|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 21:26:41   
amelaaaa
draga bejbibi i ja se Bgmi brinem kako cu sa dvoje malih... eminaja nam se nikako ne javlja, a kod nje je sad ta situacija, zanima me kako se ona drzi, jesu li se organizovali...
Mojoj je sad 15ipo... vec je pocela sa forama i fazonima, tipa ne das joj nesto a ona se pocne izvijat i legne na pod user posted image Bome i muz i ja to docekamo mrtvi-hladni, samo prodjemo kraj nje kao da se nista ne desava user posted image Ali stvarno me brine kako joj sutra kad dodje bebica objasniti neke stvari...i sto je jos gore, da li cu imati zivce da podnesem sve te djecije bubice hladnokrvno... user posted image



(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:01:55   
bejbibi
AMELAA da ti budem iskrena ja nisam mogla podnijeti t3 bubice :( al ja sam ti inace neuroznauser posted image vrisnem u sekundi ...jos je moj imao 3,5 g kad se A rodila..vec je shvatao neke stvari al je bio jako vezam za mene pa sam ga nesvjesno odgurnula od sebe i to si necu oprostitiuser posted image al mene je A jednostavno izludjivala user posted image puno je plakala,budila se cesto ( ko svako novorodjence,vecinom) pa sam ja prvih mjesec bukvalno u komi bila ,mislim da sam prolazila i kroz ppduser posted image mada vise babyblues al ko ce ha znati ..znam samo da sam bila u rasulu ...uh kad se sjetim user posted image zato me sad panika hvata jer je A manja nego sto je M bio kad sam nju rodila a taaakooo je ljubomorna..ne da M da mi se priblizi,odmah ga udara,grize,gura...ma zvrk zesci ...
Onda ,drugi prob je sto se M opet vezao za mene a meni zao dda ga otrgnem.necu ustvari jer sam jednom tako nesvjesno uradila ...
Plus jako sam na zivcima otisla pa ih ne mogu trpiti puno,zaderem se i tako user posted image zvuci grozno al et tako je ...
Neka mi je Bog na pomoci !!!! Stvarno moram kod psihologa krenuti da se pripremim malo user posted image


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:11:46   
lejla80
Bejbibi ma moraš prije svega promijeniti taj svoj stav. Ti već očekuješ najgore a ne mora tako biti. Evo već sada se sasvim dobro organizujes. Neće biti jednostavno al polako draga i misli pozitivno.
Zeznuto što nemaš rodbine u blizini. Imaš li mogućnost da oboje staviš u vrtić ili da angazujes nekoga da ti pripomogne par sati?

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:12:53   
amelaaaa
ajoj draga...razumijem te skroz, i ja sam sa zivcima slaba, ali obicno muz nastrada user posted image Poroda me nije strah, ali kako se termin priblizava, sve se vise bojim kako cemo i da li cemo se prilagoditi uspjesno... Strah me same sebe poslije... Depresija i sl.stvari huh... I to me obicno uhvati na ovakve iscrpljujuce dane, sutra cu vj.pozitivnije razmisljat, nakon sto se naspavam veceras user posted image
A sto se mene tice, bolje se zaderat na djecu nego im pustat sve, i sto je red i sto nije (kao sto mnogi danas rade) ;)

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:24:32   
eminaja
djeste djeste evo mene neko trazioo user posted image user posted image user posted image ojj zene u mene raspolozenje promjenjivo skroz user posted image lejla amela haman ste me vi spominjale user posted image pa da vam ovako sta nasvrljam.....u sustini sve je dobro hB nekako se sredjuje vremenom,,braco je navikao na seku mada i njemu treba paznje aa vezan je za mene pa se zna umiljavat bas kad je uzmem,,,bilo je scena da baci nesto u krevetic iliii da krene malo grublje da je miluje u svakom slucaju uvijek moraju bit na oku user posted image dojenje je totalno oslabilo mala pocela odbijat da doji pa se izdajam i na flasicu dajem sta da se radi nek je samo ziva i zdrava aBd aa to i meni vise odgovara bas zbog malog user posted image eto drage ne znam jesam sta preskocila user posted image kako ste vi?

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:25:07   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: lejla80

Bejbibi ma moraš prije svega promijeniti taj svoj stav. Ti već očekuješ najgore a ne mora tako biti. Evo već sada se sasvim dobro organizujes. Neće biti jednostavno al polako draga i misli pozitivno.
Zeznuto što nemaš rodbine u blizini. Imaš li mogućnost da oboje staviš u vrtić ili da angazujes nekoga da ti pripomogne par sati?


Ne znam draga ,vidjet cemo ...ja se samo nadam da ce biti mirna bebica koja ce voljeti da soava user posted image ako bude ko ovo dvoje tesko meni 😣
Pa najvjerovatnike da cu ih oboje u vrtic aBd ....bar na pola dana ...morat cu nekako ..za cuvanje bas nemamo nikoga ...
Stvarno ne zelim prolaziti kroz ono kao sa A zato sam ovaj put i za dudu i za ad i sve nacine da olaksam sebi ...znam da je bebi pottebno 24/7 al ovo dvoje me vise trebaju sigurno pa ih ne smijem odgurnuti od sebe ,toga me najvise strah jer se ja jako vezem za bebu :( ne znam se organizovati user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:27:00   
eminaja
ihh sto se tice zivaca to je ravno nuli....bas i ja i mm smo vise poludili mali se poceo sprovodit sve hoce sam cak i ako ne zna pa se naljuti sve lupa baca cak i nas hoce udarit pa me to sve iznervira user posted image djete nas zlostavlja user posted image user posted image

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:29:24   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: amelaaaa

ajoj draga...razumijem te skroz, i ja sam sa zivcima slaba, ali obicno muz nastrada user posted image Poroda me nije strah, ali kako se termin priblizava, sve se vise bojim kako cemo i da li cemo se prilagoditi uspjesno... Strah me same sebe poslije... Depresija i sl.stvari huh... I to me obicno uhvati na ovakve iscrpljujuce dane, sutra cu vj.pozitivnije razmisljat, nakon sto se naspavam veceras user posted image
A sto se mene tice, bolje se zaderat na djecu nego im pustat sve, i sto je red i sto nije (kao sto mnogi danas rade) ;)


Ma vremenom se sve sredi vjeruj ,cim malo ojaca beba ...moj M je na pocetku bio jako ljubomoran da je A sa 2 mj izgurao sa kauca i ona na pod ..sreca nije nista bilo .a et tad sam bas ok reagovala ,nisam se zaderala na njega sto je cudno za mene user posted image
Ima tih sotuacija kad su djeca ljuborna a svako dijete jest na pocetku al sve se sredi ..sad se ovo dvoje igraju zajedno ,on ke pazi ,ne da na nju ma dusa je moj M a ova mala lopuza je problem sada user posted image ona stalno njega provocira ii ljubomorna je ...zato me strah kako cu snjom jer ce mi sa M aBd biti lahko ..on ce vec imati 5,5 g aBd ...i vec je prihvatio cinjenicu da ce dobiti bracu i drago mu :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:31:55   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: eminaja

ihh sto se tice zivaca to je ravno nuli....bas i ja i mm smo vise poludili mali se poceo sprovodit sve hoce sam cak i ako ne zna pa se naljuti sve lupa baca cak i nas hoce udarit pa me to sve iznervira user posted image djete nas zlostavlja user posted image user posted image


To je sve od ljubomore vjeruj....cak i ako nista bebici ne uradi,voli,mazi al je promijenio ponasanje prema vama onda je ljubomoran ...
Moj M je jako bio ljut,nervozan,udarao,provocirao mene,ja sta god kazem on kontra ...sve je to ljubomora ...ja ga na ignore il se jednostavno zaderem :( deugcije nisam mogla nazalost


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:36:48   
eminaja
bejbibi ne znam je li zbog bebe vjerovatno ima i toga,,,ali je i prije znao se ovako ponasat,,,,ali bude mi ga zao stvarno kad dodje aa ja npr dojim on place hoce da ga uzmem ili oko mene se vrti mazi bas mi je bilo tesko,,,aa i ja sam uvela AD pa sam se pokajala ali opet najvise mi zbog njeg jer mu trebam aa dodjenje uzima bas vremena....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:38:42   
lejla80
Bejbibi ma ako možeš finansijski onda je vrtić zakon za tebe. Drugačije je kad imaš nekoga u blizini pa da uleti sahatak dva, a ovako nemaš baš nekog izbora a iscrpljujuće je sa malim bebama koliko god da su mirne. Nego jesi li ti tamo privremeno ili trajno?

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:38:50   
amelaaaa
eminaja nek si se javila, kao narucena... Upravo si spomenuta, kod nas slicne situacije pa mi je bas drago cuti da i nije toliko strasno user posted image user posted image
Cuj udara lopov hahahha i nas mala zna klepit, ali to smo sami krivi... naucili je kad se udari npr. od sto ili pod i sl. da udarimo to rukom kao "neces ti curicu nasu dirat". I tako i ona, neki dan podje da me zagrli i sudarimo se glavama, a ona ni pet ni sest, klepi me po licu sakom user posted image user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:40:41   
lejla80
Eminaja pa i on je još bebać pravi, ne možeš mu neke stvari ni objasniti. To je najgore...huhhh držte se drage moje, brzo će to proletiti user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:42:20   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: eminaja

bejbibi ne znam je li zbog bebe vjerovatno ima i toga,,,ali je i prije znao se ovako ponasat,,,,ali bude mi ga zao stvarno kad dodje aa ja npr dojim on place hoce da ga uzmem ili oko mene se vrti mazi bas mi je bilo tesko,,,aa i ja sam uvela AD pa sam se pokajala ali opet najvise mi zbog njeg jer mu trebam aa dodjenje uzima bas vremena....


Ma vjeruj da je i zbog bebe ,ne zna drugcije kako da privice tvoju paznju a vidi da si non stop sa curom ...
Da,dojenje oduzima vremena ..i to je divno iskustvo al kad vec imas djecu onda ne mozes non stop biti uz bebu ..zato sam ja to odlucila vec sada iakl znam da ce mi biti zao al moram misliti na ovo dvoje :( trebaju me a ne mogu opet uciniti istu gresku kao sa M ...hB opet se vezao za mene ,tipa grli me ,ljubi, jer to dugo nije radio i bas mi falio ...a znam da me on najvise treba kako raste ..tako da ce bebice biti ok na ad ;) ni prve ni zadnje hehe ...ja sam inace bila protiv ad strogo ,i protiv duda ,al jednostavno sad cu aBd sve to morati .nece nista biti bebi od toga .mozda samo meni olalsa aBd ,nadam se :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:44:13   
amelaaaa
bejbibi slazem se s lejlom, ovo za vrtic sto predlaze... Kod mene muz u smjenama radi, dnevna - nocna - 2 dana slobodan, tako da mi je on najveca pomoc. Plus ima moja mama, a i njegova... A ako nemas nikoga vrtic je spas...

Osim toga, curica kod mene je stvarno dobrica, drustvena, voli djecu, nikad nije otimala igracke ni tukla se, bas uziva sa drugom djecom, tako da ne vj.da ce biti ljubomorna... Jedino me strah toga sto je premalena da shvati neke stvari, strah me da se ne pocne osjecati zapostavljeno pored bebice i tako to... Strah me sebe, da se necu moci organizovati pa da cu psihicki potonuti... uhhuhuhuhu

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:45:02   
Bebica11
Hej žene user posted image

Pa ja imam drugačiji pristup roditeljstvu. Uopće nisam moderna mama niti podliježem pritisku okoline da budem "idealan" roditelj. U mene djeca u odnosu na djecu okoline znaju mjeru. Djeca su tu da ispituju granice a mi ih držimo. Muž je omiljeni roditelj,ja malo više ruzim pa sam "babaroga" al meni to ne smeta. Hocu sutra aBd da ih vidim kao ispravne insane to mi je bitnije nego da napravim nakaradne ličnosti od njih "da bi me voljeli".

Naravno da će beba uzeti više pažnje kada se rodi aBd jer je mala,krhka, i zahtjeva njegu i ne osjećam se nekako loše zbog toga kada na to pomislim. Ne osjećam ni težinu neku da će stariji malo biti zapostavljeni jedno vrijeme.. Jednostavno ja to ne osjećam tako. Ja čak štaviše gledam na to kao nešto pozitivno da oni nauče jako rano da nisu centar svijeta i da se uklope u nešto šire a to je porodica a sutra aBd društvo i da ih niko neće maziti ni paziti već se moraju boriti za svoj položaj u okruženju...

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:45:07   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: lejla80

Bejbibi ma ako možeš finansijski onda je vrtić zakon za tebe. Drugačije je kad imaš nekoga u blizini pa da uleti sahatak dva, a ovako nemaš baš nekog izbora a iscrpljujuće je sa malim bebama koliko god da su mirne. Nego jesi li ti tamo privremeno ili trajno?


Ma to sam skontala da je najbolje i fakat moram da i nju upisem .
A gdje jesam privremeno il trajno? Nisam skontala

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:47:41   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Hej žene user posted image

Pa ja imam drugačiji pristup roditeljstvu. Uopće nisam moderna mama niti podliježem pritisku okoline da budem "idealan" roditelj. U mene djeca u odnosu na djecu okoline znaju mjeru. Djeca su tu da ispituju granice a mi ih držimo. Muž je omiljeni roditelj,ja malo više ruzim pa sam "babaroga" al meni to ne smeta. Hocu sutra aBd da ih vidim kao ispravne insane to mi je bitnije nego da napravim nakaradne ličnosti od njih "da bi me voljeli".

Naravno da će beba uzeti više pažnje kada se rodi aBd jer je mala,krhka, i zahtjeva njegu i ne osjećam se nekako loše zbog toga kada na to pomislim. Ne osjećam ni težinu neku da će stariji malo biti zapostavljeni jedno vrijeme.. Jednostavno ja to ne osjećam tako. Ja čak štaviše gledam na to kao nešto pozitivno da oni nauče jako rano da nisu centar svijeta i da se uklope u nešto šire a to je porodica a sutra aBd društvo i da ih niko neće maziti ni paziti već se moraju boriti za svoj položaj u okruženju...


Uh dobra si ti bebice user posted image
Da mi je da tako razmisljam ko to za ovaj drugi paragraf user posted image nekako me umiri heheh ...a za prvi potpisujem user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:48:43   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: amelaaaa

bejbibi slazem se s lejlom, ovo za vrtic sto predlaze... Kod mene muz u smjenama radi, dnevna - nocna - 2 dana slobodan, tako da mi je on najveca pomoc. Plus ima moja mama, a i njegova... A ako nemas nikoga vrtic je spas...

Osim toga, curica kod mene je stvarno dobrica, drustvena, voli djecu, nikad nije otimala igracke ni tukla se, bas uziva sa drugom djecom, tako da ne vj.da ce biti ljubomorna... Jedino me strah toga sto je premalena da shvati neke stvari, strah me da se ne pocne osjecati zapostavljeno pored bebice i tako to... Strah me sebe, da se necu moci organizovati pa da cu psihicki potonuti... uhhuhuhuhu


Ma bice ok aBd sve ;)


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:50:12   
eminaja
amela prihvatio je dobro ja sam mislila da ce bit gore ali eto polahko se svi navikavamo on kaze seka Ka i pokazuje na nju,,ili beba,,,aaa hoce joj dat i svoje cuce user posted image user posted image lijepo ih je vidjet,,,...bejbibi i meni je bas zao za dodjenje,,malog nisam dojila on od pocetka nije htio da vuce i sl jos prvo djete pa ni ja nisam znala sta da radim,,,aa mala je stvarno htjela dojit ii bile smo krenule pravo dobro aliii moje psihicko stanje se pocelo ljuljat kako cu kad ostanem sama,tj kad mm radi,,pa kako cu izdrzat sa malim i takve neke stvari onda je bila patronazna pa je mala malo izgubila na kilazi ii ja pocela uvodit ad ii sad mi ona nece dojit ali hajd na hajr aBd.....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:52:54   
Bebica11
Ono što je mene samo strah jeste da nesvjesno ne budem teret stavljala najstarijoj djevojčici. Ok ono super donesi kremu, pelenu i sl al često vidim iz visebrojnih porodica isfrustriranu stariju djecu na koju je prebacivan teret roditeljistva...pa ne znam kako se nositi s time jer sam ja imala samo sestru. A ne bih da pretjeram pa da moja N sutra ne bude željela imati veliku porodicu jer je "teglila" neke moje obaveze ono u smislu zabavi dijete,čuvaj ga ne možeš tamo ne možeš ovamo...(to čujem cure koje su to prošle da se na te stvari žale al doduše iz porodica 4+)...eh to sebi stavljam u zadatak da mi se ne desi
Jer velika porodica je moj izbor i želja i ne treba neko sa strane da 'tegli' za mene

Mi ćemo prvih par mj biti kući skupa. Neću ih slati u vrtic radi virusa a i da se malo sazive sa bebom...tek na proljeće sam planirala aBd dok i beba ojača da veće šaljem u vrtic aBd

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:53:35   
amelaaaa
Znas sta bebice, mnogo mi se svidja ovaj tvoj stav... Tome i ja tezim (postavljanju granica), ali vidjet cemo sta ce ispast od ovo moje dvoje user posted image Ako dozivim nervni slom necu biti bas neki uzor user posted image user posted image
I ovo ostalo sto si napisala...pa ima i to logike... Mene jedino brine da li ce dijete od 16 mj.izvuci pravu pouku user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 22:59:14   
amelaaaa
eminaja dojenje mi je jedan od najvecih neuspjeha... kad se samo sjetim, curica nezainteresovana, slabo vukla, kod mene nerazradjeni kanali, 13 zastoja mlijeka u 4 mjeseca, od kojih su neki trajali i po 3 dana...uzas...suze, bolovi, masiranja, izdajanja...
Svjesna sam da je najzdravije, najbolje, najprirodnije...sve najnajnaj ali ovaj put ne planiram prolaziti pakao... Ako ne bude islo, ima flasica i cao...

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 23:02:28   
Bebica11
Amelaaa kod tebe je baš mala razlika pa to ima i prednosti i nedostataka user posted image
Prednost je što je ljubomora manja kad je razlika baš tako mala. Djeca lakše prihvate prinovu, karakter još nije formiran tek se oblikuje. Malo je neobično u početku al će se cura brzo uklopiti aBd ne briniuser posted image Moja N nikad nije imala velike izljeve ljubomore a 23mj je starija od malenog. Stvarno jako brzo se uklopila.

Nedostatak je što je i ona haman pa beba pa ćeš imati malo više posla i zahtjeva i ona dosta pažnje i truda...malo ćes morati balansirati al polahko...

Zanimljivo to bude. Na početku čuvamo bebu od starijeg djeteta i štitimo a vremenom kad beba poskoci onda starije dijete već naučeno da se povuče da ne udari bebu i sl onda beba počne starije maltretirati.user posted image onda uči obratno..
Eh onda oboje omudraju pa sudite jedno vrijeme. Kasnije skontate da nije ok biti sudija da pogriješite eh onda po starinski oboje idu u kaznu ako su pogriješili ili se potukli i posvadjali...to je kod mene saduser posted image




_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Razgovori u očekivanju beba - NOVEMBAR
6.11.2016 23:13:18   
amelaaaa
Dobro si to rekla... user posted image Mozda sve u svemu na kraju ispadne i zanimljivo... Ako nista bit ce period za pamcenje... user posted image A kad prezivimo idemo ispocetka, na trece user posted image
Evo krsta me stezu, moram prilec... Nisam raspolozena za bolnicu veceras user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *