|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povisena temperatura
15.1.2010 16:44:07   
vještica bez metle
Tek sam se uključila na ovo čudo, pa nisam još pregledala sve opcije. Uđoh prvo ovdje, i odmah imam šta da kažem :)) Imam sina i kćer, on je četvrti a ona drugi razred. Kad su bili mali, često smo bili kod pedijatra, a savjeti majke, svekrve i tetaka su mi nerijetko išli na živce. Međutim, kako je vrijeme odmicalo, ja sam počela da usvajam ponešto od narodnih lijekova, ali svaki put u dogovoru s pedijatricom. Vjerujte mi da vrijedi poslušati nane i bake, ja sam potpuno izmijenila mišljenje,a ono je glasilo otprilike ovako: ma k'o da nane znaju bolje od doktora !! Vjerovali ili ne, ja sad ne znam ni ko bi trebao da bude ljekar mojoj djeci, što znači, da odavno ne idem u DZ. Prije su imali svoju pedijatricu, ali odkako idu u školu, trebaju biti kod nekog drugog, ali hvala Bogu, još nam nije zatrebao. Kad je u pitanju prehlada, gripa, upala grla...vjerujte sve se može sanirati bez antibiotika. Naravno, put je malo teži, lakše je kupiti sirup, ali budete li svoju djecu liječili prirodnim putem, ojačaćete njihov organizam, imunitet, pa će biti rjeđe bolesni i manje podložni uticaju virusa i bakterija. Opet napominjem, sve sam radila u dogovoru s doktoricom, i jedino što sam dodavala jeste sirup za sniženje temp., a umjesto antibiotika supe, čajevi, vitamini, med...
Npr. napravite supu od iskuhanih pilećih krila, dodate u nju sastojke po želji, to je odlično sredstvo protiv prehlade, koje u velikom dijelu mijenja antibiotik. Naravno, samo to nije dovoljno... Ako bude zainteresovanih za ovu temu, slobodno se javite. Lijep pozdrav :)

< Poruku je uredio vještica bez metle -- 15.1.2010 16:47:33 >

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: povisena temperatura
16.1.2010 15:57:01   
lilix
vještice slažem se u potpunosti, mi smo imali sreću s pedijatricom, do sad nismo koristili nikakve lijekove sem antipiretika hvala Bogu; i ona je za to da se organizam sam izbori, po njoj ako nakon 7 dana organizam se sam nije izborio sa virozom ili upalom treba uključiti neku terapiju; a što se tiče temperature ona savjetuje obaranje nakon što pređe 38,5, al mene uhvati neka panika kad vidim da je preko 38 pa dam paracetamol user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu vještica bez metle)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: povisena temperatura
16.1.2010 19:31:17   
Amrino
I ja se slazem s tobom vjestice bez metle...Moj Hamza hB do sada nije ni pomirisao antibiotik...a Paracetamol mu dam tek ako temp. bude 39....sto se do sada mozda jednom - dve puta desilo.
Za prevenciju i lijek koristimo moje mlijeko, bijeli luk u hrani, mnooogo voca i povrca...



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 17:15:35   
mamine oci
moj fatih danas ima cjeli dan temperaturi i ja sumnjam da su zubici,jer drzi se za obraze i govori boli,boli,ali kad lezi i miruje temperatura dostigne i 39.5,a kad je u pokretu bude 37,5 meni to nije jasno davala sam sirup,tusirala mlakom vodom,vodila bi ga ja doktoru,ali kod mene je problem jer mi nemamo knizicu zdrastveno i vec mnogi to znaju da se ne ponavljam a neznam gdje ima dobar privatni pedijatar da ga povedem...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 17:23:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamine oci

moj fatih danas ima cjeli dan temperaturi i ja sumnjam da su zubici,jer drzi se za obraze i govori boli,boli,ali kad lezi i miruje temperatura dostigne i 39.5,a kad je u pokretu bude 37,5 meni to nije jasno davala sam sirup,tusirala mlakom vodom,vodila bi ga ja doktoru,ali kod mene je problem jer mi nemamo knizicu zdrastveno i vec mnogi to znaju da se ne ponavljam a neznam gdje ima dobar privatni pedijatar da ga povedem...


duša draga...nego kontam zar nebi trebali u hitnoj da prime djete i bez knjižice iza 19,00 h i da se plati koliko sam čula a opet treba provjerit oko 20 Km to je jeftinije od poziva doktora kući a mislim ako je neka upala u pitanju tipa grla ili desni ili bronhija daće vam sirup koji također moraš platiti bilo kod državnog ili privatnog doktora. Možda da nazoveš hitnu i pitaš ih ili čak najbliži dom zdravlja. A ako baš želiš imaš na temi pedijatar dosta brojeva telefona i prijedloga.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 17:32:59   
mamine oci
moram ga vodit na hitnu evo drzim ga u ruci djete gori,ah muka bez knjizice,auta svega al da on meni ozdravi nezalim zadnji fening vjeruj gledam ga kako je sav malakso i suze same idu...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 17:34:43   
mama2009
IZVORNA PORUKA: mamine oci

moram ga vodit na hitnu evo drzim ga u ruci djete gori,ah muka bez knjizice,auta svega al da on meni ozdravi nezalim zadnji fening vjeruj gledam ga kako je sav malakso i suze same idu...


m. oci moraju te primiti na hitnoj u bilo koja doba, sretno draga bit ce to sve ako Bogda dobro ne sekiraj se


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 17:36:09   
Dida79
Mamine oci bas mi je zao malenoguser posted image user posted image
Spremi se i djete i vodi djete u hitnu moraju te primiti a za pregled nisam sigurna da ces platiti a sirup hoces.
Ma to nije ni vazno... samo da maleni ozdravi dusa slatkauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 17:36:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamine oci

moram ga vodit na hitnu evo drzim ga u ruci djete gori,ah muka bez knjizice,auta svega al da on meni ozdravi nezalim zadnji fening vjeruj gledam ga kako je sav malakso i suze same idu...


draga moja znam...sve razumijem...meni je mm na poslu a i ova moja mala izgleda nije baš najbolje...nešto kašljuca i čula sam dana kao da hropi...sve pazim ima li temeperature a garnt antibiotik nam negine. probaj da mu staviš oblogu od bjelanceta niz leđa to je mojoj hanadi jedino spuštalo tempretauru. ipak povisoka je ...joj kako bih ti olakšala da samo mogu i tebi i njemu


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 20:53:06   
new mama
Mamine oci bas mi je zao Fatihauser posted image ,kao je sad ima li ture,jesi li ga vodila u hitnu?
Nadam se da ce biti dobro i da ce noc proci bez tureuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 21:56:12   
dinaa
Mamine oci kako je Fatih.Jeste li isli u hitnu?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:08:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dinaa

Mamine oci kako je Fatih.Jeste li isli u hitnu?


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:12:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

moram ga vodit na hitnu evo drzim ga u ruci djete gori,ah muka bez knjizice,auta svega al da on meni ozdravi nezalim zadnji fening vjeruj gledam ga kako je sav malakso i suze same idu...


jao draga nisam znala, baš mi je žao
Javi kako je maleni

< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.1.2010 23:14:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:18:10   
Amrino
A joooj i ja tek sada procitah...user posted image user posted image user posted image .
Zvala bih te odmah da vidim treba li ti sda prevoz ali nam je veceras pukla sajla od kvacila tako da smo i mi bez auta...Nadam se da ce dusici ubrzo biti bolje...
Zovi ako bilo sta zatreba molim te!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:21:05   
Skvo RR
Evo, da se i ja pridruzim ostalim forumasicama, brinemo se!user posted image

Nadam se da je Fatihu bolje i da ste uspjeli organizovati doktora!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:21:44   
juni
Mamine oci, javi se, i mene brine sta je bilo, kako je Fatih sad?

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:45:53   
mama2009
ne javlja se jos, nadam se da je sve ok

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:47:05   
Hanady RR
nema je ni na fb...jel neko ima njen mob da joj poruku pošeljmo da pitamo

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:48:59   
neki
Dushooo,kako je maleni,evo ja tek procitah sve ovo,bas mi je zaouser posted image user posted image user posted image
Javi se,molim te sto prije,nadam se da je Fatih dobro...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: povisena temperatura
26.1.2010 23:49:20   
mama2009
ne, ja nemam....... iskreno se nadam da je sve ok i da ce se ubrzo javiti

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 3:40:41   
ebru
IZVORNA PORUKA: anitaMO

može li mi neko reći,kad otvorim paracetamol-sirup,koliki mu je rok,da smije biti otvoren.

Koliko ja znam,trebalo bi da pise na upustvu za upotrebu,ili ako ne na upustvu onda stoji na flasici.
Mi imamo neki sirup protiv temperature i pise da moze stojat 6 mjeseci u frizideru.
@mamine oci,nadam se da je sa malenim sve ok i da je temperatura prosla


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 10:05:08   
mamine oci
zenice hvala vam svima sto ste pitale za fatiha i brinule,ja juce nisam se mogla javit jer sam svo vrijeme bila oko njega temperatura je spala sad je 37,a juce je prelazila 40 da sam se bas nasekirala vodila sm ga na hitnoj dali mu cepic voltaren i sirup ceklor kazu malo upaljanio grlo on je bi sav umoran od temperature da je samo spavao jedva je otvarao oci,ali evo sad je bolje i ja vam javljam ljubim vas sve...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 10:07:19   
new mama
Mamine oci nadam se da ce konacno biti bolje i da se temp. nece vracati,ako sta mogu pomoci javi se,pusa tebi i djecacimauser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 10:13:27   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: anitaMO

može li mi neko reći,kad otvorim paracetamol-sirup,koliki mu je rok,da smije biti otvoren.


E ja sam za ovo pitala i dr. i u apoteci i dobila iste odgovore, da može stajati dok ga ne potrošiš jer nije antibiotik i ne mora biti u frižideru! user posted image  Ko je sad lud...Ja tako i radim i nisam primijetila ništa...A to sam baš pitala kad sam krenula na more, kontam zbog vrućina i sve to. A s druge strane da je ograničen rok pisalo bi na uputstvu kao što uvijek piše i na kapima i na svim drugim lijekovima...Na njemu ne piše ništa!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 14:45:02   
mama2009
IZVORNA PORUKA: mamine oci

zenice hvala vam svima sto ste pitale za fatiha i brinule,ja juce nisam se mogla javit jer sam svo vrijeme bila oko njega temperatura je spala sad je 37,a juce je prelazila 40 da sam se bas nasekirala vodila sm ga na hitnoj dali mu cepic voltaren i sirup ceklor kazu malo upaljanio grlo on je bi sav umoran od temperature da je samo spavao jedva je otvarao oci,ali evo sad je bolje i ja vam javljam ljubim vas sve...


bit ce to ako Bogda sve ok, ne sekiraj se i javljaj nam kako je Fatih


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *