|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 20:20:27   
vila_7
Hej trudnjacice sta ima? Mene su sinoc i danas cijeli dan rasturali i stomak i ledja ,vec sam kontala da li da odem na hitnu...ali evo prestalo je i ako Bog da da vise ne boli.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 20:54:34   
vortex RR
Drage moje,

Pisala sam vec o svom iskustvu o policisticnim jajnicima, hormonskom dosbalansu, neredovnim menstruacijams itd.

Nakon sto sam digla ruke, iskljucila sve lijekove (nazalost i prenatal, nadam se da nece biti problema zbog toga) i pocela razmisljati sta i kako da radim ako ne budem imala djecu... izostane mi ms 8 dana... nista neobicno.. Ipak sam imala neobican osjecaj i radim 2 kucna testa, oba pozitivna user posted image user posted image user posted image prvi dan posljednje ms je 06.08.

Uradim isti dan i betu- 11.09. I iznosila je 1406. Na rezultatima je pisalo da je to 3 sedmice, a na aplikaciji my calendar da sam 5 sedmica...

Bilo kako bilo cekam odlazak doktoru u ponedjeljak. Tada cu prema beti biti 4 sedmice, a po aplikaciji 6. Aplikacija mi je izracunala datum poroda 18.05.2018.

Da li da odma privatno vadim nalaze (ako da koje? Vidjela sam kks, urin, sifilis, ali ne znam da li su ti podaci stari. I stim nalazima odem doktoru .. ili da cekam da mi doktor sve kaze...

Osjecam gotovo stalne grceve, muka mi je vrlo cesto, dosta sam umorna, ali nikada sretnija. Nadam se da ce sve biti ok.

Ljubim vas sve i uzivajmo zajedno

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
16.9.2017 12:43:54   
cauchy
Vortex dobrodošlauser posted image Želim ti školsku trudnoćuuser posted image
Almasa, zao mi je što prolaziš kroz to, samo pij lijekove, a još važnije ODMARAJ, zači lezi, potpuno mirovanje, nema posla po kući, šetanja, pokušaj se što manje brinuti i biće to sve uredu.

Pitale ste me šta je bilo u prošloj trudnoći, pa evo moje priče:
Imam dvorogu maternicu koja zna praviti probleme u trudnoći i meni je u prošloj i pravila...a možda je i htjelo tako biti, možda nema veze sa maternicom, nego sudbina, ko će znati... Uglavnom od početka sam imala visokorizičnu trudnoću, smeđi iscjedak od samog početka. Oko 10.sedmice sam se probudila u lokvi krvi-dijagnoza HEMATOM, strogo mirovanje.
Nakon što se hematom povukao, u 19.sedmici mi je iscurila plodna voda, visoko prsnuće vodenjaka. Od tada sam imala manjak plodne vode, te konstantno curenje.
Nekoliko puta sam bila hospitalizovana, prošla milion pregleda, komisija, zasijedanja da li prekinuti trudnoću, da li je beba ok, da li se razvija...
Pri zadnjoj hospitalizaciji, u 27.sedmici primila sam amnioinfuziju (ubacivanje otopine slične plodnoj vodi kroz stomak). Nakon toga, ujutro, probudila sam se u bolovima, plodne vode nema, te sam prebačena u rađaonu.

Bolovi su bili izvanzemaljski, konstantan bol bez sekunde predaha. U nekim momentima molila sam Boga da me uzmeuser posted image user posted image
Uglavnom, beba je bila premala 800 g, nerazvijena, te je nakon 7 dana u inkubatoru umrla...
Jedina utjeha poslije bilo mi je to to bar imam mezar gdje mogu otići da se isplačem..

Eto, tako je bilo...

Sada mi moja cura opet daje snagu da se borim i sigurna sam da će dati Bog da sve bude uredu...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
16.9.2017 19:05:46   
mala curica
Zeno draga,rasplakala si me 😕
Dragi Bog te nagradio zivom i zdravom djevojcicom 🙏🏻
Svaki treptaj oka uzivajte u Bozijem daru,jer Bog je zaista milostiv.
Svu srecu svijeta od srca vam zelim❤️

I ja sam prvu bebu izgubila,"ispala" u wc skoljku.
Poslije 8 godina borbe zatrudnim.Sve ok boli do dana poroda.
Dobila preemklapsiju,trovanje krvi krenulo prema jetri a bebini otkucaji svaki dan slabiji.
Smjestili me u sobu,nesmiju raditi cr zbog pritiska (188/80)
22 sata patnje u radjaoni,na kraju u zadnji momenat vakumom me porode.Beba ne dise,nema otkucaja srca nikako.
Nose je negdje,ja iscrpljena poslije 22 sata patnje,ostajem u radzaoni nisam svjesna sta se desava.Pola sata poslije dobijem naglo gubljenje krvi,kazu pukla maternica,gubim svijest.
Budim se s dozama krvi koje primam,bebe nema.
Voze me s krevetom za tesku intezivnu da mi pokazu dijete.Jedva je uspijevam vidjeti od silnih kablova,dise uz pomoc kisika.
Saopstavaju mom suprugu da 24 sata smiju drzati na kisiku i da ga moraju smanjivati da ga gase.Beba ako da znak da prodise sama to moze biti u roku 24 sata ,poslije je kasno.Kada je doslo vrijeme smanjivanja kisika,moja beba ne reaguje,jos jedan stepen smanjili kisik ona nista,trece smanjivanje napravi prvi uzdah 🙏🏻
Tako da je krenula malo po malo da dise i ostala 3 sedmice na intezivnoj na aparatima.
Trovanje njene krvi,problem srce,ostecena pluca i bubrezi .
Uz strucan tim ljekara moja curica poslije 3 sedmice skinuta sa aparata i napokon pustena kuci.
Kazu sreca da je rodjena krupna i jaka pa je imala snage da se izbori(4 kg i 56 duga)

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
16.9.2017 21:18:53   
ziel
Zene drage toliko ste me rastuzile sa svojim pricama user posted image a i zadivile koju opet pozitivu nosite u sebi hvala Bogu.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
16.9.2017 22:12:36   
mala curica
Ziel 😘😘😘
Bog nam svima da onoliki teret koliki mozemo podnijeti,ma koliko se nama cinilo da nismo toliko jaki .😀
Svi imamo neko breme na svojim ledjima koje nosimo,neko manje ,neko vece 😀

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
18.9.2017 12:12:21   
vila_7
Cauchy zao mi je zbog tvog gubitka , svaki je tezak, al sto je trudnoca veca , to je i gubitak tezi. Ja sam izgubila bebubu 11-oj sedmici pa mi je tesko bilo, a kamoli ko izgubi bebu kad si je vec i osjetila 😞

Mala curice , sta ste sve prezivjele uzas ali eto hvala Bogu zavrsi opet dobro. Imas znaci malog borca.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
18.9.2017 21:29:49   
ziel
Ja cu ostati bez prebijene pare user posted image
Otisla zena u podmjeru za kucu, potrosila 116 KM user posted image
Dvije kesice, najvise stvari za R i za bebu aBd , nisam mogla odoljeti, jedna haljinica prelijela mekana topla, posto ce biti svakako zimska beba, kontam da u tome izadjemo iz bolnice. user posted image Samo ne znam da li ce biti velika haljinica. Pise od 0 do 3 mj. Pa sad vidjecemo kako se bude razvijala u pupi, ako dr.bude govorio da je napredna mozda mozemo nju i obuci. R je rodjen sa 3650 gr. A ja dobila tada 20 kg. A sada u ovoj trudnoci do sad dobila 5,5 kg, i sve nekako u stomaku, vec mi poceli govoriti BICE KRUPNA BEBA. Izgledam kao da sam u 8.mj.user posted image a tek za 3-4 dana ulazim u 7.mj.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
18.9.2017 21:44:13   
vortex RR
Hvala na dobrodoslici... predivne i jako potresne price procitah za kratko vrijeme ovdje... zene drage, svaka vama cast. Naklon do poda... zaista!user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 7:30:52   
vila_7
Joj ziel super. Ma nek si kupila. Moje uvijek budu duge tako da njima inace taj broj 62 bude bukvalno samo par dana prvih . Cudni su brojevi , taj 62 ispade beba bi trebala biti 62 duga, a budu manje na rodjenju pa opet ne moze. Meni je stvarno svejedno sta je al evo zbog tih sitnica sto bih voljela ponekad dokupiti voljela bih saznati

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 10:18:16   
Acctros
Pozz ženice..... Jel to vaš niti jedna nema neki savjet za moje pitanje na temi CIN I II i II i user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 11:13:09   
vila_7
Acctross , ja licno sam skoro samo na ovoj temi,tako da nisam vidjela tu temu. A i da jesam , nemam iskustva.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Acctros)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 13:37:08   
ziel
Vilo bice vremena za kupovinu aBd. I ja kupujem a nije mi dr.100% ni potvrdio da je curica user posted image Ja sam vec pocela akciju za mijenjanje rasporeda u spavacoj, posto ce nas uskoro biti vise, moramo utrpati jos jedan krevet pored ovih user posted image Sada ima krevetic, bracni krevet, ormar veliki i komodica od R. Eh sad ce doci do promjene jer ovako ne moze stati krevet kojeg sam narucila za R. Moramo izbaciti ormar veliki a napraviti novi po mjeri na drugi zid skroz. Pa sad se raspitujem i razmisljam kod koga da pocnemo izradu ormara i jos jedne komodice za curicu user posted image bice ista kao kod R , samo gdje je plavo, bice roze user posted image
Jedva cekam da to sve dobijemo i smjestimo. Luda sam za mijenjanjem rasporeda u kuci user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 22:02:37   
almasa16
Dobro dosle nove clanice, sretnu i bezbriznu trudnocu vam zelim.
A zenicama koje su prezivjele ove horore nista vise ne mogu reci nego svaka cast pa ste normalnr ostale, divimvse.
Ja sam nazalost u bolnici, danas je krenuo pobacaj pa su me hitno hospitalizirali. Kontrakcije su krenule oko 8 srecom nije pukao vodenjak niti sam prokrvarila ali se beba vec krenula spustati.. sada primam terapije 48 sati kap po kap molim dragog Boga da ovo dobro prodje.
Nadam se da vamje dan bolji nego meni..

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 22:08:38   
vortex RR
Almasa, ne daj se! Ne smijes pustiti da te crne misli obuzmu, pokusaj da dises sto dublje, udah na nos, izdah kroz usta, ako si vjernik pomoli se, prouci, sta god mislis da ce malo da te umiri i skloni misli.

Zamisljaj da si kuci sa svojim najdrazim i da je sve ok. Glavu gore i samo hrabro. Ispast ce to bolje nego mislis

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 22:19:08   
cauchy
Almasa draga, dace Bog da sve bude uredu...ta ce terapija sprijeciti pobacaj i onda ces vjerovatno do kraja na cuvanje trudnoce, sto znaci STROGO mirovanje... nemoj ni hospitalizaciju odbijati dokle god treba..izdrzi, lezi u bolnici i misli da ce ti se to aBd isplatiti.

Molicu se za tebe i tvoju bebu, a i ti samo vjeru ne gubi. Pokusaj pozitivno misliti, koliko god da je tesko.
Moja kolegica je tako lezala u bolnici, imala "pobacaj u toku", a eno sad ima sincica, sve proteklo uredu, kasnije nije imala problema u ostatku trudnoce.

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
19.9.2017 22:59:32   
almasa16
Hvala vam moje mile drage zenice.. sad sam se smirila poprilicno ali sam danas grozna bila, uopste se nisam "saburli" ponijela sto sr kaze..ali sta da ja radim kada ne znam sta se desava, mislila sam da je gotovo.. hvala dragom Bogu pa nije.. izdrzati cu ja ovo u bolnici samo da se meni ovo smiri i sve ce biti ok ako Bog da. Nadam se da ste vi dobro i da bebice slusaju

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 0:10:56   
ziel

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

AVGUST 2017 user posted image
23.08. covered user posted image porodila se 9.9.user posted image

NOVEMBAR 2017 user posted image
04.11. drznica
17.11, YaYa 2017

DECEMBAR 2017 user posted image
16.12.2017 Silver
20.12.2017 ziel user posted image

FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7
12.02. almasa16 user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3

APRIL 2018 user posted image
20.04. sretna_mama
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
03.05. mala curica

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 0:13:32   
ziel
Almasa drzimo fige za tebe i za malog djecacica da se izborite. Samo pozitivno misli, nemoj da te obuhvati tuga i depresija. Vjeruj vedar duh, osmijeh, pozitivne misli lijece kao i lijekovi, pola pola. Ja u to cvrsto vjerujem. Drzite se

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 3:42:20   
almasa16
Hvala ti draga ziel. Trudim se zaista, jakoje tesko uopce pojmiti da je doslo do ovakve situacije. Jedan dan si kuci govoris sebi ma nema sanse da se meni to desi u drugom momentu si u bolnici ne znas sta ce se desiti.
Kazu sit gladnog ne razumije, dzaba to je istina suosjecas se ti sa svima i zelis svima dobro ali tek kad osjetis sve to na svojoj kozi zaista shvatis.
Zato moje zenice sve moze da ceka i sve moze na pauzu samo ovo stanje i zdravlje ne moze. Ja ne mogu da spavam, boli me pa u gluha doba krenula da pisem.
Kada procitate pisite kako ste vi, sta radite, kako jena pregledima..

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 8:48:51   
cauchy
Almasa, kako si danas? Jesu li popustili bolovi?
Jesu li te vise pregledali? Javljaj nam se mila, pisi kako si... U mislima si mi...

Ja evo ustala, spremam se za posao, druga smjena...tek srijeda, a ja vec umorna...jedva cekam vikend

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 9:36:56   
vortex RR
Almasa, pisi nam, uz tebe smo! Nadam se da si mnogo bolje i da je prognoza super.

Ja sam sada od doktora. 6 sedmica, vidi se na uz kesica i unutra 2mm i malecko srce... sada vadjenje nalaza, kobtrola za 2 sedmice.
Nakon toliko godina, ovo mi s e kao san, isto kao da se nekom drugom desava...

Ljubim vas sve, a puno misli ide na nasu Almasu, bice sve ok!

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 11:54:09   
almasa16
Dobar drage zenice, sinoc nisamnikako spavala sto od boli sto od buke hodanja i svega, standardno bolnicki 😂 Bol jos nije prestala ali se smanjila sto je najvaznije. Iz kreveta ustanem u wc ili da jedem i to je to jer stalno moram biti prikljucena na lijekove . Osjecam se psihicki nolje jer sam na mjestu gdje mi mogu pomoci i tako to i gledam. Mislim pozitivno zamisljam bebu u mojoj kucii tako :)
Vortex jako mi je drago zbog tebe nastavi sa pozitivnim razmisljanjem i sve ce to ako Bog da biti ok.
Javljam vam sve druge informacije..

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 12:05:29   
ziel
Vortex user posted image
Da bude sa srecom ABd da izneses trudnocu do kraja i rodis sebi zdravo i zivo dijete user posted image

Jel dr.rekao neki termin da te upisemo na spisak sad posto si trudnica? user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 12:06:34   
ziel
Almasa user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *