|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:22:24   
mamy Sabina
Imam i ja!
i da nije razlog bio takav kakav jestesigurno je ne bih stavila
Nakon 2 spontana,ne pitaš i ne misliš na averziju spram nečega,hvataš se za bilo kakvu šansu da sačuvaš maternicu i aBd uspiješ iznjeti trudnoću i roditi dijete.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:26:29   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mamy Sabina

Imam i ja!
i da nije razlog bio takav kakav jestesigurno je ne bih stavila
Nakon 2 spontana,ne pitaš i ne misliš na averziju spram nečega,hvataš se za bilo kakvu šansu da sačuvaš maternicu i aBd uspiješ iznjeti trudnoću i roditi dijete.


mamy sabina, želim ti puno sreće s tim user posted image user posted image user posted image
hvala Bogu je nisam dobila preporuku za nju, a šta bih kad bi morala-stavila bih je

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:35:47   
škorpija
i ja sam negdje čitala da spirala ustvari uništava oplođenu jajnu ćeliju, dotad sam bila 100% sih+gurna da ću ankon porođaja staviti spiralu, a sada nema šanse, jednostavno ne mogu ako ima i 1 % šanse da je to tačno, vjerovatno ženama koje su abortirale to ne predstavlja toliki problemuser posted image

ja idem opet na pilulu pa kako bog da

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: SPIRALA
18.10.2009 19:56:36   
illa
IZVORNA PORUKA: škorpija

i ja sam negdje čitala da spirala ustvari uništava oplođenu jajnu ćeliju, dotad sam bila 100% sih+gurna da ću ankon porođaja staviti spiralu, a sada nema šanse, jednostavno ne mogu ako ima i 1 % šanse da je to tačno, vjerovatno ženama koje su abortirale to ne predstavlja toliki problemuser posted image

ja idem opet na pilulu pa kako bog da


Svatko ima svoje mišljenje o tome, ali činjenica je da mnoga sredstva pa čak i pilule mogu djelovati na takav način...user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: SPIRALA
26.10.2009 14:33:38   
kovrdjava
Joj ja sam tako zadovoljna sa spiralom,da je to nevjerovatno,jest da uz menstruaciju malo više krvarim i to je to. Stavila sam spiralu neku bakarnu od 18 maraka jer namjeravam rađati akobogda još tako da mi se nije dalo bacati pare na skupe spirale...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: SPIRALA
31.10.2009 18:56:35   
israela
Pozdrav svima!

Ja sam prije par sedmica stavila Mirenu i jos uvijek se nalazim u fazi prilagodjavanja.Sve informacije o mireni i sporednim dejstvima tvrde da su sporedna dejstav rijetka,pa se ja uspanicila da sam baksus po tom pitanju.Ali eto vidim po vasim iskustvima da nisam jedina.
Ja svakodnevno imam bolove,bolovi koji se javljaju pred dolazak menstruacije,laksa krvarenja,ponekad ,grudi su mi uzasno osjetljive.Moja doktorica kaze da je to sve normalno prva dva mjeseca.
Sto se tice seksualnog zivota razlika se vec sada osjeti.
Eto moja iskustva nakom 3 sedmice ugradnje.Pozdrav!

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: SPIRALA
31.10.2009 20:53:20   
lotos
Juce stavljena.. proces stavljanja ok nista strasno....danas nikakvi promjena..za sada user posted image

(odgovor članu israela)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: SPIRALA
31.10.2009 23:38:37   
ena23
MOlim vas, da li sad neko moze reci sa sigurnoscu da li spirala djeluje tako sto uzrokuje abortuse ili djeluje kako je to dana3 opisala? Ja evo cackam po netu al se izgubi po silnim stranicama i nista pametno da procitam. Ako neko ima neki link da nam ga fino prosljedi?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: SPIRALA
1.11.2009 13:01:18   
israela
Ja sam nacitala puno toga o Mireni i kolko sam ja mogla da zakljucim,mirena podstice i dodatno produciranje sluzi u grlicu maternice,a ta sluz usporava i neosposobljava spermatozoide.....Po nekom sistemu logike vrlo mi je nevjerovatno da svaki puta kad se pojavi menstruacija da imas pobacaj.

Ja ti preporucujem ovaj link http://www.mirena.com.hr tamo ces naci sve sto te zanima o mireni a imas i mogucnost da postavis pitanje ljecniku.Citala sam ga na vise jezika posto zivim u Izraelu i potpuno je isti.

Sve najbolje!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: SPIRALA
3.12.2009 16:20:59   
batterfly
Ja, evo, citav dan cackam po netu necu li naci neke info. o spirali...
Da budem iskrena, ranije se nisam htjela informisati, jer ja sam takav freak, da cim procitam kakve nus pojave, od 10 navedenih-imam ih bar 9user posted image ....I tako sam neinformisana stavila prosli utorak spiralu...user posted image ...
I sad, interesuje me ima li i jedan slucaj kao ja...Stavila sam S 5.-ti dan Menge i krvarila(pomalo), do juce(znaci punih osam dana nakon umetanja)....Juce nije bilo nista....Danas opet pomalo i povremeno(ne javlja se krvarenje stalno)uz blage bolove kao da cu dobiti..
Je li to normalno??
I koliko ste cekale na odnos nakon umetanja??
Trebam li ja jos cekati ili moze akcija??'

Ja cu izludit', molim pomagajteeeee!user posted image

(odgovor članu israela)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: SPIRALA
3.12.2009 16:43:37   
batterfly
Bas niko????user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: SPIRALA
3.12.2009 16:56:26   
škorpija
Baš, baš nikouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: SPIRALA
3.12.2009 16:59:39   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: škorpija

Baš, baš nikouser posted image


user posted image user posted image

I ti leptiricu postala neodgovorna. Metnula i sad dosla kukati sta i kako. user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: SPIRALA
3.12.2009 23:52:03   
lotos
7 dana (preporuka doktora) i zeleno svjetlo poslije pregledauser posted image ..za to krvarenje kazu da je ok..meni se mens produzila.. a kao prvi mejseci je normalno i probojno krvarenje..nadam se da sam malo pomogla

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: SPIRALA
3.2.2011 13:31:23   
Esmeralda
Da li neko stavio najobicniju spiralu najeftiniju i dali ima problema, nebih smjela staviti hormonsku jer sam imala hormonalni poremecaj, a i doktorica mi je rekla da je najbolje najefitnija i najobicnija
pa sam sad u nedoumici vidim da ih ima i od 20 kmuser posted image user posted image

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: SPIRALA
12.4.2011 20:01:03   
mylili
pozdrav iz Slavonije!!

Susjeda mi je ginekolog i prisustvovala je pri mom drugom porođaju.. Puno sam je ispitivala o spirali i "mogućnošću začeća". Ta tzv. uvjerenja o začeću preko spirale, abortusima i sličnom nisu moguća ako je spirala pravilno postavljena. Idem sada 15. na postavljanje i malo me frkauser posted image kao i kod svakog pregleda...
Javim vam kako je prošlo... do tad, držite mi figeuser posted image
pozzzzz!!!

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: SPIRALA
18.4.2011 10:01:20   
la bomba
IZVORNA PORUKA: mylili

pozdrav iz Slavonije!!

Susjeda mi je ginekolog i prisustvovala je pri mom drugom porođaju.. Puno sam je ispitivala o spirali i "mogućnošću začeća". Ta tzv. uvjerenja o začeću preko spirale, abortusima i sličnom nisu moguća ako je spirala pravilno postavljena. Idem sada 15. na postavljanje i malo me frkauser posted image kao i kod svakog pregleda...
Javim vam kako je prošlo... do tad, držite mi figeuser posted image
pozzzzz!!!




Iiiii?????

(odgovor članu mylili)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: SPIRALA
2.5.2011 20:17:07   
illa
Ta tzv. uvjerenja o začeću preko spirale, abortusima i sličnom nisu moguća ako je spirala pravilno postavljena.




Na svim stranicama pa čak i na službenim stranicama proizvođača piše, da spirala, između ostalog, spriječava nidaciju oplođene jajne stanice (ako do oplodnje dođe). U prijevodu - ako dođe do začeća, spirala uništava oplođenu stanicu. To su činjenice.

A sad, netko smatra da je to jednako ranom abortusu, netko da nije. To je stvar uvjerenja. Meni se osobno to ne sviđa...


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu mylili)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: SPIRALA
26.5.2011 22:32:36   
mylili
klasičan pregled, ništa posebno.. vaginalnom ultrazvukom je provjerio da li je dobro postavljeno i to je bilo to...
jedini problem je bilo što sam  došla sama autom a strašno mi se vrtjelo u glavi poslije postavljanja..
rekao je pposlije prve user posted image da dođem da provjeri da se nije nešto pomaklo i gotova stvar..

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: SPIRALA
26.5.2011 22:34:24   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mylili

klasičan pregled, ništa posebno.. vaginalnom ultrazvukom je provjerio da li je dobro postavljeno i to je bilo to...
jedini problem je bilo što sam  došla sama autom a strašno mi se vrtjelo u glavi poslije postavljanja..
rekao je pposlije prve user posted image da dođem da provjeri da se nije nešto pomaklo i gotova stvar..




i sad ces biti mirna user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mylili)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: SPIRALA
21.9.2011 23:30:34   
chantal
Ja sam u ponedj. stavila bakrenu spiralu,dr. mi rekao 5 dana bez odnosa,i nakon iduće user posted image na kontrolu,e sad sam zbunjena jer ne znam dal se do kontrole trebamo čuvati,ili ne user posted image kao dok dr. ne potvrdi da je sve ok user posted image   Kako znati da je spirala na mjestu,da se nije pomjerila/ispala,jel se to osjeti??

I da,neko je spomenuo vrtoglavice,i meni se javljaju,obično kad legnem user posted image jel moguće da je od spirale??Baš sam sad sva zbunjena,a mislila sam da sam dobro informisana user posted image uf


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: SPIRALA
22.9.2011 13:11:56   
veeseelaa
ja to nikad ne bi metnula

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: SPIRALA
22.9.2011 13:14:21   
veeseelaa
Ja svakodnevno imam bolove,bolovi koji se javljaju pred dolazak menstruacije,laksa krvarenja,ponekad ,grudi su mi uzasno osjetljive.Moja doktorica kaze da je to sve normalno prva dva mjeseca.


aj ne bi ja ovo nema tih para


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu israela)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: SPIRALA
22.9.2011 13:17:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: illa

"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: SPIRALA
22.9.2011 13:21:17   
gerberka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja to nikad ne bi metnula


ni ja user posted image

postoji više načina da se izbjegne trudnoća, al naš mentalitet je takav..sve po ženi user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *