|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 12:04:29   
Bubamara92
Ja evo sad bila na CTG sve uredu opet za 7 dana ako se ne porodim....
Manuela jel i kod vas samo ctg sada

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 12:41:16   
Zelimo_bebu
Bejbibi sretan put i lagano ceste su lose...
Bubamara super da je sve ok...hvala Bogu

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 13:41:46   
manuela RR
Andy Bec I Zelimo bebu ugledajte se na Minu i bacite na posao...user posted image

Bubamara ja sutra na kontrolu...
Prosli pregled je bio CTG UZ - da vidi stanje plodove vode I vaginalno ...a sutra mi je drugi pregled pa cu vidjeti kako i sta.

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 14:01:16   
Andy_Bec23
M.A.M kad prije si saznala spol? Ti mora da si 12/13 sedmica tek ili?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 14:06:46   
Andy_Bec23
Ja od 10 jutros udarila generalku, sve sam sredila još mi podovi ostali i peglanje to ću sutra ujutro da i sutra imam šta da radim dok je D u vrticu...
skuhala bolovnese i oko 15 ću krenut po D u vrtić sad lezim malo dušu da odmorim imat će mo goste ;)
Planiram sljedeći petak se uputit u hrvatsku malo kod Seke i tate ;) mislili smo da me mm odveze jer on mora da radi pa jednu nedelju je uzeo godišnji i onda da se vrati i da radi tu jednu nedelju pa poslije opet dodje ;) sljedeće sedmice imam ultrazvuk opet tada sam 10+3 nadam se najboljemu pa ako budem Dole možda odem još jednom kod privatnika nekog da me pregleda čisto da sam mirna;) mjerenje nuhalnog imam 13.2 ;)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 15:40:59   
manuela RR
Andy Bec a gdje u Hrvatsku?
Znam recimo da je u Zagrebu najveci strucnjak posebno za UZ Dr.Kos ...i ordinacija mu je pod tim imenom...
Ako si u blizini najbolje da odes njemu....

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 16:47:51   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

M.A.M kad prije si saznala spol? Ti mora da si 12/13 sedmica tek ili?


13-ta sedmica,juce isla na mjerenje NN i dr mi rece da je musko pa cemo vidjeti mada ja mislim da je to jos rano ali eto samo nek je hvala Bogu sve okuser posted image

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 19:40:48   
Andy_Bec23
Ja ode za Osijek ;)

Naručila sam se ortopedu da mi kičmu pregleda boli me jako ;(

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 20:07:04   
bejbibi

Hello zenice ..evo nas kuci ..stigli oko lola 5 ,narucili cevape,papali,popili kafu i mm ode raditi a ja sa djecom ..uh bio ugasio grijanje ,temp spala na 10°user posted image ma do maloprijw bili pod dekom i jaknama ogrnuti ...jedva sam se sad malo ugrijala ..ne znam po joj logici gasio grijanjeuser posted image uh naljutio me

Eeee mi shopingovali po ljubljani 😊😍😍😍 al samo djeci uzela user posted image i mm uzeo cizme sebi ..ja nista ..nije mi se nista kupovalo,odnosno nije mi se svidjalo ..i reko bezze da bacam pare ,ne treba mi nista ,imam viska pa reko bolje djeci :)
U h&m snizenje 50% u okaidi cak 70%user posted image
Uzela A u okaidi troje hlaca jer u h&m nije bilo ...M uzela tu hlace i dvoje dzempera ..u h&m uzela A dva dzempercica i kaputic za rano proljece ,jesen ..ma prava damica 😍 i za bebu uzela skafandercic..M uzela hlace,dzemper i pidzamu ...kad sve kupila vidjela da sam mu sva tri dzempera siva kupilauser posted image
Nema veze ,bitno da sam im uzela ..ja happy ko da sam sebi user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 21:56:38   
manuela RR
Bejbibi ti vazda fina ma ja bi makar i na silu sebi nesto kupila...user posted image
Neka si vala djecici nakupovala ...
Svugdje snizenja a meni po ovom vremenu I sa stomakom do zuba bas se i ne da hodati...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 22:02:39   
lejla80
Manuela ima li šta? Znam da ti je to omiljeno pitanje user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 22:46:43   
manuela RR
Lejla 80 sto me nasmija...
Svi redom me zapitkuju jos ako smanjim aktivnosti na drustvenim mrezama odmah zovu...user posted image
Ludnica...

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
19.1.2017 23:01:19   
manuela RR
Zenice malo edukacijeuser posted image

Po meni najrealniji tekst o prirodnom porodjaju

Vaginalni porođaj se odvija u 4 faze:
* faza dilatacija, tj. otvaranja grlića materice koja ima dva stanja: latentno i aktivno
* faza ekspulzije – istiskivanja bebe iz materice i vagine
* faza placente-posteljice
* faza hemostaze – zaustavljanje krvarenja

Otvaranje grlića
Ili faza dilatacije počinje latentnim stanjem. To je pripremna faza u kojoj počinju da se javljaju slabe, povremene i neregularne kontrakcije materice (u nepravilnim vremenskim razmacima) koje nisu bolne, a koje pripremaju grlić materice i dovode do njegovog skraćivanja i potpunog nestajanja, kao i otvaranja grlića, do 2-3 cm.

Latentna faza traje više sati (ponekad i dana) i ne računa se u trajanje samog porođaja. Ponekad se trudnice žale da je njihov porođaj trajao 24h, ali lekari ne računaju tu latentnu fazu.Kada je grlić potpuno izravnat i otvoren 2-3 cm, počinje – aktivnao stanje dilatacije sa regularnim kontrakcijama koje se javljaju u sve kraćim vremenskim intervalima (na 10, 5, 3, 2 minuta), koje su sve duže (od nekoliko sekundi do minuta) i sve jače i dovode do otvaranja materice do 10 cm, kada može da izadje bebina glava.

Aktivna faza traje i do 8h kod prvorotki, odnosno 6h kod višerotki, ali je ovo veoma različito i individualno. Trudnica je tokom ove faza porođaja smeštena u porođajnu salu, srčani otkucaji bebe se kontrolišu aparatoma kardiotokografom, CTG, a lekar ginekolog-akušer redovno pregleda trudnicu na oko 2h, po potrebi češće. On procenjuje da li otvaranje grlića ide normalnom brzinom ili je usporeno, da li su kontrakcije suviše jake ili suviše slabe, da li se beba spušta u malu karlicu pravilnim ritmom i da li je potrebno da se porođaj stimuliše dodavanjem hormona oksitocina u intravenskoj infuziji koji inače pokreće porođaj. Ovaj hormon se koristi i za indukciju, odnosno za pokretanje porođaja kod žena koje nemaju kontrakcije, a neophodno je da se porođaj završava. Takođe i za stimulaciju, tj. kada je porođaj već počeo,a bolovi su suviše slabi ili je prsnuo vodenjak, a bolovi se nisu javili. Tokom ove faze, lekar će proceniti da li je potrebno da vam da još neke lekove koji će malo ublažiti bol i olakšati otvaranje materice (tj. spoljnog materičnog ušća). Pred sam kraj ove faze kontrakcije su česte i jake i porodilji se čini da više neće moći da izdrži. Na ovo je treba ranije upozoriti, i pružiti joj utehu i podršku. Kada je materica kompletno otvorena (10 cm) i kada je spoljno materično ušće potpuno netsalo, a bebina glavica se spustila do izlaza vagine, počinje sledeća faza.

Izlazak bebe
Faza ekspulzije ili istiskivanja, izlaska bebe, traje od 15 do 60 minuta, u zavisnostio od toga da li se trudnica prvi putu porađa ili ne. Tokom ove faze jako je važna dobra saradnja medicinske sestre akušerke tj. babice koja porođa ženu i porodilje. Porodilja treba svojom snagom i voljom da se pravilno napinje tako što će jako udahnuti vazduh, zadržati ga, bradu staviti na grudi, a noge raširiti i privući sebi i napinjati se svom snagom prema dole, za vreme kontrakcije, a po uputstvu babice. U periodu između dve kontrkacije porodilja se odmara i skuplja snagu za sledeću kontrakciju. Ponekad je potrebno da se uradi epiziotomija, tj sečenje kože, potkože i nekih površnih mišića međice porodilje. Prvo izlazi bebina glava, zatim ramena, pa potom cela beba. Nemojte se uplašiti ako beba ne zaplače odmah. Sestra ponekad mora prvo da oslobodi disajne puteve bebe od sluzi i plodove vode tako što će tankom plastičnom cevčicom izvući ovaj sadržaj i tek tada pustiti bebu da zaplače. Ova faza je sa izlaskom bebe gotova i sestra počinje sa obradom novorođenčeta – preseca se i obrađuje pupčanik, ukapava se dezinfekcino sredstvo u bebine oči, zatim se beba kupa, meri se težina i obimi glave, ramena i grudnog koša, pa se zatim beba stavlja majci na grudi da odmah ostvare kontakt.

Lekar ocenjuje bebu u prvom i petom minutu nakon porođaja davanjem ocena na:
1. disanje
2. rad srca
3. nadražljivost
4. tonus mišića i
5. boju kože bebe.
Nakon toga se beba ostavlja, a kasnije će je pregledati dečji lekar.

Posteljica
Kada je završila sa bebom, sestra pokušava da istisne posetljicu i to je treća faza porođaja. Posteljica obično izlazi sama, jer se spontano odljubi od materičnog zida i zatim je lekar pregleda da vidi da li je cela. Ako posteljica nije cela ili ako se i posle 20-30 minuta ne odljubi spontano, porodilja se uspavljuje i rukom se ulazi u matericu, te se vadi posteljica ili njeni zaostali delovi. Izlaskom posteljice završava se i ova faza porođaja.

Zaustavljanje krvarenja
U fazi hemostaze, tj. zaustavljanja krvarenja koja traje 2h, porodilja ostaje na istom krevetu na kome se porođala, da bi se kontrolisalo krvarenje posle porođaja, koje ponekad može biti pojačano. Odmah nakon izlaska posteljice ušiva se epiziotomija, a zatim se porodilja odmara, ležeći na leđima i još ne sme da jede ni da pije. Nakon 2h, kada se još jednom proveri da li je krvarenje u granicama normale, porodilja se odnosi na odeljenje gde će biti smeštena zajedno sa bebom (bebi frendli “baby friendly”) i tada se ona odmara i spava, a prvi podoj može uskoro da počne, mada pravo mleko još nije krenulo.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 8:57:39   
bejbibi
Jutro zenice :) jeste se naspavale ..ko je za ☕☕bujrum

Ja evo ispratila M i mm ,odvede ga u vrtic ..A spava ,ja evo hocu da jedem i popijem kafu ...
Ovdje ima uzasno puno snijega 😦a M sav sretan,obukao skafander i ode user posted image valjda ce ih tete izvest malo na snijeg da se igraju :)

MANUELA ma nisam nesto bila raspolozena da kupim sebi,nista mi nije zapalo za oko ..a ja kad uzmem djeci ko da sam sebiuser posted image iako oni to ne cijene al hajuser posted image nemaju pojma sta valjauser posted image
A kupim vala ja i sebi ovako pokadkaduser posted image vec sam ovdje uzimala dvoje hlaca,dva dzempera...sad sam narucila sebi hot shapers tajice i pojasuser posted image i sveki tajice ,mami pojas ...
Ja volim poklanjati drugima,to me veseli ...al zato ne znam sta cu mm za roxuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 9:19:18   
Bubamara92
Jutro zenice...
Manuela cekamo informacije odms kontrole..
Bejbibi i ja prvo kupujem A pa sebi ako stignem...
Nego zenice da pokrenemo malo temu...koliko ste imale godina kada ste se porodile prvi put.
Ja sam A rodila sa 21 god a na patologi trudnoce dok sam lezala bila sam od starih prvorotkinja...

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 10:06:11   
manuela RR
De ba Bubamara 92 user posted image Stara prvirotkinja sa 21 user posted image
Tebe pomjesali ko na mom otpusnom pismu pise stara prvorotkinja a meni bilo 22 goduser posted image

Znaci do 20 je normalno poslije sve staro...user posted image

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 10:09:39   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: Bubamara92

Jutro zenice...
Manuela cekamo informacije odms kontrole..



Danas u 16 sam kod Dr. Doktorka mi dezurna pa ako bude sta moze me i ostavitiuser posted image
Premda su slabe sanse nikakvih simptoma nemam.user posted image user posted image

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 10:14:12   
manuela RR
Eh da zene da vam se malo pohvalim ...
Jutros (prije sat) muz pobjegao malo sa posla donio nam dorucak, napravio kafu i kakao i probudio nas user posted image user posted image
Dan zapoceo ne moze ljepse...user posted image

Izgleda da misli da cu danas ostati pa da se iskaze user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 10:26:45   
Bubamara92
user posted image user posted image Manuela ozbiljno nas par prvorotkinja bilo od 20 do 25 a ostale mlade skroz 17-18 god sad bilo ih je i starih ali vec radjale prije...

< Poruku je uredio Bubamara92 -- 20.1.2017 10:28:21 >


_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 11:07:43   
manuela RR
A ja mislila oni meni dali tudje otpusno pismo al izgleda da Sam ipak bila stara...user posted image

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 11:10:37   
anandi
Jutroooo

Pa ja cu da budem "stara" prvorotka user posted image Zatrudnila sam sa 28 a i porodit cu se aBd sa 28. Morat cu odmah ici po drugog eskima user posted image

manuelaRR ova mi edukacija stvori neke trnce u tiijelu user posted image Cini se strasno ali vjerujem da sve ide svojim tokom.

Ja sam jucer kupila prvi set za novorodence user posted image ma preedivan je. Pricam sinoc s mm kako ne mozemo vjerovat da smo uzeli za nas a ne nekom za poklon.
Sad sam u 6-om i kontam pomalo pocet kupovat, cisto da ne bude sve u zadnji cas a ovako mogu i da biram.
E sad mi treba savjet od vas koje ste se poradale da kazete sta mi treba za prva tri mjeseca, koliko cega da uzemem, koje velicine i tak?
Vec u avgustu mogu ici s bebom i kupovat za jesen/zimu.

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 12:04:13   
lejla80
Eh čuj starije prvorotke. Pa u vašem kantonu su stvarno ludi pihhh.. Ja prvo u 30. godini a drugo u 36. i još uvijek mladauser posted image

Anandi sva sam se raznježila zbog odjelceta a mogu zamisliti tek vas. Za prva tri mjeseca kupuješ 56 i 62. Evo mom će malisi za koji dan dva mjeseca aBd a još uvijek mu može kompletic u kojem smo ga iznijeli iz bolnice. Evo upravo je u njemu. Trenutno vaga oko 7 kg.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 12:22:55   
Bubamara92
Anandi ma kakvi stara....ti si u najboljim godinama...
Uh mogu zamislit uzbudjenja oko odjelceta i ja sam u 6 mjesecu pocela kupovat..
Moj ti je savjet nemoj puno kupovati brzo prerastu a i ko god da dodje nosi odjelce user posted image
Bar je kod mene tako bilo imam stvari koje A nikad nije obukla ili je samo jednom...
A kao sto Lejla rece 56-62a i zna biti oznaka do 3 mjeseca...

< Poruku je uredio Bubamara92 -- 20.1.2017 12:26:20 >


_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 12:30:18   
Zelimo_bebu
Kako volim kad otvorim temu a ona puna i imam sta da citam....
Cuj stara prvorotka sa 22 jadna ti majka sta cu ja biti sa 30 haha...
Anandi sva sam se rastopila dragi mali konpletic...ja jedva cekam da krenem da me prosto zanima kad su druge zene pocele kupovati...ja sam imala negdje popis sta ti sve treba za prve dan i za tebe i za bebu pa cu pokusati naci pa ti posaljem...
Bejbibi ti si pravo djecu pocastila...svaka cast a kao mama puno srce kad se djeci kupi nas ko sisa user posted image

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Bubamara92)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR
20.1.2017 12:47:09   
Bubamara92
Ja mislim da me niste dobro razumjele...ne stara kao stara nego bilo je vise mladjih od mene...to sam mislila....
Ma zaboravite...to pitanje user posted image nije ispalo kako sam mislila....

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *