|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 9:48:41   
nesanica
Ja nikada nisam koristila pumpicu, jer mi je babica rekla da mogu tako ostetiti sluznicu u nosu i da se one bas ne preporucuju. Znam da dosta ljudi to dole koristi, ali ja nisam. Kad bi nosic bio zacepljen dam kapi ili sljez i problem rijesen.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 9:50:41   
mamina cura
Puno je lakse ocistiti nosic sa Aqua maris baby kapima. Cak je dobar i za otrdnule slinice. Beba ih samo iskiseuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 9:56:19   
Suzana
Mamina cura,
 
Postoje Aqua Maris kapi bas za bebe?
Ja eto cula za ovaj caj od sljeza, pa mi se to cini malo prirodnije... Ne volim hemiju! :)

Sto se tice pumpice, i ja sam cula da nije prikladna za male bebe, ali eto, mojim sinovima ce sada aBd 3 mjeseca, pa kontam da su malo ocvrsnuli. :)
Ma ne moze jadnicak da dise, a ne moze ni bez dude, pa kad dudu sisa, onda mu teze disati, pa nervoza.
Eno ga sad spava, dobri djecak.
 
Uglavnom, hvala na ovim odgovorima.
 
PS: 7 KM je Chicco pumpica - nije ni kod njih sve preskupo... Neki dan sam usla, cisto onako, da vidim sta ima, jer mi hB za bebe nista ne treba (imaju nanu u Americi, a ona sta radi kupuje, kupuje, kupuje)... Gegice su im skoro 70 KM, pa to je STRASNO, fuj, bezobrazluk cisti... Odoh ja s teme.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 11:00:51   
Emina*
Meni pomogne i kad ga drzim uspravno, prsnem mu Nisita spray za nos,
i odmah same "ispadnu"  user posted image   user posted image , i zaista pomaze, probala sam i Aqua maris ali nista....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 11:03:29   
mamyca
Ja hB nisam imala jos problema sa tim,ali par puta bi se Hamzi znalo da se zacepi nos i ja bih mu samo ukapala svog mlijeka u nos,i u roku od pola sata bi mu se odcepio.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 11:06:47   
nesanica
Ovo za mlijeko sam i ja cula da je djelotvorno, ali nisam probala!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 11:07:08   
mazalica
Meni pomogne i kad ga drzim uspravno, prsnem mu Nisita spray za nos,
i odmah same "ispadnu" , i zaista pomaze, probala sam i Aqua maris ali nista....


I ja koristim Nisitu po preporuci pedijatrice i jako sam zadovoljna.



_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 12:21:09   
Suzana
Hm, probacu sa svojim mlijekom! user posted image
Samo ne znam kako da mu prsnem u nosic haha, da mu uvalim bradavicu u nosnicu??? user posted image

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 12:23:28   
mamyca
Kad ti mlijeko nadodje samo mu lagano zabacis glavu i prislonis bradavicu.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: začepljen nosić
20.8.2008 14:42:14   
mišur
Pošto mi je user posted image  zadnjih par dna malkice prehlađen,odnosno začepljen mu je nosić, vodila sam ga dr i savjetovala mi je da mu povremeno ukapam majčinog mlijeka i korijena sljeza.
Ja sam to radila sa običnom špricom, kupila sam je u apoteci-i namuzem malo mlijeka, uvučem špricom i lagano istisnem u nosić.
Međutim, njemu se nosić još nije pročepio, a evo prošlo je nekih 5-6 dana.
Dr mi je rekla da mu stavim neke kapi ako ne pomogne ništa.Zovu se Ephedrinin Hydrochl 0,30 %.
Je li neka od vas koristila ove kapi?

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: začepljen nosić
20.8.2008 14:56:54   
ElmaB
Draga moja, ja nisam koristila te, vec neke druge koje su nam pravili u apoteci po ljekarskom receptu. Ali, kada je Tea bila veca. Sada sam nedavno blizancima nos nekoliko puta dnevno cistila sa fizioloskom otopinom Sunce moje malo, a nakon toga mi je dr rekla da tri puta dnevno u trajanju tri dana stavljam Reukap. Mada, nisam ih koristila bas tri dana, vec manje i mogu ti reci da je bilo efekta!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: začepljen nosić
20.8.2008 15:10:55   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: mamyca

Ja hB nisam imala jos problema sa tim,ali par puta bi se Hamzi znalo da se zacepi nos i ja bih mu samo ukapala svog mlijeka u nos,i u roku od pola sata bi mu se odcepio.user posted image

Potpisujem!user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: začepljen nosić
21.8.2008 7:06:12   
mišur
Ma trenutno mu se pročisti od mlijeka ili sljeza, i onda se opet začepi.
A i suze mu okice, tačno se vidi da je puna glavica sekreta i prehlade, a ja nemam pojma kako da to izbaci napolje.
Nisam probavala sa pumpicom, jer mu je nosić na površini čist,već se osjeti da je skroz duboko začepljen.
I kupila sam neku NUK-ovu pumpicu koja ima baš debeo nastavak koji ide u nosić-strah me da ga ne povrijedim.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: začepljen nosić
8.9.2008 10:43:47   
Anoniman
Evo ima nekoliko dana i moja bebi ima problema sa zacepljenim nosicem, al sto je smijesno nosic joj se zacepi kad doji u noci, jer je ja polegnem pored sebe, i ona dok doji pocne joj mlijeko izlaziti na nos user posted image e sad ja kontam da je to do polozaja, mozda je malo zavaljena, jer ipak kad je drzim u naramku ona je malo vise nagnuta, tj. glava joj je u visem polozaju od stomaka....
inace koristim chicco pumpicu i chicco filiolosku otopinu koja je dosla uz tu pumpicu (Nasonet) i sve bude cisto za tren.. malo se buni u pocetku, al onda je vesela jer moze da dise normalno user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 8.9.2008 10:45:24 >

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: začepljen nosić
15.9.2008 17:04:23   
lejlaze
i kod nas je slucaj slican kao kod tebe dino.
navecer se nosic zacepi pa je muka, ne moze na siku nikako i onda samo jos veca nervoza, zna se zakocenit od placa. cudno mi je to sto je preko dana ok. 
jutros bila patronazna, pa sam je pitala. kaze da je to do zraka, isusen, da nema slajma u nosicu, i da joj caj od sljeza kapam, pa poslije malo masiram nosic.
to cu probati veceras.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: začepljen nosić
20.9.2008 16:59:41   
amrab
Odlične su kapi za nos "moje malo Sunce",

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: začepljen nosić
20.9.2008 17:53:25   
jasmina_mm
Moj sincic otkako se rodio pa do petog mjeseca stalno je imao zapusen nosic. Moja najveca greska je sto sam mu stalno stavljala kapi Sunce moje malo (i to do drugog mjeseca) nakon cega sam mu jos vise raspuhala nosic. Onda mi je jedna stara doktorica koja je u penziji rekla da nakon svakog stavljanja kapi u nos stavim po kap sljeza i nakon desetak minuta ocistim nosic pumpicom. Tako sam i radila i dan danas kad ima zacepljen nosic ja samo malo sljeza stavim i prodje hB.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: začepljen nosić
22.9.2008 12:06:09   
mivica
Ja sam baš maloprije na temi imunitet spomenula pumpicu. Mom Bakiru evo već treći dan začepljen nosić, ali borim se na sve moguće načine samo ne pumpicom. Iako često kritikujem naše doktore, ali u ovome se slažem sa njima, nisu ni oni baš za pumpicu. Samo se bebici iziritiraju nosni kanalići, čak postoji rizik, koliko sam shvatila, da se sa pumpicom proširi kanalić. Ne znam, ali ja sam ipak pobornik toga da babač treba prirodnim putem da izgura prehladu. Pa i mi smo tako, kako su samo naše majke sa nama deverale, kad je u to vrijeme vrhunac bio čaj od kamilice u liječenju prehlade user posted image A sada hB ima dosta preparata. Ja evo svašta koristim, kapi Sunce moje malo, pa pošto se one mogu koristiti samo 2 puta dnevno, ja mu napravim čaj "čistog" bijelog šljeza, pa mu ukapam koju kapljicu tokom dana i evo sad sam kupila i dr Teis balzam na bazi eukaliptusa i utrljala mu malo na leđa i prsa, pa ćemo se liječit user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: začepljen nosić
22.9.2008 17:08:34   
rozi
Moj Damir otkako se prehladio sa mjesec dana ima zacepljen nos (sad mu je 3 mjeseca) . Na pocetku sam koristila pumpicu, bas kada nije mogao nikako disati, a sada mu redovno sttavljam aqua maris za bebe, zatim mu maramicom pritisnem jednu nosnicu, pustim da dva -tri puta izdahne i posto on istjera skoro do kraja onda izvucem stapicem za usi.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: začepljen nosić
25.9.2008 13:57:09   
mali princ
evo da se i ja ukljucim u ovu temu, mom malcu je 18 dana i ponekad osjetim da teze dise ustvari da mu je zacepljen nos..babica mi je savjetovala da stavim malo ivine kreme u obe nosnice, nakon malo vremena on to iskise i lakse dise...

_____________________________

Ponovno iščekivanje........

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: začepljen nosić
28.9.2008 15:33:24   
rija
kad četet probati baby vac, zaboravit čete sve ostalo...

http://cgi.ebay.de/BABY-VAC-nasenputzer_W0QQitemZ150299481729QQcmdZViewItem?hash=item150299481729&_trkparms=72%3A1229%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

(odgovor članu mali princ)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: začepljen nosić
28.9.2008 15:39:07   
Okarica
IZVORNA PORUKA: amrab

Odlične su kapi za nos "moje malo Sunce",


I ja sam ih kupila po preporuci patronažne. Čini mi se da nisu loše.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: začepljen nosić
31.10.2008 11:40:58   
senoenamine
O vdje kod nas pedijatar savjetuje fiziolosku otopino i to se daje bebi pomocu sprice.Preporucuju 2-3 sprice u nosic

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: začepljen nosić
31.10.2008 12:13:28   
Anoniman
ja svojoj u nosnice kapam svoje mlijeko, i ne podižem dok ga kroz nosić ne proguta.

(odgovor članu senoenamine)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: začepljen nosić
31.10.2008 13:50:56   
Okarica
IZVORNA PORUKA: senoenamine

O vdje kod nas pedijatar savjetuje fiziolosku otopino i to se daje bebi pomocu sprice.Preporucuju 2-3 sprice u nosic


Kapi "Sunce moje malo" su zapravo fiziološka otopina. Ja kapam ujutro i naveče po jednu kap.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *