|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 14:47:04   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: mamine oci

zenice hvala vam svima sto ste pitale za fatiha i brinule,ja juce nisam se mogla javit jer sam svo vrijeme bila oko njega temperatura je spala sad je 37,a juce je prelazila 40 da sam se bas nasekirala vodila sm ga na hitnoj dali mu cepic voltaren i sirup ceklor kazu malo upaljanio grlo on je bi sav umoran od temperature da je samo spavao jedva je otvarao oci,ali evo sad je bolje i ja vam javljam ljubim vas sve...


bit ce to ako Bogda sve ok, ne sekiraj se i javljaj nam kako je Fatih


evo dobro je igraa se temperature nema samo malo nosic zacepljen...hvala ti...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 14:52:44   
Amrino
Eh- hvala Bogu...samo nek mu je bolj!
Ljubi malo pile!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 14:54:58   
HanaBana
Pa draga Adela nisma ni znala da ti je Fatih bolestan jer tit to obicno objavis na FB a sada nista ne vidjeh. Kako je sada, kazes igra se. Je li mu spala temp?
Ako treba sta sto se tice dr i farmaceutike samo zovi mila. Ceklor je jak ali sigurno ce mu biti bolje. Meda, kamilice i cokolade za kuhanje za to grlo a za temp ako je bas previsoka voltaren cepic i panadol sirup. Zovi zeno draga ako sta treba i jubi nam Fatiha!!!


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 15:00:38   
mamine oci
hvala vam sad je hvala Bogu dobro to nesto bi sam odjednom,al bitno je da je proslo

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 15:08:44   
HanaBana
Sto kazes HB samo neke je proslouser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 15:58:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: mamine oci

zenice hvala vam svima sto ste pitale za fatiha i brinule,ja juce nisam se mogla javit jer sam svo vrijeme bila oko njega temperatura je spala sad je 37,a juce je prelazila 40 da sam se bas nasekirala vodila sm ga na hitnoj dali mu cepic voltaren i sirup ceklor kazu malo upaljanio grlo on je bi sav umoran od temperature da je samo spavao jedva je otvarao oci,ali evo sad je bolje i ja vam javljam ljubim vas sve...


bit ce to ako Bogda sve ok, ne sekiraj se i javljaj nam kako je Fatih


evo dobro je igraa se temperature nema samo malo nosic zacepljen...hvala ti...


evo dodjoh da vidim kako je maleni, hvala Bogu pa je sve ok, ljubim vas

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 16:13:38   
mama_debeljuca
mamine oči, sad pročitah šta je bilo. Bogu hvala što je Fatih dobro user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: povisena temperatura
27.1.2010 22:45:58   
neki
E bas mi je drago da mu je boljeuser posted image Ljubni gauser posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 8:43:18   
new mama
Drage moje evo mene na ovoj temi nazalostuser posted image ,Ajna mi je bolesna od cetvrtka navece ima turu,bila je prvo do 38 najvise,ali uglavnom se kretala oko 37,5.malo nosic curi i pocela je pomalo kasljati,nisam je vodila dr.jer  neznam vise sta da radimuser posted image ...Primila je bocu u ponedeljak eh sad jel od toga tura neznamuser posted image ,ali nevjerujem jer nos curi,oci suze,a sad i kasljanje,ali meni je vise zato sto je prije mjesec bila bolesnauser posted image ,pila antibiotik,pa onda malo poslije toga streptokoka u grlu,pa opet antibiotikuser posted image ,sad opet bolesna,ako je odvedem dr.opet ce joj dati antibiotikuser posted image ,da li je pametno da je vodim,ludimmm vise,a sinoc tura 39,dali joj cepic i spavala je,a jutros oko 6h,tura 39,2,user posted image dali joj paracetamol i tusirali je ,sad je kao malo spalauser posted image
Ako imate kakav savjet dobro ce  mi doci jer ja vise nisam pametna sta da radimuser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 9:43:23   
Ben 10
Draga,moguće je i od vakcine jer kako pročita ona ima 1 i po ,a od te vakcine reakcija može biti od 7 do 15 dana...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 10:25:49   
Arko
Ja bih otisla ipak kod dr. Ne znam kakav joj je kasalj. A od vakcine se javlja tura, a ne znam sad bas za to curenje nosica i plus kasalj. Kako je sad malena? 

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 11:14:49   
acudesa
New mama, i kod mene je malac bolestan, od utorka sa istim simptomima....jučer i danas je počeo dobro jesti (ranije skoro ništa), samo još malo kašlje...jesi li joj gledala grlo, sigurno je upala, ja malog nisam vodila ljekaru, skidala sam mu temperaturu paracetamolom i voltaren čepićima (to meni dobo skida temperaturu: čepić, a između toga  paracetamol)...puno supe, čajeva, čaja od luka i jabuke, sirup protiv kašlja....bit će to dobro, ako joj se ne poboljša stanje-ljekaru...za tebe i malenuuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 11:17:02   
acudesa
mamine oči, tek vidjeh...je li fatihu bolje? najgore su te visoke temperatureuser posted image user posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 11:30:51   
leli§
pa sta nam je to djecicu uhvatilo ovih dana? puno dobrih vibrica za brzo ozdravljenjeuser posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 12:31:48   
juni
Ja bih je odvela doktoru ipak, mozda je zaista grlo u pitanju jer vidim da ima dosta upale grla, pogotovo sto joj je visoka temperatura. Emil je malo prehladjen, curi mu nos, nadam se da ce se na tom zavrsiti.
Bas mi je zao Ajnice, samo samo da ova zima prodje.
P.S. Juca sam Emilu pokazivala Ajnine slike i govorim mu ja evo ti Ajne, kad on poce ko papagaj ponavljati Ajna Ajna i smije se lopuza user posted image



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 12:37:10   
mamin sin
New mama i mi smo sa turom od petka. Meni to izgleda kao prehlada, ali ako tura potraje duže od tri dana odvedi da je preslušaju, a traži da joj urade leukocite da vide je li virus,  da ne pije bezze antibiotik. Bar ja tako radim.
I nama je sinoć tura išla na 39, i poslije panadola nije pala ništa, obloge nisu pomogle, jedva sam izgurala da prođe 4 sata pa da mu dam Dalsy. Sva sreća pa nije bila viša tura! Dalsy mu dala u 3 i evo još nema, 36,9 mu je maloprije bila...A njemu samo nos malo curi ništa strašno i ne kašlje.

Uglavnom kod virusa ide visoka tura ali traje tri dana, tako da ako ti sutra bude imala odvedi je. Ona ako je primila bocu, opao imunitet i pokupila virus.Samo puno tečnosti joj daji!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 13:19:11   
new mama
E drage moje hvala vam puno na podrsciuser posted image user posted image ,ma njoj nikako ne spada tura od jutros 38,5 joj je,paracetamol nista ,tusiranje,obloge nista,user posted image meni se ne vodi u hitnu,jedino da sutra sacekam pa da je odvedem ljekaru,a jel to samo trzim da joj urade leukociteuser posted image ,mada sam ja maloprije gledala crveno joj grlo,garant ce joj opet dati antibiotik,a meni se vise ne daje 3 put u mjesec i pouser posted image ,mislim da se nece izvuci bez antibiotika..Sta mislite jeli dobro da joj stavim oblogu od meda oko vrata,da li ce sta pomociuser posted image Sad je zaspala mada me strah da joj se ne poveca sad od spavanja,cepic mi se bas i ne daje,mislila joj veceras dati,jer neznam ako ovako nastavi kako cemo noc preguratiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 13:22:39   
Romali
Pa ja sam čula da stavljaju djeci med na grlo, mada nisam nikad morala to Omaru stavljati. Probaj, ništa ti neće škoditi... Mislim da je tweety stavljala svojoj Ranii i da mi je rekla kako joj je pomoglo.
Baš mi je žao malih guza user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: povisena temperatura
31.1.2010 13:27:44   
mamin sin
Tražiš samo da ti daju uputnicu da to uradiš. Na vojničkom odmah odeš gore na sprat u laboratoriju i izvade joj malo krvi iz prsta i gotov nalaz za 10-15 min i odmah se vratiš doktorici. A stavi joj med, nije na odmet, možda će se buniti ali je nekako prevari. Afanu je prošli put bilo blago crveno grlo ali po nalazu virus i nije pio antibiotik.

Daj joj dalsy. Znači možeš jednom paracetamol, za 4 sata Dalsy i tako kombinovati.Nećeš prekoračiti dozu a kontrolisat će joj turu. Čepić ostavi za noć, ja njemu još nikad nisam stavila, već sa sirupima.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: povisena temperatura
1.2.2010 8:53:49   
new mama
Mi ipak moramo ici jutros dr,Ajni tura 39,7user posted image .da nije bilo cepica neznam sta bi,samo joj je to uspjelo snikuti turu i to cepic drzi samo 3-4 sata i tura odmah na 39,7,sva sam nikakva,jos ja kao dijete imala fras,samo da bude sve ok,evo je sad spava i cim se probudi moramo druser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: povisena temperatura
1.2.2010 8:57:35   
M kao Mama
Joj, evo i mene i moja Lali bolesna, ima turu, visoku, najgore je što po danu nema, a čim noć ona izgori.

Više ne znam šta ne radim, pomješala sam rakiju domaću i vodu, pa je tim masiram, stavljam joj obolge takve na noge, paracetamol, a preksinoć sam stavila i čepić. Baš mi je žao, oči joj više ko od vode koliko je bolesna.

Nadam se da će sve naše bebe velike i male uskoro biti dobro. I ja danas idem kod dr. pa ću se posavjetovati da vidim da joj uradim nalze, strah me da nema neko žarište.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: povisena temperatura
1.2.2010 9:11:13   
Nunichi
Joj duse malene, pa nisam znala da je Ajnica bolesna. user posted image
Nadam se da ce tura brzo proci i njoj i maloj slavljenici. user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: povisena temperatura
1.2.2010 10:26:52   
dinaa
Bas mi je zao djecice,nadam se da ce vec danas biti bolje.Ljubnite princezice male.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: povisena temperatura
1.2.2010 10:29:22   
anidla
moze jedno pitanje user posted image

danas idemo na vakcinu, i kupila sam mu Paracetamol sirup za svaki slucaj...e sad mene buni sto je od jagode, a pitanje je da li kao takav sirup moze izazvati alergiju user posted image

bas sam user posted image

mozda glupo pitanje, ali ima i ona....danas nije nista glupo pitati user posted image

hvala!user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: povisena temperatura
1.2.2010 10:31:28   
dinaa
Anidla nije glupo pitanje,ja licno poznajem jednu curicu koja je dobila alergiju od paracetamola.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

maticne celije
bejbibi

jeste li sacuvali maticne celije i da li mislite da je to dobra ideja?

da (41%)

ne (59%)


Broj svih glasova: 110

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *