenje za probleme.

Cekaj ja nesto nisam upratila najbolje? Pcelice nekakav testic je pao? Reci mi sta je bilo sa tim i da li si ga ponavljala?

Evo nas dvoje sa kontrole. Sve je u redu. Kaze dr rastemo cak natprosjecno. Prvi pregled preko stomaka je pao danas, sve do detalja je gledao. Potvrdio da smo djecak. Majkina dusa je nemirna, savije noge pa me jako lupi i to je bio mnogo smijesan prizor da me nije bilo sramota od dr ja bih se smijala.

Zene moje grlim vas jako. Imate svu moju podrsku, da nam ovdje bude sto vise pozitivnih testica. Malo sam lijenja zadnjih dana a imala sam i neke privatne problemcice pa nisam stalno tu ali ste mi u mislima. Da svaki postupak bude uspjesan abd

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu BraMar)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 13:06:33   
BubaDara
hvala BraMar draga. E vala ću ja tako uraditi, ne popiti tableticu i odem fino privatno i uradim nalaz ponovo, pa da vidim šta ima user posted image
Lejni user posted image i ovdje za dječaka dragog mog. user posted image slatka user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 14:34:35   
rajna1980
Cure, imam pitanje. Imala sam malo povisen inzulin, pa sam ga uz 500 mg siofora dovela na gornju granicu. Inace vadili su mi inzulin nataste i dva sata nakon jela. Na isti nacin vadili su mi i secer, s tim da sam jedan dan vadila secer u domu zdravlja a drugi dan inzulin u bolnici jer dom zdravlja ne radi inzulin, a ne daju uputnicu za secer da se radi mimo doma zdravlja. Sad mi endokrinolog na kontroli u Banjaluci napisao da nastavim terapiju i da do sledece kontrole uradim OGTT i insulinemije. Znate li kako se rade ti nalazi?

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 15:31:53   
Zelimo_bebu
Samo da vas pozdravim user posted image

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 16:21:43   
anandi
zelimo b user posted image
rajna inzulonemija i ogtt test se rade zajedno. Dan prije vadenja veceraj nesto lagano i poslije 18h nemoj jesti. U jutro dodes u lab i izvade ti krv nataste i daju da popijes 75 ili 100gr (zavisi kako koja lab) secera s vodom i nakon pola sata ti opet vade krv, pa opet kroz pola sata, pa opet kroz pola sata i opet. Znaci 5 puta te bodu. A to vrijeme izmedu vadenja ne smijes hodat ni pit ni jest. Znaci naoruzaj se strpljenjem jer valja sjediti u cekaonici 2 sata. Ako kod vas u DZ ne rade zajedno onda otidi privatno, opet napominjem potrebno je ta dva testa raditi od istog uzorka krvi. Sretnoo

Lejni user posted image za djecaka
BraMar vidis ove nase pcelice nece da nam da ideju za sutrasnji dorucakuser posted image

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 16:35:34   
BraMar
Hej Anandi vidiš ti kako su bezveze Pčeli i ona Devetka, lijepo pitam za ideje a od njih ni traga ni glasa user posted image user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Čekaonica - april
21.4.2016 22:21:52   
rajna1980
Anandi, hvala na odgovoru. Sad citam i na drugom forumu da su zene imale problema da izvade i secer i inzulin iz jednog uzorka, jer domovi zdravlja svi rade secer ali ne rade inzulin, i onda moras u dom zdravlja vaditi secer, a u bolnicu ili klinicki centar vaditi inzulin. Drugacije ne daju uputnice. Ja sam imala da uradim i secer i inzulin, ali samo nataste i dva sata nakon jela. I upravo to mi se desilo sto su zene pisale, secer vadila u domu zdravlja, a sledeci dan isla u Banja Luku na Paprikovac da vadim inzulin. Trazila sam da sve obavim na jednom mjestu, lakse bi i meni bilo a i bilo bi ispravnije, medjutim nece ni da cuju. Zna li iko moze li se ta pretraga OGTT i inzulinemija odraditi u Banja Luci privatno (i secer i inzulin da uporedo vade iz jednog uzorka, ovako kako je Anandi napisala) i koliko košta?

(odgovor članu BraMar)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Čekaonica - april
22.4.2016 8:36:11   
anandi
Jutrooo
BraMar o tome ti pricam, lopuze su touser posted image
rajna i ovdje u Tz u DZ ne rade inzulin, samo ogtt. Ja znam par zena koje nisu htjele placat privatno pa su kupile 5 epruveta, otisle u DZ vadile za ogtt, a ti laboranti su na svakoj epruveti napisali kad je koji uzorak vaden i poslije su odnijele na klinicki centar epruvete i gore su im ispitali inzulin, tak da ih nisu dva puta boli a dobile su nalaz od istog uzorka krvi. Mozda da pokusas tako user posted image Kod nas privatno kosta 100KM

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Čekaonica - april
22.4.2016 10:47:54   
Lejni
Jutro zene samo da vas pozdravimo moj nemirko i ja. Bili smo aktivni pa smo svasta po stanu uradili ali nas ceka jos puno posla koji odlazemo za kasnije. Izmedju ostalog peglanje vesa user posted image



_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Čekaonica - april
24.4.2016 12:08:43   
BubaDara
Ja sam OGTT radila u domu zdravlja a Insulinemiju isto privatno u Tz u Omegi i čini mi se platila oko 80 KM. Izboli me ko narkomana user posted image
Lejni lakse malo s tim poslovima, sad nam se može user posted image
Grlim vas sve user posted image user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Čekaonica - april
24.4.2016 19:00:47   
pcelica 23
Haha,po meni bi ostale gladne :D ja na selu bila,odmarala,danas stigla ,tako da vas nisam citala ...ee ja sam na dijeti,tako da je bolje da vam ne govorim moje ideje za dorucak....usput Lejni moja radila sam lh trakicu,a ne testic za trudnocu,daleko sam od toga ...eto sad sam pisala s mobitela daj Boze da se posalje...grlim vas sve

_____________________________

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(
7.5.2016 pozitivan test (prirodnim putem nakon 4.godine) Beta 3146 ,O
... i konacno u decembar 2016.stigao moj princ <3

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Čekaonica - april
25.4.2016 10:26:56   
Lejni
Jutro zene moje...bez obzira na snijeg kod mene veselo. Prvo udjem na stranicu neku i citam postove kad vidim poznato mi, ono od prije nekoliko dana a ja se nacotala bas

Pcelice moja vidis li ti kako.su mene hormoni opalili, ja otisla na trakice za trudnocu, ali da za nekoliko dana bude i to. Mozda mi se nesto javilo hehe

BubaDara draga kod mene se bas vidi sad, posebno ako usko obucem. U sirokom i ne bas. Zavisi kako kad. Ja to opisujem tako sto mi je materica bila nisko i zavaljena pa kako se podigla sa bebom gore nema ni ono svoje mjesyo na kom bi trebala biti pa ga pravi sada. Ja kad pogledam stomak rekla bih da sam dobila puno kg u trudnoci, a ono raste moje pile malo.



_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Čekaonica - april
25.4.2016 15:42:24   
BubaDara
sad si mi olakšala lejni
Ja sve kontam da mi nije velik stomak za peti mjesec hehehe user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Čekaonica - april
26.4.2016 15:31:04   
Leptirica13
kad smo kod stomaka, sad smo u 9-oj sedmici a stomak mi za 5 mjesec user posted image
ko mali baloncic napuhan...ja se sve zezam, nek vide da sam trudna,samo nek ne pitaju koji mjesec...hahha..reci ce ljudi sta je to..
ustvari, jasno je da je to od hormona,jer je rano..al,pravo sega..mal,okrugao,tvrd...user posted image

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *