|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
14.2.2019 13:43:49   
Zer92


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Zer92

Zene upomoc, smijem li staviti hladne obloge na grudi? Imam osjecaj da goreee



Nađoh : "Ako osjećate vrućinu u grudima, možete si olakšati ako na njih stavite hladan oblog ili vrećicu leda zamotanu u ručnik."

http://www.ringeraja.ba/clanak/dojke-u-trudnoci_3118.html

:*



Hvala Visnja, oblog mi je pomogao 😚

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
14.2.2019 15:03:21   
Valerie
Čestitam svim mamama, baš lijepe priče u ovom mjesecu. Ja sam sad 32+4
Čitajući vaše priče možda se opredijelim i ja za Vojnu bolnicu ovaj put, mada ni s Jezerom nisam imala problema prvi put.
Najviše pokušavam da se sjetim i zamislim kolišni su to mali smotuljci user posted image

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
15.2.2019 9:10:12   
vortex RR
Kako predivne porodjajne price, kakva divna iskustva u donosenju novih zivota... hvala sto ste ih podijelile s nama.
Obloge hladne su super, cak i liske kupusa blago nagnjecene...



Amelaa RR, mislimo na tebe mnogo i jedva cekamo da,nas smotuljak srece dodje na svijet!


(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
15.2.2019 19:55:04   
samy_lo

IZVORNA PORUKA: Valerie

Čestitam svim mamama, baš lijepe priče u ovom mjesecu. Ja sam sad 32+4
Čitajući vaše priče možda se opredijelim i ja za Vojnu bolnicu ovaj put, mada ni s Jezerom nisam imala problema prvi put.
Najviše pokušavam da se sjetim i zamislim kolišni su to mali smotuljci user posted image

Valerie,kada si se ti porodila na Jezeru?
Ja i dalje ostajem za Jezero jer ipak mi je to porodiliste,i bilo sta da se desi nedaj Boze bebu salju gore.
Prosli put sam imala divnog doktora,pa nadam se da cu moci i ovaj put kid njega.


_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
16.2.2019 15:33:49   
Visnja RR


juuupiii
www.ringeraja.ba/forum/Porodila_se_naša_Amelaa_RR/m_2804403/tm.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
16.2.2019 18:25:47   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR



juuupiii
www.ringeraja.ba/forum/Porodila_se_naša_Amelaa_RR/m_2804403/tm.htm



❤💓💕💖💗💙💚💛💜🧡💝💞💟❣💌

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
18.2.2019 12:56:27   
Valerie

IZVORNA PORUKA: samy_lo


IZVORNA PORUKA: Valerie

Čestitam svim mamama, baš lijepe priče u ovom mjesecu. Ja sam sad 32+4
Čitajući vaše priče možda se opredijelim i ja za Vojnu bolnicu ovaj put, mada ni s Jezerom nisam imala problema prvi put.
Najviše pokušavam da se sjetim i zamislim kolišni su to mali smotuljci user posted image

Valerie,kada si se ti porodila na Jezeru?
Ja i dalje ostajem za Jezero jer ipak mi je to porodiliste,i bilo sta da se desi nedaj Boze bebu salju gore.
Prosli put sam imala divnog doktora,pa nadam se da cu moci i ovaj put kid njega.



Ja sam u maju 2015. Najvjerovatnije cu opet na Jezero, stvarno OK iskustvo, nije sad neki kraljevski tretman, ali to i ne ocejujem. Ocekujem samo strucnost u trenucima poroda, a sve prije i poslije je nevazno...Samo da sve prođe dobro i da ljubimo male štruce zamotane, naša mala čuda user posted image

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
18.2.2019 12:58:14   
Valerie

IZVORNA PORUKA: Visnja RR



juuupiii
www.ringeraja.ba/forum/Porodila_se_naša_Amelaa_RR/m_2804403/tm.htm


Iskrene čestitke. Posebno se radujem zbog onih koji su dugo čekali user posted image i hvala Bogu dočekali tu radost user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
18.2.2019 18:40:38   
Zer92
Cestitke Ameli 😘😘



Mi smo bili na pregledu, beba odlicno napreduje, i kod mene je sve uredu, samo sto sam malo pretjerala sa kilama ovaj mjesec 😅😅

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
18.2.2019 18:41:55   
samy_lo


IZVORNA PORUKA: Valerie


IZVORNA PORUKA: samy_lo


IZVORNA PORUKA: Valerie

Čestitam svim mamama, baš lijepe priče u ovom mjesecu. Ja sam sad 32+4
Čitajući vaše priče možda se opredijelim i ja za Vojnu bolnicu ovaj put, mada ni s Jezerom nisam imala problema prvi put.
Najviše pokušavam da se sjetim i zamislim kolišni su to mali smotuljci user posted image

Valerie,kada si se ti porodila na Jezeru?
Ja i dalje ostajem za Jezero jer ipak mi je to porodiliste,i bilo sta da se desi nedaj Boze bebu salju gore.
Prosli put sam imala divnog doktora,pa nadam se da cu moci i ovaj put kid njega.



Ja sam u maju 2015. Najvjerovatnije cu opet na Jezero, stvarno OK iskustvo, nije sad neki kraljevski tretman, ali to i ne ocejujem. Ocekujem samo strucnost u trenucima poroda, a sve prije i poslije je nevazno...Samo da sve prođe dobro i da ljubimo male štruce zamotane, naša mala čuda user posted image
Pa zato je meni poznat tvoj nick,jer sam i ja tad bila prijavljena na cekaonicu ali nazalost kratko



_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
19.2.2019 19:33:08   
vortex RR
Drage user posted image
Kako ste danas? Gledam danas svoju malenu i kontam bas je brzo narasla, da mi je jos jedna mala beba sada hehehe zamotuljak od 3kg.user posted image poranila sam znam hahahah moram cekati bar jos 2 i po godine po uputi doktora.

Juce mi je bila prijateljica trudnica i tako sam uzivala gledajuci nju kako uziva u tim danima... Iskoristite svaki tren da uzivate u svojoj sreci.

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
20.2.2019 13:23:27   
samy_lo
Vortex,doktori uvijek kazu kada je najbolje poslije carskog se odluciti za drugu trudnocu,ali mali broj ih poslusa.Ali kako god,prvo uzivaj u njoj barem 2 godine,pa onda jos jedan zamotuljak.
Ja sam danas po uzv 10 sedmica,jos aBd samo 30 😅


_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 13:09:39   
Amelaa RR
Samo da vam mahnemo ja i moj princ, mazimo sem, mirisemo se i ucimo sikit..Porod je prosao super HB, sve hairli, mi smo kuci i uzivamo..Vortex ljubimo te do neba..Samy..proletit ce i te sedmice vidjet ces, uzivaj maximalno..meni nedostaje vrckanje ovog malenog u stomaku..al ev ga vrcka se i dere kad se kupa i pere tako da ..svako stanje ima svoju srecu...Ljubim vas


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 13:34:07   
Valerie
Pozdrav ženice... Možda zaluta neko ko zna odgovore na ova pitanja:
1. Dostinex ili bromergon za sprječavanje laktacije? Neću moći dojiti, a još nisam prešla na Jezero, svi dr.do sad su prepustili doktoru koji me bude porodio brigu oko tog lijeka. Glandularni hirurg, ginekolog..svi kažu da je bitan dr.koji me porodi da mi uključi taj lijek da do mlijeka tj laktacije uopšte ne dođe. Strah me psihe ali i reagovanja tijela na to sve...
2. Koje se adaptirano mlijeko pokazalo kao dobro za prvi period? Ja sam prvom djetetu davala Novalac kad je prestao dojiti, ali nisam bila oduševljena, kao da je bio gladan i stolice su mu bile zelene;
3. Koja flašica se pokazala kao najbolja za prvo vrijeme? Kupovina toga me tek čeka....

Pozdrav svima na ovoj temi i hvala unaprijed na odgovorima...
Ja imam još 6 sedmica, i nekako sam nikakva... user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 14:04:10   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: samy_lo

Vortex,doktori uvijek kazu kada je najbolje poslije carskog se odluciti za drugu trudnocu,ali mali broj ih poslusa.Ali kako god,prvo uzivaj u njoj barem 2 godine,pa onda jos jedan zamotuljak.
Ja sam danas po uzv 10 sedmica,jos aBd samo 30 😅




Mah, i ovo smo jedva zaceli pitanje je hoce li i moci hehe, a ja svakako necu 2,5 godine ni pokusavati kako doktori sugerisu.
Eee i ja sam tako sedmicu po sedmicu brojala i govorila nece 40 nikad hehe, ali zacas prodje, uzivaj i mazi mrvicu 

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 14:05:54   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Samo da vam mahnemo ja i moj princ, mazimo sem, mirisemo se i ucimo sikit..Porod je prosao super HB, sve hairli, mi smo kuci i uzivamo..Vortex ljubimo te do neba..Samy..proletit ce i te sedmice vidjet ces, uzivaj maximalno..meni nedostaje vrckanje ovog malenog u stomaku..al ev ga vrcka se i dere kad se kupa i pere tako da ..svako stanje ima svoju srecu...Ljubim vas




Eee docekasmo sultana naseg. Samo uzivaj u mirisu, nema nista ljepse od mirisa bebe. Jedva cekam da nam se pridruzis na bebecim temama i pises prvo ovo, prvo ono :)
Grlim vas oboje mnogo!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 14:10:39   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Valerie

Pozdrav ženice... Možda zaluta neko ko zna odgovore na ova pitanja:
1. Dostinex ili bromergon za sprječavanje laktacije? Neću moći dojiti, a još nisam prešla na Jezero, svi dr.do sad su prepustili doktoru koji me bude porodio brigu oko tog lijeka. Glandularni hirurg, ginekolog..svi kažu da je bitan dr.koji me porodi da mi uključi taj lijek da do mlijeka tj laktacije uopšte ne dođe. Strah me psihe ali i reagovanja tijela na to sve...
2. Koje se adaptirano mlijeko pokazalo kao dobro za prvi period? Ja sam prvom djetetu davala Novalac kad je prestao dojiti, ali nisam bila oduševljena, kao da je bio gladan i stolice su mu bile zelene;
3. Koja flašica se pokazala kao najbolja za prvo vrijeme? Kupovina toga me tek čeka....

Pozdrav svima na ovoj temi i hvala unaprijed na odgovorima...
Ja imam još 6 sedmica, i nekako sam nikakva... user posted image



1. Stvarno ne znam. Nadam se da xe se neko javiti brzo za savjet2. Hipp combiotic  preporucen od strane 2 pedijatra, babica sto drze skolicu za trudnice i patronazne sestre. Navodno najpriblizniji majcinom mlijeku a ima i prebiotike i probiotike pa ne dodje do kolika tj.grceva3. Mi smo uzeli Nuk, babylove, dr Brown i avent. Sve anticolic i sve newborn... sad da kupujem samo bih nuk ili babylove, zali Boze para za ove skuplje, nije ih htjela...
Pred kraj bas dosadi trudnoca, pokusaj da se opustas i malo sebi posvetis pred kraj

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 14:43:12   
Valerie
Hvala puno. Koliko sam se ja informisala taj Dostinex se bolje podnosi. Već sam muža upozorila da pripazi na mene i na bebu da ne uradim nešto nepromišljeno, toliko sam isprepadana, jer ti lijekovi koji utiču na prolaktin utiču i na psihu valjda...
I ja sam razmišljala o toj Hippovoj formuli, čini mi se da je u DM-u najpovoljnije ono njihovo duplo pakovanje. pelene cu opet Violetu ili Babylove...
A za flašicu nisam ni sama pametna. U pravu si za te jeftinije varijante. Dr Browns sad ima i u DM-u kupiti, koristili smo je, dobra nam se pokazala, ali vidjeću još zbog cijene.

Dvoumim se da li da kupim babynest (gnijezdo). Da li ste to probale? Navodno bolje spavaju u tijesnom, a "tijesno" ili ograđeno im se može napraviti i od peškira npr:))

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 15:25:19   
Valerie
Opet ja. Za novopečene mame: da li su vam dali u zadnjim sedmicama neke vaginalete da se očisti porođajni kanal? Ako jesu, koje?

Izgleda kako se približava termin sve više pitanja mi dolazi :))) <3

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
21.2.2019 16:37:21   
samy_lo
Valerie
Cula sam da je bromergon jako los,i da se izbjegava u sirokom luku jer bas utice na psihu.Zar nemaju neke inekcije za to.
Sto se tice flasica ne znam,ali sam dosta cula i citala po grupama da hvale baby love adaptirano mlijeko.

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
22.2.2019 9:26:53   
Zer92
Zdravo svima, ne znam da li ima posebno otvorena ova tema ali nisam je mogla pronaci u svakom slucaju. Naime, od jucer me muci jak kasalj, nos mi je zacepljen, pocelo je kao grlobolja samo ali onda se javio jak kasalj. Svakih 5 minuta moram da se iskasljem sto mi dosta napreze stomak. Ne znam da li je neko imao slicnih problema, kuham caj od luka, i pijem bijeli sljez. Ne bih odmah da trcim doktoru da ne bih pokupila jos neki virus s obzirom da je sezona gripe.


(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
22.2.2019 9:40:37   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Zer92

Zdravo svima, ne znam da li ima posebno otvorena ova tema ali nisam je mogla pronaci u svakom slucaju. Naime, od jucer me muci jak kasalj, nos mi je zacepljen, pocelo je kao grlobolja samo ali onda se javio jak kasalj. Svakih 5 minuta moram da se iskasljem sto mi dosta napreze stomak. Ne znam da li je neko imao slicnih problema, kuham caj od luka, i pijem bijeli sljez. Ne bih odmah da trcim doktoru da ne bih pokupila jos neki virus s obzirom da je sezona gripe.





Djumbir, limun, med i ako podnosis bijeli luk sve pomijesati i jesti po kasicicu
Crveni luk isjeci na kolutove. U zdjelicu redati kolut luka, kasiku meda i tako sve do vrha. Istaviti par sati, pretvori se u sirup i to piti za kasalj
Spinovani (uprzeni)  secer sa malo putera za poderano grlo
U mlijeku skuhati bronhi i zelene tvrde mentol bombone i to piti
Puno caja, vitamina c i sto vise lezanja i odmora

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
22.2.2019 14:52:43   
Zer92


IZVORNA PORUKA: vortex RR



IZVORNA PORUKA: Zer92

Zdravo svima, ne znam da li ima posebno otvorena ova tema ali nisam je mogla pronaci u svakom slucaju. Naime, od jucer me muci jak kasalj, nos mi je zacepljen, pocelo je kao grlobolja samo ali onda se javio jak kasalj. Svakih 5 minuta moram da se iskasljem sto mi dosta napreze stomak. Ne znam da li je neko imao slicnih problema, kuham caj od luka, i pijem bijeli sljez. Ne bih odmah da trcim doktoru da ne bih pokupila jos neki virus s obzirom da je sezona gripe.





Djumbir, limun, med i ako podnosis bijeli luk sve pomijesati i jesti po kasicicu
Crveni luk isjeci na kolutove. U zdjelicu redati kolut luka, kasiku meda i tako sve do vrha. Istaviti par sati, pretvori se u sirup i to piti za kasalj
Spinovani (uprzeni)  secer sa malo putera za poderano grlo
U mlijeku skuhati bronhi i zelene tvrde mentol bombone i to piti
Puno caja, vitamina c i sto vise lezanja i odmora



Sve isprobavam 😘

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
22.2.2019 19:03:07   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: Zer92



IZVORNA PORUKA: vortex RR



IZVORNA PORUKA: Zer92

Zdravo svima, ne znam da li ima posebno otvorena ova tema ali nisam je mogla pronaci u svakom slucaju. Naime, od jucer me muci jak kasalj, nos mi je zacepljen, pocelo je kao grlobolja samo ali onda se javio jak kasalj. Svakih 5 minuta moram da se iskasljem sto mi dosta napreze stomak. Ne znam da li je neko imao slicnih problema, kuham caj od luka, i pijem bijeli sljez. Ne bih odmah da trcim doktoru da ne bih pokupila jos neki virus s obzirom da je sezona gripe.





Djumbir, limun, med i ako podnosis bijeli luk sve pomijesati i jesti po kasicicu
Crveni luk isjeci na kolutove. U zdjelicu redati kolut luka, kasiku meda i tako sve do vrha. Istaviti par sati, pretvori se u sirup i to piti za kasalj
Spinovani (uprzeni)  secer sa malo putera za poderano grlo
U mlijeku skuhati bronhi i zelene tvrde mentol bombone i to piti
Puno caja, vitamina c i sto vise lezanja i odmora



Sve isprobavam 😘



Jesi bolje?

(odgovor članu Zer92)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2019
22.2.2019 19:49:43   
Zer92
Pa i ne bas, osjetim da mi se dosta slajma nakupilo u grlu, bojim se previse kasljati zbog bebe. U lezeci polozaj nikako ne mogu, popodne sam spavala sjedeci, cim legnem pocne me skakljati u grlu, a nos mi se potpuno zacepi. Svasta pijem, stvarno mi nije problem ni najruznije preparate popiti, samo da bude bolje.


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *