|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
14.1.2017 20:50:17   
anandi
Dobro vece user posted image imal magle kod vas? Kod nas se nista ne vidi, bar u mojoj ulici...ne mogu prozor otvorit koliko smrdi

user posted image user posted image za preglede.

maca kod mene je od pocetka trudnoce urin los i odudaraju ref vrijednosti, sve je povecano a dr ne stvara paniku. Kaze samo dosta tecnosti i da ne brinem ako nema iscjedka sa mirisom i svrabom.
Ja inace slabo pijem tecnost, nesto mi se ne trazi a slabo da se natjeramuser posted image mada morat cu.

bejbibi ja sam kupovala sumece Mg u apoteci i dr mi je rekla da smijem ali da ih ne kupujem u marketima.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
14.1.2017 21:02:30   
anandi
E sad imala bi jedno pitanje za zene iz TZ
Ja trudnocu vodim kod Balica (Devlete) i sada nesto mislim da predem kod nekog drugog. Najvise bi voljela kod nekog ko radi i privatno i gore ili kod nekog ko me moze povezati s nekim od dr gore.
Kad god sam sta trebala na UKC-u i kad kazem ko mi vodi svi me otresu. Najgore mi je zbog hematologa i clexana. Nece da mi se posvete i kazu mi da se drzim moje dr kad mi ona vec daje terapiju.
Sad sam 21+5 (6 mjesec) i trebam se naruciti za scrining. Da idem kod moje dr necu, bezveze mi je davat 250KM mislim previse je. To cu odraditi na Plavoj poliklinici za 150KM.
Sad ne znam gdje da idem ostatak trudnoce user posted image

Valjda me kuzite sta sam htjela da pitam, ili sam samo zakomplikovala user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
14.1.2017 21:22:20   
manuela RR
anandi imas p.p.

< Poruku je uredio manuela RR -- 14.1.2017 21:29:50 >

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
14.1.2017 21:38:49   
Zelimo_bebu
Anandi zar ne mozes naci nekog tko radi privatno a istovremeno i u bolnici gdje ces se poroditi...tako sam barem ja nasla u Zenici..Deli idem dok ona bude smatrala da trebam zbog toga sto sam sve prosla kroz postupak...
Iskreno da ti kazem i meni je muka od hodanja na dva mjesta a posebno placanja...ali eto ne zalim...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
14.1.2017 21:39:53   
Zelimo_bebu
Mi imamo slicne dijagnoze ja nikad nisam isla hematologu do sada ne znam uopce da li bih trebala...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
14.1.2017 23:50:27   
Mina90
Maseemo vam, ovih dana smo bili aktivni, I evo vcrs nakon tusiranja vidim ogromnu ukovrdzanu venu preko noge...izletila je sigurno u ova tri zadnja dana... posto sam sklona I genetski prosirenim venama, a iskreno na kilazi nisam pretjerano dobila 4 kg, a od sutra smo 20 punih sedmica, bas sam se zabrinula, bojim se da se do kraja nece jos mnogo njih pojaviti, a plus jos ne znam da li to utice na porod, u smislu da li zene sa carapama I prosirenim venama mogu roditi prirodno ili ipak moraju na carski ? Je li neka imala slicnih probblema ?

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 1:02:59   
anandi
Evo mene u kasnim satima user posted image

manuela hvala ti user posted image

zelimo bebu pa evo pokusavam naci...valjda nadem.
Draga moja placanja mi je preko glave. U zadnju godinu imala sam cijeli postupak vto + dva feta a da ne pricam o sili clexana koje sam kupila, pregleda i nalaza. Ne znam vise odakle crpim pare user posted image
Pa ja sto poznajem zene iz Z i drugih gradova koje su bile u postupku dolazile su do 6 mjeseca. Neke su odustale vec nakon 3 mjeseca i pocele voditi trudnocu u svojim gradovima.

Mina90 nemoj me uzimat zdravo za gotovo al mislim da mi je jedna dr govorila da zene koje imaju prosirene vene treba da primaju heparin (clexan,fraksi isl.). I mislim da na porod ne utice.

Idem sad spavat, laku noc

(odgovor članu Mina90)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 9:18:04   
bejbibi
Jutro
Da vam mahnemo samo :)
Spremamo se ,idemo u shoping jeiii user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 9:20:36   
manuela RR
Mina90 sa mnom u skoli za trudnice je bila zenica sa tim problemom prosirene vene I receno joj je samo da ponese carape I to je to.Niko joj nije spominjao CR.

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 10:55:25   
Zelimo_bebu
Jutrooo
Mina90 i ja imam vene cak sam radila jednu prije par godina, i na kraju se pomirila s njima jer protiv genetike ne mozes...ali evo otkrila sam da imam trombofiliju i zato primam clexane, a bice da je to povezano barem mi ja tako dr. rekla...
ja sam cula da zene koje imaju rizik od tromboze zbog vena niti ne idu na carski...sad zasto nisam ispitivala...mozda je to bio samo jedan slucaj za koji znam da je zeni tako rekao doktor...nemoj da se brines nemamo nista s cim se doktori nisu vec susretali pa cemo i mi nase pilice roditi aBd zdrave i zive...
anandi ja sam i njoj rekla da cu dolaziti do kad treba sreca da ovdje imam dr koja mi evo dva puta nije niti naplatila...a inace vise sto kazes ne znam odakle ih vadim eto stvarno sta smo par dali muka mi je...a kad pomislim da tek sad valja stediti za bebu a ne znam odakle vise...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 13:31:32   
Bubamara92
Hello evo popodnevne user posted image bujrum...vidim pricate o privatnicima i placanju...
Ja sam prvu a i ovu sad trudnocu vodim u dz...a kod privatnika se sve mora platiti..vise volim dat djetu nego njima...
A danas je tesko nac dobrog doktora…
Ma samo da se nama nase bebace rode zdrave...
Moja A od jutros pita kada ce izaci bato vise...djetu dotuzio stomo vise user posted image
Bejbibi kako prodje shoping?
Manuela kako se ti osjecas danas...ja sam vec sad kao tenk kolika cu biti do termina
Zenice sa mucninama jesu li prosle?

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 13:47:10   
manuela RR
Bubamara 92 evo jutros bas cim pocnem da se malo vise krecem pocnu mi probadanja u ledjima i sire se po stomaku... Nisu kontrakcije cim legnem smiri se i nije stomak tvrd al da se nesto desava desava se...

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 14:17:25   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Bubamara92

Hello evo popodnevne user posted image bujrum...vidim pricate o privatnicima i placanju...
Ja sam prvu a i ovu sad trudnocu vodim u dz...a kod privatnika se sve mora platiti..vise volim dat djetu nego njima...
A danas je tesko nac dobrog doktora…
Ma samo da se nama nase bebace rode zdrave...
Moja A od jutros pita kada ce izaci bato vise...djetu dotuzio stomo vise user posted image
Bejbibi kako prodje shoping?
Manuela kako se ti osjecas danas...ja sam vec sad kao tenk kolika cu biti do termina
Zenice sa mucninama jesu li prosle?


Nikako user posted image krenuli svekrvinim autom (opel corsa novija ) al iza ja sa djecom ,dvije sjedalice ja haman sa pola guza sjedila user posted image i uhvatila me moja klostrofobija,hladan znoj,gusenje,panika i vratimo se ...kad sam skontala da mi treba pola h do ljubljane vala sam se uspanicila ..i okrenuli se i kuci user posted image
Ma kad aBd dodje mm po nas pa cu snjim ici ..a sveki nek kupi krevetac koji hoce ,meni skroz svejedno vala ...moze i bez krevetca .ioanko nikad nisam djecu u krevetcu stavljala :)

Joj ja danas nisam nikako dobro ,zeludac me boli uzasno,neka malaksalost,trema u stomaku .skontala sam da mi je zbog sutra ,moram M vodit doktoru pa sta cu,kako cu .bas me neka prpa ..
Jos sam ga sanjala user posted image horor zivi ,plakala sam u snu ...kao on na operaciji i probudi se usred i sve osjetio user posted image user posted image ja se derala da mu daju jos anestezije da zaspe dijjete user posted image
Ma uzas...valjda mi se sve nakupilo ,od sna ,moje klostrofobije,trema zbog sutra :(( bezze et

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 14:19:30   
bejbibi
Ja prve dvije trudnoce (jedna u sa ,jedna u bihacu) vodila privatno ..ovu sad u dz ovdje u slo..jednom otisla u bihacu privatno i to je to ...ovdje je vec bolje sto se tice zdravstva pa nema potrebe privatno ici

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 15:17:35   
Bubamara92
Bejbibi Ne brini bit ce sve OK znam da je to nemoguce jos ti snovi ma oni su najveci covjekov dusmann stonse gluposti mogu sanjat to je za ne povjerovat...sretno sutra...

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 19:06:16   
ziel

IZVORNA PORUKA: anandi

E sad imala bi jedno pitanje za zene iz TZ
Ja trudnocu vodim kod Balica (Devlete) i sada nesto mislim da predem kod nekog drugog. Najvise bi voljela kod nekog ko radi i privatno i gore ili kod nekog ko me moze povezati s nekim od dr gore.
Kad god sam sta trebala na UKC-u i kad kazem ko mi vodi svi me otresu. Najgore mi je zbog hematologa i clexana. Nece da mi se posvete i kazu mi da se drzim moje dr kad mi ona vec daje terapiju.
Sad sam 21+5 (6 mjesec) i trebam se naruciti za scrining. Da idem kod moje dr necu, bezveze mi je davat 250KM mislim previse je. To cu odraditi na Plavoj poliklinici za 150KM.
Sad ne znam gdje da idem ostatak trudnoce user posted image

Valjda me kuzite sta sam htjela da pitam, ili sam samo zakomplikovala user posted image

Javi mi se u pp. Ja sam iz TK takodje pa ti mogu pomoci oko te dileme.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 21:15:13   
bejbibi
Vecer zenice ,kako se drzite
Terminuse ,imal sta ?? MANUELA kod tebe se iizgleda nesto desava :)
A jel to u 9mj vagginalno gledaju ..bas kod MANUELE vidim da sve detaljno govore i otprilike zna kad bi moglo krenuti ..voljela bih da i mene u 9mj vaginalno gledaju i tako objasne sve da znam sta da ocekujem user posted image mislim znam sta me ceka al otlrilike da kazu kad user posted image joj jesam spetljala hhaha..ne zamjerite mi zene ,dosla malo da se ispusem ovdje ...sva sam u nekom grcu od juce a danas pogotovo ..jos me drzi moj glupi napad panike user posted image najgore sto me pocne gusiti a ne mogu se kontrolisati 😓😓strasan je osjecaj moram vam priznati ...
Moji zaspali ,ja po netu saltam i cekam da me obori skroz da zaspem u sekundi inace e misli letati ...sva sam u grcu zbog M :((( i jedva cekam da svane da ga vodim dr i da vidim sta ce rec .iskreno se nadam da xemo odmah dobti uputnicu za urologa i da znam otprilike sta da ocekujem ..a vala hocu i kuci 😢 joj ko kakvo dijete sam ,al kad nema mm ovdje bas mi bezze user posted image

Sta ima kod vas ?

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 22:42:57   
manuela RR
Zenice aidicaaa nam se ne javlja sigurno se porodilauser posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 22:48:15   
manuela RR
Bejbibi pravo da ti kazem ja puno i zapitkujem i ne odustajem dok ne dobijem odgovore...user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 23:10:06   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Bejbibi pravo da ti kazem ja puno i zapitkujem i ne odustajem dok ne dobijem odgovore...user posted image


Tako i treba 👍😀

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
15.1.2017 23:43:56   
aidicaa
Vece zenice user posted image
Evo da se javnem na brzaka. Porodila Sam se u petak vece oko 22:19h. Dobili smo zdravog decaka od 3,490g i 50cm. Porodjaj je prosao vrlo brzo, drugi napon i maleni je bio vani user posted image user posted image . Zelim svima vama da prodjete aBd kao ja na porodjaju.
Mi smo vec stigli kuci. Maleni je bas miran, moramo da ga budimo da doji 😂😍. A starija sestrica je ponosna na svoga brata.
Ljubim vas i hvala vam puno na svakom savetu i podrsci 😘

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
16.1.2017 0:08:22   
manuela RR
user posted image aidicaaa cestitam...
Nek vam je ziv i zdrav...
Bas mi je drago da ti je porod bio brz i laganuser posted image
Mazite se sad puno...

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
16.1.2017 8:07:26   
Bubamara92
Jutro zenice...
Aidiaa user posted image nek vam je zdrav i ziv puno godina..
Manuela sad si ti na redu...tjesim se da ima neko prije mene hehehheuser posted image
Bejbibi kod nas tek na prijemu pregledaju vaginalno…sto dr moze rec preko UZ to i kaze zadnji UZ bude u 35-36 sedmici onda CTG svake sedmice do poroda...

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
16.1.2017 11:57:55   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: aidicaa

Vece zenice user posted image
Evo da se javnem na brzaka. Porodila Sam se u petak vece oko 22:19h. Dobili smo zdravog decaka od 3,490g i 50cm. Porodjaj je prosao vrlo brzo, drugi napon i maleni je bio vani user posted image user posted image . Zelim svima vama da prodjete aBd kao ja na porodjaju.
Mi smo vec stigli kuci. Maleni je bas miran, moramo da ga budimo da doji 😂😍. A starija sestrica je ponosna na svoga brata.
Ljubim vas i hvala vam puno na svakom savetu i podrsci 😘


Mashallah ,da vam je ziv i zdrav dugeo godina 😙😙 .uzivajte sada

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
16.1.2017 11:59:35   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Bubamara92

Jutro zenice...
Aidiaa user posted image nek vam je zdrav i ziv puno godina..
Manuela sad si ti na redu...tjesim se da ima neko prije mene hehehheuser posted image
Bejbibi kod nas tek na prijemu pregledaju vaginalno…sto dr moze rec preko UZ to i kaze zadnji UZ bude u 35-36 sedmici onda CTG svake sedmice do poroda...


I kod mene je tako u prvoj trudnoci bilo,a u drugoj me svaki mjesec gledao vaginalno ker sam imala rizicnu trudnocu ..sad nisam ni isla redovno na kontrolu a jednom me samo gledali v na pocetku ..e ne znam kako ce do kraja biti ..
Vec s narucena na ctg u feb

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *