|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 6:31:08   
Vrtni patuljak
Search OGTT se radi tako sto dodjes ujutro, izvade ti krv iz vene, pa popijes glukozu. Od glukoze uglavnom svakom bude lose (meni se povracalo i imala sam slabost, kao da cu pasti u nesvjest, prijateljici se povracalo i dobila je proliv) onda ti na svakih pola sata vade krv iz vene i tako 6 puta. Dakle, sve to traje tri sata. E sad, meni su na endokrini krv vadili na svako pola sata, a prijateljica je radila u Vrazovoj i njoj su vadili krv svaki sat vremena, dakle, ukupno tri puta. I ti ako budes radila, vjerovatno ce ti vaditi samo tri puta.

Ja sam test radila prije trudnoce i radi problema sa stitnom, pa je mozda zato cesce vadjena krvuser posted image

Uglavnom, od glukoze bude malo lose, ali prodje za otprilike pola sata.

Nadam se da te nisam prepala, ali i ako sve budemo morale to da radimo, radicemouser posted image Samo da nam bebe budu dobro.

Srdacan pozdrav!

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 6:44:09   
Arijana2
Pozdrav kako ste mi user posted image vidim ja da sam ovdje najstarija izgleda 83 godište user posted image Dobrodosle nove članice user posted image Guramo polako ,ja se osjećam sve teze,tj.lakse se umaram ,noge jedva podignem na krevet .
Mala sa znam da nije lako mirovati sa 2 starije dječice i mene moji podignu po 100 puta da ustanem,ali pokušaj se odmarati ležati koliko god možeš .
Bas sam gledala na YouTube neke video klipove o novorođenim bebama i prvim danima kod kuce,područje Amerike i iznenadila se koliko imaju stvari koje pomažu kući u onim prvim danima sa bebom .Neke ljuljalice,izdajalice,jastučići...i vidim vecinom koriste ove brown s flašice .

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 7:14:16   
search
Auuu tri sata, pffff. Haj nadam se da ce me zaobici hhh
A ja sam izgleda najmlađa, 96. Godiste user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 8:25:42   
tačkicaa
Jutro svim koliko vas ima user posted image
Evo ja se dokotrljala još jedan dan, zadnji ove hefte user posted image Ljudi moji, meni ove sedmice prolaze k'o lude, pa kao da je juče' bio petak, a evo ga opet, mada mi dani prolaze k'o godine (bar ovo do pola 5 ) user posted image
Aman, to neki novi testovi, za te nisam ni čula Vrtni i Search user posted image
Mama3333 Žao mi je što piješ tako puno lijekova, ali razmišljaj pozitivno user posted image Sve će biti ok, i dobićeš sebi seronjicu, da uz sve to možeš i guze prat user posted image Ljepota user posted image
Search Pozdrav i za vas dvije user posted image Najmlađa trudnice user posted image Zato si ti čusta i okretna, a ne k'o mi starke user posted image
Arijana Šta te briga, ti sebi imaš dva pomoćnika, za tebe nema brige user posted image

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 9:03:57   
mala_sa
Jutrooo user posted image ja se kanim spremiti djecicu, danas mi A ima pregled sluha, rekli su da planiram 2 sata za to, bas me zanima sta toliko rade user posted image user posted image

OGTT test sam i ja radila u prvoj trudnoci (ovdje se radi rutinski za prvu trudnocu), eh za sljedece nisam jer je taj bio uredu, trudnoce su dosta bliske i nije bilo indikacija da se treba ponoviti. Samo sto ovdje popijes glukozu (ukus limun ili narandza) i krv se vadi 2x poslije.

Search ti ces biti aBd bas mlada mama user posted image , ja sam prvo dijete rodila sa 22,5 user posted image

Arijana ja sam isto za oboje imala onaj jastuk sto se "uvali" bebce u njega, i ljuljalicu. Sad sam isto pripremila jastuk i moji su kupili onu ljuljasku na baterije; nekad uleti i cosy; sve zavisi sta ih smiruje u tom momentu user posted image . Mozda je to malo previse skula za kratak vremenski period, ali ako planiras djecicu radjati u par godina razlike ili ako imas od koga posuditi isplati se definitivno.
Sto se tice flasice ja oduvijek uzimam avent (sad cu malu staklenu), i njihove pipe.
A znas i sama, sto kazes taman legnem, neko mora u wc, jedno gladno drugo zedno, pomlatili se, udarili....ma 100x ustanem...

Tackice, jesi li ono spominjala ugovor do juna, prica li se sta o produzavanju?? Mada je tebi dosta izgleda user posted image user posted image

Mama333 terminuso, da je lahko lezati, nije, i ti lijekovi uvijek se brines koliko su jaki za bebu ili ne, ali pritrpiti se moras, vrijeme polahko prolazi i svaki dan je mrvica veca hB user posted image user posted image

Minni draga ti bas uzivas sa R, cim te nema user posted image user posted image

Drage moje uzivajte danas user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 9:13:59   
Vrtni patuljak
Arijana sta mislis sto ja cijelo vrijeme sutim o godinama?user posted image Mladja si od mene 2 godine, ja posla u srednju skolu kad se Search rodila user posted image

Tackice do sad se ovaj test radio kad se mama ili beba previse debljaju ili postoji sumnja na dijabetes kao sto rece Search, cini mi se.

Sad ispade rutinski user posted image al sta je tu je- ako se bude morao raditi, radice se user posted image


(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 9:16:30   
tačkicaa
Mala_Sa Jok, ugovor je do maja, znači poslije praznika ili produžujem praznike ili se vraćam user posted image Meni je vala dosta bilo odma', ali znajući sebe, nakon dva dana bi' počela kukat' i tražit' novi pos'o, sve sa trbuhom i hormonima user posted image
Pljuskavice prošle i sad idete dalje? user posted image
Kucka me neko u trbuhu user posted image Aaaaaaaah, ko li je user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 9:19:01   
tačkicaa
Vrtni I to što kažeš, ako treba, valja radit' user posted image Starkice user posted image

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 9:26:26   
mama3333
Jutro zenice..meni dr nije spominjao OGTT mada sam ja prije trudnoce imala jako visok inzulin i bila sam na sioforu ja sam ga prije T polako pocela izbacivati i prestala skroz malo prije nego sam saznala da sam T,pa me zanima da li bi mozda trebala uraditi taj nalaz..

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 9:37:37   
mala_sa
Tackice taman tako, jedno smiris drugo te doceka user posted image user posted image , ma samo nek su zivi i zdravi aBd, ovo sve usput izguramo user posted image . Ma kakvo trazenje posla sa stomom, nego lagane setnjice, salatice, limunadice i uzivaj u gurkanju iz pupe user posted image user posted image .

Mama ako doktor nije spominjao vjerovatno nema ni potrebe, ako ce te bas kopkati pitaj ga na iducoj kontroli user posted image .

Vrtni koad Divanovica se npr rade svi nalazi rutinski, nekad on malo i pretjera s tim, al u strucnost ne sumnjam user posted image . Mislim da ipak puno tih pretraga zavisi i od doktora koji vodi trudnocu.

Sad odoh peglati kosu i da furamo user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 11:35:01   
Sanjalica 85
Evo i mene da se tuspasim, nisu me ostavili user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvala vam sto ste brinule,ali ne stigoh juce da se javim, dugo sam cekala na GAK-u, pa kod mame, ap malo u skitnju i prodje dan user posted image
Uglavnom, CR zakazan za 5.5. a 4.5. trebam da odem u bolnicu. Malo me je peglao ovaj arap sto je bio u komisiji, ali nije mogao protiv nalaza neurologa tako da je na kraju digao ruke. Moram jos povaditi sve nalaze pa kod njihovog interniste i u srijedu na kontrolu kod Katice i to je to. Pojedem koji cevap za praznik i odoh se poroditi user posted image Sada samo da i debelguza ostane unitra do tada pa da mi CR radi Katica, inace ako nesto ne d'o Bog krene ranije imam papir na kojem pise da mi moraju raditi CR, ali valjda nece. Izgurat cemo jos dvije sedmice, dogovorile smo se moja 'cera i ja user posted image user posted image user posted image user posted image ...joj sve su mi emocije nesto pomijesale, i sreca i strah i neizvjesnost...ma ludnica user posted image user posted image user posted image
Tackice legendo zovem je debelguzauser posted image zato sto kada god ja mazem stomak, ona guzu svoju toliko istrci i izgura, valjda joj godi masaza, da to izgleda kao jedno brdo na mom stomaku. A i nesto mi slatko user posted image A i ja sam kako mala imala trcavu guzu pa sve nesto kontam bice sva na mamu, pa i debelguza user posted image Zovem je i slonica mica btw user posted image BubaDara i mama ima guze pa sta fali neka je i ona ima, da imam po cemu da je gnjavim. nema mi nista draze djecicu koja su onako malo punija i imaju guzu ctipkat i lupkat user posted image
mala_sa kutak je napola spreman, nisam jos oprala i postavila posteljinu i jos neke sitnice, ali cim bude saljem vam slikici. Zao mi da se prazi, posto mi oko kuce non-stop nesto rade, prasine na izvoz user posted image
Search i ja sam radila OGTT u 25 sedmici. Kod mene je beba bila malo krupnija u tom periodu i zato mi je doktor preporucio da ga uradim. Na kraju je ispalo da je sve ok, beba krupna sama od sebe i to je to. Ja sam radila u Prolabu, izvadili mi krv, dali limunadu da popijem i poslije toga mi jos dva puta vadili krv, u razmaku od sat vremena. S tim da su meni jako lose vene pa nisu htjeli da me bodu, tako da je islo iz prsta.
Ostale, kako se drzite, lupkaju li bebe? Pazite li se? Vidim tackica se nesto ljuti, prut spominje, znaci neko nije slusao Vrtni patuljak?user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 11:43:19   
tačkicaa
Sanjalica E ja baš sad o tebi kontam. Rekoh što je nema, što se ne javlja, da neću morat' i za nju prut zbavljat', kad ono eto je sa svojom debeloguzom mašala user posted image user posted image Kako si to fino smislila, i super ste se dogovorile ti i ćera ti u tebe user posted image koji ćevapčić, pa časkom rodit' user posted image
JAvljaj nam se malo češće, sad je najuzbudljivije user posted image
Mala_Sa Fino to sve zvuči šetnjice, salatice, sladoled si zaboravila user posted image Ma vala, neka mi i ne produže, kad to tako fino sroči user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 11:56:20   
Sanjalica 85
Tackice tako sam i ja skontala, cevapcici za vikend, onda malo laganija hrana do CR i eto meni debelguze moje aBd.
Vidim istice ti ugovor, ne nerviraj se, sta bude bit ce.Bitno je da ste ti i pasa dobro user posted image Znaju li da si trudna, vidi li se stomacic?

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 12:28:06   
tačkicaa
Sanjalica Zavidim ti da znaš user posted image Kako je fino što imaš tačan termin, briga te user posted image user posted image
Ma jeste, ne treba se nervirati, ne nerviram se, nego onako više što ne znam na čemu sam user posted image Ali biće kako bude user posted image Paša je najbitniji, jebo pos'o user posted image
Znaju, zna gazdarica doduše, ali to ti je kao da svi znaju, porodična im firma user posted image A i trbuščić se nazire sad, nema više kamuflaža user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 12:48:05   
nudzejma
Olaaaa okruglice....
Vidim pisete,pisete.....user posted image
Ja taj OGGT nisam radila ni u prvoj trudnoci a ni sada a obje bebe krupneuser posted image Niko mi ga ni spomenuo nije.
Nego da vas pitam,pise li vama u trudnickom kartonu duzina grlica/cerviksa?Meni od pocetka bio 1,5 cm sada pise 1cm identicno kao i u prvoj trudnoci.Ali citam na internetu kako je to jako kratko?Zene rade serklaz sa 2.5 cm?Nista mi nije jasno i dzaba se nasekirahuser posted image
Pitat cu svoju dr. ns kontroli za 2 sedmice.


_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 12:51:21   
Sanjalica 85
Ma naravno, bitne su bebare, a ko ima srca da zbog trudnoce da otkaz ili ne produzi ugovor trudnici, njemu na dusu. Svakako ti ako nece ne mora nista placati kada budes na porodiljskom, a tebi bi ucinio uslugu da dobijas vecu naknadu od opstine. Ali kako bude bit ce, samo neka je sve ok user posted image user posted image


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 12:56:42   
Sanjalica 85

IZVORNA PORUKA: nudzejma

Olaaaa okruglice....
Vidim pisete,pisete.....user posted image
Ja taj OGGT nisam radila ni u prvoj trudnoci a ni sada a obje bebe krupneuser posted image Niko mi ga ni spomenuo nije.
Nego da vas pitam,pise li vama u trudnickom kartonu duzina grlica/cerviksa?Meni od pocetka bio 1,5 cm sada pise 1cm identicno kao i u prvoj trudnoci.Ali citam na internetu kako je to jako kratko?Zene rade serklaz sa 2.5 cm?Nista mi nije jasno i dzaba se nasekirahuser posted image
Pitat cu svoju dr. ns kontroli za 2 sedmice.


Meni je od pocetka bio 4,3, tek na zadnoj kontroli se skratio na 4 cm. Pitaj dr, ali mislim da je bitno da nemas krvarenja. Ako ti je sa prvom trudnocom bilo tako i nije bilo problema, nemoj sada paniciti. Vjerovatno je sve ok. Valjda ne bi tako nesto previdjeli.

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 13:13:27   
tačkicaa
Sanjalica Pa jeste, ne vidim šta bi izgubili da ga produže. Radila bi' svakako koliko god dugo mognem, i kad odem na bolovanje aBd, ništa ih ne košta a meni znači . Ali eto, vidjećemo user posted image
Nudzejma Ni ja ne vjerujem da je doktor neto predvidio, čim ti piše na nalazu, znači da je svjestan toga. Ali svakako neće škodit' da pitaš user posted image i naravno da se ne sekiraš do tad user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 13:14:44   
tačkicaa
previdio* user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 13:18:53   
nudzejma
Jos jedna mana lezanja,mirovanja jeste previse citanja i surfanja od kojih se covjek samo jos vise zabrineuser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 13:42:05   
tačkicaa
Nudzejma Voliš li čitati knjige? Gledati filmove, neke serije? Kreni Igru prijestolja od prve sezone i taman dok sve pregledaš, imaćeš i cijelu šestu user posted image Joj kako bi' ja to svašta nešto sebi ukrala s pirata user posted image Gledaj Hausa user posted image Mani čitanja, imaš doktora, on će ti sve reći i nemaš brige. Samo nas čitaj na netu user posted image i neke lijepe stvari, a i tu opet mi spadamo user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 13:42:46   
bambi1
Zenice evo mene sa prvog pregleda. I zadovoljna i ne user posted image

Trudnoca IV+6, vidljiv gestacijski mjehur 7 mm (odgovara sedmici trudnoce), bez jasnog embrionalnog odjeka, kaze dr sve se fino smjestilo i onda gleda gleda i kaze " ne znam jel od tvog disanja ili mi se ovaj gest.mjehur malo pomjera, to mis e ne svidja " :(((( i tako me ostavi u neizvjesnosti jos 2 sedmice do narednog pregleda. user posted image

Posto imam iskustva sa spontanim bas sam sad nesto bljak
Kaze dobar simptom trudnoce bolne grudi, mene automatski prestale boljeti kad mi je ovo rekla :((((((

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 15:18:51   
nudzejma
Tackiceeee ma citam ja a gledam i filomove al dzaba opet nekad imam vremena da se sekiramuser posted image
Draga Bambi bice to dobro aBd...Pa jos je rana trudnoca bitno da se vidi gestacijska vrecica....Znam da je tesko biti miran ali proci ce i te 2 sedmice.I da te utjesim ni mene u pocetku nisu grudi bolile tek kasnije....





_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 16:25:52   
tačkicaa
Bambi JA nisam imala nikakve simptome. Test bio pozitivan, a sve normalno. Sve ostalo je nekako kasnije došlo. Tako da ti i ja savjetujem da se ne sekiraš, ti vjeruj da je sve ok, i biće aBd user posted image Držim fige da ti bude što lakše dočekat' potvrdu user posted image
Nudzejma Ma znam, ali eto ja sve kontam ne bi' ja to čitala, ovo-ono, a vala se zateknem baš tako k'o ti user posted image Šta 'š tako nam je user posted image
Žene moje, uživajte u vikendu user posted image
user posted image za sve

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
22.4.2016 17:13:36   
search
Eve meee, user posted image
Na pregledu sve uredu hvala Bogu, dok. Lejla Imsirija danas me primila, kaze da uzivamo hhh, bebi ima kilu i tristo taman i ostale sve mjere kako treba hB user posted image i bas me upita danas jesam li radila taj secer, nije rekla zasto hmm i pitala jesul mi roditelji secerasi osim toga nista vise tako da nadam se da necu ni radit, opet slj sedmice idem redovno kod svoje a ona voli slat na svakakve nalaze i pretrage pa sad ko ce znat hmmm,
Bambi samo opusteno, i ja imam iskustva i sa kiretazom i spontanim, i najgore je to ispocetka do jedno 12 sedmice nista ne kazu kako treba vidi se plod srce kuca i to je to, ovo ostalo sto dodatno pricaju samo za prepadat a u sustini sve je to normalno ha ja, samo opusteno jos malo pa ces vidjeti aBd da se bebi pomjera i izgleda ko pravauser posted image i stavlja prst usta user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *