|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
3.4.2018 19:17:40   
mala curica
Hello okruglice.
Da de i ja danas prijavim.
Sinoc je bila teska noc,sve me zivo boli,kao da se rasklapam.Nisam mogla zaspati dok nisam Mg popila.
Danas cijeli dan imam neke mestrualne bolove koji dodju i odu,lazne kontrakcije koje me navode da se nadam u ovo 2-3 sedmice da ce sve biti gotovo.Ali samo nadati se 😂😂😂😂
Cijeli dan sa malom zujim vani sa malom.sve teze,pritisak dole strasan.

Ijaa jeli to bio veliki uz???
Cestitam na user posted image samo da sve kako treba prodje do kraja i na porodu.
Nisam upratila koja clanica je 38 pred porod.
Neka je sa srecom i da imas sto laksi i brzi porod.
Mi sl sedmice 37-ma sedica.
Zadnja kontrola i onda ctg i cekaj.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 7:20:35   
mina3
Heloou zene ev da se malo javim
Oporavak stvarno ide tesko user posted image bolje da ne pisem o tom
Ijaa drago mi je sto je sincic ovaj put,da aBd ziv i zdrav dodje mami
Vortex pitala si koliko me kosto nifty ubij me ako tacno znam muza cu pitat pa ti javim
Sretna mama.hvala na cestitkama...tebi maloj curici i ostalim terminusama lagane i fine porode zelim
Mala curice o jee krenulo se nesto desavat...mene su smorili zadnji mjesec laznjaci skoro svaki dan bol pod rebrom mali uzasno guro...i na kraju presisa fino termin 😩...da samo bude hajirli
Boombar jesil se ti ono brinula zbog naglo skupljenih kg? Eto hB skinula si brigu,drago mi je za dobar nalaz oggt-a
Svima lijep pozz i svratim ponekad

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 7:28:14   
mina3


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA


APRIL 2018 user posted image
12.04. butterfly
20.04. sretna_mama user posted image
20.04. selina
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
02.05. svrićolino user posted image
03.05. mala curica user posted image
18.05. Lemur user posted image

JUNI 2018
20.06. Isha

JULI 2018 user posted image
20.07. boombar user posted image

AUGUST 2018 user posted image
02.08. Irineauser posted image
08.08. Iija user posted image
14.08. Mamulina user posted image

NOVEMBAR 2018 user posted image
08.11 Vortex

DECEMBAR 2018 user posted image
12.12 Luna_3

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve


I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce
KALENDAR TRUDNOĆE




_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 7:34:36   
ziel
Mino brz oporavak.... bice bolje nakon tih prvih 10ak dana aBd. Nego kako djevojcica reaguje na bebu? Moj R je ljubio prvih dana bio predobar.... pa onda skontao da beba nigdje ne ide od nas pa mu sad smeta user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 8:01:04   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: mina3

Heloou zene ev da se malo javim
Oporavak stvarno ide tesko user posted image bolje da ne pisem o tom
Ijaa drago mi je sto je sincic ovaj put,da aBd ziv i zdrav dodje mami
Vortex pitala si koliko me kosto nifty ubij me ako tacno znam muza cu pitat pa ti javim



Hvala ti puno za nifty. Ako ti ne bude tesko, molim te kad budes bolje da nam pojasnis kako su ispisani rezultati i sta tacno pise. Pokusavam naci na internetu sliku rezultata i ili sam glupa ili nema stvarno.

Pisi nam o oporavku, kad budes bolje i nadjes vremena, sigurno ce biti jos carskih rezova, a svacije iskustvo dobro dodje, neces nas prepasti. Voljela bih da te manje boli i smara to, ali bar znaj da je sve to iza tebe.
Ljubi duse svoje i odmaraj

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 8:01:59   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: ziel

Mino brz oporavak.... bice bolje nakon tih prvih 10ak dana aBd. Nego kako djevojcica reaguje na bebu? Moj R je ljubio prvih dana bio predobar.... pa onda skontao da beba nigdje ne ide od nas pa mu sad smeta user posted image


Ziel, daj nam malo provala iz prve ruke, mogu misliti kako ti je veselo. Kako se slazu? Stizes li?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 8:15:06   
Irinea
nazalostuser posted image nema mehanizma da se poslodavac natjera da isplacuje dio ili platu tokom koristenja porodiljskog odsustva, tako da ti preostaje dio od drzave ako ti je vec takva situacija. jer bukvalno njima nije obavezna isplata plate mogu se vaditi da nemaju sredstava ili slicno. tuzno, ali dosta takvih slucajeva ima. bas dosta. a tada novac najvise treba.

sto se tice bolovanja, na tebe se primjenjuje kantonalni prospis, nemas topli niti kartu (to nemaju ni druga bolovanja nigdje) ali imas cca 60% prosjecne plate s tim sto ce ti tvoje racunovodstvo izracunati tacvno koliko dobijas tokom bolovanja, eventualno i vise ako je poslodavac sire ruke mada sumnjam jer oni svi, bar vecina, drzi se zakona. sretno i pitaj ako te sta zanima.
user posted image

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 9:06:16   
vortex RR
Hvala mnogo!

60% prosjeka federacije ili moje plate

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 9:18:30   
Irinea
član 148.
Izuzetno od ~lana 7. ovog zakona pravo na naknadu umjesto
pla}e `eni-majci u radnom odnosu, za vrijeme dok odsustvuje sa
posla radi trudno}e, poro|aja i njege djeteta (u daljem tekstu:
naknada pla}e `eni-majci) mogu ostvariti osobe koje imaju
boravi{te u Kantonu Sarajevo i utvr|en status raseljene osobe.
član 149.
Naknada pla}e `eni-majci koja najmanje 12 mjeseci prije
odlaska na porodiljsko odsustvo ima zaklju~en ugovor o radu ili
rje{enje o zasnivanju radnog odnosa i prijavu na obavezno
osiguranje po osnovu radnog odnosa, utvr|uje se u iznosu 60%
prosje~ne pla}e, s tim da taj iznos ne mo`e biti manji od najni`e
pla}e u Federaciji Bosne i Hercegovine.
Najni`a pla}a iz stava 1. ovog ~lana obra~unava se u skladu sa
Odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o najni`oj neto
satnici pomno`enoj sa 176 sati na mjese~nom nivou.
Naknada pla}e `eni-majci koja manje od 12 mjeseci prije
odlaska na porodiljsko odsustvo ima zaklju~en ugovor o radu ili
rje{enje o zasnivanju radnog odnosa i prijavu na obavezno
osiguranje po osnovu radnog odnosa, utvr|uje se u iznosu 30%
prosje~ne pla}e.
član 150.
Na iznos naknade pla}e `eni-majci upla}uju se doprinosi za
PIO, zdravstvo i osiguranje od nezaposlenosti i izmiruju se
poreske obaveze u skladu sa zakonom.
član 151.
Naknada pla}e `eni-majci u skladu sa ovim zakonom
ispla}uje se za vrijeme trudno}e-poro|aja i njege djeteta u
trajanju od jedne godine neprekidno, po~ev od dana stupanja na
porodiljsko odsustvo.
Na osnovu nalaza ovla{tenog lije~nika, `ena mo`e da po~ne
poro|ajno odsustvo 28 dana prije o~ekivanog poro|aja djeteta.
član 152.
Naknadu pla}e `eni-majci mo`e ostvariti otac djeteta,
odnosno usvojilac pod uvjetima utvr|enim propisima o radu.
član 153.
@eni-majci koja u skladu sa propisima o radu ima pravo na
rad sa polovinom punog radnog vremena, naknadu za polovinu
punog radnog vremena kada ne radi mo`e da ispla}uje
poslodavac, do visine njene pla}e.
član 154.
Za vrijeme trajanja ugovora o radu na odre|eno vrijeme
naknadu pla}e `ena-majka ostvaruje po osnovu ~lana 149. ovog
zakona.
Po isteku ugovora o radu na odre|eno vrijeme `ena-majka do
isteka godine dana od dana stupanja na porodiljsko odsustvo
ostvaruje pravo na pomo} `eni-majci koja nije u radnom odnosu.
član 155.
@ena-majka koja rodi mrtvo dijete ili ako dijete umre prije
isteka porodiljskog odsustva, ima pravo na naknadu pla}e za period
utvr|en propisima iz oblasti rada.
Visina naknade ostvaruje se u iznosu najni`e pla}e.


evo sam ti kopirala zakonske odredbe koje se odnose na tebe.
prosjek ide tvoje plate ali ne moze biti manji od najnize plate u FBiH.
opet kazem, tacan iznos ce ti obracunati tvoje racunovodstvo jer ne znam kakvi su vam interni pravilnici, uglavnom manje od ovoga ne ide.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 9:35:18   
mina3
I moja je predobra mazi ljubi ne obraca paznju sto ga drzimo,sto mu pricamo...dok dojim zaljepi se za mene i copka me il slazemo slagalice i gledamo slikovnice al ni sekunde ne leti u krilo sad sta ce bit sto kazes kad skonta da beba nikud ne ide i jos kad bude se moralo vise paznje bebi posvetit..da.minse prisignut da samo ovo prodje aBd pa boricemo se...sreca nam je sto lijepo vrijeme ide i moce se izac nedo Bog da zima ide ne znam stabi
Vortex pisem cim nadjem nalaz 👍

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 10:11:59   
ijaa
Jutro mame nadam se da ste dobro ....moj mali nemirko pravo aktivan! Neobbicno mi u muskom rodu govoriti! Mala curice meni se cini da zadnji dani nekako najsporije prolaze! Covjece gledam vas zene koje radite do kraja trudnoce koje mrscvarenje od strane poslodavca i drzave ....i onda kaze bi li se cratila u bosnu ne dao Bog da moram. Nisam bila u redovnom odnosu nikad, i bez obzira na to kada rodim imam pravo na elterngeld ne znam kako da prevedem uglavnom pomoc za porodicu 300 eura i djecijeg 192 eura...da nikad prijavljena nisam bila!

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 10:20:18   
Irinea
ijaa kod nas to nije slucaj nazalost. socijalna zastita je na jako niskim granama, porodilje, a posebno nezaposlene ne uzivaju nikakvu zastitu.
sto se tice rada tokom trudnoce, ja to gledam ovako. ako se dobro osjecam i nemam smetnji za rad nikakvih, sto da lezim kuci. meni je cak i preporuceno mirovanje u prvom tromjesecju bilo, ali bi mi gore bilo da lezim kuci i mislim hoce li se sta desiti, a uz to da mi cetverogodisnjak skace po glavi po citav dan, pa sam izabrala da radim i stvarno mi je puno bolje.izgurala sam kriticni dio, radim jos tri mjeseca i gotovo. ovo je sve za slucaj stalnog radnog odnosa.
zene koje rade na odredjeno ili po ugovoru o djelu ili slicno, nazalost nemaju takva prava kao zene u stalnom radnom odnosu.
od drzave nakon poroda ne dobijemo apsolutno nista.nazalost. a tada pare najvise trebaju.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 10:49:38   
ziel

IZVORNA PORUKA: vortex


IZVORNA PORUKA: ziel

Mino brz oporavak.... bice bolje nakon tih prvih 10ak dana aBd. Nego kako djevojcica reaguje na bebu? Moj R je ljubio prvih dana bio predobar.... pa onda skontao da beba nigdje ne ide od nas pa mu sad smeta user posted image


Ziel, daj nam malo provala iz prve ruke, mogu misliti kako ti je veselo. Kako se slazu? Stizes li?

Pa eto stizem user posted image ponekad sam umorna da jedva gledam a ljuljam curicu u rukama pa hocu i ja da se prevalim na pod user posted image R sam upisala u vrtic na 4 sata dnevno, pa idem po njega oko 12. Bolje je tako. Izmori se u vrticu, malo se zabavi. Zaspi na vrijeme. Oko curice bude momenata kad ne mogu da ga obuzdam , kad navali da je udari, po glavi, pa po stomaku... pa poceo bacati stvari, pa par puta zamalo da nju udari, pa vidi kako ja njoj dajem D3 kapi malo joj stisnem obrascice i ukapam, pa kad ona lezi, pridje joj pa joj stiska obraze, govori BEBO SIVUP user posted image kad smo sami vecinu vremena je ok. Ali cim neko ima drugi, ili smo kod svekijevaca ili kod mojih, onda se digne pa vise obraca paznju na nju i hoce da je udari, privlaci na sebe paznju time...jer se i njoj tepa pa ga nervira. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 11:28:33   
boombar
Pozdrav trudnjace! Kod mene danas dan odmora, jucer sam se nahodala bas, bas. Danas cu malo po kuci, red rucka, red spremanja, pa malo da preberem bebece stvari da vidim sta mi jos treba. Ali trebace sve ko da gledam, jer su ovo dvoje zimske bebe, a ova sad ce biti ljetna.
Mino polako, daj si vremena, odmaraj koliko god mozes. Znam da nije lako s malim djetetom i bebom, ali pokusaj naci nacin da se puno ne naprezes. Treba tijelu vremena da se oporavi.
Vortex ja sam radila MyPrenatal, isto je kao i Nifty ali druga firma. Uglavnom osnovni paket koji testira 4 hromozomske anomalije Down,Edwards, Patau i spolne kromosome kosta 960km. Ima i skupljih paketa koji testiraju na jos neke dodatne kromosomske anomalije, ali to je nesto tako rijetko da sam smatrala da ne treba. A na rezultatu pise naziv anomalije npr trisomy 13: negative, no anomalies found i tako za svaki od ovih i na kraju pise spol u vidu xx ili xy

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 12:53:40   
mala curica
Ako odustanem od rr i druzenja to ce biti zbog stalnog izbacivanja.Koliku poruku napisa za svaku po nesto i o sebi sa puno emocija u iscekivnju i. Pfffff izbaci me,naravno poruka ne ode 😡😡😡
Ijaa,dani idu nekako(nezz ni sama kako) prolaze lagano,mala obaveze proleti,a prelasku termina ne zelim da mislim.Tada nastupa dan kao cijela sedmica.Sve ovo je nekako podnosljivo.Peglam,spremam za bebu,park,kuca proleti dan da nezz ni kako.
Od jucer pocela sam naticati od vode.
Polahko mi ruke i noge formiraju oblik buhtle😂
Porodiljsko i djeciji,smijesno mi o tome pisati za nasu lijepu Bosnu.
Ne zelim da komentarisem,samo cu da kazem zalosno i bijedno sta drzava pruza za nove narastaje,generacije.
Cuj da se vratis?
Vrati se ako si toliko luda😂
Ne pada mi na pamet da pomislim na to.
Ako ne zbog sebe,zbog djece sigurno necu.


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 13:00:18   
ijaa
Kazem mc ne dao Bog da budem morala....a nikad ne bi! Blaco receno unistise sve sto se da unistiti! Jos citam neki dan da ce traziti nama koji smo vani otisli da placamo porez od plate kao 10% Bosni...😂😂😂 da nije smjesno bilo bi zalosno

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 13:00:56   
ijaa
kopiraj poruku prije nego potvrdis

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 15:50:56   
mala curica
Ahahaha ma lupetaju svasta
Da se bore za nas kao drzava nebi ni bili gdje jesmö.
Ma nekako nije mi bas prakticno preko mob da kopiram
Jedan pogresan potez ukloni mi stranicu i pisi propalo.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
4.4.2018 22:13:23   
luna_3
Večer,drage moje user posted image
Ja sam danas imala dosta posla,spremala ručak,dolazili nam neki gosti,nešto
po kući pospremala,evo upravo sam legla,skoro ću zaspati user posted image mučnine jutros nije bilo
začudo,pa sam dobro spavala...eto toliko od mene... user posted image

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 9:14:29   
ijaa
jutro trudnice ...jestw dobro? ja evo opet kod ginekologa ali sa kolegicom dovela je...nema auta pa joj örijevoz trebao! Ja nesto ko i vrijeme kisa pada pa je i raspolozenje takvo

(odgovor članu luna_3)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 10:47:07   
Visnja RR
ooo mina se porodila a ja kasnim sa čestitkama user posted image

hajde sad na temu o bebcima ....nakon poroda sve laganini prelazite ovamo user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_2793075/mpage_5/key_/tm.htm#2793852user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 11:57:24   
me lady
Pozz, evo da se javim, Cytomegalo negativan koliko ja mogu vidjet u srijedu idem na savjetovalište kod infektologa, i Nifty je uredanuser posted image user posted image , ovih dana sam bas umorna, kako vi? Mozda je do vremena. Cekam pregled 26. da vidim nemirka nadam se da ce opet sve biti Ok, jos uvijek sam u nekom strahu ne mogu nikako objasniti, ali jeste lakse posle Niftya user posted image konacno i dobrih vijesti od mene user posted image

_____________________________

29.11.2011 Mamin zivot

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 14:03:00   
boombar
Pozz okruglice 😊 Ja danas bila vrijedna, precistila jedan ormar u hodniku, masina oprala jednu turu vesa, evo zamijesila tijesto, danas pizza na repertoaru 😄 Smorila sam se kao da sam maraton trcala. Nemam daha pa svako malo odmorim, kao kakav penzic 😄
Me lady drago mi je da je nalaz i nifty dobar. Sad treba malo vremena da dodje do mozga da je sve ok, pa ces se opustiti 😉 Javi nam termin i ako znas spol, pa da te dodamo ili se ti dodaj na spisak

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 14:49:30   
svrićolino
pozz user posted image user posted image
Evo i ja da se javim sa kontrole,sve Ok cura tezi 2650g.,ctg Ok, u ponedeljak na komisiju za carski. Brojimo sitno..

_____________________________

Azra 12.06.2008
Azur 11.02.2011
U iščekivanju 02.05.2018

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 15:00:17   
boombar
Svricolino super napredujete user posted image Hajde javi se poslije komisije. Zanima me kako ide sve, ima cetiri godine od zadnjeg carskog, pa sam zaboravila kako sta, a i mene isto ceka. Bas me zanima jel cekaju do 39 tjedna ili ce ipak ranije s obzirom na treci carski 🤔

(odgovor članu svrićolino)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *