|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
14.10.2017 16:20:11   
vortex RR
Svaka cast, hvala Bogu! Kakva je procedura? Prvo uz pa krv? Koliko se ceka nalaz? Da li si radila privatno ili u drzavnoj?

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
15.10.2017 11:19:31   
cauchy
Ziel, ti si iz Tk, jel tako?
Kolika je plata kod nas za trudnicko, a kolika za porodiljsko, mislim, ako znas koliki postotak se isplacuje?

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
15.10.2017 12:27:51   
ziel
Cauchy kako znam iz prve trudnoce nakon 42 dana trudnickog bolovanja odbija se 20% svake plate.. a tako se nastavlja i na porodiljskom. E sad nezz jel se sta promijenilo, bas cu pitati u utorak. Imam komisiju za bolovanje...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
15.10.2017 14:06:19   
vortex RR
Ziel, molim te javi nam kako je prosla komisija, korisno je svima, koji god kanton bile...

Izvini, nadam se da te nisam uvrijedila postom na prethodnoj stranici...

Divan vikend svima!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
15.10.2017 15:20:26   
ziel
Ne stigoh ni procitati sta si pisala hehhe
Probacu sad dok R spava mada imam rucak da nam kuham user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
15.10.2017 16:39:45   
ziel

IZVORNA PORUKA: vortex

Ziel, molim te javi nam kako je prosla komisija, korisno je svima, koji god kanton bile...

Izvini, nadam se da te nisam uvrijedila postom na prethodnoj stranici...

Divan vikend svima!

Nema uvrede nikakve..
Sto se tice R. On jos nema ni 2 god.da bi on znao ista o tome zasto mami raste stomak i sta ce biti kad mama ode negdje na 3 dana pa se vrati sta ce sa sobom donijeti user posted image tako da sumnjam da je nespavanje zbog moje trudnoce.
A njegovo nespavanje je takvo od rodjenja. Nemamo iza sebe ni jednu prospavanu noc. Samo me iscrpi puno kada se probudi u neka doba pa nece da zaspi po 2-3-4 sata kao sto je skoro bilo i to dvije noci zaredom user posted image
inace nema nam proci ispod 2 budjenja nikako. ali vratim mu cuclu ili se napije neke tecnosti i ponovo zaspi. nije neka muka ali eto ipak je prekidanje sna za njega i za mene

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 12:00:25   
almasa16
Dobar dan drage zenice,

Meni je sinoc toliko muka bilo povracala sam pola sata pritisak mi pao, mislila sam da cu se onesvijestiti koliko mi je lose bilo :( Ocito sam nesto lose pojela ne vidim drugi razlog sto bi mi lose bilo mucnine nemam od 15 sedmice :/
Danas 23 sedmica user posted image
ziel bas mi je zao sto nikako ne spavas, to zvuci kao veoma naporan posao da bukvalno dvije godine ne spavas niti jednom duze od 3 sata user posted image Da li ima svekrva ili neko da ga nekad uzme da se bar nekad malo naspavas, odmoris?
Ja se toga bas bojim, prava sam spavalica uvijek spavam najmanje po 7-8 sati.. Ali sve razmisljam ako su sve zene prije mene se navikle naviknut' cu se i ja...
Kako ste ostale trudnice, rastu li stomacici?

Podzrav svima

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 13:59:31   
ziel
Almasa i ja sam bila spavalica prava al poslije djece 100% se to mijenja. Sad ponekad imam i nesanicu. On zaspi a ja nakon njega dva sata... srecom ne desava se cesto user posted image
Sto se tice tog da ga drugi cuvaju da se ja odmorim... Ne znam jesil mislila po danu ili navecer? Po danu kada ga neko uzme da pricuva vani ili negdje ja to iskoristim za neke poslove, mozda sam za ove 2 god.2x zaspala kada ga neko cuva, ne mogu nesto zaspati tako pa me ubij user posted image Samo kada on spava i ja onda legnem cesto puta pa nekad i zaspim, nekad mi se ne da.. ali eto mirnija sam tako. Mada je super kad ga uzmu da uradim neke poslove koje ne mogu pored njega. A navecer toga nema kod mene. Navecer se u mojoj kuci mora znati gdje se spava, a to je u svojoj kuci, u svom krevetu user posted image Mozda nekad rijetko i dopustim da prenoci kod djeda i nene ali to se nikako nece cesto desavati. To ne mogu kod sebe promijeniti i ne zelim ni s kim da se raspravljam oko toga jer nismo svi isti, nema smisla rasprava.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 14:19:05   
almasa16
ziel pa eto ako si se navikla onda ok.. Pitala sam opcenito, recimo posebno sad kada mala beba dodje sta ako ne budes nedo Bog mogla oko sebe a kamo li sad oko dvoje male djece..ne znam zaista sta da mislim o tome nisam se ni mislila raspravljati, samo sam pitala :D Kada budem imala djete vjerovatno cu imati svoj ritam kao sto i svaka zena ima naravno.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 14:38:47   
ziel

IZVORNA PORUKA: almasa16

ziel pa eto ako si se navikla onda ok.. Pitala sam opcenito, recimo posebno sad kada mala beba dodje sta ako ne budes nedo Bog mogla oko sebe a kamo li sad oko dvoje male djece..ne znam zaista sta da mislim o tome nisam se ni mislila raspravljati, samo sam pitala :D Kada budem imala djete vjerovatno cu imati svoj ritam kao sto i svaka zena ima naravno.

Nisam ni mislila na tebe da zelis da se raspravljas nego nekad neko uleti s nekim podbadanjima A VIDJECES TI KAD SE PORODIS , ovo ono... pa reko odmah da kazem sta mislim o tome 😁
Spavacemo svi skupa i budicemo se skupa, al nema razdvajanja user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 14:59:42   
mala curica
Gdje ste zene?
Jeste li dobro?
Moja mala spava,cekam da ustane da idemo vani,jede mi se turski dürüm 😂
Nesto me boli donji dio stomaka,od jutros 3 puta na papiru vidim sluzavo smedje🤔

Ziel,zena ratnik,ona to odma da zbrusi😂
Opusti se,radi kako ti odgovara🙂

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 15:57:20   
ziel
Curice znas mene user posted image u kojoj si nedjelji?
Meni je taj smedji iscjedak bio u prvoj trudnoci oko 7.nedjelje , javila se doktorici , pa sam morala ispiti Dabroston tbl.15 dana i vise ga nije bilo...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 17:43:00   
mala curica
13-ta sedmica.
I ja sam imala par dana u prvoj trudnoci ali bio je smedj i „suh“
a sada bas sluz smedja.
Nisam nista pila za to u prvoj trudnoci.
Evo pratim cijelo vrijeme hoce li jod bili,cak sam i bijeli ves obukla da bolje vidi(bio crni 😂)
Nekako mi ogroman stomak i tvrd u visini pupka😂
Ja sunjam da sam 20-ta nedjelja 😂😂😂

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 18:18:43   
cauchy
Mala curica, ne bih da te brinem, ali ja bih na tvom mjestu otisla na hitnu, da to pogledaju....bolje je bez razloga otici dr, nego da se sta desi, ne daj Boze

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 18:47:34   
mala curica
Nebi sad odma da panicim i idem u bolnicu.Cekam do sutra ako bude isto svakako idem svom doktoru,necu cekati.
Nekako,previse sam opustena,nije kao s prvom trudnocom,jedan zig milion strahova i briga,sada sam opustena.
Mozda nije nista a mozda,nedaj Boze i jeste,vidim veceras i zovem doktora ujutro.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 18:59:05   
vortex RR
Drage moje, ja se nazalost ovdje odjavljujem user posted image . Zelim vam svu srecu svijeta, i nadam se da se cujemo opet na slicnim temama kroz neko vrijeme...

Ljubim vas, cuvajte se i budite sretne...

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 19:15:22   
cauchy
Vortex, mila...nije valjda user posted image user posted image
Bas mi je zao user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 19:21:00   
ziel
Vortex sta se desilo???

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 19:54:51   
vortex RR
Srce vise ne kuca, od proslog pregleda valjda... brinuli.su me prestanci svih simptoma, ali sam mislila pozitivno.. ipak, to je to, sutra idem u dz pa vjerovatno u bolnicu. Nadam se da ima i neki drugi nacin osim klasicne kireraze, vidjet cemo

Hvala puno za podrsku, ljubim vas, nastavljam vas citati i radovati se vasim user posted image user posted image i sretnemo se mi opet brzo opet

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
16.10.2017 21:29:06   
mala curica
E ovo nisam zeljela nikako da procitam kada udjem na rr☹️
Vortex,vilo nasa,nemam rijeci,nezz sta da napisem☹️
Nisam ni slutila da ce tako nesto da se desi.
Srce moje,mrva mala nije uspjela da se izbori sa svojim malenim srckom😢
Bas,bas sam tuzna.
Javi nam kako je proslo u bolnici,sta kazu doktori?
Sta je bilo pa si isla na uz i tako ti rekli?

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
17.10.2017 1:14:09   
ziel
user posted image
zao mi je stvarno
da ti Bog dragi pomogne da izdrzis bol i da nastavis dalje da radis na ostvarenju svoje zelje

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
17.10.2017 6:56:44   
vortex RR
Hvala vam drage moje beskrajno. Jutros sam napisala ogromnu poruku svima vama, ali internet blokirao, pa nije proslo. Mnogo mi znaci vasa podrska. Ljubim vas i zelim vam sve najbolje

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
17.10.2017 7:05:59   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: vortex

Ziel, jel to prva fino prosanjana noc za R u duze vremena? Mozda mu podsvjesno pripreme za prinovu cine nelagodu, a kod tvojih je ipak broj 1 za paznju... polako, doci ce to na svoje (ako je to u pitanju). Moje seke imaju djecu, kad su bile trudne s drugim djetetom prvo je sizilo, stalno temperature, nesanica, divlje ponasanje i sve je krenulo nabolje kad su ih pocele "aktivno" ukljucivati u trudnocu tipa: ajde mami pomozi da pripremi krevetic za bebu, ja to bez tebe ne mogu, sad ce mama tebi citati pricu, pa ces ti tako braci itd... e sad, da li je bilo do toga ili nesto drugo, ne znam, ali su obje pokusale isti trik i bas je upalilo. Misle da su starija djeca mislila da hube svu ljubav i paznju i htjeli su to vratiti pod svaku cijenu..
Izvini ako mislis da ti pametujem, nadam se da te nisam uvrijedila..

Cauchy, ako se ti osjecas super, nemas tegobe, doktor se slaze pokusaj izdrzati jos malo. Ako ti je imalo napor ili se bojis da ce bebici nesto biti, platu sigurnu imas itd, ma samo uzivaj i idi na bolovanje. Jednom u zivotu uradi nesto bas bas za sebe. Trudnicko i porodiljno je (u normalnim firmama) jedino vrijeme u karijeri kad se mozes opustiti i.posvetiti vaznim stvarima u zivotu...

Vilo, ma samo jedi i uzivaj. Pokusaj da ne jedes za w, vec za 1,5 :) i bice sve super. Kad dodju bebane valja nam trcati za njima i dojiti, moze se to zacas skinuti. Cuvaj se samo mnogo secera, ali sve ostalo uzivaj!

Almasa, pokusaj da odmaras izmedju 2 posla lezeci bar 20ak minuta i pij sto vise tecnosti. I meni su gosti najavljeni i danas i sutra, pa ide red kuhanja, red odmora, red ciscenja i vec me krsta bole, a muz na putu pa nema ko uskociti... najradije bi sve odgodila, bas sam se ulijenila hahaha.

Ja simptome vise apsolutno nikakve nemam. Cak i stomak ne raste onom nenormalnim tempom kao na pocetku. A ova bol u krstima mislim da je od rada po kuci... jedva cekam 12 sedmicu uz i double. Slijede mi sl.put jedni za drugima, pa cekam da putam da li uzmem bolovanje ili sam sigurna. Ne bojim se toliko puta koliko sakrivanja mucnine i stomaka i hrane ciju ni kolicinu ni kvalitet ne mogu organizovati po svom... vidjet cemo...

Joj zenice moje, stalno sanjam male nogice mirisne, najljepse i tako sam sretna i ispunjena. Najdivniji period mog zivota sigurno. Eto, esej od mene


Sad se vratih na ovaj post i molim vas, preklinjem vas, cim osjetite zenskom intuicijom da nesto nije ok, idite doktoru, nista google, pozitivno razmisljanje i nada da ce biti bolje... naravno da moramo.uvijek biti pozitivne i vjerovati da se sve desava s razlogom i za nase najvece dobro, ali nemojte se forsirati da tako mislite ako osjecate da nesto nije ok. Bolje da vas ginekolog smatra ludom, paranoicnom ili da vam se smije nego da se pitate da li ste nesto mogle uraditi. Slusajte svoje tijelo i pratite simptome. I vjerujte unutrasnjem osjecaju koji kod nas nikada ne grijesi..

Budite mi dobro i zdravo, opustajte se sto vise, ne morite se crnim mislima vec istinski vjerujte i molite se za najbolje. Ljubim vas i hvala vam sto ste tu i pruzate podrsku.

Sada brisemo suze, idemo hrabro dalje i nema tuznih misli i prica. Tugu pakujemo u jednu.kutijicu za rijetku upotrebu.

Zelim vam divan i bezbrizan dan i ljubim pupe bembele :*

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
17.10.2017 9:22:35   
mala curica
Dobro jutro.
Cijelo jutro razmisljam o toj boli koju sada ti imas u svojim prsima i dusi,koja te razire na komadice.Isto sam prosla sa prvom trudnocom.
Dragi Bog neka ti da smiraj dusi i snagu da ides dalje i dalje i dalje do svog uspjeha.
Neka prodje malo vremena da dodjes sebi,da se sabares i zainatis i ustanes jaca nego ikad
Ljubim te i glim puno.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
17.10.2017 9:32:41   
mina3
Napisa post i ponisti user posted image
Jutro zene
Ja kod doktora cekam na red konacno kontrola
Vortex jako jako mi je zao kad cujem/procitam ovako nesto odmah se sjetim kad se meni desilo neopisiv bol jos nakon toliko godina pokusavanja budi jaka sta reci vrijeme ce ucinit tegobu snosljivijom dace Bog da ti se ispuni zelja
Ziel razumijem te u vezi djeteta takva sam i ja bila dok sam imala priliku da ostane kod nekog a sad kad mama ni svekrva nisu u blizini sve bi dala da je koju noc njima utrpam i kod mene je slicna situacija ludilo user posted image
Ostale zene nadam se da ste dobro
Ja ovako ko padobranac uletim i ponekom se obratim sta mi padne u oko nemam bas vremena od svoje zvrke
Lijep pozz

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *