|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
29.3.2011 9:18:31   
palachinken
Da li neko ima isproban recept za kremu od višanja? Išla bi kao fil za tortu, pa treba biti čvrsta i kompaktna.
Našla sam po netu neke recepte, ali ne znam kakve su teksture na kraju.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Torte
29.3.2011 11:52:52   
Anoniman
Dajte mi recept neka cokoldne torte, da nema puno kora a da ima dosta kreme i da je bas, bas cokoladna user posted image , mm rodjendan a obozava cokoladu user posted image

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Torte
29.3.2011 12:10:07   
mube
Ja sam sinu pravila cokoladnu tortu prije par dana i ne da je cokoladna nego je precokoladna,hehe...kore sam pravila po receptu za ferrero tortu a fil po receptu za americku tortu...ako tm bas voli cokoladu ova ce mu se sigurno svidjeti..
Kora:5 jaja,100gr cokolade,150 gr secera,1kom.praska za pecivo,1 vanilin secer,30gr krusnih mrvica,70 gr brasna 70gr maslaca
otopiti maslac i cokoladu napari i ostaviti da se prohladi,zutanjke izmiksati sa secerom,dodati pp.vs krusnemrvice,otopljenu cokoladu,brasno i mljevene ljesnajke..kalup namastiti i posuti mrvicama,peci na 200 stepeni oko 30 minuta...kad se ispece koru prerezati na tri dijela.
Fil:500ml vrhnja za kuhanje,700gr cokolade
otopiti cokoladu na pari i dodati zagrijano ali ne prokuhano vrnjhe i mjesati dok se ne dobije glatka smjesa...fil je potrabno ohladiti radi lakseg filovanja...torta je zasita ukusna,neces se pokajati


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Torte
29.3.2011 12:16:29   
mamana
Da li neko ima isproban recept za kremu od višanja? Išla bi kao fil za tortu, pa treba biti čvrsta i kompaktna.
Našla sam po netu neke recepte, ali ne znam kakve su teksture na kraju.

ja pravim često kolače sa višnjama, jer ih moje djete naviše voli. Ovu bi kremu izdvojila kao jednu od boljih.
Krema od višanja
150 ml vode
4 kašike šečera
1 puding od maline
150 grama sviježih ili smrznutih višanja 

S tim da je ova mjera meni malo, tako da ja svega stavim 3 puta.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Torte
29.3.2011 12:20:16   
palachinken
IZVORNA PORUKA: mamana

Da li neko ima isproban recept za kremu od višanja? Išla bi kao fil za tortu, pa treba biti čvrsta i kompaktna.
Našla sam po netu neke recepte, ali ne znam kakve su teksture na kraju.

ja pravim često kolače sa višnjama, jer ih moje djete naviše voli. Ovu bi kremu izdvojila kao jednu od boljih.
Krema od višanja
150 ml vode
4 kašike šečera
1 puding od maline
150 grama sviježih ili smrznutih višanja 

S tim da je ova mjera meni malo, tako da ja svega stavim 3 puta.


Hvala mamana. Kako radiš? Jel prvo skuhaš višnje s vodom i šećerom pa dodaš puding u to ili?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Torte
29.3.2011 12:25:18   
palachinken
IZVORNA PORUKA: mube

Fil:500ml vrhnja za kuhanje,700gr cokolade
otopiti cokoladu na pari i dodati zagrijano ali ne prokuhano vrnjhe i mjesati dok se ne dobije glatka smjesa...fil je potrabno ohladiti radi lakseg filovanja...torta je zasita ukusna,neces se pokajati




Ovo je baš eksplozivan fil. Ja sam mislila raditi sprat ovog čokoladnog pa sprat sa višnja kremom pa opet sprat čokoladnog. Višnje onako kisele dobro idu sa čokoladom. Valjda će ličit na nešto na kraju user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Torte
29.3.2011 12:28:08   
Anoniman
pa napravi ko za svarcvaldicu...kompot od visanja s cetiri kasike secera i dvije kasike gustina...to kuhas dok ti se nezgusne a onda pustis da se ohladi

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Torte
29.3.2011 12:56:28   
mamana
Izvini ja ti zaboravila napisati postupak.
Vodu prokuhaš sa šečerom i u tankom mlazu dodaš puding koji si razmutila sa malo vode. Višnje ubasiš u vreo puding i energično mješaš do bi one pustile svoj sok.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Torte
31.3.2011 15:13:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mube

Ja sam sinu pravila cokoladnu tortu prije par dana i ne da je cokoladna nego je precokoladna,hehe...kore sam pravila po receptu za ferrero tortu a fil po receptu za americku tortu...ako tm bas voli cokoladu ova ce mu se sigurno svidjeti..
Kora:5 jaja,100gr cokolade,150 gr secera,1kom.praska za pecivo,1 vanilin secer,30gr krusnih mrvica,70 gr brasna 70gr maslaca
otopiti maslac i cokoladu napari i ostaviti da se prohladi,zutanjke izmiksati sa secerom,dodati pp.vs krusnemrvice,otopljenu cokoladu,brasno i mljevene ljesnajke..kalup namastiti i posuti mrvicama,peci na 200 stepeni oko 30 minuta...kad se ispece koru prerezati na tri dijela.
Fil:500ml vrhnja za kuhanje,700gr cokolade
otopiti cokoladu na pari i dodati zagrijano ali ne prokuhano vrnjhe i mjesati dok se ne dobije glatka smjesa...fil je potrabno ohladiti radi lakseg filovanja...torta je zasita ukusna,neces se pokajati





Ovo kad se doda vrhnje u cokoladu je li mjesati mikserom ili rucno samo me to zanima, pocinjem sa pravljenjem pa da znam user posted image , ako neko zna da mi odgovori hitno je user posted image

(odgovor članu mube)
  Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Torte
31.3.2011 15:44:52   
palachinken
Jelo, eno sam ti tamo na fondanu odgovorila user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Torte
31.3.2011 23:27:09   
mube
JelenaT vjerovatno sam zakasnila da ti odgovorim ali ja nisam nikako miksala,samo sam pustila da se ohladi i bio je preukusan:)...ako si vec napravila tortu eto da znas za sledeci put,taj fil se ne mjesa ni rucno ni mikserom

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Torte
20.4.2011 9:13:57   
draguljče
Da li je neka od vas jela ili pravila Red Velvet tortu? Mislila sam je praviti, ali sa drugim filom, od pudinga, slatke pavlake i čokolade, ali ne znam kako bi se to slagalo, jer ne znam kakve su kore. Hjade pomozite, terebaće mi ubrzo. user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Torte
29.4.2011 17:59:08   
muaaa
E pa nemora uvjek biti fondan,

user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Torte
29.4.2011 18:07:07   
Honey3
muaaa prekrasna user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Torte
29.4.2011 19:03:51   
muaaa
Hvala Zaha malo za promjenu slagiranauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Torte
29.4.2011 19:07:37   
Hanady RR
eh muaa kad imaš preciznu rukicu...super je tortica...ja vala ni onim spevijalnim kesom dždiom zenem sa šlagom...džaba vala kad sam ''motana''user posted image user posted image

prelijepa jeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Torte
29.4.2011 19:08:55   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eh muaa kad imaš preciznu rukicu...super je tortica...ja vala ni onim spevijalnim kesom dždiom zenem sa šlagom...džaba vala kad sam ''motana''user posted image user posted image

prelijepa jeuser posted image

A ruke se tresu ko na prvom plesu, kod mene je takouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Torte
29.4.2011 19:10:32   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: dadada

da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

Uh brate, a cijeli dan 'ganjam' nešto slatko!
Divna tortica...


dadada kani se fondanta ovo je ovako odlicno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Torte
29.4.2011 19:14:20   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: myb@by

Može li recept ove kokos-čokolade user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/747755/

izgledaaaa dobro


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Torte
29.4.2011 19:15:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: myb@by

Može li recept ove kokos-čokolade user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/747755/

izgledaaaa dobro


a i ukusna je...
imaš slikano na foto čini mi se chuci je fotkala :)



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Torte
29.4.2011 19:16:38   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: myb@by

Može li recept ove kokos-čokolade user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/747755/

izgledaaaa dobro


a i ukusna je...
imaš slikano na foto čini mi se chuci je fotkala :)



reci mi samo ovo glazuru od cokolade je li mogu uzeti kao onu za Monte ?????


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Torte
29.4.2011 19:22:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: myb@by

Može li recept ove kokos-čokolade user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/747755/

izgledaaaa dobro


a i ukusna je...
imaš slikano na foto čini mi se chuci je fotkala :)



reci mi samo ovo glazuru od cokolade je li mogu uzeti kao onu za Monte ?????


tako bi moglo al dok ohladi ona glazura trebalo bi vremena...zato je bolje da napraviš vrhnje slatko i čokoladu (1:1 omjer) i izmutiš mikserom....to je haman isto smao drugačije stavljeno :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Torte
29.4.2011 19:34:18   
Mirkica
pa da ja sam ovaj kolac vec jednom komentarisla :))) jojj odkad se kanim da ga pravim i griz sam kupila hahahah a sad cu morati kad ga svi hvalite a ja volim kokos i cokoladu 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Torte
29.4.2011 19:37:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

pa da ja sam ovaj kolac vec jednom komentarisla :))) jojj odkad se kanim da ga pravim i griz sam kupila hahahah a sad cu morati kad ga svi hvalite a ja volim kokos i cokoladu 

user posted image user posted image user posted image user posted image
eto divno za vikend...reko bi čovjek mašallah jeste s epotruile žene...a ono za 20 minuta torrta nas tolu i to odlična hahha

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Torte
30.4.2011 16:56:53   
mamine oci
user posted image


nedavno pravila prijateljici povodom suneta njenog malog djecka, u zadnje vrijeme mi se neda napravit tortu moram se malo aktivirat ulijenila sam seuser posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *