|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 7:23:05   
mamulina
Pa mino cestitam 😀🤩user posted image
Neka vam je ziv i zdrav i na ponos uvijek, i da se ti brzo oporavis pa da uzivanje pocne...diiivne vijesti za ovaj petak :-)

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 9:19:43   
mina3
Hvalaaa puno i ti aBd hajirli docekala
Moram priznati do sad mi je puno teze neg kod prvog carskog uzasno boli stomak...djaba sve tablete, infuzije user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 10:06:11   
mala curica
Mino,iskrene cestitke i od nas.Ziv i zdrav bio veliki gospodin(mali bucko)
Zelim ti sto brzi oporavak❤️


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 10:34:19   
LieToMe RR
Samo da vam mahnem, da vidim kako ste, kako gurate i da cestitam mini od srca user posted image user posted image user posted image
Brz oporavak ti zelim, uzivaj maksimalno, koliko se uz bolove moze...ali sve to prodje brzo a puno srce je uvijek puno srce user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 10:47:10   
mina3
Hvalaa vamm puno i vama sve najbolje zelim...jos nekako nisam svjesna skroz da ovako brzo dodje druga beba...jedva cekam da vidim kako ce mala reagovat

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 10:53:33   
mala curica
Odmaraj dok si u bolnici jos.
Bit ce joj malo cudno.
I mene to najvise zanima kakl ce mala reagovati kada dodje beba.
Ovo se meni nesto oduzi ovaj deveti mjesec,jos ako predje termin 😑


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 12:30:34   
boombar
Mino cestitam od srca! Nek vam je beban ziv i zdrav i uvijek na ponos!
Svaki porodjaj boli, na koji god nacin se poradjamo, ali znamo zasto prilazimo kroz to! Vrijedi svakog bola! Zelim ti brz oporavak i sve najbolje jos jednom od srca ❤️

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 13:40:33   
me lady
Cestitke Mino i od meneuser posted image , eh ovako da se javim i ja, danas mi je punih 13. sedmica, jos uvijek sam u agoniji, ne znam a nadam sw da cete slozit sa mnom, zasto se sad toliko trudnice testiraju, te aTORCH, hepatitis stitna kazu sad moraju slati sve. Uradim TORCH cytomegalo viris mi na granici morala ponovit privatno kao i hepatitis jer nemaju reagense, jos cekam Nifty koji sam uradila na preporuku svog privatnog gin zbpg lijekova koje sam pila ako se sjecate. Prvo tromjesece mi je cijelo proslo u strahu i to velikomm samo radi i cekaj nalaze. Kakva su Vasa iskustva? Usput dr je zadovoljan uvz beba je nemirna al kaze da je njemu sve Ok. Pozz za sve user posted image

_____________________________

29.11.2011 Mamin zivot

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 22:01:19   
vortex RR
Minooo user posted image zelim ti brz oporavak. Iskrene cestitke tebi i tvojoj porodici na prinovi, da vam bude ziv, zdrav i sretan, bas si nas vezala za sebe i navrati nam kada ti obaveze budu dozvoljavale.

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
30.3.2018 22:08:18   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: me lady

Cestitke Mino i od meneuser posted image , eh ovako da se javim i ja, danas mi je punih 13. sedmica, jos uvijek sam u agoniji, ne znam a nadam sw da cete slozit sa mnom, zasto se sad toliko trudnice testiraju, te aTORCH, hepatitis stitna kazu sad moraju slati sve. Uradim TORCH cytomegalo viris mi na granici morala ponovit privatno kao i hepatitis jer nemaju reagense, jos cekam Nifty koji sam uradila na preporuku svog privatnog gin zbpg lijekova koje sam pila ako se sjecate. Prvo tromjesece mi je cijelo proslo u strahu i to velikomm samo radi i cekaj nalaze. Kakva su Vasa iskustva? Usput dr je zadovoljan uvz beba je nemirna al kaze da je njemu sve Ok. Pozz za sve user posted image


Nazalost, nemam licno iskustvo sa drugim tromjesjecjem, ali dok ne dobijes konkretne nalaze jedini pametan savjet (za dati, ne za poslusati i na sebi realizovati) je da mislis pozitivno i opustis se. Shvati da sve sto se desava ima neku svrhu i nosi sa sobom lekciju. To je najtezi dio. Prepustiti se i nadati najboljem. Ali objektivno to jedino i mozes. Cuvas se koliko mozes, jedes sto zdravije, klonis se sada lijekova... ali ako ce nesto lose biti, moze biti i da apsolutno nista lose ti ne uradis...
Npr ja sam u prvoj trudnoci samo zdravo jela, sve domace i probrano, nikakvi lijekovi,.puna doktorska paznja i kontrole, pa se opet desio spontani...

Slusaj doktora, ako kaze da je beba ok, vjeruj i uzivaj u 2 tromjesjecju, kazu da je to najdivniji period.

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 2:18:10   
ijaa
Ja evo u kasne sate da se javim...nisam stigla danas! ali sam uletjela da vidim kako nam je mina! mino cestitke od sveg srca uzivaj sa bebom! zelim ti da se sto brze oporavis i javljaj nam se, puno pozitivni zagrljaja i poljubaca saljemo

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 5:50:14   
ziel
Mino cestitke, sin mali bebeli htio jos ostati kod mame user posted image user posted image
Da ti kazem da je i mene sve vise boljelo nego s prvim carskim. Drugi mi je bio haos. Ne ponovilo se user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 10:57:18   
mina3
Hvala vam puno puno na cestitkama i ja vama svima zelim lagane porode i zdrave bebace
Mala curice nebih nikom.pozeljela da prenese,nikad.mi dani duzi nisu bili,imala sam osjecaj necu se nikad porodit user posted image
Danas je puno bolje..nemam onako jake bolove,vec doatatm sama do wc-a al i dalje se osjecam ko ranjenik user posted image ..bebac jede spava ..od jutros bi stalno da doji,bradavice bole uzas...a za cudo jedno mala reagovala tako fino miluje ga hoce cucu da mu da,keksa user posted image pokazuje uho,oko,nos al puno gura prsticom,bice zabavno kad dodjem kuciuser posted image ..u ponedjeljak bi trebala bit otpustena
Eto malo da se javim ...
Pozzz

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 10:58:45   
mina3
Ziel...jel kod tebe ovaj drugi rez duzi/veci od prvog? Meni muz danas zavirivo kaze puno duze rasjeceno user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 11:44:45   
boombar
Mino svakim danom ce biti sve bolje i bolje. Svemu treba vremena, ipak je to operacija i rez svih dubljih slojeva tkiva, ne samo koze. Sto se ti e velicine reza, ja nisam primjetila da je drugi bio veci, mada ja nisam ni zavirivala na pocetku da budem iskrena 😁 Ali svakako kad zaraste i prodje neko vrijeme izgleda manje nego dok je svjeze. Danas izgleda kao jedna svijetla crta. Inace, meni je drugi CR bio laksi od prvog, mada su mu prethodile komplikacije i bio je hitan, ali sam psihicki se valjda pripremila i znala sta me ceka pa sam i tu bol prihvatila kao dio tog cijelog procesa. Jedino odlazak na wc je bio kritican u prvo vrijeme user posted image
Me lady ja sam u prve dvije trudnoce kao rutinske provjere radila taj TORCH, a ovaj put sam pametnija pa idem privatno i zaobislo me to, ali sam radila nifty zbog godina. Sve bilo ok. Za lijekove ne sjecam se sta si ono pisala da si pila, ali ljekari znaju te kategorije i da si pila nesto sto je izuzetno stetno, sigurno bi ti savjetovali pobacaj. Dakle, to sto te uputio na te pretrage ne mora biti zbog lijekova, neki to rade rutinski. Vazno da je na uzv sve ok. Sqd si vec zakoracila daleko u trudnoci, sad se mozes samo opustiti i pokusati uzivati.


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 12:36:11   
ziel

IZVORNA PORUKA: mina3

Ziel...jel kod tebe ovaj drugi rez duzi/veci od prvog? Meni muz danas zavirivo kaze puno duze rasjeceno user posted image

Otprilike su isti. Rez na rez. Grozno je boljelo. Cim sam konce izvadila odmah mi bilo lakse. Nekako ruzno sasiveno pa boljelo zatezalo. Nisam se mogla ispraviti i hodati normalno ni lezati... user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 12:55:04   
mina3
Hvala vam na odgovorima...uff i ja sam jedva prvi put se digla bila sam uzasno bljeda i uzasno mi se nesvjestilo..tek od treceg pokusaja jucer uspjeli su me dovest do wc-a..a jutros sam uspjela sama al ko invalid user posted image ..boombar super da je drugi bio laski nadam se i drzim fige da ti ovaj bude jos jos laksi..uff sta i mi zene moramo.proc..bas smo jake
Me lady niftiy sam i ja radila a teoch neznam sta je..napisacu iskustvo jedne moje komsinke u bosni cisto zbog tebe dok ev imam vremena...treca trudnoca zene oko 35 god u 2-om mjesecu bila a nije znala da je trudna stomak bolio ode doktoru i otkriju neko zadebljanje na rezovima (imala do tad 2 carska) i vaginalno joj to odstrane a zena trudna a nisu ni znali..lijekove pila i sve i tek nakon mjesec na kontroli znaci vec 3 mj trudnoce oni na uzv vide da je ona trudna to je bio sok...i citavu trudnocu ludilo mislila to djete nece biti zdravo i porodila se prosli mjesec opet carski naravno sve uredu beba ziva i zdrava...eto ziva istina..tako da ako Bog odluci da ono bude zivo i zdravo bit ce..pokusaj bit pozitivna

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 16:51:20   
me lady
Mino, nisam se porodila na carski ali zelim ti sto brzi oporavak i pokusaj sa sto vise napitaka tipa cvekle kompota da malo vratis snagu. TORHC je nalaz na toxicoplazmozu Rubellu, Cytomegalovirus, i jos neki herpes, kao virusi koji mogu uticati na plod, ja to nisam radila u prvoj trudnoci. Ne radi ni danas dosta zena kooga kod sam pitala pojma nema, uglavnom ako se ustanovi da je zarazena zena u prvom tromjesecu predlaze se prkeid jer je moguc uticaj na plod user posted image koji je btw 5% cekam jos ovaj cztomegalo i nifty i ako bude sve ok a nadam se poslije svih stresova, nista osim krvne skile necu uradit. user posted image
Boombar da sreca je pa je na uvz sve ok, nisu predlozili prekid ali nisu izostavili ni rizik svako se ogradjuje.

Pitanje koje ste vitamine pile, predlazu sad neke pro mama duo, sta ste vi koristile, ja sam folnu imam ih jos par i neke njemacke aktiv nesto nikad da zapamtim.

_____________________________

29.11.2011 Mamin zivot

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 19:07:41   
vortex RR



Pitanje koje ste vitamine pile, predlazu sad neke pro mama duo, sta ste vi koristile, ja sam folnu imam ih jos par i neke njemacke aktiv nesto nikad da zapamtim.


Prvi put 1 dan folna, drugi dan prenatal solgar. Sada femibion

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 19:11:43   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: mina3

Hvala vam na odgovorima...uff i ja sam jedva prvi put se digla bila sam uzasno bljeda i uzasno mi se nesvjestilo..tek od treceg pokusaja jucer uspjeli su me dovest do wc-a..a jutros sam uspjela sama al ko invalid user posted image ..boombar super da je drugi bio laski nadam se i drzim fige da ti ovaj bude jos jos laksi..uff sta i mi zene moramo.proc..bas smo jake
Me lady niftiy sam i ja radila a teoch neznam sta je..napisacu iskustvo jedne moje komsinke u bosni cisto zbog tebe dok ev imam vremena...treca trudnoca zene oko 35 god u 2-om mjesecu bila a nije znala da je trudna stomak bolio ode doktoru i otkriju neko zadebljanje na rezovima (imala do tad 2 carska) i vaginalno joj to odstrane a zena trudna a nisu ni znali..lijekove pila i sve i tek nakon mjesec na kontroli znaci vec 3 mj trudnoce oni na uzv vide da je ona trudna to je bio sok...i citavu trudnocu ludilo mislila to djete nece biti zdravo i porodila se prosli mjesec opet carski naravno sve uredu beba ziva i zdrava...eto ziva istina..tako da ako Bog odluci da ono bude zivo i zdravo bit ce..pokusaj bit pozitivna


Mino, narendaj cveklu, mrkvu, jabuku i djumbir, prelij medom i jedi, povratit ces i zeljezo i snagu i sve zacas, a dojenju ne smeta.

Hvala za divnu pricu, bas mi je drago cuti divne ishode rizicnih prica, posebno kad doktpri budu skepticni, a zena rodi zivo i zdravo dijete

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 21:11:19   
luna_3
Pozdrav moje drage trudnice user posted image
Kao što vidite,tek sam se registrovala ovdje,pratim ovaj forum već duže vremena,i
evo pošto očekujemo novog člana porodice,odlučila sam se prijaviti user posted image
Nadam se da ćemo lijepo razmjenjivati savjete i što lakše sve ovo predbroditi.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 21:20:08   
vortex RR
Luna user posted image divno, cestitam. Dobro ti nama dosla, zelim ti divnu trudnocu i da budes aktivna da se fino druzimo, podrzavamo, savjetujemo i dijelimo iskustva.
Koja si sedmica?

(odgovor članu luna_3)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 21:30:05   
luna_3
vortex hvala ti draga user posted image ja sam 5 sedmica

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 21:33:36   
vortex RR
Samo polako i opusteno sve sto te brine i muci, podijeli s nama, tu smo da se pomazemo i podrzavamo. Nema glupih i trivijalnih pitanja.
Prolazit ce ti rojevi misli po glavi, a ti pokusaj da se drzis onih pozitivnih. Redovno doktoru, u slobodno vrijeme ovdje i vidjet ces kako vrijeme leti.

(odgovor članu luna_3)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
31.3.2018 21:41:39   
luna_3
Da naravno,zato sam se i registrirala,da vrijeme brže proleti user posted image
Drago mi je da sam naišla na ovaj forum,puno će poslužiti

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *