|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
19.5.2009 10:10:42   
ljubičica 28
I ja sam ista takva, ne bojim se zmije kada je vidim jer je tada mogu zaobići user posted image , ali se plašim da ne stanem na nju kada je ne vidim jer neće zmija napasti ako nije već napadnuta.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
19.5.2009 21:47:03   
mamma mumi
E bas si me prepala sad sa tom pricom o zmijama koje padaju po ljudima na Vilsonovom, pa kud da izvodimo djeca . Ja ih nevolim na tv vidjeti uh sva se najezih pisajuci.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
21.5.2009 9:32:22   
Anoniman
uh ja sam se evo sva naježila,i neki me strah uhvatio,zmija se bojim,ma malo je reći bojim,ja imam fobiju od muhe,komarava ,svih buba i bubica a ne od zmije,mi nikada ne idemo na VB jer nekako iskreno da kažem nikako me ne privlači da idem,tako da sam zadnji put bila na VB nekad prije 4-5 godina sa rajom.Zmiju nisam nikada vidjela uživo i nadam se na neću al je se užasnooooo booojim!!!!
Višnja mogu misliti kako ti je bilo,kad sam počela da čitam prva misao mi je bila dijete,ja svoju nigdje ne puštam,il je nosim il je držim švrsto za ruku,mada je to možda pretjerano nadam se da ćete shvatiit jednostavno najsigurnija sam kad je Asja kod mene.

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
21.5.2009 22:13:38   
ledy blue
e ja sam danas jednoj fiknula glavu..nije bila nesto strasna, oko jedan metar, zelenkasta.
ne bojim se zmija i nisu mi nesto posebno strasne, vise je taj efekat iznenadjenja..a posebno te zelenkaste ili bjelkaste al one crne i sarene su opasne, mislim da je vecina ovih pored rijeka bezopasno...
a cinjenica je da ko zivi u kucama ili ide na izlet da postoji realna mogucnost da ce sresti zmiju

a mene inace fasciniraju boje i sare ma zmijama tako da nisam odolila kada sam bila u barceloni da ne odem u dio zoo-a samo sa zmijama, ma stvarno ima interesantnih..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
24.7.2009 23:16:32   
Hanady RR
Drage žene ja sam u šoku...prije nekih 45 minuta ja i moj mm sjedili smo na našoj tarasi u kući i ugledala sam malu zmiju kako nam se penje po kaktusu, pomislih sljepić al se ispostavilo da je šarena i to je malo mladunče, mm je ubio i odnio daleko od kuće...ali ja sam sad užasnuta bila je tako mala , mladunče garant ima još....a gdje je velika bog zna. preko puta naše kuće ima jedan gaj od naših komšija koji oni ne održavaju a li dali je otamo pobjeglo samo to mladunče ili ima još umirem od straha. ja vani više nesmijem po kući sam sve zatvorila a kako sutra provesti dan zyatvorena u kući sa djecom sama jer mi muž radi dnevnu od 7 do 19,00h.
Nego znate li vi koga da zovem ujutro, mora postojqati neka služba koja bi mi pomogla kako se rješiti ove fobije...bavim se mišlju da selim iz rođenje kuće od straha.

user posted image user posted image user posted image user posted image
Djeca su mi tako mala tako me strah, pomozite pls savjetom ili iskustvom koje je na kraju pozitivno završilo pls

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
24.7.2009 23:21:06   
Lulu_
joj strasnoooo.ja se bojim uhojeda a kamoli tog poganluka
ukucaj na google mozda sta izbaci

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
24.7.2009 23:23:30   
neki
Draga,isprepada i mene,u kojem si dijelu grada,jaoooooooo bas me strah!!!Nego nazovi informacije,mozda ti daju kakav broj,ne znam stvarno...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
24.7.2009 23:25:12   
Hanady RR
ma ubacila sam al izađe toliko slika a ja ...užasnuta sve me boli od straha evo mi je tmepratura tjela 15 stepeni..ohladila sam se. Joj dođe mi da idem noćas kod mame katastrofa. evo kontam eko policiju ili vatrgasce da zovnem .user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
24.7.2009 23:26:50   
Hanady RR
sedrenik, ma na informacijama niko se nejavlja već pola sata , eko polix+cija samo 1 broj u imeniku niko se nejavlja, joj poludit ću.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
24.7.2009 23:34:48   
belmac
ja jedino znam da zmije bježe od paljevine, a pogotovo od mirisa zapaljene gume koja ih valjda tjera. doduše ovo je neprovjerena informacija, koju sam ja čula od starijih ljudi, a ne od neke stručne osobe, pa probaj te!

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zmije..... :((
24.7.2009 23:51:20   
Visnja RR
skroz te razumijem ...uzas...
obzirom da imas kucu i dvoriste... nabavi par macaka... tamo gdje su macke zmije nece doci... tako kazu user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 25.7.2009 0:38:41 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zmije..... :((
24.7.2009 23:54:39   
mamma mumi
Hanu i mogady uzas! Mogu zamisliti kako ti je, i ja se uzasno bojim zmija, ali sad jos vise, zbog bebaca. Mislim da ti vatrogasci mogi pomoci, mada nemam mi nikakvu sluzbu koja bi ti bas pomogla, ko i za sve. Tacno je da nevole vatru,ali ti to nije rijesenje ipak ti zivis tu. Pozovi ujutro komsiju i reci mu nek ocisti to djubre ili obavijesti eko polociju, pa neces zatvarati prozore svo ljeto, a sutra ti mami, bar bih ja tako uradila.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 25.7.2009 0:38:15 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zmije...... :((
24.7.2009 23:58:10   
Anoniman
Hanady, stvarno strasno, ma zovi i vatrogasce i policiju, pa pitaj valjda znaju ko bi ti trebao pomoci, sretno i ne otvaraj do ujutro, pali ventilator, nadam se da ce se neko vec pojaviti da ti pomogne

< Poruku je uredio Visnja RR -- 25.7.2009 0:37:49 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 0:46:20   
leli§
ne bih volila ni da zamisljam kako ti je... jos to dvoje malenih a kuca je to ipak...

ja isto znam za tu paljevinu gume...znaci na tom gaju neka suprug zapali stare neke gume i oko vase kuce...smrdii strasno ali eto kaze da ih to otjera.

sto se tice prozora mrezice pod obavezno stavi. ne mozes ni zatvorena, a s mrezicama si mirna.

a koga da zoves? eh tot i je vec dilema i po: ja bih zvala sve redom od vatrogasaca, do sintara (znam da su oni za pse ali moraju imati neke veze sa nekim ko je zaduzen za druge zivotinjice,) pa do eko-policije.

< Poruku je uredio leli§ -- 25.7.2009 0:47:18 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 1:14:36   
palčica
Drage moje, poslije ovog ćete mi reći da sam luda ili vještica, ali ja se uopće ne bojim zmija, dapače volim ih. Počela sam ih proučavati u srednjoj školi i fascinirana sam njima. Strah od zmija je naučen strah, a kako ih i moje mama i baka vole ja taj strah nikad nisam imala. Bila sam u bliskom kontaktu sa njima i još sam jer oko kuće imam vrt u koji zmije dolaze na vodu i sl. Naviknuta sam na njih. Da, izgledaju ljigavo i znam da nijednu neću razuvjerit sa ovim postom.user posted image  Samo,meni nije jasno odakle ljudima hrabrost,ako se već boje zmija, kada je vide ostat i ubit je? Zašto ne bježe? Inače mene su učili( da babska priča)user posted image  da se zmija ne smije ubit u kući jer donosi nesreću svima koji tu žive, one napadaju samo kad se brane, zmije su gluhe a "čuju" vibracije tla(naših koraka i sl), sanjati zmije znači sreću, a sanjati kako hodaš među zmijama znači pobjedu u nečemu i moć... eto ja se raspisala.... Molim vas ne ubijajte zmije, vjerujte više se one boje nas nego mi njihuser posted image  


Eh da ne moram ni reći, nadam se da ću si moći priuštiti da imam jednu kao kućnog ljubimca 
pozdrav

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 1:39:19   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: palčica

Drage moje, poslije ovog ćete mi reći da sam luda ili vještica, ali ja se uopće ne bojim zmija, dapače volim ih. Počela sam ih proučavati u srednjoj školi i fascinirana sam njima. Strah od zmija je naučen strah, a kako ih i moje mama i baka vole ja taj strah nikad nisam imala. Bila sam u bliskom kontaktu sa njima i još sam jer oko kuće imam vrt u koji zmije dolaze na vodu i sl. Naviknuta sam na njih. Da, izgledaju ljigavo i znam da nijednu neću razuvjerit sa ovim postom.user posted image  Samo,meni nije jasno odakle ljudima hrabrost,ako se već boje zmija, kada je vide ostat i ubit je? Zašto ne bježe? Inače mene su učili( da babska priča)user posted image  da se zmija ne smije ubit u kući jer donosi nesreću svima koji tu žive, one napadaju samo kad se brane, zmije su gluhe a "čuju" vibracije tla(naših koraka i sl), sanjati zmije znači sreću, a sanjati kako hodaš među zmijama znači pobjedu u nečemu i moć... eto ja se raspisala.... Molim vas ne ubijajte zmije, vjerujte više se one boje nas nego mi njihuser posted image  


Eh da ne moram ni reći, nadam se da ću si moći priuštiti da imam jednu kao kućnog ljubimca 
pozdrav


ŠOKIRANA SAM!

izvini molim te jel ti imaš djecu svoju npr. malu bebu od 5 mjeseci koja ti u tom vrtu spava u kolicima po ovim vrućinama, kontam bil te onda bilo strah za djete.
Moj mm ue ubio tu zmiju večeras jedva živ se istraumirao nije znao kako da je ubije ali pomisao da bi mu mogla naškoditi djeci ohrabrila ga. i kad si več istraživala dali si naišla na teksove koji govore kako je zmija ušla u kuću i ujela malo dijete koje je sjedilo pred TV ekranom i gledalo crtani ( niko zmiju nije napao a li ujela a bila je otrovna) ili npr, u Americi kako je ušla u krevet bebin i jedna Anakonda koju beba nije napal pojela je. Mislim zaista nisi me utješila samo si me još više šokirala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 9:16:12   
Baby1608
ja koliko znam zmije kad se sanjaju nedonose nikakvu srecu hmmm,,,,,fuj pih uzas jezim se i na samu pomisao na njihuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 9:21:17   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: Hanady

ŠOKIRANA SAM!

izvini molim te jel ti imaš djecu svoju npr. malu bebu od 5 mjeseci koja ti u tom vrtu spava u kolicima po ovim vrućinama, kontam bil te onda bilo strah za djete.
Moj mm ue ubio tu zmiju večeras jedva živ se istraumirao nije znao kako da je ubije ali pomisao da bi mu mogla naškoditi djeci ohrabrila ga. i kad si več istraživala dali si naišla na teksove koji govore kako je zmija ušla u kuću i ujela malo dijete koje je sjedilo pred TV ekranom i gledalo crtani ( niko zmiju nije napao a li ujela a bila je otrovna) ili npr, u Americi kako je ušla u krevet bebin i jedna Anakonda koju beba nije napal pojela je. Mislim zaista nisi me utješila samo si me još više šokirala user posted image user posted image user posted image user posted image


Pa ne znam zasto si sokirana.
Nije zmija jedina koja ujeda bespomocnu djecu, vjerujem da je cak jedna od zivotinja koja to radi jako rijetko.Poznato je da zmije ne napadaju, vec da se brane i zaista je rijetkost da ce napasti prva. Naravno postoje izuzeci, kao na kraju i svugdje.
Recimo majmuni su nam svima slatki divni mili, a majmun bi usao u kucu u ozlijedio dijete prije nego zmija. isti slucaj sa divljim zivotinjama. Bojimo ih se, ali ne kao zmija. nisu nam odvratne.
Ja se također bojim zmija, ali nikada ne bih ubila zmiju jer je se bojim. Ja nastavim svojim putem, ona svojim.
To sto ljudi ubijaju zivotinje bez razloga, narusava prirodnu ravnotezu.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 9:57:26   
Anoniman
Draga Hanady, mogu misliti koliko ste se prepali user posted image  Ja imam fobiju od zmija. Također živimo u kući i imamo mali vrt, kad izađemo i sjedimo ja stalno gledam da šta ne izleti iz trave a sad posebno neću imati mira.
Pokušaj nekoga dobiti, što reče jedna od forumašica, ma zovi sve redom!!

A za palčicu i Tonkicu: pa šta sad bi žena trebala mirno sjediti a 2 male djece. Ma dajte molim vas!! Sve je to divno i krasno - voljeti životinje pa čak i zmije, al ja ne bih baš eksperimentisala. Ne volim ih ni na TV-u vidjeti ili sanjati a kamoli uživo! Fuj!!!

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 10:13:51   
Hanady RR
Hvala enisa_sara, već sam zvala sanitarnu inspekciju tamo me upital eko policija i ekipa će doći tek u ponedeljak jer nerade vikendom. Postoji tim za uništavanje gnijezda i pronalazak istih.
Čak će pregledati i taj gaj preko puta nas pa će zahtjevati od vlasnika da ga održavaju nakon čišćenja jer tu prirodnu ravnotežu ne možemo postići u naseljenim mjestima....koliko ja znam majmuni baš nisu tako česti kao zmije a i on da dađe i ugrozi mi djecu i njega bih upucala...upucala bih i čovjeka koji je u stanju da mi povrijedi djete....to su moje oči moji životi i naravno da je prirodno da se zaštitnički odnosim prema njima. Kako se životinje imaju pravo braniti i štiti imam i ja!

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 10:24:52   
bebana27
nisam mogla a da nesto ne napisem.
ja se jako bojim zmija sto moj mm ne jer on nece je ubiti jer kaze nije me dirala sve do jednom
medjutim ja znam da kad zmiju ubijes ona se vrati na to mjesto jer moj komsija gdje sam prije zivjela dok se nisam udala svake god je na istom mjestu zmiju znao ubiti,
ove sto pricaju kako zmija nece napasti ja ne znam sta je djete krivo da ga ujede
u bugojnu je djete u auticima zmija ujela i do bolnice je djete umrlo imala je 16 ujeda sta je djete od 4 god krivo molim vas vi mozete pricati ali one koje imaju svoje djete naravno boje se za njihov zivot sto je normalno.
ali ove godine su se pojavile u velikom broju kao nikad.
Hanady ja te u potpunosti razumijem jer znam koji si strah pretrpjela.
cuvaj samo da ti nedo bog ne udje u kucu nije njoj vjerovati lukavo je to

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 10:29:12   
dana3
Za ovo gore -ne ubijajte zmije!!!Koliko znam, sanjati ih znaci hasum,neprijatelj!!!!
Da mi macka ogrebe dijete ,bilo bi joj zadnje u zivotu a ne kamo li zmija!!!!Hanady-zmije osjete i miris mlijeka pa ih to moze privuci:zato ako imas sta da zapalis-pali kao sto su zene vec rekle.nije se s tim igrati i strepiti za dijete.
Osiguraj se koliko si u mogucnosti a ako imas koga da odes na  dan dva dok se to ne rijesi-idi!!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 10:30:19   
Anoniman
Hanady samo ti nabavi onu biljku-miloduh, pokosi travu i pregledaj sve po kući i oko kuće...
Kad sam išla na vježbe u dom penzionera na četvrtom spratu na balkonu zmijeuser posted image (mrtve) - mi svi ostali zaprepašteni, ono donijele svrake, vrane...da se naježiš-fuj.
Bojim ih se, ne bih ih ni smjela ubit a ko ih voli nek ih i uzgaja, baš me briga, samo daleko mu kuća bila od moje...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 10:34:49   
bebana27
nadam se da ces nesto pokusati rijesiti jer ipak bojis se sto je normalno
nama je neki dan krenula u zgradu neka crna zmija ali su je sprijecili nisu je ubila ali je otisla u drva
ja cijelu noc nisam oko sklopila jer se bojim
cula sam mnoge price o njima koje nisu bas najbolje

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zmije...... :((
25.7.2009 11:24:07   
tweety
Kao što neko reče ne volim ih ni na tv-u gledati a da ne govorim da je vidim uživo.Bljakkkkkkkkk to je najodvratnije stvorenje koje postoji.Ja svaku noć kad uđem u stan prvo pregledam sve sobe pa onda mirna budem,jer me strah,ali eto opet mi smo u zgradi,mada nikad se ne zna.

Razumijem u potpunosti majke koje se boje jer su djeca upitanju.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *