|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vaša zarada
28.12.2008 18:41:21   
dana3
davno tema postavljena ali eto da se i ja javim.pa sta da kazem zivim u svedskoj da imam pare za razbacivanje nemam,sad kriza koja je nastala u industriji zakacila je i mog muza i mene.ja sam na porodiljskom i dokle ne znam.Mm bez posla trenutnopa samo kazem hvala bogu d asmo zdravi svi pa bice nafake

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: vaša zarada
28.12.2008 21:56:38   
žana o8
Bitno je da je novac pošteno zarađen. Mi solidno živimo, neka srednja klasa, ali uvijek se čovjek sikira za budućnost, još sad ova recesija.................user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: vaša zarada
28.12.2008 21:57:47   
žana o8
a šta mi ti Lejla kažeš? Hajde hajde, kako finansije user posted image ?

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: vaša zarada
28.12.2008 22:00:09   
lejlašh
Je l to ti mene prozivaš Nina?
Hvala Bogu oboje radimo, kao što ti reče - srednja klasa, ni previše ni premalouser posted image
Samo se nekad zapitam - zašto ne odoh u političare, djaba se mučila tolike godine u školi user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: vaša zarada
28.12.2008 22:03:18   
žana o8
Tebe, tebe draga, vidiš kako se ti prepoznaš. Ma za političara ( ČITAJ: MULJATORA )se trebaš roditi. Ali dobro je i ovako, samo nek je zdravlja.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: vaša zarada
28.12.2008 22:04:22   
lejlašh
Ma znam, samo se šalimuser posted image
Zdravlje je najbitnije, a nafaku nam niko ne može oduzeti

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: vaša zarada
30.12.2008 17:02:57   
andji
Samo ću reći da mm zaradjuje dovoljno za troškove naše male porodice,imamo svoj stan i auto,na selu kuću i kad bi ostalo ovako do kraja života,ja se ne bi žalila...sretni smo,zdravi smo i sretni i to je najbitnije

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: vaša zarada
1.1.2009 17:06:26   
luna77
prije 3 dana na vijeću ministara konačno usvojeni pravilnici o plaćanju noćnog , prekovremenog rada,rada praznicima za zaposlene u drz.institucijama....konačno mala raja(policija na cesti) će biti bar plaćena za sve neprospavane noći

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: vaša zarada
1.1.2009 17:12:37   
ewica
Sama visina mjesecnih primanja je dosta relatvna stvar-nekima je dovoljno 800KM, nekima i 4.000KM je malo.Ja se ne zalim, i ja i muz zaradjujemo dovoljno da lijepo zivimo sa nasom cerkicom.Imamo kredit sa vecom mjesecnom ratom pa to nama malo zezne zadovoljstvo trosenja.Drugo je-sto vise zaradjujes, vise trosis i uvijek je malo:=)

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: vaša zarada
1.1.2009 23:39:04   
Anoniman
Sama visina mjesecnih primanja je dosta relatvna stvar-nekima je dovoljno 800KM, nekima i 4.000KM je malo.Ja se ne zalim, i ja i muz zaradjujemo dovoljno da lijepo zivimo sa nasom cerkicom.Imamo kredit sa vecom mjesecnom ratom pa to nama malo zezne zadovoljstvo trosenja.Drugo je-sto vise zaradjujes, vise trosis i uvijek je malo:=)


Potpisujem.

(odgovor članu ewica)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: vaša zarada
26.2.2009 13:46:23   
Ilic
CAO CURE
imam jedno pitanje, nadam se da mi netko moze odgovorit,
zanima me koliko medicinske sestre tehnicari (dakle vise medicinske
sesestre) zarade, tj. kolika je njihova plata u drzavnim bolnicama, gradinama,
ako rade kao glavne sestre na jednom odjeljenju, kanton tuzla, bilo bi super
da mi netko od vas odgovori,

hvala unaprijed

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: vaša zarada
26.2.2009 14:06:27   
Lenka
znam za sarajevo od 600 KM u D.zdravlja pa na klinici nesto oko hiljde ili malo preko bez toplog obroka koji je izmedju 200 i 350 KM zavisno od zdravstvene ustanove posto mi par prijatelja radi sto na klinici sto u DZ-u, a za vise medicinske sestre ne znam.

muz privatnik, ja u privredi... ne mogu se pozaliti, al samo zdravlja ako Bog da

(odgovor članu Ilic)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: vaša zarada
26.2.2009 14:10:10   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Lenka

na klinici nesto oko hiljde ili malo preko bez toplog obroka koji je izmedju 200 i 350 KM zavisno od zdravstvene ustanove



Jeste, toliko imaju medicinski tehničari, a više sestre mislim da imaju malo više.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: vaša zarada
26.2.2009 14:11:41   
tea lana
imamo hvala Bogu dvovoljno za nas troje,s obzirom da samo muz radi.Hvala Bogu kredita nemamo,nas je stan,tako plata ide na hranu,rezije i nasu uzivanciju.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: vaša zarada
26.2.2009 14:15:58   
Lenka
naravno...vise medicinske sestre ili braća ;) imaju vise, jer te placaju po visini strucne spreme u drzavnim institucijama nije bitno sta radis!!! 

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: vaša zarada
26.2.2009 14:18:39   
Ilic
Hvala na brzoj informaciji,



_____________________________

Jedno zlato imamo, za drugo se trudimo vec dvije godine ali nista...

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: vaša zarada
26.2.2009 14:26:47   
Lenka
nema na cemu...

(odgovor članu Ilic)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: vaša zarada
26.2.2009 15:13:47   
Nana_Ze
U Sarajevu medicinske sestre imaju vecu platu nego profesori u ze-do kantonu, stvarno smo najgori kanton....A kad se sjetim koliko sam se puta prehladila na onom hladnom PMF-u, uzas i danas imam upale mokracnih kanala...:)

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: vaša zarada
24.4.2009 0:06:33   
veeseelaa
kad sve ovo procitah stid me reci koliko ja zaradjujem i moj mm, kako vidim vecina forumasica ne radi....

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: vaša zarada
24.4.2009 0:11:12   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Ilic

CAO CURE
imam jedno pitanje, nadam se da mi netko moze odgovorit,
zanima me koliko medicinske sestre tehnicari (dakle vise medicinske
sesestre) zarade, tj. kolika je njihova plata u drzavnim bolnicama, gradinama,
ako rade kao glavne sestre na jednom odjeljenju, kanton tuzla, bilo bi super
da mi netko od vas odgovori,

hvala unaprijed


Kod nas ti je to u Tz (UKC) poslovna tajna user posted image user posted image user posted image
Ko oda ode 20% od plate...

(odgovor članu Ilic)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: vaša zarada
25.4.2009 0:20:02   
adannn
IZVORNA PORUKA: idana_85

Moze moderator izbrisati moj komentar ako zeli,briga me, ali ovo stvarno moram reci. kako pojedince nije sramota. Znate li koliko na ovom forumu ima nezaposlenih zena koje sastavljaju jedva kraj s krajem. Koliko ima muzeva koji rade teske poslove za male pare ili nemaju poslove uopste,a imaju djecu kao i vi i svako jutro misle sta ce im taj dan dati da jedu i kako ce im priustiti odjecu. I onda se neki tu uzmu razbacivati i hvaliti mjesecnom sumom novca koju neki ne vide ni u par mjeseci i jos traziti povisicu, povisicu koju ce dobiti od para koje ti jadnici izdvajaju kao porez na sve zivo, cak i na vodu, jos samo nedostaje porez na vazduh. Ili imaju sve, nabrajaju vikendice,auta, stanove, kuce i opet hoce ici negdje drugo. To su gladne oci kojima nikada nece biti dosta. Ne mogu da shvatim i razumijem toliku nadutost i ne skromnost. Ne govorim to radi sebe. Ja jesam nezaposlena, ali hvala Bogu muz fino zaradjuje, moji roditelji takodje pomazu, njegovi....Hvala Bogu bas nista mi ne fali i nekad me strah to izgovoriti kad vidim kakvih sve porodica ima. Zato bih molila da preispitate svoje komentare ovdje i zamislite se kako ste mozda nekoga povrijedile tim rijecima. Mozda je to procitala neka majka koja svom djetetu ni vocku ne moze kupiti. Uredu je tema, tek statisticki ko zeli moze navesti svoje prihode,ali tako se razmetati.....stvarno nemam rijeci.

Bravo,potpisujem u potpunostiuser posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: vaša zarada
29.4.2009 15:48:29   
Modesty
Ja posteno radim, zaradjujem svoj hljeb. Cijeli zivot sam imala i htjela sam da imam, pocela sam onako iz dosade da dajem u 18 godini privatne casove. Sad imam dobru platu (skolovala sam se za to) ali neki pametnjakovici misle da svi trebamo da zivimo od po 300 KM mjesecno pa su se sjetili da pocnu sa smanjenjima. Nije mi pravo ali ja znam da opet imam opciju davanja privatnih casova, pa cu to nekako da namaknem, jer sam tako navikla. Nisam bezosjecajna niti ohola, ali nikada nisam razmisljala o tudjim primanjima niti me je to zanimalo, borim se za svoju i egzistenciju svoje porodice i to mi je jedini cilj u zivotu.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: vaša zarada
29.4.2009 16:19:02   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Modesty

Ja posteno radim, zaradjujem svoj hljeb. Cijeli zivot sam imala i htjela sam da imam, pocela sam onako iz dosade da dajem u 18 godini privatne casove. Sad imam dobru platu (skolovala sam se za to) ali neki pametnjakovici misle da svi trebamo da zivimo od po 300 KM mjesecno pa su se sjetili da pocnu sa smanjenjima. Nije mi pravo ali ja znam da opet imam opciju davanja privatnih casova, pa cu to nekako da namaknem, jer sam tako navikla. Nisam bezosjecajna niti ohola, ali nikada nisam razmisljala o tudjim primanjima niti me je to zanimalo, borim se za svoju i egzistenciju svoje porodice i to mi je jedini cilj u zivotu.


Svaka čast na komentaru, potpuno se slažem s tobom.

Ključnu rečenicu u tvom tekstu sam boldirala, po meni je to najveći problem današnjice, što bi većina mladih htjeli da imaju, ali im mrsko raditi, ili jednostavno biraju šta bi radili.  Oni koji žele raditi i koji bi htjeli imati više, uvijek će se za to i boriti.  Neće se zadovoljiti nekom mizerijom (neka me neko pogrešno ne shvati).

Ja znam da danas ima jako puno ljudi koji su bez posla i koji se bore za opstanak, ali evo, konkretno, u Sarajevu, prošetajte oko 12-13 sati centrom grada i vidjećete da su svi kafići puni, u baštama ne možete naći mjesto da popijete kafu, sve vrvi od mladih djevojaka i momaka (i penzionera) koji mlate praznu slamu po cijele dane i skuckaju 5-10 maraka od staraca da imaju za kafu i cigare i njima je to, čini mi se, sasvim dovoljno.  Niti teže čemu boljem, niti hoće da se bore i rade (čast izuzecima).

Ja sam počela raditi kad mi je bilo 18 godina (htjela sam da radim - tada sam radila na pola radnog vremena i studirala paralelno).  Moji su me mogli finansirati, ali ja sam htjela sama sebi da zaradim i da ne moram da se grebem ni od koga.  Moj je problem što sam, umjesto ispijanja kafa po gradu, radila i učila i što sam, hB uspjela sebi stvoriti dinar, bez ičije pomoći.  Radim specifičan posao koji mi niko nije mogao sačuvati "štelom" osim same sebe i zarađujem dovoljno za život koji sebi želim priuštiti.

Najgore od svega mi je kad mi moje kolegice i pojedini članovi familije kažu: "E možeš ti, tebi je lako, ti imaš!", a isti ti ljudi su bili u istoj poziciji kao i ja, imali iste mogućnosti kao i ja, sve predispozicije kao i ja, ali sad je njihov problem što su oni više voljeli ispijati te famozne kafe po gradu i gledati prolaznike ili tračati šta je ko obukao i kakve cipele ima na sebi, a to isto rade i danas i kukaju, samo kukaju iz dana u dan.  Zlo mi je takvih ljudi!



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: vaša zarada
29.4.2009 17:10:56   
dinciii
gigana tu si u pravu,ja sam do 2004 bila u bosni i onda sam dosla ovde u bec da studiram,hvala bogu moju su imali da me posalju ovamo a ja sam uvijek na raspustu radila u nasoj radnji tako da sam oduvijek imala zelju da zaradim svoj novac itd...kad sam dosla ovamo moji su mi dali neke pare koje su me finansirale nekih 5 mjeseci i vec u medjuvremenu ja sam nasla neki poslic,eh sad poslic stojih od 9 do 5 napolju ha vruce ha hladno i prilazis ljudima pitas ih dali imaju vremena za jednu anketu.nekad sam znala doci kuci sva plava od zime jer cijeli dan stojim napolju,nije lako bilo al sam hvala bogu imala sama da platim troskove.a kad sam svojim nekim drugaricama pricala to nije mi vjerovala kaze kako mozes kako te nije sramota da prilazis ljudima i da stojis po zimi tolike sate,ne bi ona radije bi sjedila kod kuce i ispijala kafe po cijeli dan.eh al nisam ispijala kafe na pauzama na fakultetu jer mi je to bilo preskupo nek sam bila uvijek na faksu sa drugarica sjedila,a kod nas u 12 sati puna carsija nasih studenata itd.ne bi da nekog uvrjedim al samo kazem kakva je cinjenica.i nisam cekala od svojih da mi daju pare nek sam radila posteno i placala stan i hranu i sve.stekla sam sve sama.sad je druga prica sad sam se ovde udala,mm radi i dobro zaradjuje dovoljno nam je da sebi mozemo prusitit svega po malo user posted image  al opet nije tako lako,jer ovde nemas svoj stan itd..nego si podstanar,tesko je doci do toga da kupis ovde stan il slicno,sto dole vecinom svi imaju svoj stan hvala bogu tako kad pogledas ovde jesu vece plate al kad platis sve troskove izadje te na isto..mi eto npr.imamo svaki mjesec oko 1200 eura samo troskovi,stan struja itd..ne fali nista al nemozes ni u stedit nista user posted image ..mislim da nema velike razlike.samo sto ovde covjek ima samo dva odjela radno i pidjama user posted image  ma sve je to isto.

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: vaša zarada
15.5.2009 15:15:32   
Anoniman
Moja situacija je sljedeca;
Zavrsila sam fakltet u februaru 2007.-e i jos sam na Birou za zaposljavanje...Diplomirala sam kad mi je Farah bilo 5-6 mjeseci, tako da sam posao pocela traziti kad se njoj blizila godina dana.Medjutim, neuspjesno. Nema na sto se nisam prijavljivala, konkurisala.......Ostavila sa biografiju na posao.ba, boljiposao.ba...ali nista. Moji roditelji, rodbina, muzeva mama, rodbina...svi kopaju i rukama i nogama da me zaposle, ali jos nista.Bila sam na bezbroj intervjua, nekoliko puta "samo" sto nisam "dobila" to famozno zaposlenje...ali opet nista. vec odavno sam se pomirila s cinjenicom da mozda nikad necu raditi u svojoj struci(prof. sam filoz. i sociologije), pa predajem na sve sto trazi fakultet drust. smjera...cak konkurisem na pozicije gdje se trazi SSS, ali opet nista. Vjerujte da sam pristajala da radim i kao prodavacica u salonu obuce i u foto shopu za platu od 450KM-600KM...Ali kad sam trebala poceti raditi...izjavilo se sve. Predavala sam aplikacije i za volontiranje, koje je finansirala Vlada, pa sam isto tako aplicirala i za pripravnika, sto je sufinansirano od strane KS, ali bezuspjesno.
Pa ti intervjui...ah to je posebna prca. Mogla bih knjigu izdati pod nazivom "svi moji dobro obavljeni intervjui...bez happyenda". Ne bih da se hvalim, ali fakat sam pametna, elokventna, dobro baratam informatikom i solidno eng., ali nikako da se zaposlim! I sto je najvaznije nisam lijena! Podstanari smo, muz radi i ima fin posao, ali od toga mozemo samo zivjeti....ne mozemo rjesiti stambeno pitanje, ne mozemo kako treba ni na more otici.
Od zivota sam uvjek trazila samo zdravlje, ljubav i da vodim jedan normalan zivot. Citavo vrijeme se tjesim cinjenicom sto smo zivi, zdravi...sto imamo neki svoj promet...Ali sita sam toga vise!
Hocu da radim, da mi se moje obrazovanje isplati.!!!Necu da se sjetim da sam diplomirala tek kad otvorim ormar, pa ugledam onu plavu tubu.

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *