|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 10:10:45   
lekica83
Mojoj curici je mjesec i po i ujutru kad se probudi osjetim da malo teze dise, ne stvara joj to problem kod dojenja ali primjetim da ima malkice slinica u nosicu. Cistim ih tako sto stavim kapi aqua maris pa savijem toalet papir u rolnu i ocistim, i onda odmah prodise fino. Interesuje me postoje li neke druge kapi koje se mogu koristiti vise od 7 dana jer na ovima tako pise rok kada se otovre a to mi je skroz malo jer ne stignem potrositi ni dvadesetinu pa djaba bacam i kupujem nove kapi..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 10:32:28   
hannana
draga lekice,
u apoteci imas kupiti fiziolosku otopinu, dodje u staklenoj boci (izgleda ko ona za infuzije) i pola litre kosta otprilike 3KM. uz to jedino treba da kupis iglu i spricu kako bi mogla izvuci tekucinu. moze dosta duga da stoji. ja je koristim i za bebu od mjesec i pol, i za djecaka od 3 godine. a to sam koristila i dok sam bila trudna i prehladjenja. super mi je pomoglo. nadam se da sam i tebi barem malo pomogla. :) user posted image

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 10:42:24   
lekica83
hannana, hvala mnogo ,bas cu potraziti tu otopinu

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu hannana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 11:21:52   
veeseelaa
ja juče vodih malenu kod dr, čekaonice su pune nahladjene djece
Dr je kontatovala da su malenoj pluća čista, samo je nosić začepljen zbog čega je malo crveno grlo
Prepisala je kapi akva maris, čaj od sljeza i to je touser posted image
sinoć je malo bolje spavala al evo od jutros kašljeuser posted image  moram kupiti usivač za nosić, nema mi drugeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 11:25:54   
juni
Obavezno ga kupi, i daj joj sirup Prospan za kasalj. I u nas sve isto. Najvaznije je da nema temperature.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 11:27:16   
new mama
Veeseelaa hajde hB da nije nista opasnouser posted image ,bice to dobro aBd,a evo Juni ti je napisala daji joj Prospan,on je na biljnoj baziuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 11:35:35   
veeseelaa
hvala cure, kupim sirup prospan


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: začepljen nosić
19.2.2010 11:46:35   
Skvo RR
Samo vesela prospan,,,,ha,,,ja ga na svakoj temi reklamiramuser posted image user posted image user posted image ! Kaze mi MM, sada ide reklama prospan family pakovanje, da kupimo to!




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: začepljen nosić
9.3.2010 8:57:49   
Mya_81 RR
Mene zanima ako mi neko može reći u vezi čaja od sljeza.

Je li se za ovu namjenu čišćenja nosića mora praviti baš po uputama, znači da odstoji 2 satauser posted image

I koliko dugo tako pripremljen čaj može stajati user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: začepljen nosić
9.3.2010 9:00:39   
bebacha
JJa sam nekad cekala dva sata a nekad i nisam.napravim ujutru i navecega ga bacim.znaci bude mi jedan dan.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: začepljen nosić
9.3.2010 9:05:52   
Mya_81 RR
Eh, super...to mi je bitno da mogu napraviti ujutro i onda koristiti taj dan...jer sam dosad uvijek novi pravila, a to baš i nije praktično jer se čeka da odstoji...

Nego, je li najviše tri puta dnevno se to smije koristiti?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: začepljen nosić
9.3.2010 9:14:31   
mamana
Ako ga koristiš za zakapavanje nosića onda se on pokiseli u hladnu vodu i ostavi nekoliko sati da stoji, a ako ćeš davati djetetu da pije onda ga pripremi po uputama na kutiji. Tako su meni rekli u apoteci, ali nemoj pretjerivati sa zakapavanjem nosića.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: začepljen nosić
9.3.2010 10:27:02   
taurus
Čaj od šljeza smiješ koristiti više puta dnevno, čak i svaka dva sata ukapavati jer šljez je sluzav i ta njegova sluz zapravo oblaže sluznicu nosa i štiti je. U svakom slučaju ne možeš pretjerati ne brini. Pripremaj ga po uputi i može se koristiti za taj dan.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: začepljen nosić
10.3.2010 11:06:04   
lekica83
Mi smo koristili kapi aqua maris baby i nisu bas pomogle, trazili smo onu fiziolosku otopinu ali u Tuzli je nema nego nam dali one opet one kapi sunce moje malo, kazu to je to, i iskreno nama su bolje od aqua marisa. Sad kad joj poslije kapi cistim nosic izadje mnogo vise slinica a dosta ih lakse izvadim. Zna li neko ima li se u Tuzli kupiti gdje chicco-va pumpica za izvlacenje sekreta iz nosa jer nuk nema taj silikonski vrh ..user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: začepljen nosić
10.3.2010 12:22:20   
mimi xy
molim vas savjet ja sam jutros cistila bebici nos i kako izvukla pumpicom bilo je malo sukrvice,jesam li mu mogla ostetiti sluznicu,da li da idem dr.mozda mu je nesto upaljeno molim vas ako je neko imao iskustva ne znam sta da radim bas me uhvatila panika...a prva mi bebica pa sam bas izgubljena.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: začepljen nosić
11.3.2010 9:59:54   
lekica83
mimi xy, meni se to nije desilo prilikom ciscenja ali i nama cesto zna nos prokrvariti pa ako je malo samo sukrvica mislim da nije strasno, ipak ako nisi mirna mozda je najbolje za svaki slucaj otici Dr da to provjeri..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: začepljen nosić
11.3.2010 22:29:26   
NODDY
meni se to dešavalo  sa prvim djetetom išla sam dr. ništa nema razloga da paničiš to je nadražena sluzokoža sekretom,sada kada se začepi nosić koristim kapi srebrne  koloidne vode prezadovoljna sam



(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 22:19:20   
lila25
molim vas kako da uspijem izvuci sekret iz nosica sve sam probala nikako da uspijem stavljala kapi sunce moje malo,sljez,mlijeko,imam tri vrste pumpica ali nikako nece vann nista a cujem negdje u nosicu da mu smeta...

(odgovor članu NODDY)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 22:20:45   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: lila25

molim vas kako da uspijem izvuci sekret iz nosica sve sam probala nikako da uspijem stavljala kapi sunce moje malo,sljez,mlijeko,imam tri vrste pumpica ali nikako nece vann nista a cujem negdje u nosicu da mu smeta...

jesi li već upoznata sa babyvac ako nisi imaš temu
babyvac pa pogledaj a eto ima i kako da nabviš...nama jedino to pomaže


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 22:29:59   
lila25
citala sam i o babyvac,ideja da ide na usisivac nekako me jeza uhvati kako ce mu to povuci puno,ali ako mu ovako nastavi jos koji dan moracemo kupiti sve me strah da mu se sekret ne spusti u pluca...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 22:34:14   
Hanady RR
molim te pročitaj i nekoliko stranica unaprijed...zaista nemaš potrebe za tom jezom...i strahom...pomoć je neprikosnovena i pomenućeš ovaj RR milion puta nakon korištenja u pozitigvnom smislu. Svaila sam tamo na temi i dva linka da vidiš kako je to bezopasno i nije uopšte ne prijatno djeci. naša forumašica pocahontas je prije dva dana imala porblem i rješila ga babyvacom koji je upravo od supernove uzela jer je nestašica istog u apotekama a i skuplji je u apotekama nego ovaj iz zagreba.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 23:03:27   
lila25
hanady hvala ti puno evo bas sam sve pregledala i uvjerile ste me da ne moze stetiti bebici pogledala sam i kako se koristi sada mi je puno jasnije...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 23:11:58   
lila25
bas sam poslala supernovoj pp nadam se da cu uspjeti stupiti u kontakt odma bih sutra kupila..

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: začepljen nosić
5.4.2010 23:12:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: lila25

bas sam poslala supernovoj pp nadam se da cu uspjeti stupiti u kontakt odma bih sutra kupila..

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: začepljen nosić
20.5.2010 14:39:28   
čupkica
znate li gdje da nabavim babyvacom pumpicu.................

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *